Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
30. bře 2010

Simi, ty děti s dysfázií takový uvažování mají...je to tím, že mají slabší slovní zásobu..což asi Alexek pořád ještě má, tak si prostě ty souvislosti vybaví přes jiné slovo 😉

andreabe
30. bře 2010

sim: zaujimave, ako Alexko rozmysla 😅
Pamet teda nema zlu, ked si pameta, ze ste tam pred par dnami stretli suseda 😉 Speciskolka mu urcite prospeje, predsa len sa tam detom cielen venuju, Alexka budu mat urcite radi, urcite pojde rychlo dopredu 😉

simalex
30. bře 2010

Holky,
díky za podporu. Paměť je problematická. Zážitkové věci nejsou moc problém, pokud to umí vyjádřit (jakž takž), jen má pořád strašný problém s odpověďmi na otázky. Taky si moc nepamatuje lidi, jen ty, které chce. Z dětí umí jen neteře, sousedy a Štěpánka. Teď chodíme ještě za Kubíčkem (bude mít 7 let), ale to prostě neřekne. Vlastně si pamatuje ještě 2letou Sáru, ale to jen proto, že ho na hřišti pokousala (mami, Sára, a kousala, a do ruky, a au).
Štěpánka si moc oblíbil, ale že by to platilo oboustranně, to teda ne. Ony ty děti cítí, že Lexík je jiný, tak bohužel není moc oblíbený. I proto jsem docela ráda, že nakonec půjde na tu specškolku.

siss: ad chození - řekla bych, že Alexek se docela brzy zorientoval (cca od 2,5 roku) a ví, kudy se kam jde (k dědovi, do obchodu, na hřiště, apod.), kde co je apod. A v kočárku by se někdy rád povozil ještě teď. Ale zase musím říct, že v porovnání s ostatními dětmi toho má asi odchozeno a najeto na různých dopravních prostředcích asi hodně. Třeba moje neteře - bydlí na kraji velkého města v rodinném domku, tak je hlavní přesun autem. Kvůli tomu jsem ráda, že my bydlíme nedaleko centra malého města, tak si Alexek musí zvykat, že musí po svých. S tou oblibou kočárku se moc netrap. Zase tak velký ještě není. Prostě se mu zatím moc nechce. Tygr je taky hodně subtilní, možná nemá tolik energie...

Čím dál tím víc si uvědomuju, že mluví fakt šíleně. Obsah je překotný, používá oblíbená slova, nově taky balastní "ehm". Hlavně, aby něco řekl. Chudáček, tak by nám to asi všechno chtěl říct a nejde to.

sisstin
autor
30. bře 2010

Simi, já právě vidim, že je to jen a jen to nevyzrálostí 😉 páč když má volný rozběh, nebo jdu tam, kam chce on...tak je schopnej lítat xhodin v kuse a není uvanenej..ale běda, jak musí jít podle mě..tak to šup s řevem do kočáru 😉

simalex
1. dub 2010

Tak EEG máme v pořádku - adekvátní věku.
Závěr je: Vývojová dysfázie se sociální nezralostí, projevy ADHD anamnesticky. Neuroložka byla moc hodná, závěr ale lehce opsala ze zprávy pedopsychiatričky 😵 .

Já to ale na dysf. vidím. Čím víc Alexka pozoruju, tím jsem o tom přesvědčenější. Má 4 roky a nedokáže se vůbec vyjádřit - ukazuje na věci, o kterých jakože mluví, případně to předvádí pantomimicky. To není opožděný vývoj, to je špatné spínání v mozečku. Snad to nějak zvládneme.

andreabe
1. dub 2010

sim: drzim palce! 😉 urcite to zvladnete, Alexko je sikovny a ma super maminu 😉
Ja to u nas tiez vidim na dysfaziu, ci to tak budu vidiet aj po vysetreniach v logocentre, zistim az o mesiac.
Na dysfaziu je ale Alexko naozaj sikulko, kedy vlastne zacal hovorit take tie prve slovka, resp,chapat svet okolo?
Co som sa docitala na diskusiach, vecsinou je to u deti s dysfaziou okolo 4., 5ho roku.

sisstin
autor
1. dub 2010

Simčo, taky jsem přesvědčená, že ji Alexek má...ale fakt je na tom na svůj věk dost dobře, myslím, že s odkladem to pak do první třídy zvládne už v poho 😉

Tygr už rozumí dobře- teda dobře, je to můj subjektivní pocit, páč ještě před 5 měsíci nerozuměl skoro nic...takže ted mi to už přijde úžasný, ale na jeho věk to asi není 😉 ale v běžným životě už se domluvíme v pohodě 😉

jinak holky, ne že bych nebyla ráda, že Tygr na všechno ukazuje a chce znát, jak se to jmenuje... 🙂 ale začíná to být dost vysilující, páč v podstatě celý den neděláme skoro nic jiného, než že on ukazuje s jeho oblíbeným "eeeee" a já říkám, co to je 😝 už mám z něj hlavu jak pátrací balon 😕

