Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
22. led 2013

@podubka typický to teda není 😉 , to je spíš znak vyššího intelektu, jako Tygr to umí taky strašně dlouho, jak píšeš, někdy od 2,5, na dysfázii na FB je taky pár takových dětí, ale jako typický to určitě není 😉

podubka
22. led 2013

@sisstin 😀 já zjištuji všechny informace.Aspoň v něčem vyniká.Už aby bylo pondělí,stejně nám na prvním sezení diagnozu asi neřeknou.

kajiszek
22. led 2013

@sisstin Prosímtě ta přiřazovačka se jmenuje Matrix Match? Dá se koupit klasicky na Appstoru? Docela uvažuju, že bych to prubla Vojtíškovi, vypadá to super. Ty tvary by asi i dal, on je na tvary a barvy ujetej. A je jen jedna verze? Abych nekoupila něco pro moc velký děti nebo tak... Předem díky! Jinak Tygr je fakt šikulka!

kajiszek
22. led 2013

@sisstin Je tohle ono? https://itunes.apple.com/us/app/matrix-match-jr... To fakt stojí 2 dolary??? Nebo je to něco jinýho...

sisstin
autor
22. led 2013

@kajiszek je to od my first app, matrixmatch 1 a 2,ta jednicka ma byt od ctyr a ta dvojka od sesti let.Vzdycky dve ulohy tam jsou free,zbytek si muzes koupit za necely sve eura,ja tohle koupila full.

mardenad
22. led 2013

Baby, trošku vás vyruším, ...
Náhodou niekto zo Slovenska nemáte rozprávky Teletabies ? Samozrejme po slovensky. Malý mi po nich veľa opakuje, bola by to skvelá motivácia na rozvoj reči. Zaplatím , nie je problém ... Prosím prosím... Buď dvd, alebo na usb kľúči ... 🙂

nellygray
22. led 2013

@dezyre skvělé zprávy. 🙂 A je dobře, že tam jdete tak brzy na kontrolu, že bude vidět případné pokroky. Jinak k tomu, co Ti říkala, jak řešit konfliktní situace, to je jak vystřižené z "Respektovat a být respektován". 😉 Já jsem měla vůči těmhle příručkám vždycky dost averzi, ale částečně to spíš asi byly předsudky. 😅 Musím přiznat, že zásady z téhle knihy se mi moc líbí a jsou aplikovatelné nejen na děti. Nemám to rozhodně jako bibli, teprve se s tím spíš seznamuju, ale myslím, že i kdybych jen z 1/10 dovedla změnit svoje reakce (někdy se mi úplně nedaří zvládat svoje emoce 😒 ), tak že to bude prospěšné. 😉

kajiszek
22. led 2013

@sisstin Díky, 2 eura, to je zadarmo, takže řeknu manželovi, ať stáhne jedničku a uvidíme.

sisstin
autor
22. led 2013

@kajiszek vetsina apǐikaci je do tech dvou ecek

nellygray
22. led 2013

@kajiszek Můžu se zeptat, ten Zajíc v pytli, to je tohle? http://stolni-hry.heureka.cz/zajic-v-pytli/

sisstin
autor
22. led 2013

@nellygray jj 😉

kajiszek
22. led 2013

Jj to je ono, je to fajn věc, jen u nás zatím jaksi nepochopená. Ale já to nevzdám. Manžel už kupuje ten Matrix, tak zítra budu prudit synáčka 😀 😀 😀 Myslím, že to skončí tak, že bude ječet, že chce pustit provázky nebo prasátka 😀 😀 Btw provázky nejsou špatný, jde o to přeřezávat provázky ve správným pořadí, aby spadla kulička žábě do pusy. Vojta dává už skoro všechny levely z první části. Kdyžtak se to jmenuje Cut the rope. A prasátka jsou Angry Birds, ale to mu fakt nejde zatím.

