Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
20. bře 2013

tak na to koukám, a šlo mi stahovat do 300Kč, pak se mi odečetlo za aplikace 233Kč a už to nešlo

sicinka
20. bře 2013

@sisstin ja se omlouvam musim bezet tancovat, ale limit na platby kartou přes internet bývá nastaven mnohem přisněji, jelikož se jedná o platbu bez autorizace. Dost často tam bývá třeba 500 na den jako u bekontaktního placení. Protože nedáváš PIN jen ten bezpečnostní kod z druhé strany karty, ktery se da stejne jako šislo zcizit velmi rychle, Třeb asi tvoji kartu pujci v restauraci. Tohle je nebezpeči o kterem se nikde moc nemluvi, ale pak se domoci svých penez je dost náročné. Nemluvě o spoustě virů které se snaží odposlouchat čislo karty z klavesnice a tak.

sisstin
autor
20. bře 2013

tak týdenní limit mám u obchodníků 5000 Kč a u bankomatu taky...no každopádně jsem jsem ted za týden platila jen těfch 233 za itunes, takže přečerpaný to mít nemůžu

sicinka
20. bře 2013

@sisstin tak to fakt nevím. jinak já mám denní limit primo na tyhle platby kartou přes internet. Leda zitra zavolat applum a zeptat. Nemáš nějakou nezaučtovanou platbu na kartě? Ze bys tam neměla nic?

sisstin
autor
20. bře 2013

@sicinka ee, no zejtra si tam hodim prachy a uvidím 😉

sisstin
autor
20. bře 2013

@sicinka tak jsem volala na podporu a každý free stáhnutí ti jakoby blokne jeden dolar, takže když jsem se pokoušela stahovat několik aplikací free, tak mě to bloklo a jakoby mi tam visí 230Kč..takže je to fakt o těch prachách 😉

sisstin
autor
20. bře 2013

jeden dolar na tři dny, takže když se tahuje hodně free aplikací, tak tam ten limit prostě musí být 😉

kajiszek
20. bře 2013

Tak tu byli naši hlídat děti, byla jsem za Martinem a ještě v krámě a po tý hodině a půl spánku v noci jsem byla fakt kantáre, takže se mi v pět odpo regulérně třásly ruce i nohy, tak jsem to musela jít zalomit a už dobrý. Manžel je ok, nic mu není, normálně samá sranda, všechny testy mu vyšlo dobře, prej je zdravej, jen má nízkej tlak a hlavně hodně nízkej tep, se ho furt ptali, co dělá za sport, jestli není vrcholovej sportovec 😀 😀 Haha... Pustí ho možná už zítra, max. pozítří, ten otřes mozku byl lehčí, hlava ho bolí, ale ne nějak šíleně. Jenom dostane na 24h toho Holtera na tlak, ale to až koncem března, dřív prej žádnýho volnýho nemaj.

Nelí dneska začala bejt šílená po tý aplikaci Smart Speller na iPadu, tak jsem jí koupila plnou verzi, do tý doby ji to vůbec nebavilo, tak jsem měli jen tu free zeleninu... No tak to dneska furt hraje a začala normálně opakovat ty slova tam 😨 Jako něco zopakuje takovým stylem, že ani při hodně dobrý vůli to slovo není skoro vůbec podobný 😀 Ale třeba začala říkat makef (mrkev) a fijaoý (fialový) 😀 Btw taky mi přijde, že má celkem tu samohláskovou mluvu... Ale jak co, nekterý slovo řekne skoro normálně a z něčeho udělá maximální patvar. Btw např. výraz kchch u nás znamená jablko, hruška, hroch a slon 😀 😀

