Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sicinka
2. kvě 2013

@hrusti ono jsou určitě děti co jsou motoricky šikovný a nemluví - Dáda je toho důkazem 🙂 Naopak co se rozmluvil tak ta motorika fakt nic moc rozvoj. S tou školkou děkuji za info, já kdybych si sem přehodila trvalý pobyt a stihla to před zápisem tak by to bylo v pohodě, ale my se sem stěhovali asi týden po zápisech a zatím ho stejně nechám v soukromé, za rok to zkusíme a to už bude předškolák a něco o ní zjistím 🙂.

Jo a ty staré hrady je to docela pěkné nicméně hodně komerční, já měla ten samý voucher - ta prohlídka je asi na třičtvrtě hodiny a kdyby chtěl člověk projít všechny ty okruhy tak tam nechá majlant nemluvě o všem ostatním - my šli nakonec na ty prachovské skály a nevěřila bych jak bude nadšený z lezení po kamenech.

krystalka
2. kvě 2013

@kajiszek - Jiřík zase říká "já o to ovadil" - myslí tím, že o něco zavadil 😀

sisstin
autor
2. kvě 2013

holky 😅 😅 😅

sisstin
autor
2. kvě 2013

jinak jsem schválně zkusila tu větu, co se dává k zápisu a celkem pokrok, minule to nechtěl ani zkusit, že to neumí. Dneska zkusil a vidim v to, že ta nápodoba tam je, udělal i nad tím "j" tečku, takže myslim, že k zápisu to fakt jakž takž dá, posunuje se to celkem rychle 🙂

mvmk
2. kvě 2013

@sisstin musi deti u zapisu umet psat? 😕 😕

sisstin
autor
2. kvě 2013

@mvmk to není o psaní, ale o tom, něco grafomotoricky napodobit, jsou to v podstatě čárky a kličky...nepíšou, jen něco opisují, je to stejný, jako když s nima dělá grafo pomocí kliček, čárek atd. 😉 Ukazuje to grafomotorickou úroveň 😉

mvmk
2. kvě 2013

@sisstin aha uz jsem se lekla, ze musi deti do prvni tridy bejt fit. Me uz tak trochu desi ta budoucnost 😝 😝

sisstin
autor
2. kvě 2013

@mvmk Krejčířová taky tohle dává při testování šk. zralosti 😉 fakt to není o tom, že má dítě umět psát, ale prostě je to jen nápodoba 😉

podubka
2. kvě 2013

@sisstin Teri prosímtě nevíš o nějakém kroužku nebo něčem podobným v Praze pro děti s dysfázií?Já vím jenom o jednom co je v LOGO na karláku,tam chodíme i na logopedii,jinak nemůžu nic najít 😒

A ještě to sezení jak je 25. května pro rodiče co mají děti s dysfázií jak to probíhá?Je to jenom přednáška?

sisstin
autor
2. kvě 2013

@podubka no já vim taky jenom o tom kroužku v Logu, ono jako jinak nic přímo pro dysfatiky nebude. Děti většinou nechodí nikam, nebo mezi mladší nebo prostě do běžnýho kroužku 😉

Probíhá to tak, že většinou se řeší něco jako občanské sdružení atd, a pak je prostě pokec mezi náma, jako je tady na netu, tak ale v reálu 🙂 ta přednáška bohužel nebude opět, paní psycholožka se zas omluvila, tak k tomu bude mít něco paní z SPC....ono je to vždycky prostě takové kecací, ty 4h utečou jak voda 😉

mvmk
2. kvě 2013

@kajiszek ahoj, jako rozjezd jako takovej, to u ni asi nebude 😖 no ale co nadelas, musim proste cekat, a byt pripravena na vsechno 😝 . Jinka ta terapie me urcite pomohla, i to ze me bylo receno vse na rovinu. Ono nekdy vyroky, jako dejte ji cas, nebo kazdy ma sve tempo, ci asi bude takova specificka, me privadeji k silenstvi 😠 😠 😠 .
To ze jsme tam meli Jaks taks vsichni stejny Problem i docela povzbudi, pri diagnostice, me bylo receno, ze proste jakmile se snizi svalovy Tonus, je vzdy Problem v CNS, pokud se tam pridava jeste nejaka svalova dysbalance jako u Emicky, tak zu je to vzdy ranne poskozeni mozku 😝 😝 , sice vsichni jsou nazoru, ze to urcite dobre zkompenzuje, ale to je docela relativni, alespon pro me, ale ted uz vim, ze zazraky ocekavat nemuzu, proste nejaky hendicap tam bude , bud to formou nejake dyslexie, ci jeste neceho slozitejsiho 🙄 🙄
Jinak tvoje Nelinka je strasna sikulka, alespon co tu ctu 😉 😉 , a kdyz mas zkusenosti i s Vojtikem, tak si myslim, ze uz se brzy dockas, bude asi mluvit az te budou bolet usi 😉

