Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

schellongova
14. dub 2015

@janahus my ještě žádnou nemáme za dva týdny jdeme na neurologii a koncem května k psycholožce. Budou mu 4 sám se neobleče, neumyje na záchod musím s ním, velkou pouze do slipu. Spí s námi v posteli a chce dudu. Řekla bych že je tak o rok a půl pozadu a nemluví. Dysfazie určitě jen nevím jakou. Na pnp prý diagnóza není rozhodující záleží jak ho oboduji. V pondělí jdu na úřad dát papír na bydlení tak si řeknu o formulář. Uvidime 3000 by se hodily. 5000 rodicak na miminko nic moc. Každou chvilku mu něco koupim a k narozeninám bych mu chtěla pořídit tablet je spousta aplikací

barbarucha
14. dub 2015

@peggy722 Díky za odkazy! Z oskoly jsem včera objednávala asi za 700 😕
Ale zatím hledám co nejjednodušší věci, většinu z těch obrázků v kupovaných hrách ještě ani nezná co to je. Já to dost blbě poznávám, jestli si nějakou věc (zvíře, atd. ) už zapamatoval, když nemluví, neukazuje. Zbývá mi řídit se výrazem ve tváři, ale myšlenky bohužel čtu dost málo.

Dnes solidní průlom ..snad.. kéž by! Jedeme našeho oblíbeného zajíce v pytli. Pokaždé na kartě nejdřív ukazuju a pojmenovávám obrázky. Franta se naučil, že mě drží za prst a já tím prstem ukazuju. Už nějakou dobu zkoušíme, jestli by neukázal sám vlastní rukou. Dneska asi 3 věci ukázal 😵 😵 😵 Sice palcem, ale to je mi šumák. Kéž nám to zůstane a rozvine se to!

barbarucha
14. dub 2015

A vespolek prosím o zkušenosti či názory:
Užíváme rybí olej, B6, kys. listovou (jsem teď vysadila, byl dle testů už předávkovaný).
Chci zkusit ještě nějaký neuro nakopávač. Rozhoduju se mezi Nootropilem a DMG. Zkoušel jste někdo něco a fungovalo to?
Díky!

schellongova
14. dub 2015

@barbarucha Dmg dávám necelý měsíc a řekla bych že dobrý začal mi říkat maminko. A používá kde je, kde jsi a celkově přidal asi 10 slov. A víc rozumí začal zvládat puzzle, tvary i do stejný barvy. Když se ho na něco zeptám odpovi. Malá měla 11 měsíců chtěla jsem ji změřit a metr nikde tak říkám Honzi kde je metr a on položil na gauč a fakt tam byl 🙂 jen ta cena ☹ nootropil nevím chci se zeptat na neuro někdo chválí. A teď dávám eye q ale chudák neni nadšený lžička oleje fuuj vždy musí dostat bombon 🙂

barbarucha
14. dub 2015

@schellongova Jsem na to DMG právě dost nahlodaná, asi to zkusím. Ještě to proberu s babi (je pediatra).
Původně jsem byla rozhodnutá pro Nootropil, ale DMG mi přijde čistější. Taky můžu zkusit nejdřív jedno, když nic, tak druhé. Uvidíme 🙂

josefina79
14. dub 2015

O tom DMG jsem něco zběžně četla, myslela jsem, že to je hlavně pro Autisty. Co to má přesně dělat?

schellongova
14. dub 2015

Naše doktorka to vůbec neznala ☹ na fcb je skupinka tam jsem to objevila. Kdybych byla zdatna a uměla objednat v zahraničí vyšlo by to levněji, ale co by člověk pro ty mláďata neudělal. Když zavolá maminko kde jsi nebo pojď sem jsem šťastná. Sice segře říká miminko místo Emo ale taky dobrý a psovi už říká šelinko. 🙂

ajazu
14. dub 2015

holky nějak jsem tady na to náhodou narazila, děti mám zdravé, ale za nás můžu doporučit kvalitní konopný olej v biokvalitě (používám od firmy cannaderm). Každý večer dostanou děti jednu lžíci. Výhoda oproti rybímu oleji - neobsahuje těžké kovy atd., cenově to tak hrozné není a má velké množství omega 3 a omega 6 mastných kyselin v nejlepším poměru pro tělo.

schellongova
14. dub 2015

@josefina79 podporuje to dozrávání mozku a zlepšuje řeč. Nám pomáhá po dvou týdnech jsem viděla zlepšení v řeči.

peggy722
14. dub 2015

Ještě jsem si vzpomněla, že jsem měla už pro starší tyhle knížečky. Na hledání dvojic jsou bezvadný http://www.infoa.cz/fulltextove-vyhledavani/?q=....