nelaja
22. led 2013

@mardenad V slovencine to nevyslo, vsetko je v cestine

sisstin
autor
23. led 2013

@kajiszek to taky mame 😀

kajiszek
23. led 2013

@sisstin Ještě jsme včera stáhli nějaký jednoduchý puzzle, prostě jen přetahování obrázků na správný místo a pak prstem prasknout všechny balonky, tak si říkám, že by se na tom aspoň mohl pořádně naučit přetahovat ty objekty, on je fakt docela nešikovnej, takže to bude boj 😀 No po školce vyzkoušíme, jsem na něj zvědavá 😀

sisstin
autor
23. led 2013

@kajiszek mrkni na www.i-sen.cz ja byla v prosinci na tom jejich workshopu 🙂

bahula
23. led 2013

ahoj holky,
můžu mít dotaz na ty, co mají iPady? Chtěli bychom synovi (SFA, 8.let, 2.třída speciální škola) koupit tablet pro výuku, musí to být nutně iPad nebo i jiný tablet? Někdo mi tvrdí, že to musí mít hlavně OS Android, já tomu teda vůbec nerozumím. Aby na tom pak ty aplikace jely, že.

abbie
23. led 2013

@bahula no iPad hlavne nema Android 😀 firma Apple ako jedina ma svoj vlastny OS - ios
mozes si kupit aj lacnejsiu verziu tabletu, vsetky ostatne maju Android, ale on nema take dobre vyukove programy ako ios

bahula
23. led 2013

@abbie špatně jsem se vyjádřila, myslela jsem, jestli je to tak, že když ten obyčejnější má Android, tak jestli na tom pojede to, co na iPadu .... takže asi ne, chápu.
Dobře a na iPadu nám pojede všechno?
Některé programy jsou zdarma a některé se kupují po netu?

abbie
23. led 2013

@bahula no na iPade vam pojde vsetko samozrejme aj to, co je zadarmo, ale to co kupis na Android markete nepojde na iPade a naopak 😉
iPad si treba dost premysliet pretoze oni maju svoj vlastny svet, Android je otvorenejsi 😉

bahula
23. led 2013

@abbie no ale chápu to správně, že pokud to chci používat v 90% pro výuku autisty, třeba i ve škole, tak lepší bude iPad? Navíc starší syn je ADHD + SPU, našly by se tam programy i pro něho? Je těch programů dost?
Na filmy, hry, atd máme jiných PC doma dost. 😀
děkuju. 🙂

abbie
23. led 2013

@bahula no prave na vyuku pre autistov a deti s ADHD je najlepsi iPad ... Android sa na take nieco nechyta ... a programov tam je milion 😉

sisstin
autor
23. led 2013

@bahula urcite Ipad,je tam pres sedm tisic aplikaci,a prave hodne tech pro autiky,AAK atd.

bahula
23. led 2013

@abbie děkuju moc, takže abych začala do května šetřit, na jeho 9. narozeniny 😠
nevíte ještě, jestli třeba některý iPad je nevhodný? Známý IT mi třeba chválil iPad2, žeprý trojky jsou blbé, poruchové, čtverky zatím předražené, ale že ta dvojka už se spíš koupí z druhé ruky, že už se ta řada nevyrábí ..... nevím, jestli ho kupovat použitý 😒

sisstin
autor
23. led 2013

@bahula nevyrabi se jednicka,dvojku ted mame novou od Vanoc,ale ja uz bych koupila 64 Gb pamet 😉

sicinka
23. led 2013

@sisstin tak mi se taky nechytáme na ten Matrix a to tenhle typ úkolů na papíře nedávno uměl. Jako udělal jeden z nich docela v pohodě, ale u těch nejjednodušších tvarů vypadalo že ani nedá smysl. Takže taky budeme zkoušet. Hele jak ty hry hledáš já prolízám EDU a málokdy tam najdu něco co by mě fakt zaujalo jako tohle 🙂

sisstin
autor
23. led 2013
sicinka
23. led 2013

@bahula pokud je iPAD určený pro děti hlavně doporučuji investovat do obalu, který zabrání takovým těm největším nehodám. Z druhé ruky bych ho nekupovala kvůli záruce. Já mám cíleně iPAD 2 jelikož je velký a Dádovi se lépe ovládá. Na druhou stranu je to už prostě velký tablet, třeba s iPhone se mu zacházelo lépe 🙂

sisstin
autor
23. led 2013

@bahula jj,my mame ten supershell a je fakt bomba,akorat drahej no 😔

sisstin
autor
23. led 2013

Jinak mne vsichni tvrdili,jak 16 GB staci v pohode a teda nam nestaci 🤐 MM si asi koupi64 a ja mu dam tenhle 😝