Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

peggy722
28. srp 2015

@sisstin Tak naštěstí náš tatínek, když má čas, tak se snaží věnovat oběma holkám.

gabbucha
28. srp 2015

@anlek Prosím Tě, kde jsi sehnala paní na úklid? Přes nějakou firmu nebo na doporučení od známých...? Také o někom vážně uvažuji.

janahus
28. srp 2015

@anlek ahoj,mate na sobe puntiky od mudr.Zivneho z Prahy ? jak se ti pan doktor jevi ? Pokud k nemu chodite, slysela sem na nej hodne pozitiv, ale bohuzel i negativ : ☹ dekuji za odpoved

Jinak @roniii co se tyka tatinka,ja mam doma neco obdobneho, aspon ze ho ted namotivoval ke kopani do mice, ale jak mi rekne, ze uznava, ze by se mu mohl vic venovat, vidim rude 😠 pry me v lecebne na par dni vystrida, tak to jsem zvedava.....

anlek
28. srp 2015

@gabbucha Zacali jsem pres doporucenou agenturu. Mela prijit pani, neprisla, nebrala mi telefon, majitelka to resila dost prapodivne. Dalsi tyden jsme byli na horach, pak mel nekdo prijit a den predem jsem jeste nemela kontakt, kdo prijde a jestli urcite prijde. Nastesti prisla pani, ukazalo se, ze je to sestra moji spoluzacky ze ZS. Pak s pani majitelkou byly dalsi a dalsi potize, neplatila pani, co k nam chodi uklizet atd ... Takze jsme se dohodly, ze majitelku obejdeme. Pokud jsi z Prahy, tak ti muzu soukrome napsat, co to bylo za agenturu.

anlek
28. srp 2015

@janahus Jj, chodime k dr. Zivnymu. ja na nej dostala doporuceni v lecebne, kde jsme teda byli s astma, ale chozeni po spickach jsem reklamovala u rehabky, jestli by s tim neslo neco delat. Po roce v lecebne porad stejne, mezitim doma jsem u detske dr. chtela doporuceni k rehabilitacni dr. a na rehabilitace, kde jsem se pak dovedela, ze pokud chodi "jen" po spickach a nema zkracene achilovky, tak to neni k reseni. 😠 Dr. Zivny tvrdi, ze se to melo resit daleko driv. 😢 A dr., ja nevim, cetla jsem na netu, ze je pedofil. Me dava smysl, ze chce videt dite nahe, protoze minimalne u naseho mladeho je potreba videt pohyb celych nohou, a ty nekonci pred slipama. 😅 Dr. je urcite sverazny, jednou me tam nechal cekat s nahatym malym pet minut a civel do pocitace, jako kdyby si to, co chtel cist, nemohl precist nez nas pozval do ordinace. Karta to nebyla, tu pise rukou. Ale puntiky funguji, syn uz nechodi jen pospickach, sem tam uz jde pekne, sem tam jeste po spickach. Ja asi jsem povznesena na sverazne chovani, pokud dr. nedela podpasovky typu, maminko vy svemu diteti ublizujete! A podobne.

silviu
28. srp 2015

@josefina79 a ja som ze zozeniem nejakeho ponika na zahradu a bude hipoterapia

ladida.l
28. srp 2015

Seminář o ABA terapii při PAS v Brně, moc se těším 🙂

ladida.l
28. srp 2015
anlek
28. srp 2015

@ladida.l Docela by mě zajímalo o čem to je. Už jsem na tuto terapii narazila, ale vůbec si pod ní neumím představit.

roniii
28. srp 2015

@josefina79 jo, přesně jsem se k tomu také dobrala....fyzio, vodič, krmení.....dvakrát denně jízda...prostě to není žádná legrace a nemyslím si, že to mají nastavené tak, aby z lidí vytahali peníze.Sama nejlépe můžeš říct, jestli to Frantovi pomáhá.

