Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

hrusti
8. dub 2013

@sicinka Zítra jdeme na tu neuro terapii, tak jestli máš nějaké dotazy, tak sem s tím 😉

pelmisek
8. dub 2013

@hrusti co je prosím tě neuroterapie? my už teda vyzkoušeli všechno, ale o neuroterapii jsem ještě neslyšela. Takže asi skoro všechno🙂

hrusti
8. dub 2013

@pelmisek Je to neuro vývojová terapie. Mělo by to být terapeutické cvičení, které by mělo odblokovat v těle reflexy a bloky, které u dětí přetrvávají z miminkovského věku a přetrvávat by neměly a dítě blokují ve vývoji. Jedná se hlavně o děti s dys.. poruchama, ADHD atd. Aspon takhle jsem to pochopila já. Naše logopedka mi dala kontakt na paní, která to tady dělá, je to prý v ČR novinka. Mrkni na www.red-tulip.cz . Dole na té webové stránce jsou i nějaká videa s rozhovory s paní terapeutkou.

mvmk
8. dub 2013

@ivular ja sice taky vim, ze motoricke Centrum a Centrum reci lezi tesne vedle sebe, ba se i navzajem propojuji, ale myslela jsem, ze to neni vylozene znak dysfazie, mam pocit, ze tvuj maly je trosku mladsi nez moje, ze?
Ona treba moje ma porad jeste dost blbou rovnovahu, i kdyz uz se to silne zlepsilo a pokroky jsou porad, asi tak pos. 6 tydnu opravdu pohybove posunula. Ale stejne je videt ten lvi rozdil, ale ja vzdy uz vsechny predem uzemnim, tim ze je proste opozdena, aby na ni vsichni tak zkoumave necuceli 😝

sisstin
autor
8. dub 2013

@mvmk tak blbá motorika právě celkem znak dysfázie je, teda při předpokladu, že dítě není hypotonický napr. 😉 ale spíš u těch expresivních forem právě...

sisstin
autor
8. dub 2013

no jinak my jedeme ve čtvrtek k Baslíkovi do Prahy, tak jsem zvědavá celkem 😀

sisstin
autor
8. dub 2013

kdyby se chtěl někdo zcuknout, tak končíme ve 14. hodin, je to u zastávky metra Luky, tudíž vůbec nevim, kde to je 😅 😅 a co to je za část Prahy, budu se řídit metrem pouze 😅

mvmk
8. dub 2013

@sisstin to je prave ten Problem, ze mala je hypotonik a proto nevim, ci je z duvodu te Hypotonie tak nesikovna nebo je to projev jine poruchy, i kdyz moje neuro tvrdi, ze vsechny deti s urcitym vyvojovym handicapem, maji svalove napeti v 90% snizene.
Muj PC porad automaticky opravuje podstana jmena na velka pismena 🙄 , tak ze nestiham to stale prepisovat 😅

sicinka
8. dub 2013

@mvmk to dělá nová verze prohlížeče, zabudovali tam tuhle geniální funkci na opravu pravopisných chyb. Pokud ti to vadí tak to jde vypnout 🙂

ancovicka30
8. dub 2013

@mvmk moj krpec je na tom podobne, lahka hypotonia a tiez je taky evidentne nesikovnejsi od standardnych deti...ale u nas velmi expresivna porucha asi nehrozi, on hovori vcelku dost uz v poslednej dobe, aj ma slusnu vyslovnost, u nas je horsi ten obsah, takze u nas myslim ta motorika skor suvisi s tou hypotoniou...

ivular
8. dub 2013

@sisstin A Péťa byl hypotonický nebo normo? Jeník třeba žebřík vyleze, ale už od pohledu je takový vratký, nevím jak to popsat.. Právě si říkám, jestli se mu zhoršila ta hopotonie, nebo co to, že s tou motorikou tak stagnuje 😖
Prosím Tě a tu rehabilitaci motoriky sis zařizovala na vlastní pěst nebo je něco spešl pro děti s vývojovými poruchami?
@mvmk Jeníkovi bude 26 měsíců. Já vím že tvoje malá má s tou hypotonií velký problém ☹ Aspoň že děláte pokroky!! A posunula se za ty poslední týdny i řeč?

sisstin
autor
8. dub 2013

@ivular no hele, na neuro říkala, že je úplně v pohodě, pak jsem čuměla do zprávy a bylo tam, že při vývoji ze začátku zřejmě hraniční hypotonie a proto lehce opožděný motorický vývoj, ale když jsme tam byli v těch 27měsících, tak jako v pořádku. On nikdy hypotonicky nevypadal, právě jak píšeš - ta vratkost, nestabilita atd., to je prostě na těch dětech vidět, to my jsme s tím problém neměli, tam to vyloženě bylo (a částečně je stále trochu) od tý dysfázky 😉

jo a tu motoriku mám přes naší logo, je to její kamarádka, takže chodíme k paní domů...jinak kamkoliv jsem psala, tak mi odepsali, že dítě s dysfázií bez pohybového problému není jejich cílová skupina 😝

ivular
8. dub 2013

@sisstin Aha, takže opožděný motorický vývoj může být hypotonií, ale když je tonus v normě a dítko je na tom motoricky stejně blbě, nahrává to té VD. Hm, u našeho Jeníka mám ale pocit, že bude mít dysfázku jako vyšitou a hypotonii ještě navrch 😠 Každopádně moc děkuji za vysvětlení!

