Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

kajiszek
4. bře 2013

Akorát u těch holčiček je to s tou sprchou složitější, kluci můžou stát před sprcháčem, ale u holky to bude fakt horší 😀 Tak leda v létě nahatá a pak osprchnout nožky 😀 Já se chystám nechat Neluchu nahou a mít někde po ruce nočník, ale fakt nevím, jak to v praxi nakonec dopadne. Vojta mi cedil vesele venku celý léto a púak vesele cedil doma na podlahu a nějakej nočník mu byl šumák 😀 Pak se nakonec nějak naučil chodit na wc vestoje...

sisstin
autor
4. bře 2013

@kajiszek treba Tygr se NIKDY nepocural, co byl bez plen samo,to by asi neprezil 😝

kajiszek
4. bře 2013

Já tu zase sedím a nemám uvařeno, takže zase budu vařit do dvou, snad u toho neusnu 😀 Já s těma plínkama furt vyčkávám no, ona jak fakt vůbec ničemu nerozuměla, tak mi to přišlo totálně zbytečný, ale když teďka vidím jakejsi záblesk naděje, tak do toho tak za měsíc už asi půjdem a uvidíme...

abbie
4. bře 2013

ja som praveze maleho nechala sa pocikat do teplakov, aby bol fest mokry a jemu to tak vadilo, ze sa mi vzdy rozplakal a tahal ma, aby som ho prezliekla ... od druheho dna sa uz pytal na zachod, ten pocit, uz asi nechcel zazit 😀

kajiszek
4. bře 2013

@sisstin No tak mně se Vojta začal asi před 14 dny počůrávat v noci s tím, že se počůrával fakt tejden v kuse a teďka už je to zase lepšé snad... Ale fakt nechápu, už se nezadojil snad tři měsíce vůbec... No jak to píšu, tak volá, že chce kakat... Achjo to jeho spaní poslední dobou stojí za prdlačku 🙄

kajiszek
4. bře 2013

@abbie No tak to je super, Vojta se teda vesele počůrával do tepláků a slipů asi tři měsíce 😀 😀 😀 Ale já ho nechala fakt vždycky ty 2-3 dny a pak zase konec, pak zase za tejden atd atd... No fakt že mu to trvalo... A když se počůral, tak nám to ani neřekl a seděl si v tom dál... Prostě nezájem...

abbie
4. bře 2013

@kajiszek no ja som celkom v soku, ze to tak rychlo pochopil, este pred mesiacom mal zo zachoda nocnu moru, ale jemu asi vadi, ze je v mokrom, tak sa radsej pyta 😀 jemu vadia aj spinave ruky, ked mal 15 mes. tak nezniesol, ked padol na travu a mal spinu na rukach, pri jedle som mu musela hned ruky utierat, ked si ich zababral, vonku uvidel pet flasu odhodenu, tak uz hladal kos ... on je taky moj maly Monk 😀

kajiszek
4. bře 2013

@abbie Hh ale takových dětí znám víc, já jim říkám estéti 😀 Že se nechtějí ušpinit. Což teda upřímně závidím, mně se obě děti s gustem válí v bahně a čím jsou špinavější, tím líp 😠 🙄 😖 Peru oblečení na ven každej den.

podubka
5. bře 2013

VY toho nakecáte,nespíte nebo co?? 😀 😀
My měli taky jednu dobu autistické dítě,houkal jako opička,záchvaty vzteku a spousta jiných příznaků.Čím je starší tím více mizí a hlavně od té doby co začal mluvit je úplně jiný člověk.Samozřejmě ale pořád přetrvává úzkost,vadí mu změna prostředí,,je stydlivka.Co vím,tak budeme mít pořád problém ze školkou,není dítě které by se těšilo do školky.Přijme to,že to tak musí být,jinak nic.Před chvíli mi říká,já nechci do školky,nechci být sám s dětmi a takto to říká každý den.

hrusti
5. bře 2013

@kajiszek Nám jen koukli do uší a nečištili. Prý je měl čisté 😉

hrusti
5. bře 2013

Holky, vy fakt nespítě 😅 🙂 Já jsem včera do odpolední procházce vytuhla jak miminko 🙂

Jinak HOnzík se ze začátku, když jsem ho učila na nočník, tak počůrával. Ze začátku mu to vadilo, pak už si asi zvyknul 😅 a bylo mu to jedno. Klidně si hrál a sedět v mokrých teplákách. Malé plánuji taky vzít plenky, až se oteplí. Ted na to nějak nemám silá 😝

