Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
27. zář 2012

čau holky, tak já dneska byla na sono kozy 😝 tak nejsem v práci. Naštěstí to mám jen fibrom, budou mi to sledovat a kdyby se zvětšoval, tak mě kuchnou, ale je to nezhoubný. Už jsem měla docela katastrofický scénáře, co bude s Tygrem, když umřu...jako děs 🤐 😅

sicinka
27. zář 2012

@sisstin tak hlavně, že jsi v pořádku. Já minule byla na sonu srdce a taky mi doktorka říká, no není lepší pořádně vychovat jedno dítě než mí dvě a třeba nebýt. Jako drsný a pak dodala já bych to katastroficky neviděla, vypadá to tu docela dobře. Nějak mě to i na zcela optimistický závěr zprávy odradilo od nějakého množení.

sisstin
autor
27. zář 2012

@sicinka uf..no mně říkala Dr, že to chce odstranit, pokud bych plánovala další těhu, že se to vlivem hormonálních změn dost zvětšuje, jinak, že se to může časem vstřebat...to se uvidí, za tři měsíce jdu na kontrolní sono. Ale už prostě budu do konce života sledovaná.

bocianka123
27. zář 2012

@sisstin fúúha, tak to si si vydýchla. To ti verím, ten blbý pocit, čo bude s dieťaťom (deťmi), ked tu my nebudeme a ešte k tomu, ked deti majú nejaký zdravotný problém. Hlavne, že ťa budú sledovať.

@sisstin @sicinka a možno práve pre toto by bolo snád dobré pouvažovať aj nad možným "množením" ... Hoci niekedy sa aj súrodenci odcudzia a cudzí ľudia skôr pomôžu, ako "vlastná krv"... - to len tak na okraj, trošku mimo témy...

krystalka
27. zář 2012

@sicinka - chi chi, no já taky nevím, jestli to vydržím mu to nedat do Vánoc....protože těch knížek, co by se mu líbily, teď uvidím všude určitě spousty....jedině si zakázat chodit do knihkupectví 😉 , ještě jsem objevila tohle http://www.grada.cz/letadelko-jurasek_6761/knih... - to by se mu určitě tak líbilo, říkáme mu tak doma....a když si vzpomenu, jak byl nadšený, že v Popelce je kůň Jurášek, tak už jen podle názvu by byl úspěch zaručený a navíc to vypadá docela vtipně napsané....

lenajsek
27. zář 2012

@sisstin To je dobře, že to dobře dopadlo, věřím, že sis oddychla... tak snad už to bude v pořádku, dobře, že jsi tam šla, je dobře, že budeš pod lékařským dohledem...

Holky, máte tady krásný tipy na knížky, díky!

sicinka
27. zář 2012

@bocianka123 což o to já měla v plánu i adopci (ale jako třetího) ale to až za pár let, zatím jsem chtěla stihnout ještě jedno vlastní. Já nevím proč, ale nějak bych ráda ještě jedno to těhotenství, kojení, čertvé mimino zažila (sice moc nechápu proč neboť jse blila asi do 30 týdne, porod císařem, kojení nám ze začátku moc nešlo )- asi pudy člověk má tak nějak tendeci se množit. Jinak u mě žádný problém není jen mám tak extrémně vzácnou vadu srdce, že nejsou moc informace o tom jak se zachová v druhém těhotenství. No jsem objednaná k nějaké docence, která uvedené "kutiozity" sbírá, tak ta přý snad bude vědět.

sisstin
autor
27. zář 2012

@sicinka já fakt množící pudy nemám vůbec, druhý dítě nechci ani ve snu....jako časem se to může změnit samozřejmě, to jako 100% vědět nemůžu, ale teď ani omylem....

sicinka
27. zář 2012

@sisstin já jako né takový teď ho musím mít a jinak na chleba nebude. Ale tak nějak ve školce pokukuji po malých holčičkách a nějakou tu svoji bych brala. Místa máme dost, práce na půl úvazku se dá i s prckem a navíc si myslím že Dádu strašně rozmazlím, když bude jedinej.

sisstin
autor
27. zář 2012

@sicinka já mám Justýnku, to mi stačí až až 😅 😅 😅 😅 3x týdně 😅

sklibatko
27. zář 2012

@sisstin 😉

sicinka
27. zář 2012

@sisstin nebo začnu zase trénovat gymnsstky a bude klid 🙂 sice pudy to asi neuspokojí, ale nebudu mít čas si vymýšlet. A Justýnku máš jako asistentka?