barbarucha
14. dub 2015

@peggy722 Wau a ta pexesa 🙂

peggy722
15. dub 2015

@barbarucha Pexes máme spoustu. Zábavné učení jich má spoustu výukových. http://www.zabavneuceni.cz/pexeso/c-1112/. Je dobrý, že jsou právě pro malý děti. Máme jich několik a hodně se mi osvědčily. Naše logopedka je ráda používá taky.

roniii
15. dub 2015

Dobré ráno,
vždycky když sem nakouknu, nevím, co mám objednávat dřív 😀
@peggy722 díky za tipy na knížky

holky, uvažujete některá o tom DMG? Mně to hlodá v hlavě, nemyslím si, že by to Š. pomohlo (ani s rybím tukem nemáme valné výsledky, spíš už ho dávám ze setrvačnosti), zase na druhou stranu, třeba zrovna tohle by mohlo být ono.Připadám si jako když setonoucí stébla chytá 🙄 😀

agika75
15. dub 2015

Taky pořád přemýšlím jestli DMG koupím.A holky jaký používáte rybí olej?

agika75
15. dub 2015

@barbarucha Při příspěvku na péči dostáváš normálně i mateřskou.Já jsem si žádala v říjnu a dostal ho do května.V květnu musíme žádat znovu.

roniii
15. dub 2015

Na příspěvek na péči mě navedla dětská, ale když jsem tady četla, že před třetím rokem to nemá cenu podávat, tak jsem to vzdala.

barbarucha
15. dub 2015

@roniii Nevzdávej to, vyděržáj pijaněr!!!
Já do toho jdu, zkusím zavolat na sociálku té paní, co už u nás byla 🙂 🙂 vyzvědět co a jak a asi zkusím požádat.

josefina79
15. dub 2015

@roniii hele, nevzdávej to! Píšu si s jednou maminkou, ta dostala příspěvek na péči 1 stupně na 2 letého chlapečka. Zkusím jí napsat do IP, jestli by sem k tomu nemohla napsat víc, nechci to psát bez jejího souhlasu.

roniii
15. dub 2015

Mně to právě říkala dětská, že vyžaduje větší péči než stejně staří vrstevníci a že to máme zkusit.Asi se na to zase podívám.Musím s těmi papíry zajít na sociálku, protože mi tam nebylo něco jasné.

janahus
15. dub 2015

hoky, já vám říkám zkuste to, prece jen , je to narocnejsi u tech nasich deti, ze?? treba nam to nedaji, ale zázraky se deji.

roniii
15. dub 2015

holky, neuvěříte...Štěpán dneska venku udělal sám od sebe pár kroků v prostoru, pak teda spadl a už to nezopakoval, ale s mužem jsme koukali...tak doufám, že to je jen předzvěst k chození 😎

barbarucha
15. dub 2015

@roniii Gratuluju!!!

barbarucha
15. dub 2015

My taky pokrok. Franta ukazuje. Dneska přeukazoval správně celé 6tičlenné rodinné album a obrázky ze zajíce taky s velkou úspěšností. Dokonce jednou omylem použil ukazovák místo palce. Já se picnu, otevřu si lahev vína asi 🙂
No a tedy nesouhlasím s tvrzením, že ukazování nelze naučit. My to máme vyloženě vydřené.

janahus
15. dub 2015

@barbarucha a @roniii super pokroky holky,jen tak dal 🙂 jsem moc rada. My dnes uspesnost na houpacce 🙂 tri dny s timbojujeme a dneska se mu nechtelo z ni ven

josefina79
15. dub 2015

@roniii @barbarucha @janahus - holky, Ti Vaši kluci jsou BORCI. A VY jste moc dobrý, že jste je to naučily. Roniii - bomba, bomba. Začlo jaro a Štěpa se chystá k velkým výkonům, uvidíš.
Barbarucha - to je skvělý! Zajíc mne začíná čím dál tím víc zajímat, budu ho chtít pro Františka k narozeninám.
Janahus - odvážný kluk! František po 3 měsících se odvážil sám skočit do bazénu, nemohl se toho pak nabažit a musel skákat znovu a znovu. A předtím vždy řev, pak skákal za obě ruce, pak za jednu a teď jako mazák sám.

