Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

aaa
27. kvě 2016

Holky, někdo tu doporučoval dobrou logopedku v Roztokách, mohla bych poprosit o jméno a případně kontakt? Děkuju 🙂

josefina79
27. kvě 2016

@aaa to jsem byla já 🙂
Mgr. Palasová
http://www.klinickalogopedie.cz/index.php?pg=ve...

katja77
27. kvě 2016

@josefina79 Můžu se jenom zeptat, jak je to u ni s objednáním? Je tam dlouhá čekací doba?

aaa
27. kvě 2016

@josefina79 Děkuju 🙂 Taky se zeptám, jak je to s objednací lhůtou a cenou? Budeme se stěhovat kousek od Roztok, zatím chodíme na logopedii v místě bydliště, kde budeme i pokračovat, ale ráda bych názor i jiného logopeda.

katja77
27. kvě 2016

@aaa My se právě taky budeme stěhovat do Roztok, ale jak tam teď rostou ty byty a obytného zóny, tak se obávám, že logopedka bude mit pěkně narváno......

aaa
27. kvě 2016

@katja77 Narváno mají snad všechny, ta naše současná měla ještě začátkem roku stop stav. Budeme to k ní mít po přestěhování pěkně daleko, ale vzhledem k frekvenci návštěv 1x za dva měsíce to nějak uděláme, jsem s ní spokojená.
To budeme skoro sousedky 🙂

nikypiky92
27. kvě 2016

Koukam, že Roztoky budou pěkně narvany u logopedky. Dostali jsme žádanku nakonec na foniatrii a obavám se, že logopedie nás nemine. Právě jsem chtěla s malou taky do Roztok jelikož bydlime v okolní vesnici

katja77
27. kvě 2016

@aaa To jo, a naši kluci možná spolužáci, jestli bude chodit ten Tvůj do roztocké ZŠ😉 Je to tam moc hezký, už se tam fakt těším. ...

Jinak, my máme logopedku v Dejvicích, ta je sice přísná, na druhou stranu výsledky jsou fakt vidět. Chodíme tam 4 týdny a krásně se rozmlouvá, včera poprvé řekl P (jmenuje se PEPA).....

Půjdete zítra na ten Blešák?

aaa
27. kvě 2016

@katja77 Jak casto chodite na logopedii? My jsme byli v breznu poprve a vcera podruhe. Mame nejake procvicovani na doma, ale je fuska u toho maleho udrzet. Zatim bydlime na Praze 4, stehovat se budeme behem cervna. Takze blesak az priste, jak casto byva? Ja znam Roztoky jen z auta, kdyz je projizdime. Budeme v Libcicich.

josefina79
27. kvě 2016

@katja77 @aaa myslím, že první termín je tak za 6 týdnů...
Částku si nepamatuju, my tam chodili tak jednou za 6-7 týdnů (pro nás nemělo význam chodit častěji) a naposledy jsme tam byli někdy v únoru.
Ale myslím, že to je tak 500 Kč za hodinu... ale prosím, vůbec mne neberte za slovo.

katja77
28. kvě 2016

@aaa Ten blesak byva jednou za kvartal, takze dalsi na podzim. Ja tam prave jeste taky nebyla....My mame tu logopedii zatim kazdy tyden. Ona rikala, ze nez se to nejak rozjede (ve 3 letech mel slov.zasobu 10 slov), tak budeme chodit kazdy tyden..... Taky mame ukoly na doma, ale to ho bavi....a dyl jak 15minut ho u toho neudrzim taky...🙂. Koupili jsme si ty karticky na skladani vet od Oskoly a pak ty knizecky na slovni zasobu Bambino Luck.....

Libcice mam rada, jezdili jsme tam loni cely leto na koupak.....

nikypiky92
28. kvě 2016

@katja77 nevim jestli to bylo i na nás s blesakem. My se spise chystali na ten Pohádkový les ale mala je nemocná :/

katja77
28. kvě 2016

@nikypiky92 Bylo to na všechny roztocký. .....😉 Já taky ještě nevím, jestli tam vyrazíme, manžel tyhle akce moc nemá rád. ....

aaa
28. kvě 2016

@katja77 Na ty knizecky kouknu, diky ☺ My dopoledne Roztokama projizdeli a bylo tam strasne lidi.
To je super, ze chodite kazdy tyden, kdyztak te po prestehovani poprosim o kontakt, prece jen budou Dejvice bliz nez Haje ☺
Kubik ma slov celkem dost, ale silene to komoli, opravdu spravne jich ma kolem 30. Jsem zvedava, jak zvladne od zari statni skolku.