sisstin
autor
27. zář 2012

@sicinka jj, baví mě to tam...i kolektiv je super 😉 no nic, Tygr zabírá PC 😝

krystalka
27. zář 2012

@sisstin - držím palečky, aby to bylo i v budoucnu v pořádku! Ta představa, že by se mi něco stalo a Jiřík tu zůstal beze mne, mě taky dost děsí, čas od času na to musím myslet, přemýšlím, kdo by se o něj pak vlastně postaral, babičky jsou jedna už přes 70 a moje mamka prodělala chemoterapie kvůli rakovině vaječníků, zatím to naštěstí vypadá, že to dobře dopadlo, ale člověk nikdy neví, že jo....navíc já mám trochu problémy s arytmií a manžel taky není zdravotně ok, takže někdy to na mne padne, co by s ním vlastně bylo ☹

danteska
27. zář 2012

ahojte maminy,hladam temy kde by mi niekto poradil..mam otazku-moj maly sa "rozrozpraval" asi ked mal 2 roky a 3-4 mesiace..dovtedy to boli len take zakladne slova,nic moc..teraz je to tak ze rozprava,nieco sa mu vyslovuje tazko,ale nepouziva zamena,nepovie mňa,teba,ti ju,jej,sa,hovori si v tretej.osobe-Sebi urobi,Sebi uvidi,Sebi chyti atd..vety "tvori" ale len take 2-3 slovne,aj to je ako "talian",napr.povie mamina von-to znamena mamina ideme von... a vobec nevie polozit otazku,neopyta sa.mam pockat ci to bude lepsie casom,ze je este malo od vtedy co zacal ako tak nieco hovorit alebo sa zajst poradit za logopedom?

lenajsek
27. zář 2012

Tak mně druhé dítko teda bere docela dost, momentálně jsme ve stádiu, že to začne být co nevidět snad aktuální... ale nechci nic zakřiknout, ale určitě jedináčka nechci, i když má problémy s mluvením a je možná tak trošku auti, ale pevně věřím tomu, že se to prostě jednou snad zlepší... a sourozenec by myslím prospěl nám všem... Navíc už bych spoustu věcí dělala jinak, už mám víc zkušeností... já to vidím jedině pozitivně...

Jinak Lukášek začal dělat "brm brm" prstem přes ret, to doteď nikdy nedělal, ani když jsem mu to ukazovala, začíná fakt víc používat ten hlas, dřív vlastně jen přejížděl prstem, ale nedělal k tomu ten zvuk, to začíná až teď...
A dneska jsme si dali trošku oraz, potřebovala jsem doupravit kamarádce fotky a v klidu uvařit oběd, celý dopoledne byl jak andílek, krásně si hrál sám v pokojíčku, to je takovej balzám na nervy, když neřve a nevzteká se...
A taky si zvykl krásně na míčkování, tak to budem zařazovat každý den, pak to zkoušel s tím míčkem jezdit si po obličeji sám 🙂

Holky, nemáte to některý jednoduchý, co se zdraví týče... držte se!

@sicinka Taky bych si přála holčičku... uvidíme, jak to bude. A tak nějak mám podobný smýšlení ohledně potomků, jako Ty... 😉

lenajsek
27. zář 2012

@sicinka I když, třetí určitě ne, asi bych ani nešla do adopce, o té jsem vlastně ani neuvažovala, když jsem nemohla 5 let otěhotnět... pevně jsem věřila, že prostě jednou budu mít svoje vlastní dítě a že na mě někde čeká.
Jseš frajer, že takhle uvažuješ, takových lidí moc není... 😉

sicinka
27. zář 2012

@lenajsek u mě to nesouvisí s otěhotněním (teda Dáda trval rok) ani se strachem (si myslím že když to srdce zvládlo jdno těhotenství zcela v poho, tak druhé ještě dá taky) a rozhodně to nepovažuji za frajeřinu. Jen mám tak nějak celý život pocit že by člověk měl něco společnosti vrátit a u mě tohle přijde jako lepší cesta než posílat finance na charitu. Problém je trochu v manželovi za a není schopen si ani připustit pěstounství, takže to bude muset být adopce a to je když máš vlastní děti dost složité. Jo a taky si neuvědomuje všechna rizika, když mu je řeknu, tak už se mu to moc nelíbí. Nicméně jelikož na to budu sama jako obyčejně, tak pokud se můj názor nezmění, tak se mi v tomto přizpůsobí. Nicméně plán byl takový odchovám vlastní děti tak do školního věku a pak si pořídím benjaminka pro radost takto. Bude mi pořád do 40, děti už to dokážou pochopit a měli bychom být dost zabezpečení, abych mohla být potřebnou dobu doma. Ale je to daleko ono plány se ti změní ani nevíš jak 🙂 No a frajeřina je adoptovat si dítko s nějakým postižením, a na to já nemám já budu tolerantní pouze v oblasti barvy 🙂

krystalka
27. zář 2012

@danteska - zašla bych se poradit na logopedii, syn se začal rozmlouvat tedy až po 3.roce, ale mluvil (a částečně ještě mluví) právě tak, jako tvůj syn...nakonec má expresívní dysfázii...po našich zkušenostech bych to neodkládala a vyžádala si vyšetření na logopedii a foniatrii....