Jo a málem jsem dneska knock-outovala jednu matku na dětském hřišti. Řešila jsem s mamkou po telefonu něco ohledně F. jídla, tak se se mnou pak dala do řeči, co to jako řešíme s tím nekousáním. Tak jsem jí to ve zkrácené verzi vysvětlila, několikrát jsem zopakovala, že to je zřejmě následek nedonošenosti. Paní byla jiného názoru, protože "ona má kamarádku a ta má nedonošenou holčičku a ta nic takového nemá". A asi to bude tím, že jsem mu dlouho mxovala, protože ona Alexíkovi taky dlouho mixovala a on nechtěl kousat, tak pak u druhátka, u Deniska už tolik nemixovala a on od 7 měsícu jedl rohlík úplně sám. A teď je Denískovi jeden rok a je to bábovkový král, každý den by jedl bábovku. Nechce Váš František taky bábovku??? Tak jsem jí řekla, ať mu jí zkusí dát, František bábovku štítivě odsunul hřbetem roky, až spadla na zem a bylo vymalováno. Paní tam ještě asi půl hodiny pištíkovala něco o mixování a o tom, že možná, kdybych mu ten chleba namazala, tak by si ho dal ... Pak mne zvedla náladu, že u druhého to bude určitě lepší, ať se nebojím 🙄
Já bych řekla, že kdybych jí něco udělala, tak by mne snad nezavřeli, ne ???? 😝

jhoki
15. dub 2015

@josefina79 K nejedlictví...Moje teta má 2 kluky, oba jsou donošení, oba se narodili sekcí. První 100% žravec. Kdysi se dávaly piškoty a vymačkaná pomeranč, měl rekord na jedno krmení šťáva z 2 pomerančů a 32 piškotů. Byl pěkně vypasený. Druhý od narození nejedlík, když šel do 1. třídy měl 16 kg a musela ho vozit do školy na kole, protože by neunesl aktovku. Nemyslím si, že by mu dlouho mixovala. 🙂 A dělala něco jinak, špatně? Těžko. Teď jsou oba dospělí a OBA pořádně vypasení.

janoulek25
16. dub 2015

@janahus @barbarucha @roniii Holky gratuluji k úspěchům! Máte to šikulky. Jaro asi pokrokům přeje, my taky postupujeme, cvičila jsem s ní dlouho poznávání barev a najednou šup, pozná najisto červenou, žlutou a bílou a přidáváme další i když zkomolená slovíčka. Jen by to chtělo ještě vylepšit to jídlo a tu její panovačnost. Pořád by mi dirigovala. Samo si to nenechám líbit, pak je řev, no je to kolotoč.

vrtelka
16. dub 2015

Mi máme dva roky a příspěvek na péči prvního stupně.U dětí se hodnotí co umí asi v osmi stupmích mi jsme nesplnovali tři orientace,komunikace,péče o z dravý.Ondrašek vůbec nemluví ani nežvatlá,ma startu sluchu 50db,ale ze sluchátky slyší skoro jak mi.Jezdi k nám rána péče a ta nám poradila ať požádala o péči na dítě.Na internetu jsem si vytiskla žádost a odnesla na socialku během 14.dní přišla paní sepsat co malý umí a jaké ma zdravotní problémi.Pak bylo přerušeno řízení do té doby než dostaly lékařské zprávy od doktorský nesmí byt starší než půl roku.Žadost jsem podávala,když mu bylo 19.měsíců a dostali jsme přiispěvek na dva roky.Když rodina nesplňuje dvojnásobek životního minima může žádat o navýšení 2000kč měsíčně.Zkoušeli jsme vyřídit i překážku ZP,ale uznali nám jenTp což je kničemu.Určitě by to zkusila nic to nestojí .

roniii
16. dub 2015

@josefina79 se divím, že jsi paní něčím nebacila 😀 😀 😀 .Já, co se týče rad ohledně Štěpána, jsem dost nepříjemná.

@vrtelka díky, zkusím to

vrtelka
16. dub 2015

@josefina79 tak to kdyby vyděla Ondru ,že ve dvou letech nekouše a ani lžičku neveme do ruky,aby se najed tak by asi zešílela.V pondělí jsme byli u paní Kejiíkové a chválila nás,že jsme udělali kus práce .Větčí kousky jídla,už na lžičce zvládá bez problémů ,kouše do piškotku,ale to ,už jsem psala a pije z brčka tak se nám opravdu do dvou let podařilo odbourat flašku.A podle ní užasně znakuje je pravda,že ted si znaky začal přidávat a ,už sním znakuje i babička a teta tak začíná skládat i věty ,ale ručičkama na co by mluvyl nebo žvatlal ,když může mávat rukama. 🙂 Ale dokáže si říct co chce nebo nás doždouchá kam potřebuje a ukáže co chce to taky nedělal ukazovat začal,až po druhém roce.