Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

eronika
29. kvě 2013

@abbie Presne to som chcela vediet, pretoze s nalepkami a detmi nemam najlepsie skusenosti. Dakujem. 🙂

mvmk
29. kvě 2013

@abbie no to je super 😉 ja to uz malej 1000000 ukazovala a nechape nic 😝 taha se se mnou o ty kousky az zacne byt doslova hystericka, proto vzdy vytahnu tuhle hru 1 x do tydne, nechape vzteka se 🙄 tak to necham zase tyden ulezet 😉 Mam uz pocit ze vsechny mladsi deti tady na MK jsou na Tom o dost lepe nez Emma ☹ ☹ ☹

sisstin
autor
29. kvě 2013

@mvmk no tak chlapeček od @abbie je celkem dost šikovnej, vím, že s tím bambino lukem má problém i dost dětí po třetím roce 😉

sisstin
autor
29. kvě 2013

@eronika no podle mě to spíš vypadá na závažnější opožděný vývoj řeči + třeba dyslalie, na dysfázku bych to já osobně moc neviděla. Ale hlavní slovo by měl mít psycholog, jinak mrkni mi na blog, určitě tam v záložkách "pomůcky, jak doma pracujeme, videa atd." něco najdeš 😉 www.tichysvet.blogspot.com

mvmk
29. kvě 2013

@abbie
@sisstin tak moje mala se zase uz umi precizne nalicit 😀 😀 😀 dnes jsou to zlate linky, slusi ji to 🙂 🙂 🙂

martuulka
29. kvě 2013

ahoj , ty pracovní sešity, to by M. asi třeba vůbec nedal. Prodávají běžně v knikupectví takové sešitky, raději to ještě nekupuju. S Martinem děláme různé puzzle (ze dvou), umí z těch dílků sestavit různé tvary i barevně k sobě dát správně, ale že by třídil kostky podle barvy, to nehrozí. Jsem zvědavá, co nám v srpnu sdělí za diagnozu. M. moc nerozumí, jen to zákládní, onehdá mi přinesl auto na požádní z vedlejšího pokoje. Holky, jak jste spokojeny s i-padem? Bojíme se, aby si na tom nevypěstoval závislost.

sisstin
autor
29. kvě 2013

@martuulka s tím Ipadem je to těžký, pokud je tvůj chlapeček ulpívavej, a třeba by furt čučel na pohádky, tak to bych s tím byla opatrná, třeba jen za odměnu po nějakém jiném splněném úkolu. Tygr nikdy v tomto směru závislej nebyl, takže u něj se to moc omezovat nemusí, on tu míru (zatím) zná tak nějak sám, nevydrží u toho několik hodin.

sisstin
autor
29. kvě 2013

@mvmk hej, to je taky důležitý pro pindulíny 😵 😅

sicinka
29. kvě 2013

@martuulka Dáda působil jako že je na tom závislej první dny s ipadem 🙂 Ale postupně se to vykrystalizovalo teď jsem ho zapomněla týden v práci a ani si nevšiml. Já tyhle věci neberu jako škodlivé třeba televize mi prijde horší, ale to je věc názoru 🙂

ivular
29. kvě 2013

Holky prosím chápu dobře, že to Bambino Luk funguje tak, že musím koupit cvičnou desku a pak už jen dokupuju jednotlivé sešity?
@mvmk Našemu Jeníkovi je jen 27 m, ale marně přemýšlím, v čem je šikovnější než vaše Ema 😕 Ani linky si nemaluje 😀

sicinka
29. kvě 2013

@ivular Dáda byl taky tupej na všechno - zase naštěstíaspoň trochu mluvil 🙂 Logico až s úderem třetího roku, do té doby to bylo marný a to ani to co dělá malá od @mvmk jako že by znal odpovědi a nechápal že má tahat kolečka. Až na pár listů nechápal ani ty úkoly. Jo a umí se namalovat řasenkou a taky zrcadlo a řeč to jsem tenkrát myslela že ho zabiju.

abbie
29. kvě 2013

@martuulka mojho maleho to drzalo mesiac dost aktivne, ale teraz po nom ani nestekne 😅 uz ho to omrzelo ...ako ked mu to vyslovene strcim do ruky, tak sa hra, ale uz si to moc nepyta ...