@sisstin dík, jsem ráda, že jsem si uvědomila, že mi zůstal chlap doma 😀 , ale stejně s ním hodím řeč 😎

mvmk
28. srp 2015

@anlek na to spickovani byste mohli zkusit mickovani, u nas velmi dobre pomohlo, vysledky byly uz po tydnu. Take jsem si pohravala s myslenkou zajit k Zivnemu, ale dostala jsem tady na koniku tolik negativnich odkazu, ze jsem toho nechala. Ale nikdo nemuze brat jako bernou minci, co rika ten druhy. Pravdepodobne, kdyby byl tak spatny asi by uz nefungoval 😅

josefina79
29. srp 2015

@mvmk - právě na tom hipopobytu spousta těch dětí se spastickou DMO k němu jezdí. Chválili si ho.
Ale je to jen zprostředkovaná zkušenost pár lidí.

anlek
29. srp 2015

@mvmk Míčkování jsme nezkusili, ale masírovali jsme, protahovali, tejpovali, dělali dřepy, chodili pozpátku, připomínali, že má chodit po celých chodidlech ...Bez efektu, u dr. Živného vidíme pokrok. Zatím na něj nedám dopustit, konečně někdo, kdo nám pomohl. Jen dodávám, že je svérázný. Pokud s tím má někdo problém, tak je lepší tohoto dr. vynechat.

barbarucha
30. srp 2015

@ladida.l Ahoj, koukala jsem na to, ale úplně to nechápu. Podle toho co píšou, je to terapie v domácích podmínkách s intenzivní podporou školeného "trenéra". To znamená, že tenhle 1-denní seminář je pouze taková vysvětlovací akce před zahájením intenzivní terapie? Nebo se tam učí něco konkrétního, co už může člověk dělat doma? Mám to blízko, tak jsem si říkala, že bych šla, ale teď nevím, jestli to má cenu, když mám jen hrubou představu o co jde a zatím jsem neuvažovala o intenzivní terapii. Prosím pomoz mi to objasnit 🙂 Díky.

janahus
31. srp 2015

holky ja se tam chystam taky, ovsem brno znam tak okrajove, ale doufam ze nebudu z malym v kosumberku na rehabkach 😒

janoulek25
31. srp 2015

Já právě taky o tom semináři uvažuji. U nás hlavně kvůli tomu chování. Jen se tedy bojím té finanční nákladnosti při samotné terapii. Ale zase pokud by to mělo pomoct. Ted jsem měla deprese z mé sestry, ta vůbec nechápe Anetčin problém a dělá mi kázání jak jsem na Anetku málo přísná a že je taková kvůli mé nedůsledné výchově. Jsem zvědavá, co na Anetku řekne Wawroszová příští týden. Trochu se toho bojím.

barbarucha
31. srp 2015

Ahoj holky, tak jsem se dnes dozvěděla, že neoficiální školka vedle ve vesnici nebude, protože známá, co to měla vést místo toho jde do práce ☹ Tak přemýšlím, co s Frantou. Hrozně ráda bych ho někam dala na 2-3 dopoledne v týdnu, ale do normoš školky ho nevezmou a taky bych nerada, aby to tam jen odseděl, popřípadě sloužil jako boxovací pytel, k čemuž má v dětském kolektivu sklony. Tak uvažuju, jestli by nám na něj nepřidělili asistentku. Co teď? Mám s ním dojít do Brna do SPC pro VŘ? Tam mi pomůžou najít vhodnou školku v místě bydliště a zjistí, jestli máme nárok na asistentku? Poraďte, díky 🙂

schellongova
31. srp 2015

Ahoj holky léto uteklo jak voda něco jsem dočetla ale ne vše. Včera jsme se vrátily z dovolené na moravě. Honzík si hrál s dětma, sam vylezl na prolizacky a klouzacku na koupaku se přemísťovat z bazénku na trampolinu a zpátky. Vydržel všechny exkurze zámku i Emule kupodivu a začal vic povídat a pamatovat si. V srpnu mu byly 4 a posun je znát. A dnes mě potěšila na socialce přiznáním 1 stupně pnp na dva roky a průkazem TP ten sice není moc platný ale třeba se sikne. Byly celkem rychlí podávala jsem 22.6. V září by měl dojít zpětně. Použiju ho na docházku do soukromé školky, logokrouzek a hipoterapii. Přes léto jsme moc necvicily musime vic začít ale dostal k narozeninám tablet tak tam jede výukové aplikace a celkem mu jdou základní barvy, tvary, orientace v prostoru a nejradši výukové karticky se zvířaty už umí všechny bezpečně i Emul něco ví. Teď nás čeká dost doktorů na kontrolu tak budem mit co dělat.