hrusti
3. kvě 2013

@sisstin Dneska jsem stahla na tablet tu aplikaci iSequences, co mas v abu, a vypada to dobre. Dalsi material na trenovani casovych posloupnosti 🙂

dezyre
4. kvě 2013

Ahoj holky, prosímvás, chtěla jsem se zeptat, stahujete do ipadu i nějaké pohádky? Teď jsem to zkoušela a nejde to. Tak jsem se chtěla zeptat jestli tam máte kromě učících věcí i pohádky 😅

hrusti
5. kvě 2013

@dezyre Já na tabletu pouštím jen pohádky na youtube 😉
Jak se máte? Co Honzíček? Co říká Staník na brášku?

dezyre
5. kvě 2013

@hrusti Díky, taky mě ten youtube napadl, na doma v pohodě, ale když Staník pojede s našima na ryby, tak právě aby tam měl nahrané pohádky. Ale našla jsem si, že si musím koupit jakýsi přehrávač a pak by to stahování mělo jít.
Máme se dobře, už jsme se konečně tak nějak zžili, ale ty první dny byl docela fofr, stíhala jsem běhat jen od jednoho k druhýmu 😅 Honzík je zlatíčko, je hrozně hodňoučkej, když pláče, tak je to zatím jen hlady. Tak jak jsem si přála dítko jedlíka, tak Honzík je hroznej žrout, vysává mě každý dvě hodiny, ve dne v noci 😅 Snad mu to zůstane 😀 Jinak v mezičase většinou prospinká. Staník je z Honzíka úplně unešenej, ráno když otevře oči, tak první co řekne je "mimi" a letí kontrolovat Honzíka. Zatím se neprojevuje, že by nějak extra žárlil, že by třeba byl na Honzíka zlej, to ne, ale přibylo mu do jeho slovníku další slůvko, a to "tuli", jako přitulit. Takže věčně, když jen tak sedíme, tak se chce tulit a objímat 🙂 Ale jinak co se týká chování k Honzíkovi, tak ho chodí pořád kontrolovat, Honzík jen zapláče, Staník už k němu letí, co se mu děje, hladí ho a pusinkuje. Právě musím dávat naopak pozor, aby ho tou láskou nezadusil. Protože se občas chce tulit i k Honzíkovi a už ho málem zalehl. Ale jinak super, Staník ohromě překvapil, ale nechci to zakřiknout 😉

pipi909
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mvmk
5. kvě 2013

@dezyre ahojky, gratulace, moc jsem na tebe myslela, to je fajn, ze to Stanik takhle zvlada 😉 , preji vam obou strasne moc zdravi, at ti roste jako z vody, a je sikulka 😉 😉 😲

dezyre
5. kvě 2013

@mvmk Ahoj, děkuju moc 😵

Holky, tak dnes proběhla konečně oslava Staníkových narozenin. Narozeniny měl sice minulý týden v neděli, ale kvůli tomu, že to bylo kolem termínu porodu, tak jsem naplánovala oslavičku až na teď. Konečně dostal ten tablet. Radost obrovská, celé odpoledne jsme jen projížděli aplikace, které jsem tam zatím na zkoušku stáhla v demo. Hrozně ho to bavilo. Ještě se musím dokopat mu tam nějakou koupit. Asi jak radila sisstin ten teachers pack. Dokonce mu tam brácha nahrál i pohádku. Takže i to už jsme zmákli 😀