abbie
29. kvě 2013

tak som dnes po dlhsej dobe opat natacala maleho 😝
bambino luk

https://www.youtube.com/watch?v=lto509c55P4


predlozky

https://www.youtube.com/watch?v=R8S7iE0svOA


a ledva dokoncene protiklady

https://www.youtube.com/watch?v=TJuu1TW5rbc
dulkagabulka
29. kvě 2013

dievčata, chcem vas trochu potešit
moje volakedy hyper hyper hyperaktivne dislekticke dieta, ktore spojilo dokopy dve slova až v 2,5 roku (dovtedy hovorilo iba par slov, par znamena ,ze na 1 ruke by sme ich spočitali), v prvej triede vôbec nevedelo napisat počute- čo trvalo velmi dlho, z diktatov pre istotu ani nebolo znamkovane (jednu jedinu jednotku z ditkatu dostalo z posledneho diktatu na strednej 😀) ...je teraz usilovnym, kludnym študentom VŠ, prave urobilo skušku z matiky za 1
teším sa z neho..nikdy by som tomu "na začiatku" neverila

eronika
29. kvě 2013

@sisstin dakujem za odpoved. Pozrela som si tvoj blog a obdivujem, co vsetko robis pre svojho chlapca. Aj my sme uz objednani na diagnostiku ku psychologovi a inemu logopedovi, takze uvidime co povedia. No, a potom uvidime co nas dalej caka. 🙂 ☹ 🙂

abbie
29. kvě 2013

@dulkagabulka toto sa tak dobre cita 😉 nech sa dari aj dalej

kajiszek
29. kvě 2013

Holky, já se picnu, Vojtovi se udělaly na remeni nějaký brutální pupence, vůbec nevím, co to může bejt, zejtra jedu k mudře a doufám, že to nebude nakažlivý a budem moct v pátek dorazit ☹ ☹ ☹
Nevíte, co to může bejt? Je to šíleně rudý a velký a jen na jednom místě...

abbie
29. kvě 2013

@kajiszek a svrbi ho to? vyzera to na alergicku reakciu, jedol nieco nove?

kajiszek
29. kvě 2013

@abbie No on si to celou dobu vůbec nedrbal a v momentě, kdy jsem ho svlíkla a vyděsila jsem se, tak si to drbat začal... Namazala jsem mu to tekutým pudrem a ráno sjedem k mudře pro sichr. Mě napadl pásovej opar, ale podle fotek to vypadá jinak (teda třeba začátek jsou pupínky a puchýřky pak, to zase nevím), navíc tam psali, že se objevuje až poté, co člověk prodělá neštovice... On je očkovanej, ale tak nic není 100%, to je jasný, nicméně mi zase přijde divný, že to má jen na tom jednom místě a zbytek těla nedotčenej... A jestli jedl něco novýho si nevybavuju, poslední dva dny jedl hodně vajíčka a rajčata, který dřív jedl minimálně, že mu to nechutnalo a najednou mu to zachutnalo, ale něco vyloženě novýho si nevybavuju 🙄 No jsem zvědavá, jestli ten pátek neklapne, budu fakt smutná.

abbie
29. kvě 2013

@kajiszek mas sudocrem? to pomaha na taketo reakcie a pasovy opar boli ako prasa, mala ho svokra a je to velmi neprijemne... ak by si mala doma zodac, tak mu to kludne mozes dat, neublizi, alebo aj fenistil kvapky ...

kajiszek
29. kvě 2013

@abbie Bohužel na alergie nemám doma nic 😒 Mázla jsem mu to tekutým pudrem, ale teďka jsem vyštrachala kalciovou mast, to by bylo možná lepší, že? On stejnak ještě nespí, tak mu mám ten pudr umejt a máznout to kalciovkou? Jinak mi ještě došlo, že máme ty bláznivý osmáky od neděle... Může se takhle projevit alergie na zvíře? U sebe ho neměl, že by ho tam třeba škrábnul, jenom ho párkrát hladil. Jinak je často v kontaktu s kočkama a často si hladil králíky nebo křečky, ale ono je to asi něco jinýho to zvíře mít přímo doma... Určo není alergickej na kočky, s těma je v kontaktu opravdu hodně často a klidně několik dní v kuse u našich, ale hlodavce jsme nikdy neměli doma no...

abbie
29. kvě 2013

@kajiszek kalciova mast by bolo asi lepsie riesenie, je na siroke spektrum ochoreni ... ekzem, opar, popaleniny, poranenia koze atd. no a kludne to moze byt aj z nich, je rozdiel ich len hladkat a priamo s nimi byvat pod jednou strechou .... manzel je alergicky na srst od maciek a psov, normalne ked ich pohladka mu nic nie je, ale ked je s nimi v byte viac ako hodinu, tak sa mu stiahnu pluca normalne a zacne zle dychat ...