roniii
31. kvě 2016

Ahoj, cca před 2-3 měsíci tu někdo doporučoval přípravek na zácpu.Vůbec si nemohu vzpomenou, kdo to byl a jak se přípravek jmenoval.Jen vím, že byl na předpis, ale dal se koupit i volně a ten se rozsypával dle váhy dítěte (snad to bylo pro starší děti).Kamarádky syn má velké problémy, tak jsem si vzpomněla, že se i toto tady probíralo.

josefina79
31. kvě 2016

@roniii je to FORLAX. My před pár týdny byli na Gastroenterologii. Dostali jsme nakázáno 2x denně Forlax 4g. Fanda momentálně váží 11,5 kg. Ten 4g je na předpis, 10g se dá koupit, jen to většinou lékárna musí objednat, nemívají na skladě.
Dr. říkal, že se to může dlouhodobě.
Teď kaká každý den, občas jednou za dva dny. Jednou zatlačí a je to venku.

francula
31. kvě 2016

Ma niektora maminka skusenost s biofeedback terapiou?

roniii
31. kvě 2016

@josefina79 děkuji

billi
1. čer 2016

Jdu se k vám poradit. Mám skoro dvouletého nemluvu. Aktuální slovní zásoba je - čiči, haf, ham, káka (táta a univerzální slovo), tatá (tam, tady), nede (nejde), jedě (ještě), e-e (obecné označení toho, co se mu nelíbí). I slova, co umí, používá minimálně. Spíš se domlouvá rukama a ukazováním. Slova mu nepřibývají, spíš se obměňují, vždycky něco chvíli používá a pak to zapomene a najde nové slovo, ale to původní se už neobjeví (třeba před půl rokem říkal máma a ham, ale pak přestal a nic a takových slov je asi 10).
Do 14-15 měsíců působil jak neslyšící (nereagoval na nic ani na jméno), cca do 18 měsíců měl problémy s porozuměním (reagoval na jméno, podíval se třeba na tátu, ale už nechápal, že ham je jídlo), teď už konkrétní věci chápe (máma, táta, jídlo, jdeme ven, sedni si, jdi tam...), ale pořád má problémy se zobecněním (pes je jenom náš a aby pochopil, že je i pes jako hračka, na obrázku, v TV... trvalo dost dlouho), nepobírá ještě věty typu - jsi velký kluk, tak... (nemůžeš mít dudlík), nemůžeš do silnice, je tam auto (v okolí vidím, že se na dítě zařve auto a to se kýbluje na chodník, to byl i náš starší), ještě poslední jízda a jdeme domů...
Mám se znepokojovat a nějak to řešit?

katja77
1. čer 2016

@billi Já bych teda zatím neřešila.... Našemu tříleťákovi nic není a ve 2 letech byl na tom stejně, i s porozuměním. Ve 3 jsme poprvé navštívili logopedku, ta nám řekla, co děláme blbě, jak na něj mluvit, že je v "tenzi" a jak s ním doma cvičit. Chce to hodně rozvíjet hrubou motoriku (souvisí s mluvením), aby kreslil, modeloval, brát ho na průlezky, nebo na plavání, nechat ho postupně, aby se sám oblíkal apod. a ono i to mluvení se postupně rozjede. Souvisí to údajně s tím, že různé části mozku dozrávají každému jinak. Většinou kluci jsou zpožděnější (ve všem) 😉 Ale rychle to doženou....

katja77
1. čer 2016

@billi Nicméně šikovnou logopedku navštívit určitě můžete, oni se specializují i na menší děti, pomůžou, poradí, uklidní (tak to bylo u nás) 😉

aaa
1. čer 2016

@katja77 Můžu se zeptat, co jste dělali blbě?

billi
1. čer 2016

@katja77 já jsem celkem v klidu, ale okolí už do mě šije, že je "takový jiný".

madrilena
1. čer 2016

@billi Krom toho, že syn nereagoval na roka na jméno mi to přijde vše v pořádku. Jinak moje mladší dítě (2 roky) toho také spoustu nechápe, první dítě v tomto věku říkalo jen pár slov. Je to těžké no.