A s těma slůvkama a mluvením to fakt vidím na malé. Ta je úplně jiná než Honzík. Slova typu máma, táta, bába měla asi ve 3/4 roce. Ted už na mě běžně volá mamiiiii. Kolikrát si říkám, že se na ní člověk ani nemůže zlobit, když vstává brzy a volá mamiii, abych si pro ní přišla do postýlky a pak mi u mně v posteli vypráví. To opakuje všechny slovíčka co zná a říká máma hajá, tata hajá.... 😀 No snad se taky nezasekne jako Honzík 😉

sisstin
autor
5. bře 2013

@podubka Tygr chodí do školky myslim si rád, v životě neřekl, že by tam nechtěl, i dneska, když jsem se ho ptala, zda nechce být doma (jsem nemocná a nechtělo se mi vstávat 😝 ), tak řekl, že ne, že tam chce. Tak jsme teda šli a stejně prostě pak v šatně velkýýýýýý mokrý oči, on jako nedělá scény atd, ale prostě si utírá slzičky (což je snad ještě horší), pak mi mává z okna s šíleným výrazem. No ale přijdu si pro něj odpo, a hlásí, jak to tam bylo super a dobrý, i učitelka říkala, že to je prostě ta ranní chvilka, než odejdu, zmizím a je úplně v poho. Ale třeba vloni tohle nedělal, to začlo až tenhle školní rok, kdy tam jsou nový učitelky a víc dětí nových 😕

kajiszek
5. bře 2013

Tak dobrý, zítra jí ty uši vyčistí, jen tam musíme bejt už v 7:30, což bude fakt velkej masakr, znamená to vstávat před sedmou a na to jaksi já ani děti nejsme zvyklí 😀 Tak snad to Nelí nějak přetrpí a nebude dělat moc velký scény.

sicinka
5. bře 2013

@podubka my máme to samé ráno milion výmluv proč do školky nepůjde. Počínaje tím že ho bolí nožičky, přes to že školka je zavřená až po ot že dneska jde k dědovi. Přitom když tam příjdeme tak je většinou v pohodě, ve školce je spokojený, spolupracuje. Školku, podobně jako logico bere jako že to musí být ale že by ho ot těšilo tak to ne. Když má blbou náladu tak ráno přidá pořádnou scénu.

hrusti
5. bře 2013

U nás tedy scény nejsou, ale když se ho zeptám, jestli chce do školky, tak řekne že ne, že chce být doma s maminkou a Kristýnkou. Dřív se do školky těšil, to si kolikrát povídal, že chc e jít do školky Ii jiný den než chodí. Nevím, co se stalo, že se to takhle zlomilo. Jestli si víc uvědomuje, že jsem doma s malou a žárlí. Učitelky jsem se ptala, jestli mu někdo něco neudělal a prý ne. No fakt nevím.

kajiszek
5. bře 2013

@sicinka Jo u nás je to to samý... On je ve školce rád, ale to ranní vypravování se je horor. Většinou chce hrát na iPadu nebo koukat na televizi a odmítá se oblíkat a snídat a dělá scény. Přitom pak ve školce v pohodě, respektive hned jak vlezem do auta, tak je v pohodě. I když dneska se tam rozbrečel, že chce taky cedulku se Šmoulou, jako má jeden chlapeček, on má obrázek nějakýho kolouška, tak po x měsících začal dělat scény, že chce Taťku Šmoulu 😀

peggy722
5. bře 2013

Promiňte, že vám sem lezu. Ale občas si sem k vám chodím pro inspiraci na různý hry a hračky 🙂 , tím to vám moc děkuju, protže mám doma moc spokojený batole, který miluje různý kartičky a myslím, že díky tomu začíná víc mluvit. Ale pro píšu, narazila jsem to, že spekulujete nad dím, proč je tolik dětí s dysfáziemi a OVŘ. Tak můžu trochu přispět se svojí hypotézou. Když bylo starší asi 16 měsíců, tak se mi opařila čajem a skončily jsem na 14 dní ve špitále. Když jsme se vrátily, tak jí doktorka prdla MMR, asi po měsíci. Kdybych tušila, co to vyvolá, tak bych to nedovolila. Lucka totálně přestala jíst, mluvit, prostě totální mimoň. Do tý doby hravý, šikovný dítě, co snědlo i nás. Ze dne na den nejdla nic a nedělal nic. To nejedení trvalo několik měsíců a do teď do ní některý jídla už nenacpu. Zbytek se zase po pár týdnech rozjel, ale doktorka mi nevěřila, že by to mohlo bejt po tom očkování. Myslím, že Lucka měla oslabenej organismus a to očko prostě do toho. Takže se taky přikláním k názoru, že to může s tím očkem souviset, dřív se těch látek do dětí necpalo tolik, navíc nebylo tak strašně nekvalitní jídlo, samý sr..a éčka. Mezitím jsme se naštěstí přestěhovali a změnili dotkorku, u Elči jsem už byla hodně opatrná, protože měla atop, vyvolaný některejma potravinama, tak jsem jí to nechtěla zhoršit. S touhle doktorkou se naštěstí na všem dohodnem a taky Ela žádnou reakci neměla.