kajiszek
29. kvě 2013

@abbie Tak jsem mu to ještě mázla tou kalciovkou... Já teďka koukala ještě na různý fotky a nakonec to asi bude obyč kopřivka... Já teda měla kdysi jako malá kopřivku po jahodách, ale to byla taková jemná krupička, žádný pupence, nicméně teďka na google obrázkách jsem našla kopřivku, která vypadá přesně jako to, co má Vojta 😀 No tím pádem teda alergie, ale na co... K mudře ho stejnak vezmu, zase si nelajznu to na 100% posoudit sama a nebudu ho brát do kolektivu, dokud mi to fakt někdo nepotvrdí, kdyby to třeba náhodou byla nějaká nakažlivá mrcha. Ale na jednom místě těžko, to by měl po celým těle. Vypadá to jako kousance od komárů, ale kde ten by se tu vzal. Navíc Nela byla loni totálně zřízená od komárů za jednu jedinou noc, ale ta to měla na obličeji, na rukou a na nohou, prostě na nezakrytých místech, takže bych se divila, že by mu šel komár sosat zrovna rameno 😀 😀 😀

abbie
30. kvě 2013

@kajiszek daj vediet, co povedala mudra 😉

cairka
30. kvě 2013

Ahojte. My sme sa po dlhej dobe dočkali toho logo vyšetrenia. Trvalo úžasných 16 minút - od vstupu do dverí, po odchod, to znamená, že minimálne 5 minút sa riešili veci organizačné. Záver je, že vidí, kde je problém, ale pretože je v období veľkého rozvoja reči (čo som jej teda potvrdila, ale s tým, že o to viac vykúkajú tie "iné" veci) je predpoklad, že to všetko doženie sama a máme sa ozvať, keď bude mať 4 roky, že ju pretestuje 🙄 (o 5 mesiacov) .
Uznávam, že slovná zásoba sa úžasne rozšírila, ale o to viac svietia agramatizmy, písmeno S, Z, C v podstate nepovie (občas v niektorých slovách, ale to je skôr výnimka) a čo ma teda najviac zaráža a myslím, že poukazuje na problém, že vo svojich 3r a 7m. nie je schopná sa naučiť básničku, pesničku...ani len 2 veršovú a keď sa aj podarí nejako skomolene, aby to pripomínalo, tak na druhý deň jak keby to počula prvýkrát 😅 V škôlke ju učiteľka ohodnotila, že má svoj svet a ju (ako učku) má na háku, ale neviem, či to je len povahou...Že keď sa idú učiť básničku, tak rozmýšľa o svojom a ich nevníma...že keď sa o niečom rozprávajú, a deti majú dopĺňať, tak že sa nezapája, že asi si myslí, že veď ostatné deti povedali všetko podstatné...neviem, či ju dobre zhodnotila 😝

Kiežby mali pravdu a pol roka mi bude recitovať a spievať a ja sa budem môcť sama sebe smiať, že aká som bola krepá a zbytočne plašila 😔

sisstin
autor
30. kvě 2013

@sicinka pošleš to tel. číslo? 😉

sicinka
30. kvě 2013

@sisstin omlouvám se jsem sklerotická už ho tam máš pro jistotu ho hodím i @kajiszek

sisstin
autor
30. kvě 2013

@mvmk a ty se teda taky přidáš? 🙂

sicinka
30. kvě 2013

@cairka já to tu psala že s Dádou řeším to samé ty básničky a písničky mu prostě nejdou, vůbec to neodpovídá tomu jak mluví (včera vyšel ze školky a říká maminko koukej na obloze jsou tmavé mraky, to se asi sluníčko zlobí 🙂 U nás pomáhá vizualizace, takže se je učíme s obrázky nebo s pohybem. Asi nejvíc funguje to že já říkám básničku a on doplňuje poslední slovo verše (občas si tedy něco vymyslí do rýmu, ale to podle mě není na škodu. Postupně vynechávám těch slov víc, pak tu básničku říkáme spolu. Včera večer dal perníkovou chaloupku od Hrubína a asi jen dvakrát jsem mu musela pomoc. A pak mě naštval manžel který místo aby to ocenil, tak mi řekl proč tak ječí...

mvmk
30. kvě 2013

@sisstin ufff, včera jsem dorazila do Cech, malem nas sestřelilo auto 😝 tak jsme sedeli ještě 40 min na policajtech. Mala sice ještě pofiderne pokašlává, ale na 99% se pridam 😉 😉 😉 , ale přivezu sebou i kluky 😉