Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

andreabe
12. dub 2011

@sisstin tak tu je nastastie pekne slnecno, ale predpoved mame naprt, do piatku ma prsat 😝
inak take Lednice, je to pre vas moc daleko? Zrovna sme pozerali nejaky casak s fotkami, vyzera to tam naadherne, idealne miesto na zraz 😉

jolinka
12. dub 2011

@andreabe
nooo, nejaku tu slovnu zasobu predsa len mate, myslela som ze to je horsie. Fakt je to porozumenie zaklad, mna Kati pripadala {a este obcas pripada] oproti rovesnikom extremne nezrela detska hlupucka, myslela som ze urcite bude mat LMR, strach z autizmu som mala najvacsi hlavne okolo tych 2 az 2,5 rokov, potom mi presne pripadala ako Luky, ze jej reakcie, hra, napodobavie su skor zaostale nez autisticky zvlastne {az na par drobnosti, to olizovanie dlazky a tak].

Teraz vidim ako coraz viac rozumie veciam, uz je taka vyrovnanejsia mnoho veci si da vysvetlit. Napr. sme boli nedelu na kupalisku, miesto klasickych listkov uz davaju vacsinou na ruku naramok, vyzera ako hodinky, Kati nedostala lebo do 4 rokov zadarmo {Kati ma sice 4,5 ale pokladnicka na nu kukla a mavla rukou ze moze ist 😉 }
samozrejme mala traumu ze ona nema hodinky, pred rokom by revala vkuse, uz by nepomohli ani moje hodinky na jej ruke, teraz len lutostivo konstatovala, ked sme jej vysvetlili, ze dostane ked bude mat 5 rokov... Mamka ja som taka smutna, lebo som nemala svoje hodinky ..

jolinka
12. dub 2011

vcera mi Kati dala obrazok co nakreslila v skolke a skoro som spadla z noh ... ona sa pokusila podpisat 😲 napisala tam KIATK 🙂

sisstin
autor
12. dub 2011

@andreabe čéče, Lednice nevím ani, kde je...to budu muset vygooglit 😀 ale jestli tam jede vlak nebo bus, tak dobrý..my fakt dojedeme všude 😀

@jolinka no já myslim, že u Katiky určitě o MR nejde, to je fakt to porozumění spíš 😉

ygreen
12. dub 2011

@andreabe Já také cítím, že malý není autík, i když atyp nedokážu vyloučit. on mi přijde prostě jakoby za sklem, jen, jen vylézt 😉 co to znamená? dzavotat

jolinka
12. dub 2011

Lednice su na Morave, tam sme boli, myslim ze vlakom

ygreen
12. dub 2011

@jolinka jé, to je katika šikulka 😵
mě takhle tobiáš překvapil včera, že si nechal vysvětlit, že čoko dostane až spapá polévku 😵

sisstin
autor
12. dub 2011

@andreabe tak jsem to našla..do Břeclavi vlakem, a pak busem do Lednice je to 18minut...no dá se to, ale že by to bylo teda zrovna blízko 😝 pro mě by bylo nejlepší Brno 😉

romana
12. dub 2011

vy chystáte srazík? že bych si konečně někde nepřišla jako mimoň?

jolinka
12. dub 2011

@ygreen

inak presne aj my sme mali problem porozumiet podmienkam, alebo podmienovacim vetam, Ked urobis to, stane sa hento... zlepsilo sa to az pred 4tym rokom. Minulu jar to mala 3,5 nedokazala pochopit ze zapnem rozpravku az ked oblecie pyzamo. {lebo zvykla vecer zaspat pri rozpravke a nechcela som aby bola v posteli vo veciach zvonku] Bola uz vyzlecena, pyzamo zvierala v rukach a ziapala, ze kavku kavku {rozpravku], nakoniec od placu zaspala hola s pyzamom v naruci... a to zo vsetkym tak bolo, chcem to hned, nepockam, nechapala ze bezi cas, ze sa meni pocasie atd...

sisstin
autor
12. dub 2011

@romana
@andreabe holky, ale koukala jsem, že např. v Jeseníkách se dá pronajmout chata pro 6 lidí a na den je to na člověk 250Kč, takže jako dost slušné podmínky - člověk si tam sám vaří, je tam Wifi, TV..a hlavně je tam sám. Tak tohle by docela šlo..ideální by byl třeba červen, kdy ještě není sezona 😉

sisstin
autor
12. dub 2011

@romana a my se můžeme sejít kdykoliv, do Prahy to máme hodku 😉

romana
12. dub 2011

@sisstin však logico na tebe čeká 😉
u nás je jediná výhoda srazu na jiné půdě v tom, že Ondra není úplně ideální návštěvník nějakých dětských koutků (a hřišť) a domů bych Vás sice pozvala ráda, ale to byste asi nedali Vy - vzhledem k našemu psovi, kterej váží víc než Ty 😉

andreabe
12. dub 2011

@jolinka Joli, tak to cumim, ten podpis je uzasny 😵 toho sa asi ja tak skoro nedockam, ak vobec 😝