krystalka
5. bře 2013

@abbie - přesně tohle jsme taky měli - nesnášel, když se ušpinil od jídla a když poprvé venku na zahradě upadl rukama na trávu, tak okamžitě s takovým zhnuseným výrazem hned ty ruce zvedl, jako kdyby se spálil nebo co 😉, no a pak přišlo období, kdy když zakopl a padal, tak ty ruce ještě zvedal nahoru, jen aby se nemusel dotknout té trávy, takže padal na nos 😉 , to samé bylo s pískem, sněhem, ze začátku i s barvičkama... teď už ve školce v klidu maluje prstovýma barvičkama, modeluje z hlíny a těsta apod. 🙂

krystalka
5. bře 2013

@kajiszek - jéé, to obvyklé vstávání později vám trochu závidím 🙂 , náš Jiřík vstává mezi 5:30 - 6h i o víkendu, nebo i když nemusíme do školky 😒 . Ale zase je fakt, že díky tomu nemáme problém vstát ráno do školky, vycházíme těsně před 7h, takže je to akorát 😉

podubka
5. bře 2013

U nás to samé ,zavřu dveře,zamává mi s okna i když výraz nic moc a jde.A když pro něj odpoledne přijdem,tak ho učitelky chválí,že byl výborný a všechno v pohodě a říká mi že se mu tam líbilo.Ráno taky nechce se oblékat,nechce na záchod,nejradši pohádku a tablet. Bojím se ale září,jestli ho přijmou do nové školky,tak budeme zase na začátku a bud to s ním boj. 😒 Chodíme do soukromý a musíme ho dát do státní,už to nezvládáme platit.

sicinka
5. bře 2013

Jinak s tou školkou je to prý u dost dětí normální, prostě se z toho stane rutina proto se těšej a pak se to zlomí, souvisí to i mírou vyspělosti (jestli se dokážou srvnat s tím že je to povinnost). Já i o víkendu pořád poslouchám, ale dneska školka není dneska je zavřená že jo. A taky je v soukromé a nic mu tam nechybí...

sicinka
5. bře 2013

. @podubka my zůstaneme v soukromé, líbí se mi jak se dětem věnují, u nás je problém v tom že Dáda je tam úplně nejstarší a trochu jsem se bála aby příští rok nenabrali zase dvouleté prcky, ale naštěstí většina dětí zůstane z letoška. My platíme asi 4500 to zase není tak hrozné. Ve stránčičích ztratili sousedům při výletě chlapečka a občas když slyším o některých výchovných metodách a třídění dětí podle nich tak půjde do státní asi až jako předškolák...

krystalka
5. bře 2013

@podubka - Jiřík taky ráno kouká na pohádky, ale u toho snídá. On už taky trochu registruje hodiny, takže mu ukážu, že až bude velká ručička na 6 (to je v našem případě 6:30), tak se jdeme mýt a oblíkat. A on kupodivu fakt tu televizi sám vypne, odnese si talíř do kuchyně a jde si čistit zuby 😀 . Pak soutěžíme, kdo bude dřív oblečený a fakt se vždycky vypravíme včas...Jenom doufám, že mu to vydrží dlouho 😉. Ale taky měl na podzim období, kdy jsem ho furt musela honit, aby si pospíšil a měl tisíc věcí na práci, než zrovna dělat to, co má 😉 . Jinak ze začátku taky ráno říkal, že nechce do školky, ale pak se mu tam vlastně líbilo - ale to dělal jen loni na jaře, když byl dva měsíce v té jiné třídě, teď od září chodí v pohodě a moc rád, bezvadně mu sedly paní učitelky a hned první den si tam našel kamarádku a na tu se taky hrozně těší, ona na něj taky a vždycky jsou trochu smutní, když tam ten druhý není 😉 . A fakt jsem nevěřila, že by se náš Jiřík s někým dokázal takhle skamarádit, on si vždycky všechny držel od těla a hned tak někoho nevzal 😉 . A tady s tou holčičkou jsou od začátku taková bezva dvojka, že i paní učitelky se tomu vždycky smějí a přitom jsou vlastně každý přesně pravý opak toho druhého 😀