roniii
31. srp 2015

@barbarucha to mě mrzí, že vám školka nevyšla.Kontaktovat SPC bych určitě zkusila, nám se to vyplatilo.Ještě mě napadá, jestli by neporadila raná péče.RP u nás v Ústí nabízí i denní pobyty ve školce.Ještě zkus nějaký rehabilitační stacionář.Ten u nás také funguje, jen je potřeba doporučení na rehabilitaci.Já tam chodím se Š.cvičit.Děti jsou tam různé - s těžkými pohybovými vadami, Downi, ale chodí tam i děti s vadným držením těla.

peggy722
31. srp 2015

@barbarucha Nemáte tam někde pobočku DDM ? Ela tam chodila na dvě dopoledne v týdnu a bohatě to stačilo.

gabbucha
31. srp 2015

@schellongova Průkaz TP je k ničemu, já bych se hned odvolala.

schellongova
1. zář 2015

@gabbucha ja vím ale on ho nepotřebuje za dva měsíce začal víc mluvit sám se naji napije umeje jen má stále problém s enkoprezou. Podat to teď tak nám nedají nic dle dr téměř odpovídá věku. Porozumění složitých věci horší ale makame na tom. Ja jsem ráda za ty 3000 že mu můžu dopřát co potřebuje 4000 rodicaku na malou to nepokrylo.

sisstin
autor
1. zář 2015

Tak u nas prvni skolni den dobry, dala bych fotku, ale jsou tam i ostatni deti, tak radsi ne. Prvnaci jsou i s nim ctyri, ve tride dohromady 11, jsou s tretakama. Zatim mimon nebyl, zapojoval se, pani ucitelka hodna. Zejtra se tesi do skoly 🙂

peggy722
1. zář 2015

@sisstin Neboj, on to zvládne. 🙂 Teda 32tt tobě to teda fakt letí.

sisstin
autor
1. zář 2015

@peggy722 jo, ted nam podruhy potvrdili holku, tak snad uz prekvapko nebude 😅

barbarucha
1. zář 2015

@peggy722 DDM máme, ale jsou tam jenom kroužky pro školní děti. To bych ho musela vozit na kroužky do mateřského centra, což asi budu, ale tam musím být s ním a já jsem si brousila zuby, že bych mohla trochu pracovat 🙂

janoulek25
1. zář 2015

@barbarucha Bohdi zkus se podívat na toto http://www.studanka-tisnov.cz/projekty/aktualni...
je to sice placené, ale třeba aspon jednou týdně by to stálo za to a nejsou to tak šílené ceny jak v některých soukromých školkách

barbarucha
1. zář 2015

@janoulek25 Děkuju za odkaz. Jezírko znám. Paní, co mi občas hlídá, tam dělala. Právě jsem přemýšlela, že kdyby nám přidělili asistentku, jestli bych ho nedala do Jezírka. Ale zatím váhám, slyším ze všech stran různé názory. Ta paní, co tam dělala, by tam svoje dítě nedala. Tak zvažuju ještě další možnosti. Co vy letos, budete chodit do těch kulíšků a ještě někam?

janoulek25
1. zář 2015

@barbarucha To je nejhorší, když názory se diametrálně liší, to pak nevíš, co máš dělat. My budeme určitě chodit do těch kulíšků a dál zatím nevím.

peggy722
1. zář 2015

@barbarucha Tak u nás jsou právě už od tří let. A je to jakoby příprava na školku, pro děti, který se do školky nedostaly.