Jinak jsem se zapomněla ještě pochlubit, že Staníkovi se začíná krásně rozvazovat, zatím teda pořád citoslovce, ale je to už zase lepší. Konečně už taky na mě nevolá "pi" ale "máma" 😵 😵 😵 😵 Díky Honzíkovi, se konečně naučil vyslovovat slovo "m", protože mu říká "mimi". Jakmile jsem slyšela, že Staník oslovuje Honzíka mimi, tak jsem ho "donutila", aby řekl "máma", aby se mě koukal na pusu a napodobil to. Kupodivu to fakt prošlo a od té doby mě volá "máma", na "pi" jsem přestala slyšet 😀 😀 😀

kajiszek
5. kvě 2013

Ahoj holky, tak my měli dneska rodinný focení. Děti byly celkem hodný, jako největší a nejzlobivější dítě se choval můj manžel. Nebudu to tady ani rozvádět, ale aktuálně jsem ve stavu, že bych se s ním rozvedla, nebo ho rovnou zapíchla a zakopala pod zem. A to mám dneska narozeniny. Před pěti minutama si na to vzpomněl, tak mi aspoň teda popřál. Je mu 36 let, ale od doby, co přechodil chřipku, což je asi měsíc, mám pocit, že je mu minimálně 80, respektive že asi každou chvíli umře, jak je mu strašně zle a všechno ho bolí. Ale půjde k doktorovi? NE nepůjde! Debil... Pardon... Půjdu radši spát.

@dezyre Paráda, že to takhle krásně zvládáte a Staník je zlatíčko! Vojta jak byl prcek, tak vůbec nechápal a ségra ho nezajímala a vůbec ji neřešil, takže tohle neznám. I když řvala, bylo mu to buřt, nechtěl podávat plínky a s ničím pomáhat, v podstatě si k ní našel cestu až teďka nedávno. Tak přeju, ať vám pohoda vydrží a hlavně žádný prdíky, to mám stále v živé paměti 😀 A ukaž fotku mrňouse 😉

lenajsek
5. kvě 2013

@dezyre Ahoj Leni, to je paráda, že má Staník brášku tak rád, to se krásně čte... a je velká šikulka, že začíná rozvazovat, kéž by to tak bylo i u nás...
On sice máma řekne, ale komentuje tak jen fotky, na kterých mě vidí, ještě mi tak nezačal říkat, aby mě jako oslovil... ☹ Ale snad to přijde.
A Honzík je šikulka s tím mlíčkem, tak snad mu to vydrží... u nás to bylo ze začátku náročný, tak doufám, že se bráška v tomhle nebude po Lukinovi opičit...
No a jsu zvědavá, jak bude Lukin reagovat na mimčo, snad podobně pozitivně, jako Staník... 😉
Držte se, mějte se co nejlíp a snad se někdy zase uvidíme 😉

@kajiszek Ahoj, nebuď smutná, já bych kolikrát mýho MM taky nejraděj 🙄 🙄 , nedá se nic dělat, než to holt nějak překousnout... taky nás čeká příští sobotu rodinné focení a už vidím ty ksichty MM, co zase dělá... 😝 Hodně síly a pevné nervy přeji, někdy je to s chlapama daleko horší, jak s dětma... si říkám, že to jsou fakt jen přerostlý děti... 😝

lenajsek
5. kvě 2013

Jinak moc nepíšu, u nás není co... pomalu se blíží konec těhotenství, nějak mě vše víc zmáhá, hlavně Lukinovy nálady negace, kdy řve kvůli každé blbosti, nechce spolupracovat na logo, teď v květnu budem chodit na ergo terapie a minule tam zase řval, že se mu něco nepovedlo, tak to jsou situace, kdy ybch nejraději zalezla pod stůl a nebyla, hrozně špatně to poslední dobou snáším... 😝
Doma se snažím s ním každej den něco dělat, ale ani já už u toho nevydržím dlouho, tak je to takový jen po chvilkách... ale aspoň trošku... snažím se s ním dělat hlavně cviky před zrcadlem, který samozřejmě bojkotuje, ale bez toho to nepůjde ☹ Nový slova nepřibývají, hlavně bych teď potřebovala, aby se trošku zklidnil, fakt musím koupit ten EyeQ, snad zabere...

Opatrujte se!

