Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

romana
18. pro 2010

@sisstin aha, tak to je asi bez komentáře 😖

sisstin
autor
18. pro 2010

@romana no ted jsem tam byla, Tygr se nudí jako prase...takže kvičí a dělá bejkárny 😝 a oni tam seděj a čuměj...jako říkám, kdyby nejezdil, tak to vyjde na stejno 😝 dárek mu samozřejmě žádnej nepřivez 😝

sisstin
autor
20. pro 2010

Čau holky,

tak jsme opět do Prahy nejeli, kamarádky chlapeček má pro změnu zánět středního ucha 😖

Takže jsme se pustili do Logica. Jsem z toho stále víc a víc nadšená, Tygrovi už to jde celkem slušně, a přijde mi to fakt geniální. Omlouvám se za fotky, je to hrozně tmavé, líp to vyfotit nešlo, snad tam bude něco vidět. Zatím jsme zkusili a zvládá:
- přiřazování stejných obrázků
- přiřazování stejných obrázků podle barev
- přiřazování stejných obrázků podle perspektivy
- přiřazování druhé části obrázku, puzzle
- přiřazování spodní části obrázku( nohy) zvířátek, puzzle
- přiřazování mládátek k maminkám, souvislosti

no jinak Tygr stále ukňučenej a uřvanej, fakt už toho mám plný zuby..doma se pak furt hádáme kvůli němu, páč jsme všichni z toho ječení fakt na mrtvici už 😒

vojtisek2007
20. pro 2010

ahoj všem,

@sisstin tak návštěvu "tatínka" jste zdárně přežili koukám...a jak na něj Tygr reagoval, jak mu třeba říká ???

jinak holky kdyby chtěl někdo půjčit tu knihu DIAGNOSTIKA DÍTĚTE PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU (od Bednářové) - můžu poslat, ofotíte si, co potřebujete (nebo naskenujete do PC) a pošlete mi to zase zpátky...
....teď s ní moc nepracujeme, nepracujeme více méně s ničím, Vojta je línej jak veš, Elina se nám do všeho "dere", jde jí všechno o 100% líp a rychlejc než jemu, takže ve finále je z toho velký řev a rvaní....a jak se musí celý dopoledne "zapojovat" do činností ve školce, tak už odpo fakt nechce vůbec nic...jen čučet na telku,nebo postavit bungr a tam zalézt ☹
Jo kdyby měl někdo zájem o půjčení mám i GRAFOMOTORICKÁ CVIČENÍ 4-7 LET od Věry Ovečkové

sisstin
autor
20. pro 2010

@vojtisek2007 Péťo, tak Tygr je úplně to samý...odpoledne už s ním fakt neudělám nic 😒 takže doufám, že v té logo školce s nima budou pracovat hodně, jinak teda nevim nevim 😒

Tygr mu neříká nijak 😝 pro něj je to cizí chlap 😝 no reaguje tak nějak jako na všechni cizí lidi, culí se na něj..a tím to asi hasne...ex žádnej zájem nemá, takže sedí na gauči 4h a kecá s tátou 😝 dal mi nějaký peníze, dárek mu nedovezl žádnej ( neví co).

vojtisek2007
20. pro 2010

@sisstin no tak to je teda smutný 😔 😔 😔

sisstin
autor
20. pro 2010

@vojtisek2007 Péťo, já to nijak zvlášť neřeším...je mi to úplně jedno 😉 stejně se s ním nikdy vídat nebude, nikdy nebude s ním nic podnikat...akorát xlet sem bude takhle jezdit. S prvním synem to má naprosto stejné a je mu 11 už skoro 😉

To asi ani jinak nejde, když je pořád v práci, se svými dětmi není zhruba od 2 let...to je prostě ani nemůže znát 😉

vojtisek2007
20. pro 2010

@sisstin no ty vole, tak proč ty děti chtěl teda ??? to nějak nechápu... a přijde mi, že tygr bude ochuzenej o tu mužskou podstatu výchovy - ikdyž u vás asi hodně funguje děda, jak jsem pochopila, viď ...a nejhorší je, že s tím nic neuděláš ani kdybys chtěla.....tak třeba nejdete novýho hodnýho tatínka, což, taková pěkná,mladá mamina 🙂