@ygreen dzavotat je take to babetkovske hovorenie, slabikovanie, ma,ba,ta,pa,me...ziadne slova, len take zvukove miminkovske pokusy 😉

@sisstin tak ja by som sla urcite, pozerala som tie Jeseniky, netusim, ci to pozeram dobre, z bratislavy to vychadza podla cestn.planovaca cez 6 hodin cesta a to teda neviem, ci by maly dal 😝
Ja by som tak do 3 hodin max cestovala, aby nebol potom maly moc prudivy..

zzuzca
12. dub 2011

ahoj holky,

tak pisnem par 'zazitkov' vcera si kubik vyberal zo skrinky sklenicky a akoby z nich pil, tak som to vyuzila ze sa ideme hrat 😀 a pytam sa ho, ze co tam ma, on odpoved nic, tak mu vravim ze tam ma mliecko, a nech da aj mne mliecko napit. tak mi podal poharik a 'napila' som sa. vytiahol dalsi, a takto sme pili dokola caj, vodu, atd..vzdy sa napil a dal aj mne 🙂 pri jednom som ale povedala ze uz nechcem, nie som smadna, tak to sme mali vidiet, snazil sa mi narvat ten poharik do ust a vztekal sa ze sa branim, ked videl ze uhybam, tresol to o zem. bolo to sklo, takze praask.

dalej, mal obute sandalky na doma, obcas si obuva hocijake topanky co su na chodbe, ale to je vacsinou naboso..a teraz v tych sandlkach, no jasne ze mu to neslo..tak vztek hroznyyyyyy....a nevysvetlim mu nic....

a taketo situacie mame denodenne na programe, on chape pokyny (aj ked vykona nie vzdy), ale vobec nechape tie situacie, ako pisalanapr. @ygreen ze ak zjes polievku dostanes cokosku, to by absolutne nepochopil... mam pocit ze sa mu casto prisposobujem, skusala som byt aj tvrdas a ked si nieco takto vydobyja, tak neustupit, dostane po zadku a ide do svojej izby, ale vobec to nepomaha..neprejavi ziadnu lutost, nic z neho nevycitam ako mu je...tak neviem... ako ked si dovoluje na matka, tak to nekompromisne dostane vzdy (vychovne, nemlatim ho 😀) ale inak je to tazke, je strasne trucovity...

k tej reci, to jeho komentovanie - kratke spojenia, auto jede, matko spinka, atd....slovicok ma hodne a nove pribudaju 😉 , a ide ta rec aj dopredu, vsimam si ze uz cistejsie vyslovuje, nedavno zacal krasne hovorit 'sanitka', predtym saitka, dnes zas ma prekvapil 'kominar', predtym kom...ale neviem ci je ok, ze dost casto pouziva tie slova v tom tvare v akom ich pocuje od nas...trebars ked nieco chce, zahlasi 'das si' rozok a to opakuje az kym ho nedostane... dnes si jazdil s kamionom a vravi :kamion, spadnes 😅 😀 no to ma celkom aj pobavil 😀, alebo ked skace po gauci, co ma inak zakazane, opakuje 'spadnes, spadnes'. bezi po chodniku a krici 'utekame'...skoro vzdy pouziva to mnozne cislo a slovesa v tvare my... tak ako to pocuje odo mna... prvu osobu nepouziva vobec, ani neodpovie ako sa vola, on si fakt vybera kedy a na ake otazky odpovedat..to sa obavam ze u Kr. bude vyzerat ako truhlik 😅 ked ani mne poriadne neodpoveda 😝

inak mna ta rec az tak netrapi, najhorsie je pre mna ten ocny kontakt a to nezdielanie pozornosti, on mi nikdy nepovedal nieco v zmysle, 'mami, pozri sa co tam je'...nikdy necaka na to, 'co ja na to' ..a to jeho trucovite spravanie este..
@andreabe ako sa da natrenovat ten ocny kontakt?

inak je ale fakt sikovny, dokonca vcera vonku vratil a pozical hracku, to bolo vobec 1.krat 😉 tak snad to nebolo len nejak omylom 😅 on ma super tu napodobu, ja myslim ze z toho cerpa strasne 😵 inak do skolky nas nezobrali 😒 😝 a riaditelka sa vyjadrila ze o rok to tiez nevidi..kedze ja stale budem doma s mladsim 😠

sisstin
autor
12. dub 2011

@romana Romčo, tak právě Tygr taky jako fakt není ideální návštěvník kaváren a koutků atd. 😝 pro nás je asi jako nejlepší se jít někam projít, nebo být někde u někoho doma... pes by byl asi teda problém, teda ne pro mě..ale Tygr z nich má schízu ( jak jinak) 😅 😅 😅