danteska
27. zář 2012

@krystalka akona to ze nic nemluvil tak se topodstatne zlepsilo,jen mne mrzi ze ty věty se nejak nerozvijeji,ze je tak nejak stejně na tom..no skusim si najjit tady v okoli logopeda a za optani nic nedam..k logopedovi potřebuji nejake doporuceni od pediatra?

krystalka
27. zář 2012

@danteska - tak pokud je logoped na pojišťovnu, tak doporučení potřeba je, i na tu foniatrii..., jinak Jiřík tedy začal spojovat 2 slova až ve 3,5 letech, ze začátku to taky šlo strašně pomalu, vlastně od 3 do 3,5 let přidal jen asi 6 slov 😒 , pak se to tedy pohnulo dopředu, ale pořád toho ještě máme spoustu co dohánět, teď je mu 4,5 a chybuje v předložkách, nepoužívá zvratná zájmena, otázky začal tvořit před několika měsíci....

danteska
27. zář 2012

@krystalka jako maly spoji slova,len ten slovosled obcas je divny..aj si prehadzuje slova-ked ja poviem: moje nervy tak maly zopakuje "nervy moje"..pritom sa mi zda celkom sikovny,pozna takmer vsetky znacky aut,niektore velke tlacene pismenka,pamäta si veci co boli davnejsie..len sa nejak neposunul co sa tyka gramatiky,väcsia slovna zasoba,tvorenie otazok.zajdem za logopedom niekedy a opytam sa ci nas vezme a co s poistovnou.no neviem..a este ja som Slovenka,manzel je Cech,obcas sa snazim mluvit na nej,protoze je 90% casu iba so mnou a v skole bude potrebovat cestinu..no mam z toho vsetkeho hruzu.. 😒

sisstin
autor
27. zář 2012

@danteska já bych ještě neplašila, jestli začal mluvit před 4 měsícema, tak prostě ta gramatika může být kostrbatá, za 4měsíce mluvení se ptát nebude, to je moc brzo. Fakt bych počkala do tří let, jak se to bude vyvíjet 😉

senja
27. zář 2012

Ahoj holky, mozna sem se synem taky patrime. Dlouho jsme se zdrzovali v tematu o Autismu, ale vypada to, ze spis potrebujeme do tohoto tematu. @sisstin nas zna 🙂

danteska
27. zář 2012

@sisstin vsak hej,nepojdem hned zajtra k logopedovi,ale v januari ma 3 roky,tak ak sa to nejak neposune tak pojdem asi..aspon sa spytat,neviem.stale na neho hovorim,pohadky ma v cestine-aj ked to ho nejak nebere,vydrzi u toho asi 15 minut,na prechadzke stale cosi vysvetlujem,uz ma to az nebavi..

sisstin
autor
27. zář 2012

@danteska u toho OVR se hodně děti rozjíždí v 2,9roku. Jako kdyby vůbec nemluvil, tak už bych tě někam poslala, ale v tomhle věku, pokud už mluví 4 měsíce, tak bych to ještě neřešila a fakt toho čtvrt roku počkala 😉 jako samo logopedem nic nezkazíš, ale na pojištovnu vás v tomhle věku nikdo nevezme, tomu nevěřim 😉

krystalka
27. zář 2012

@danteska - já bych taky zase nějak neplašila, ale kolem těch 3 let už bych se po našich zkušenostech šla raději poradit, my jsme byli poprvé u logopedky ve 3 letech a 1 měsíci, do 3,5 jsme tomu dávali ještě čas, ale pak už jsme začali chodit pravidelně...

danteska
27. zář 2012

@krystalka
@sisstin dakujem vam za odpovede.. nemozem povedat ze nemluvi,len nerozsiruje zatial slovnu zasobu atd..pockam este teda a budem to sledovat..vdaka 🙂 a vam drzim palce aby ste zvladali problemy..

hrusti
27. zář 2012

@sisstin Hlavně, že jsi v pořádku. Není fakt nad zdraví!!!

@krystalka Na tu knížku jsem taky koukala, ale zatím nepořídila. 😉

@sicinka Já jsem taky hrozně chtěla holčičku a naštěstí nám to vyšlo. Druhého kluka bych asi musela trošku rozdýchávat 😅 Byli jste se mrknout u té naší logo?

Jinak my jsme se dneska byli mrknout na veletrhu v Letnanech. Koupila jsem tam H. Barevný kod. V týdnu jsem mu koupila ještě Smart car. Ale schovám mu to všechno na Vánoce. H. jak viděl stánek s hrama od Mindoku (smartu), tak se tam hned hnal a zkoušel, co tam mají 😀 Ještě jsem malé koupila nějaké magnetické knížky od Reba, měli je tam kolem 90-100 kč, což je suepr cena 😉

krystalka
27. zář 2012

@hrusti - my se do Letňan chystáme v sobotu hned po ránu, chci tam hlavně okouknout tu firmu Bigjigs na ty dřevěné vláčky, tu neznám, tak jestli to není nějaký šmejd a kdyžtak to pak hned objednám - to je to, jak jsem sem nedávno dávala ten odkaz na tu serpentýnu 😉