@sisstin A ty máš ten samostatnej Paypal účet, kam si vkládáš nebo přeposíláš prašule? Tak to bohužel nevím, ona je možnost si to spojit i přímo s běžným účtem přes platební kartu, ale to asi víš. My to tak máme a tím, že to je hlavní účet na provoz domácnosti, tak se tam pod pětikilo nedostanem, i když občas už to bylo na hraně 😀 😀 Akorát to chce nízkej limit na internetový platby pro případný zneužití. Člověk pak nemusí nic přeposílat, ale každýmu vyhovuje něco jinýho.
Btw prosímtě, ty jsi jednou říkala o tom časopisu Sluníčko pro iPad, jsou tam úkoly i pro malý prcky? Já se přiznám, že jsem ten časopis v životě nekoupila, tak vůbec nevím... Ale přemýšlím, že to dětem předplatím.

sisstin
autor
20. bře 2013

@kajiszek ne, já mám běžnej účet, ale prostě appstore za free aplikaci stáhne jeden dolar na tři dny, pak to zas zmizí, takže vy, když stahujete v těch třech dnech hodně free aplikací, tak tam ten limit prostě musí být. Takže ted mi tam jakoby visí 208Kč a já tam mám 66, proto to nejde, ale vynuluje se to pak....ten limit tam prostě musí být 😉

sisstin
autor
20. bře 2013

@kajiszek a na tom mém běžném účtu mám 66Kč víš 😅

kajiszek
20. bře 2013

@sisstin Aha, tak to pak jo 😅 Já to právě blbě pochopila, ony jsou dvě možnosti, vím, že kamarádka má tu druhou a musí si tam převádět peníze, když jí dojde "kredit" 🙂 Ale naprosto chápu, kdybych měla svůj vlastní účet, tak by to asi vypadalo podobně 😀 S těmi free aplikacemi jsem to nevěděla, zajímavý. To jsem jeden čas musela mít v blokaci možná i pětikilčo ne-li víc, když jsem se s iPadem rozjížděla 😅

sisstin
autor
20. bře 2013

@kajiszek jinak to Slunicko je fakt az pro predskolaky 😉

kajiszek
20. bře 2013

@sisstin Oki, díky za info, tak asi raději ještě počkáme, to by byl Vojtík zase vzteklej 😀

sicinka
20. bře 2013

@sisstin zajímavý takže ono to blokuje i za free aplikace, defacto to bookuje ty peníze jen by mě zajímalo proč a kde mají napsané že jsou to zrovna. ty ten dolar.Těd se o tom bavím s manželem a říká že na to nemají jednoduše právo, že to určitě nedělali a asi změnili nějak všeobecné podmínky. Zítra na to kouknu v práci je to totiž divný, když je něco zadarmo tak je to zadarmo ne? My se v práci SW právy dost zabíváme by mě fakt zajímal typ licence.

sisstin
autor
20. bře 2013

@sicinka ono je to zadarmo,ty penize ti to nestahne,ale proste je tam musis mit 😝

sisstin
autor
20. bře 2013

@sicinka mne by se to melo zitra vynulovat a kdybych tam mela firt tech 66Kc,tak bych mohla za tri dny stahnout cca tri free aplikace 😝

sisstin
autor
20. bře 2013

@sicinka ze pry takhle appstore u free aplikaci konroluje,zda je karta aktivni 😝

sicinka
20. bře 2013

@sisstin já to chápu je to stejný pricnip který třeba používá booking.com pro rezervaci zájezdů, prostč tam v danou chvíi ty peníze musí být i když je to nesežere. Mě zajímá na zákaldě čeho na to mají právo u free apliakcí. To je spíše akademická diskuze 🙂

sisstin
autor
20. bře 2013

@sicinka jako ted nejde ani update udelat 😝

sicinka
20. bře 2013

@sisstin tak to pak nadává smysl ten limit a na tři dny, by jsi m stačilo mnohem mín. To bude zase nějaké pěkná korporátní dohoda 🙂

sicinka
20. bře 2013

@sisstin no mě by zajímalo co z toho mají, protže pokud jim to třeba na tři dny u každýho "blokje" pár dolarů tak celosvětově to bude docela zajímavé číslo. Hlavně o tom nemají v podmínkách na webu ani slovo. Tenhle postup je tam napsaný u placených apliakací. Zítr ato proberu v práci jsem zvědavá kde to mají schvované. Předpokládám na 60 straně podmínek v čínštině....