podubka
5. bře 2013

@sicinka my platíme 7 tisíc a chodí jen dopoledne a jeden den spí.Já bych ho tam taky nejradši nechala,protože učitelky jsou naprosto skvělé a dobře to s ním zvládli už od začátku a podporovali nás,protože to vůbec nevypadalo dobře.
Zítra se jdu podívat na den otevřených dveří do školky kam bych ho chtěla dát a promluvím si s ředitelkou nebo někým kompetentním a uvidíme.

ivular
5. bře 2013

Holky já mám taky arachnofobii a Potkali se u Kolína jsem taky nesnášela 😉 Tak možná že víc než očkování můžou za dysfázii matky s averzí vůči pavoukům a medvědům 😀
S tím nočníkem taky nevím co dělat. Jeník moc dobře chápe na co se používá, ale prostě tuto novinku v dosavadních zvyklostech razantně odmítá 😅 Stačí se k němu jen přiblížit s nočníkem v ruce a už protestuje ve smyslu "ani to nezkoušej" 😠

sicinka
5. bře 2013

@podubka no u já měla nakonec velké štěstí na školku, teď by nám dokonce měli zlevnit školkovné, protože získali akreditaci od MŠMT. Ale ono i 5 tis měsíčně je v rozpočtu docela znát 🙂

sicinka
5. bře 2013

@ivular Dáda šel až na záchod, na nočník nesedl nikdy. S nočníkem se fakt nestresuj, on se prostě jednou odplenkuje, do školy s plínou nepůjde. U nás Dáda plínu nechtěl začal si jí sundavat a pak jsme si uhnali šílené problémy s tím že nechtěl kakat do záchodu, posléze nechtěl kakat nikde a řešila jsem to rok. Kdyby se zbavil plín o půl roku později tak jsme si to klído mohli ušetřit. Počkej na léto to bude trochu starší.

podubka
5. bře 2013

@sicinka oni taky mají akreditaci,jinak by to bylo ještě dražší. 😝

kajiszek
5. bře 2013

Já dávám Vojtíška jen do předškoličky, která mě vyjde na 100 Kč na 3 hodiny a chodí 3-4x týdně. Nejlevnější soukroumá školka je asi 12 km odsud a platí se nějakých 6500 včetně jídla. Když si vezmu ještě dvojnásobek za benzín (teďka ho vozím každej den 6km), tak už bychom se dostali bohužel na neúnosnou částku, takže mu to takto musí stačit. Místní soukromá školka je za 7600 + asi 1800 za jídlo...

Se z těch dětí picnu, se zase rvaly o tablet a Vojta ho Neli vyškubnul a pak jí s ním omylem majznul do pusy a rozseknul jí spodní ret, krev tekla proudem. Takže má strup na bradě od toho pádu z postýlky a teďka ještě opuchlej rozseknutej ret... To budou ti doktoři asi koukat. Achjo.

mvmk
5. bře 2013

@ivular ahoj, ja jsem si cetla co ti povedela ta tvoje HNO, moc si to neber, ja jsem mela trochu stejnou zkusenost, moje mala mela trosku menci hlavicku, sice jeste v hranici, no ale bylo tam to ALE 😝 Meli jsme nekolik genetickych sezeni, rozkrajeli jeji geny na nevim kolik, dokonce se soustredili strasne na gen 12 a fragil. x syndrom, proste hledali vsechno co by mohlo byt pricinou, jeste po novem roce jsem musela znovu na odber pac tady v Reutlingen maji asi tak 3 mesice novy mikroskop kde se daji objevit jeste dalsi stopy mutaci. Bylo mi receno, ze se to meni z mesice na mesic, proste co jeste v lednu nebylo mozno zmerit uz v unoru mozne je novou technolog. atd. No a zatim nic, ja myslim, ze ani nic nenajdou proste je takova jaka je, a nikdo nevi proc 😝