vojtisek2007
20. pro 2010

no nic, mastíme na poštu,do lékárny,do obchodu, a k ségře hlídat, má dneska kadeřnici,kosmetiku a nehty 🙂 ať prej na ty vánoce nějak vypadá....bych to tak řešila, s tříměsíčním prckem doma 😀 😀 😀

sisstin
autor
20. pro 2010

@vojtisek2007 Péťo, on to má prostě nastavený jinak....on to bere tak, že chlap prostě vydělává a ženská se stará o děti 😉 on jako umí všechny práce v domácnosti..když byl Tygr mimino, tak ho uměl přebalit, nakrmit..tohle jo..ale on si k těm dětem neumí prostě vytvořit nějaký citový vztah...neumí si s nima hrát atd. 😉

Já myslím, že to je hodně tím, jak byl vychovanej..otec byl agresivní alkoholik, kterej se na ně pak vyprdnul...matka si našla dalšího alkáče, kterej se pak uchlastal...je nejstarší ze 4 dětí a tak nějak se o ně staral sám..matka byla furt v práci jako samoživitelka.

Navíc mu to nikdy s žádnou ženskou zatím nevyšlo, vždycky s někým byl kratší či delší dobu a pak se na něj ta baba vyprdla 😉

jinak já to beru tak, že Tygr má fakt toho dědu jako tátu...táta se mu neskutečně moc věnuje, zase jinak než já...on s ním dělá ty různý kravinky, chodí spolu ven a tak 😉

a s novým tatínkem dej pokoj 😅 😅 😅 já nikoho nechci ani vidět...nějak vůbec nemám tu potřebu, mně být single 100% vyhovuje...na nějakýho chlapa se vysrat a rozmazat 😅 😅 😅 😅

vojtisek2007
20. pro 2010

@sisstin takže ty jsi do toho vztahu (i s tím event.dítětem) šla s tím, že to spíš nevyjde, než vyjde???...tak to tě obdivuju 🙂 já ač chlapa mám "celkem" slušnýho (když vidím občas ty exoty,co nehnou doma prstem,chodí jen chlastat, nebo mají svý zájmy a na ženskou a její potřeby,koníčky a děti z vysoka serou ) tak znovu bych do manželství nešla ani náhodou.....

sisstin
autor
20. pro 2010

@vojtisek2007 Péťo, ale to vůbec 😉 jsem byla zamilovaná jak sviňa...růžový brejle, Tygr byl neplánovanej..já žádný děti nikdy nechtěla 😉 jsem si to představovala samozřejmě jako Hurvínek válku 😉 my jsme se viděli strašně málo, takže mi ta zamilovanost vydržela hooodně, hooodně dlouho...xlet...jenže jak se pak narodil Tygr, a začly být fakt problémy...tak už jsme se najednou neměli o čem bavit....

a kor, když jsem to pak začla řešit nějak víc, že teda s Tygrem nebude asi něco úplně v pořádku...tak podpora 0, furt ze mě dělal jenom hysterku, že mu nic není, že si to vymýšlím, že se mu nevěnuju a bla bla...k čemu mi byl takovej chlap 😝 jo, možná bych se ted měla o dost líp finančně...to jo...ale ke konci to už bylo takový peklo, že i kdyby mi dával sto tisíc měsíčně, tak bych s ním prostě nezůstala...

já už mám k němu úplnou averzi, jak mluví, jak se chová....děsný 😝

sisstin
autor
20. pro 2010

@vojtisek2007 jinak on je přesně ten typ, co dělá všechno na efekt 😉 Teda to vím až ted, dřív jsem si to nemyslela 😉 Třeba v porodnici se mnou byl celé tři dny od rána do večera, přišel v 8 ráno a v 6 večer šel domů 😉

Jenže jemu šlo nejvíc o to, jak mu tam sestřičky honily ego, že ještě něco takovýho neviděly( jako takovej vzornej otec), jak doma čuměli moje rodiče a jak budou čumět moje kamarádky 😀 😀 😀