Ještě jsem se holky chtěla zeptat, když Jeník říká hezky haf haf a táta, ale sám od sebe to prakticky nepoužívá (nebo jen veeelmi zřídka), můžu to počítat do slov?

sisstin
autor
8. dub 2013

@ivular no jinak k hypotonii se právě často dysfázie přidružuje, nebo spíš opačně 😅 takže to máš prašt jak uhod 😉 jinak aktivní slovo by mělo být takové, které dítě vždy využije, když má možnost 😉

hrusti
8. dub 2013

@sisstin My bysme vás rádi viděli, ale ve čtvrtek odpoledne má Honzík cvičení a vždycky se na něj moc těší. Navíc Luka jsou na opačné straně Prahy 😀

kajiszek
8. dub 2013

@sisstin Metro Luka? Tyjo, že bychom daly kafíčko? Já tam dřív bydlela, teďka už tam teda nebydlím, ale pořád je to pro mě nejbližší Praha 😀 Btw kam ti mám poslat mailík, že bych se zůčastnila toho setkání? Pokud je to v Praze, tak už snad jako fakt můj chlap nebude mít nic proti... A kolik budete v ten čtvrtek mít času? Ona ta druhá odpoledne je u nás celkem problém, neb já mám obě děti ještě poobědové spáče, ale kdyžtak bych se zkusial dohodnout s mamkou, že bych se stavila na kafčo bez dětí, od našich to mám 15 minut autem...

sisstin
autor
8. dub 2013

@kajiszek mail na vyvojovadysfazie@centrum.cz 😉 ve ctvrtek hodne casu,nam to do Pce jezdi co 20minut 😉

kajiszek
8. dub 2013

Jinak ta motorika a dysfázie... U nás v tomhle ani nějak problém není... Jako jo, mohla by toho určitě umět víc... Ona hlavně nechce napodobovat tu kresbu a nechce jezdit na motorce, ale zase jinak mi přijde ok... I když asi taky není úplně ok, já nevím, jak to posuzovat... Jako žebříky, skluzavky, provazy pohodička, na motorce se rozjet umí, ale ona to prostě odmítá z nějakýho důvodu, běhá furt tak jako divně zeširoka, takže v tom je taky asi opožděná... A to střídání nohou teda taky zatím vůbec ne...

morav
8. dub 2013

@dukie Dobrý den,děkuji Vám za odpověď.Zjistila jsem,že se znáte s mou dcerou-máte se setkat u kávy.Takže si určitě popovídáte. Jinak obdivuji všechny maminky co musí absolvovat když chtějí dětem pomoci a všem držím palce. Ještě,že je ten internet.

kajiszek
8. dub 2013

@sisstin No já se ptám, jestli bychom teda daly kafčo jenom, nebo třeba vzaly děti i někam do herničky... Ale tak já jsem zase úplně mimo u starších dětí, takže třeba nevím, co baví skoro šestiletý dítě 😀 Ten se asi nebude celej žhavej klouzat do balónků v dětským koutku no 😀 Vlastně tři zastávky od Luk jsou Nový Butovice a tam je fakt velikánská herna... Ale možná dáme radši jenom to kafčo, a't se někde složitě nehledáme, když to tam neznáš 😉

sisstin
autor
8. dub 2013

@kajiszek balonky jsou úplně v pohodě, takže to neřeš 😉 😀 jinak tam nám jede Leo express, tak už mám krásně dvě místečka za 107Kč s internetem 😀

sisstin
autor
8. dub 2013

@kajiszek klidně do tý herny, jen mi řekni zastávku a dojedu tam 😉

kajiszek
8. dub 2013

@sisstin Zastávka Nové Butovice... Není to přímo na metru, ale všude tam jsou šipky na Galerii Butovice... Ale já to ještě musím nějak domyslet, asi bych vzala jen Nelí, protože Vojta má do zítra antibiotika, tak by asi spíš měl bejt ještě do konce tejdne v klidu... Tady jsou jejich webovky http://www.slonikov.cz/ . Nějak zase podražili, grr. Já ti dám vědět zítra, jak se domluvím s mamkou, jo? My máme teďka furt něco, tak furt hlídaj a už jsou z toho asi trochu paf, tak dám vědět, jak se budou tvářit, kdyžtak bych dojela aspoň na chvilku někam na to kafe. Ale myslím, že snad @sicinka jednou psala, že bychom mohly dát sraz ve Sloníkově, tak třeba se přidá.

sisstin
autor
8. dub 2013

@kajiszek tam to vypada fajn,tak dej vedet 😉

sisstin
autor
8. dub 2013

@kajiszek a maj tam i polivku s nudlema a knedlickama, to Tygr rad 😀

lenajsek
8. dub 2013

Ahoj, tak zítra jedem do Prahy a ve středu v 9.30 vyšetření u Krejčířové, konečně jsme se dočkali... tak já pak napíšu, co jsme se dozvěděli a jak to dopadlo...

Mějte se fajn, pěkný večer

dezyre
8. dub 2013

@lenajsek Leni, myslíme na vás 😉

abbie
8. dub 2013

@lenajsek budem drzat palce 😉

kajiszek
8. dub 2013

@sisstin Jasně, zítra napíšu, ale vidím to kladně... Ale holt budu muset vzít jen Nelíka no, s Vojtíkem si to takhle brzo po těch ATB nelajznu... Vojtík to tam fakt miluje, tak mu nesmím říct, že tam jedeme. Maj tam i celkem fajn jídla, berou je odvedle z pizzerky. Zítra napíšu, snad naši nic nebudou mít... Oni budou hlídat zítra Nelí, že jedu s Vojtou na kontrolu, pozítří taky Nelí, že jedu s Vojtou k psycholožce a pozítří zase Vojtíka, tak to budou mít pestrý 😀 😀 😀

kajiszek
8. dub 2013

@lenajsek Taky držíme palce! 😉