nanynka11
1. čer 2016

Zdravim vsechny maminky! Nasla jsem vasi skupinu pri hledani zkusenosti s kartickama Bambinoluk. Po precteni jen nekolika prispevku, jsem se rozhodla, vam take napsat. Mam 26ti mesicni holcicku Natalku, je to moje prvni dite a momentalne jsem v ocekavani druheho ditka. Natalka asi v roce zacala rikat mnam a nene. Tohle nam zustalo doted. Ted teda pridala na (kdyz nam neco dava), ale to nevim, jak dlouho ji vydrzi. Uz tady totiz takto bylo slovicko dej a mam (mama) a nedavno tytyty ...ale zmizelo to. Celkem dlouho nereagovala na svoje jmeno a vubec na snahu ji zaujmout napr. Podivej, co mam atd. Ted uz se z 50% otoci, takze jsme na tom mnohem lip, ale o proti ostatnim detem je jina. Kdyz vidim, jak se maminky s mnohem mladsimi detmi domluvi, zatim co u nas to vubec neni mozne, jsem z toho spatna. Domluvi se rukama, gestama, privede nas, kam potrebuje....ale ona sama nam rozumi jen neco. Je u nas tedy hodne kriku, vzteku, place....nesnasi nove boty, nektere obleceni, dela problemy s jidlem, ted uz a i sama nechce jist, neposedi u jidla a ted chce dokonce doma porad chodit naha, nocnik je tabu a venku nechce nosit boty a porad si je vyzouva, nedokaze na nic cekat, nedokazu ji nic vysvetli, ae nikdy nevim, zda tomu zrovna nerozumi nebo jen zlobi....nevim, jestli mi pridava i moje tehotenstvi, ale nekdy jsem opravdu na pokraji sil nebo komunikace, je slozita. Psycholog nam vyvratil autismus a na vse ostatni je prej jeste mala, foniatr nic nenasel, eeg si nenecha udelat, logopedie zatim prvni navsteva za nami...Natalka ale nechce spolupracovat. U niceho nevydrzi, obrazky, knizky ji moc nezajimaji, nechce ukazovat, malovani ji nebavi, s plastelinou jen haze, na piskovisti taky nevydrzi.... Nevim, jak na ni a neverim, ze je v poradku, jak nam nekteri doktori tvrdi.... V kolektivu i mladsich deti je proste nekde uplne jinde. Pusobi jako nevychovanej spratek. A ptam se, vy, co uz mate starsi dite a stanovenou nejakou diagnozu, pripomina vam to vase dite kolem dvou let?

peggy722
2. čer 2016

@nanynka11 Bohužel připomíná. Jen s tím mluvením na tom byla Ela trošku líp, těch aslov měla cca 10. Ale taky slova zapomínala a už nepoužívala. Byla hrozně negativistická a konzervativní. neměla ráda nový věci, kupování bot a oblečení byl horor. Když jsme museli vyměnit podzimní věci za zimní, tak se se mnou div nepoprala. Asi bych zkusila najít jinýho psychologa. Jediný věci, se kterýma fakt neměla problém, byla sebeobsluha, takže nočník, jídlo bylo v pohodě. Akorát měla svoje oblíbená jídla a novinky striktně odmítala.

billi
2. čer 2016

@madrilena a zapomínaly slova? To mi totiž přijde dost divný.

@nanynka11 taky v tom hodně poznávám naše dítě. Ale naštěstí není taková konzerva (to byl starší a toho to pak přešlo). Zatím jsme nikde nebyli a doktorka čeká do 3 let, než to budeme řešit.
Jako nevychovaný spratek taky působí, je to negativista, málo se usmívá, vzteká se, hodně pláče. Taky neukazuje v knížkách, nemaluje (ale to nemaloval ani starší), nemodelínuje... písek ho bere, když může staršímu ničit výtvory...
A taky nic se pořádně nedá vysvětlit, špatně chápe složitější povely. Pravidelně mi zdrhá do silnice, i když na něj volám, ale prostě jde (a ani neutíá ve hře).
Nočník taky zatím nic, nají se sám, ale teď nejí ovoce, zeleninu a preferuje polévky...

zelva78
2. čer 2016

Mamči, vy co máte diagnozu a bylo vám doporučeno žádat o příspěvek na péči.......Prosím jak probíhá návštěva pracovnice ze sociálky? Přijde mi totiž divné, že to zavisí na paní, která syna uvidí poprvé a chvíli, aby dokázala vše posoudit.......a schválit ten příspevek........

sisstin
autor
2. čer 2016

@zelva78 to nezalezi na pani, ona jen dava vyjadreni. Schbaluje to revizak na zaklade zprav odbornych lekaru plus vyjadreni pracovnice.

zelva78
2. čer 2016

@sisstin aha a jak to prosimte probíhá?Všichni mě tou paní straší,ze to záleží na ni....