lenajsek
5. kvě 2013

@kajiszek A všechno nejlepší k narozeninám!!! 😉

mvmk
6. kvě 2013

Ahoj holky, potrebuju poradit, mala bude mit v cervenci 3 roky, a musim se rozhodnout kam dat prihlasku do skolky. 😝 Sice mam v planu ji nechat minimalne do 3,5 let Doma, ale i tak uz musim prihlasit ted, jelikoz je dlouha cekaci doba na misto, pul roku, nekdy i rok 😠 .
Bohuzel mam ale jen 2 varianty. Bud normalni MS a nebo Spec. MS, jelikoz Badensko Würtembersko nema integrativni MS ani logo skolicky musim se rozhodnout pro jednu z nich. Mam strach, ze v normalni skolce se uplne strati 😉 a vim, ze v soucasne dobe ji nezvladne ani psychicky ani fyzicky, no a ta spec. je vylozene namichana vetsinou s dost postizenymi detmi.
Byla jsem se tam podivat, a vetsinou, jsou to deti s ruznym syndromem, Down a pod. par deti s mozkovou obrnou, ale vetsinou na me pusobi spise ment. zaostale. 😝
Moje doc. mini, ze tam to pro ni nebude zadny prinos, pac se nic nepriuci, vetsina deti nekomunikuje 😒 , pouzivaji se tam vets, karticky , no a moje spec. pedagozka z ranne pece inklinuje zase k spec. tride s tim ze jsou to male skupiny max. 5 deti, a maji cely den nejkou formu terapie 😒 Ted jako fakt nevim co delat, jestli zkusit normalni a po case zhodnotit a nebou rovnou tu specialku.
Za kazdy nazor budu Rada, ja se totiz fakt nemuzu rozhodnout 😝 Diky

abbie
6. kvě 2013

@mvmk musis vyskusat klasicku MS, ci to da, mozno budes prekvapena ... v ziadnom pripade nie medzi DS, DMO, MR, nemal by ju kto tahat hore a mohlo by sa stat, ze by medzi nimi nenapredovala. Co tak sukromna skolka s mensim poctom deti

abbie
6. kvě 2013

@sisstin maly ta pekne dokonale nakreslil, hadam aj fuzy mas 😀 😀

mvmk
6. kvě 2013

@abbie dik za nazor, soukroma MS tu bohuzel neni 😝 , a ve zdejsich normalnich skolkach si bohuzel deti delaji co chteji, a s toho mam hrozny strach, kdo nema sam zkusenosti s nemeckymi MS, ten nepochopi 😝 😝 . Pani ucitelky spis splnuji funkci dozoru, nez vychovnych pedagogu 😒

sicinka
6. kvě 2013

@mvmk a nějaké církevní tam nejsou, to je u nás docela dobrá volba když čověk nemá (nechce) soukromou a potřebuje trochu individuální péči. Já osobně bych nezavrhovala speciální, podle mě se dítě nezkazí nezapomene to co umí a většinou tam mají čas na individuální péči, spoustu terapií, které by neuškodili ani zcela zdravým dětem. Osobně mít nějakou poblíž a chtít nás tam tak beru všemi deseti. Dádu v běžné školce taky nikdo netáhne dopředu, on potřebuji zejména to naučit se pracovat v kolektivu a i na to by uvítal méně dětí. Jo a poslední poznatek zkušenosti z mého okolí pokud se ve speciálce vyskytuje dítě které je mentálně v pořádku většinou se mu dost věnují - ono to ty učitelky mnohem víc baví když vidí výsledky, adekvátní reakce atd.. A jako všechno je to o lidech, prošla bych si oboje a zkusila si ji tam představit.

sisstin
autor
6. kvě 2013

@sicinka no líp bych to nenapsala 😉

mvmk
6. kvě 2013

@sicinka tak cirkevni jsou tu vsechny 😀 😀 , tady totiz materske skolky spadaji do kompetence katolicke ci evangelicke cirkve, podle toho jakou mas koncesi se rozhodujes 😉 (ja nejsem ani pokrtena 😀 😀 ),ale mam osobni zkusenosti a ty nejsou buhvi jake, bohuzel, no a ta specialka, je rozdelena do nekolika skupinek shruba po 5ti detech, a jedna smisena integrativni trida, ale tam se zarazuji deti az po 1 - 1,5 roce, a to jsou deti ktere zacinaly ve spec. tridach ale jsou takrka bez postizeni, (proste jen pomalejsi vyvoj, spatna nebo zadna rec atd.
Ale prave ty skupinky co jsou ted v Momente kam by sla mala, tam jsou ty deticky na Tom docela ... 🙄 🙄 Ale i ja mam strach ji dat do te normalni, urcite by sedela nekde v koutku a ronila slzy nez bych prisla, max. by se povesila nejake te ucitelce, ktera by ji neprisla az tak hruzyplna, na nohu a tam by zustala prilepena az do odpoledne 😅 😅

mvmk
6. kvě 2013

@sicinka jeste co jsem chtela napsat, ja jen premyslim, kdyz ty deticky moc nekomunikuji, recove je natom moje mala asi tak nejlip, co jsem tak vypozorovala, jestli to pro rozvoj reci nebude Problem, pac ja si myslela, ze deti hlavne zacnou mluvit kdyz vsichni kolem mluvi 😅 😅