On nic nedělá jen tak, že by chtěl..ale aby všichni viděli, jak je dokonalej a vzornej 😝 jenže stačí nějaká maličkost a vyletí, a je z něj úplně jinej člověk..agresivní, sprostej.... 😒 to by bylo na dýl 😉

sisstin
autor
20. pro 2010

@vojtisek2007 vloni na Vánoce, přesně na Stědrej den...jsem mu tu brečela, že se strašně bojím, co bude s Tygrem..jak to všechno půjde dál a tak...a jeho reakce byla, že na mě začal řvát, že takový pičoviny poslouchat nebude a nebude si kazit Stědrej den 😝

pak jsme seděli u toho stolu, Tygra dárky samozřejmě vůbec nezajímaly v tu dobu 😝 a on do mě furt kéroval, at se nešklebim, at se chovám normálně atd. Jsem ho měla fakt plný zuby 😝 😝 😝

no nic, srát na to.... 😀 😀 😀 😀

simalex
20. pro 2010

@sisstin
siss, na neuro se asi vykašli. Ještě když to máte tak komplikované. Chtěla to moje doktorka kvůli kompletaci. Já bych tam ani jinak nešla. Kontrolu máme za rok. Uvidím. Jinak dnes jsme byli na tom psychologickém vyšetření v SPC a doktorka dělala Alexkovi vývojový profil. Zhruba se jednalo o podobné úkoly jako jsi psala, že chce Krejčířová (adekvátně našemu věku). A Alexkovi vyšlo, že je vývojově na 5 let.

sisstin
autor
20. pro 2010

@simalex no tak to je super ne??? Ve všech oblastech? 😕 😵

simalex
20. pro 2010

@sisstin
siss, já budu mít zprávu až v lednu. Jestli to dnes ještě stihnu, napíšu, co po Alexkovi chtěla. Samozřejmě má problém vyjádřit, co je co (třeba co je kaluž - tak řekne "nevím", ale jinak to ví, jen je samozřejmě to těžké to popsat).
Já teď absolutně nestíhám v práci s těmi doktory. Ale letím do banky a pak musím stejně zůstat déle, tak to ještě zrekapituluju. Snad...

Nějak nestíhám číst, ale na všechny z diskuze úpěnlivě myslím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Se mi už o tom i zdá...

sisstin
autor
20. pro 2010

@simalex jj, to je jasný, že to vyjádření bude horší...ale jinak to je fakt skvělá zpráva 😵 😵 😵

u nás doma zas dusno, ach jo...to je teď furt v poslední době 😒

sisstin
autor
20. pro 2010

holky, tak teď si čtu na diskuzi, co všechno obnášelo foniatrické vyšetření... a nás asi pěkně odflákli 😖 jemu se jenom podívala do uší, do pusy a do nosu...ptala se na anamnézu, pak ukazoval obrázky v knížkách a měl dělat zvuky zvířátek a tím to zhaslo 😕

a teď čtu, že jim dělali ty oto-akustické emise, pak nějaký zvukový CD, které snižovalo hlasitost a já nevím, co ještě 😕 takže jako docela peklo, ale pediatra nám už fakt další doporučení na další foniatrii nedá 😕

katkaluk
20. pro 2010

@vojtisek2007 Ahoj, ak by si bola ochotná poslať tu knihu DIAGNOSTIKA DÍTĚTE PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU (od Bednářové) -aj na Slovensko, tak by som bola veľmi vďačná. By som si ju nascanovala a poslala naspäť, poštovné by som uhradila. Ak by si bola ochotná, dohodneme cez IP. 😉 Ale ak nie, tak sa nič nedeje,Katka.

lenka.pce
20. pro 2010

Ahoj, tak máme za sebou návštěvu z Rané péče. Jsem z toho trochu nesvá, řekli mi, že Míša je v pořádku, že na spolupráci s nimi to není. Když jsem jim popsala, co umí a používá a jak pracujeme ( inspiraci mám od vás 🙂 ), tak mi řekly, že mi ted nemají jak pomoci. Když budu mít nějaký dotaz, tak se na ně můžu kdykoliv obrátit. Domluvili jsme se na tom, že počkáme do třetího roku a pokud bude pořád komolit slova, tak máme kontaktovat logopedku.

argousek
20. pro 2010

Ahojte holky 😀

@sisstin my jsme ty otoakustický emise měly asi v roce, oni to dělají všem nedonošencům, aby se včas zjistily případné potíže. Tý jo jak tady čtu tu diskusi, tak je tvůj ex pěkný "péro" na zabití. Že neví, co kopit, to je teda chabá výmluva, akorát se mu nechce se tím zabývat, že.
@simalex teda to je Alexík strašně šikovnej, takže odpovídá skorem věku, že. Jsem ráda za vás, že vám to dopadlo tak dobře.