sisstin
autor
20. bře 2013

Jinak holky,nehrajete nekdo Carcassonne? Na ipadu je to dobry,fakt jak deskovka,je to stejny. Ze bysme mohly zaparit 😀

marrka
20. bře 2013

ahoj holky musím se trochu pochlubit po pěti měsících ve speciální třídě ve školce malej říká básničku skákal pes přes oves celou a šel medvídek do školky zapoměl si bačkůrky sice ta výslovnost tam není úplně čistá ale i cizí člověk poznal co malej za básničku říká a snad ta výslovnost časem bude lepší máme ztoho moc velkou radost 🙂

hrusti
21. bře 2013

@kajiszek To jsou dobré zprávy. Hlavně, že je manžel v pořádku. Můj manžel měl na podzim taky půjčený holter, naopak s vysokým tlakem, a musel na něj čekat přes měsíc a to ještě prý je docela rychle 😉 Tak držím palce, at je vše v pořádku.
A Nelinkaje šikula, když takhle opakuje. U nás se fakt ze začátku jelo taky v samohláskách. Třeba letadlo bylo podle aajo, jablíčko ebi atd. Teprve ted říká skoro srozumitelně jablíčko, letadlo...

Dneska nás čeká to vyšetření v SPC, tak nám držte palce. Honzík je od rána na pěst, vzteká se a má hysterie kvůli nesmyslům, tak jsem na to fakt zvědavá 😅 😝

abbie
21. bře 2013

Ranko, chcem sa opytat, ze aka je to vlastne ta funkcna hra ... Janosikova mi povedala, ze tieto nase nestandardne deti ju maju neskor, pretoze im chyba predstavivost ... mne sa maly zacal hrat tak, ze si zoberie pero, alebo ceruzku a uteka si pre auto a akoze ho opravuje, alebo si zoberie hrniec a varesku, da ju na sporak, par sek. miesa a ide krmit plysaka a povie este ham, ked mu dava ... potom vcera si zobral caj zo skrinky a predstieral, ze mi ho sype do salky a potom si zobral kanvicu a akoze zalieva, potom mi podal salku a povedal mama ... takze mi urobil caj 😅
Nie je uz toto taka hra, ci mam cakat na nieco ine este?

modra1
21. bře 2013

@abbie Z pozorovania mojej dcéry myslím, že je to začiatok, ale aj táto hra sa bude vyvíjať. Podobne sa malá začínala hrať tak, že česala macka, ukladala spať bábiky (celá rodina sme ich museli pred spaním pobozkať 😀), tiež varila, kŕmila, akože telefonovala najskôr z mobilu, potom už napr, z ovládača. Určite mala takú hru neskôr ako tvoj malý, myslím že pred 2,5 začala. Teraz je to už vyšší level, asi už sa to volá symbolická hra (ak to to nie je synonymum s funkčnou hrou 😔) napr. vyložím z kabelky účet z nákupu, pri platbe kartou dostanem účet a k tomu potvrdenie na malom lístočku a ona sa hrá, že veľký lístok mamka a malý bábätko, rozpráva za nich, fňuká, akože veľký lístok povie neplač, kľudne 15-minútové dialógy, bozkávajú sa, jedia, idú cikať, spať ... 😉 . Má veľmi bohatú fantáziu a už dlhší čas si vymýšľa, musím otázky zisťovať, či je to pravda, alebo len fantázia.

abbie
21. bře 2013

@modra1 tak vy uz tu hru mate perfektnu 🙂 a vy mate OVR, ci dys.? casto sa tu nevyskytujes, tak si ta nepamatam 🙂

modra1
21. bře 2013

@abbie ovr 😉

bocianka123
21. bře 2013

@abbie ahoj, áno , to je ono -symbolická hra ... 😉 aj u nás už naskakuje pomaličky 😉

abbie
21. bře 2013

@modra1 a tebe ako rozpravala, ked mala 2 roky? bola si s nou niekde aj na vysetreni?