@andreabe tak mě napadá jedině do Brno asi..6 hodin je fakt šílený, to ne....my to mám do Brna hodku a 3/4..už jsme tam byli a v pohodě 😉

jolinka
12. dub 2011

@andreabe
mame trochu vyhodu ze K. je v zmiesanej triede, je tam 8 predskolakov, tak ona vela okukuje od tych starsich, taha ju to dopredu

no musim uz padat do skolky, dnes este s 3ma plus prirucna batozina ... na gymnastiku uff 😒

zzuzca
12. dub 2011

uff, tak som vam sem vtrhla a vy zrovna planujete zrazik 😀 tak pre nas by bola praha idealna 😀 😀 s oboma sa dalej nedostanem 😅

sisstin
autor
12. dub 2011

no Praha by pro mě byla taky nejlepší jaksi 😀 ale pro @andreabe ne 😔 teda jako z Ba do Prahy se to dá po dálnici i za 2h 🙂

andreabe
12. dub 2011

@sisstin Tak Brno je pohoda, vlakom tam sme do 2 hodin tipujem. Ale je tam nieco zaujimave, myslim pre deti? Staci nejake ihrisko, alebo nieco podobne..
ani Praha nie je zla, ale ta cesta zase..

zzuzca
12. dub 2011

@sisstin to ja som myslela tu pre nas prazakov a z blizkeho okolia ako napr. vy 😉 bolo by super vidiet sa aj s ostatnymi, ale to pre nas nehrozi, mame sice auto, ale nesoferujem..a s oboma to fakt nedam..

zzuzca
12. dub 2011

este kym nezabudnem,
@jolinka kati kresli uuuzasne 🙂 🙂 skoro mi sanka padla, fakt krasa 😵 to ani ja sa nechytam 😀

sisstin
autor
12. dub 2011

no já jako můžu jet i na 5 srazů, mně je to fakt fuk 😝 ale jak píše Romča, u nás je stejnej problém, že Tygr fakt jako není návštěvník....jeho nějaká hřiště, koutky atd. těžce nezajímaj a opruzuje tam 😠 jeho baví jenom někde chodit, nebo bejt u někoho doma....

my to v tomhle máme na prd, s ním se fakt nedá nikam chodit...ted jako v poslední době dobrý u Meka, ale to si s ní svýho cheese a valí okamžitě pryč...takže to je tak max. na 15 minut 😒 my fakt můžeme chodit jenom ven, ale fakt jako chodit nebo bejt někde doma 😖

andreabe
12. dub 2011

@sisstin ja sice jazdim, ale do Prahy sa neodvazim 🙂 Luky inak vydrzi cestovat dlho, staci mu pozerat z okna a aby mal potom kde pospat, kedze spime cez obed. Musim pozriet, co by to trvalo ist tam vlakom,mozno to nie je az take zle

zzuzca
12. dub 2011

@sisstin
@romana holky, a co u nas? psika nemame 😀 romca, odkial ste? my p4,kusok od thomayer.nem.

sisstin
autor
12. dub 2011

@andreabe no vlakem jsou to 4h, od nás z Pce do Ba 3...je to na stejný trase 😉

@zzuzca nooo..co říkáš @romana ? To by šlo 😀

andreabe
12. dub 2011

@sisstin ahaa, tak to my ihrisko konecne mozeme, tiez tam maly nevydrzi cely den, ale taku hodku da velmi rad. A to sa Tygr ani nesmyka, nehojda?
Mozem vziat aj odrazadlo a potom mozeme kludne chodit 😉
alebo teda dame Brno pre nas dalekobyvajucich? 🙂

sisstin
autor
12. dub 2011

no tak ted si píšu s jednou psycholožkou, která má stáže u Krejčířové a posílat nějaká videa nemá cenu..mají tam blokované youtube 😅 😅 😅 že já se na to nevyseru 😅 😅 😅

sisstin
autor
12. dub 2011

@andreabe no právě, u nás smýkání a hojdání ani omylem...on je prostě divnej 😅 😅 😅 tak se můžeme domluvit my dvě a ještě by se přidala jedna holčina, co sem nepíše...ale čte, je taky z SK... ono nějakej hromadnej sraz, to je asi dost nereálný 😉

andreabe
12. dub 2011

@sisstin viem, pisem si s nou obcas tiez 😉 ok, tak dame to brno, uz len kedy a ubytko upresnit a na ako dlho. Jednodnovy vylet alebo dame niekde nejaky penzion?