Já dneska koupila konečně balící papír, tak zítra jdu balit dárky. Adámek si přeje autobus, tak ho samozřejmě dostane. Ale dáme mu ho až jako poslední dárek, protože by ho jinak nic nezajímalo 😀 Jinak Adámkovi se nechce teď moc chodit ven. Dneska když jsem se ho ptala, jestli půjdeme ven, tak mi řekl, že venku je to na vovno. Ne není na zabití, slovíčka, co by měl znát to ne a tohle se naučí hned, by mně zajímalo, kde to slyšel. Jinak Adámek toho taky nejvíc udělá dopoledne, odpoledne už s ním taky nic moc není. No nic pádím, manžel tady prudí, že má na PC nějakou práci. Tak užívejte vánoční atmosféru papa

sisstin
autor
21. pro 2010

čau holky,

tak my právě přišli z logopedie, potkala jsem se tam s @kacici 😀 😀 😀 jsem jí vůbec nepoznala, taková pěkná slečna 🙂 😀 😀

jinak na logo už dost dobrý, on fakt mele už docela dost (teda samo na jeho poměry 😅 😅 😅 ), některý slova už mu jdou hoooodně čistě...

no, takže mi říkala, že teď by jsme měli co nejvíc omezit gestikulaci, aby prostě mluvil...a jak jsem mu doted všechno komentovala, tak s tím mám přestat...když ho něco zaujme a ukáže si, tak se ho mám zeptat: "Péťo, co to je? On by měl říct, když neřekne, tak já mu to řeknu a jedeme dál 😝

prostě teď mi měl začít hlavně komunikovat on, jinak ale musím říct, že fakt opakuje pořád, i doma..opakuje i trojslabičná slova, kratší věty...sicea samozřejmě výslovnost hrozná...ale už fakt začíná mluvit 😵 😵 😵

@simalex čekám na shrnutí včerejška 🙂 😀

sisstin
autor
21. pro 2010

@lenka.pce Leni, no tak to je skvělý ne? 🙂 To vypadá jenom na opožděný vývoj řeči 🙂 jen tak dál 😵

lenka.pce
21. pro 2010

@sisstin Spadl mi obrovský balvan, strašně se mi ulevilo. Sice to není ideální, ale v poslední době se M moc zlepšil, přijde mi, že to přišlo s tím chozením na nočník. Najednou se začal "rozmlouvat". Jen mě trápí, že po mně vůbec nechce opakovat, opakuje jen to, co se mu hodí nebo líbí. Například babička má štěně, které na něj doráží. Normálně mu jménem neřekne, ale když na něj začal skákat tak naprosto zřetelně řekl "Monty, ne!" takže on ty slova v hlavě asi má, ale je lenivej je používat. po svátkách asi zavolám logopedce, nějak se mi nechce jen tak nečinně čekat :(

sisstin
autor
21. pro 2010

holky, tak se mi podařilo cosi nahrát 😅 😅 😅

https://www.youtube.com/watch?v=xMiQMbGuZqQ
berenika39
21. pro 2010

@sisstin čau. tak za prvé, bez ohledu na to, jak je tygr šikovnej, je strašně sladkej...fakt. sluníčko.
za druhé: musela jsem hodně zabrat, abych pochopila, co to tam s těmi čudlíky dělá a kam je šíbuje...takže jestli náhodou není geniální🙂)). to fakt není úpně jednoduchá úloha....

fakt super a za mě 1********

lenka.pce
21. pro 2010

@sisstin tak tygr teda úžasně spolupracuje, jak dlouho ti takhle udrží pozornost?

sisstin
autor
21. pro 2010

@berenika39 no my taky nejdřív ze začátku nechápali, co s tím jako máme dělat 😅 😅 😅

@lenka.pce no udělá tak 3-4 karty a pak už kraví, a musíme jít dělat něco jinýho 😅 😅 😅

berenika39
21. pro 2010

@sisstin nakonec se bdueš ptát prcka, jak na to🙂))).
Ted vážně: pořá vás čtu, moc tě obdivuju a chci vám popřát klidný svátky a zdraví a prostě - ať jste spolu rádi a spokojený.