sisstin
autor
1. dub 2010

jo, jinak jsme byli na hřišti dneska ( Tygra to venku už fakt baví, ne jak dřív, kdy to měl spíš jak za trest 😝 )..a přišel tam s tatínkem asi zhruba tříletý chlapeček...a Tygra teda evidentně zajímal, páč za ním běhal jak pejsek 😅 😅 a docela si teda vyhráli 😀 tak jsem ráda...ono zatím v tomhle věku ty slova nejsou tak důležitý, takže si vyhrajou i tak.... 😕

jo, a konečně si Tygr umí skoro vše svléknout...akorát něco přes hlavu, to mu z toho musím vyndat ruce 😉 a sám si oblíkne čepici a fusakle 😝

sisstin
autor
1. dub 2010

a ještě, nechci být přehnaně optimistická...ale asi máme první významové slovo "mama" 😀 😀 😀 teda není to asi tím, že bych byla tak důležitá 😅 😅 ale jak vždycky zopakoval mama (žvatlal)..tak jsem se otočila, a řekla jsem: Ano, co potřebuješ..nebo něco takovýho? A asi mu konečně doklaplo, že to jsem teda já...to mama 😔 😔 😔

andreabe
1. dub 2010

siss:parada😉 podla popisu mi Tygr prijde ako uplne v pohode, dokonca to vyzera, ze sa vam mozno aj ta dysfazia vyhne, vyzera to vyslovene na oneskoreny vyvoj,coz je super 😀 😀

simalex
2. dub 2010

andrej:

Alexek začal více chápat svět kolem sebe až kolem 3 roku a 10 měsíce. To začal i více mluvit. Předtím to bylo pár desítek slov (plno zkomolenin: noki = mléko apod.). když byl ve věku Lukáška, tak snad neřekl skoro nic srozumitelného. Jen hodně žvatlal.

Ale rozhodně neuměl jak dělají zvířátka, jak to už umí Lukášek. Mysslím, že v určité době zvládl tak 4 zvířata - to bylo max. Ale pak se opět omezil na "mňau" a "haf". "Bé", mé, bú apod. moc nedává. Asi mu to všechno zní stejně. 😒

simalex
2. dub 2010

SISS:
je to jakobyste se probudili z nějakého snu, že jo. Jako odzátkovat láhev. Tak jsem se cítila v listopadu, kdy se to začalo všechno lepšit. 😵

Přeju všem moc hezké svátky. My zítra jedeme na chalupu. Doufám, že se počasí umoudří.

sisstin
autor
2. dub 2010

Simčo: asi fakt měla Dr. s tím opožděným vývojem pravdu...no ale uvidíme, přece jenom Tygrovi je skoro 2,5...a zatím teda máme jedno slovo 😝 a umí říct jen mama, baba, dada a vava...takže nevim nevim, jak to dopadne...asi se to samo jen tak nezlepší 😝

hezké svátky, já jdu za chvíli bumbat a papat 😀 😀 😀

simalex
2. dub 2010

já vím, siss, strašně ta slova chybí. Člověk se musí trochu přemáhat, aby si říkal, hlavně že rozumí apod. Ta komunikace je strašně důležitá. Psychologicky. Ale držím palce, aby se i ta řeč nakonec rozjela stejným tempem jako to ostatní.

sisstin
autor
6. dub 2010

čau holky 🙂

tak jaké byly svátky? Já to měla ve znamení párty 😅 😅 😅

jinak u nás pokrok, Tygr už konečně umí vkládat puzzle- pozná, jaký obrázek kam patří, a motoricky už to tam taky umí dát správně 🙂 pak máme z Rané péče takové dřevěné kartičky s obrázkama, tak už i tam umí najít pár věcí( auto, kočka, pes atd.). Tak mám radost 🙂 jo, a máme nové "slovo"...když má hlad, tak mlaská a říká nam nam 😀 😀 😀

zlepšil se taky v té hře, už si třeba jede s autíčkem a dává si do něj náklad, nebo vezme hrnec, dá do něj brambory a dá to na plotnu a tak 🙂

vojtisek2007
6. dub 2010

Ahoj všem,
velikonoce neslavíme, nejsme věřící...takže u nás nic...počasí celkem fajn, dalo se s prckama být venku....
Jinak u nás novýho nic, máme období stagnace zřejmě - nic nového ani za boha, příští týden jdeme k zápisu do školky, tak jsem zvědavá. A začalo nám období děsnejch hysteráků kvůli čemukoliv - občas vymyslí takovou blbost, pak na ní trvá, nebo dokola po nás chce něco udělat - viz dnes - chtel připnout mobil šňůrkou k obalu, já to připla asi 50x , pokaždý řev, že tak je to ble, manža to připnul asi 100x a pokaždý opět řev, že je to bleeee - až se řevem pozvracel a pak vyčerpáním usnul - já myslela, že mě raní mrtvice - ale co s takovýmahle stavama fakt nevím....vždycky vymyslí nějakou hloupost, pak na tom trvá, já to párkrát skusím po jeho, když vydím, že je to sprominutím hovadina, tak trvám na něčem jiným no hotová itálie tady je 😒 😒 ☹ ☹

Siss - to je super že se Tygr tak "rozjel"

sisstin
autor
6. dub 2010

Péto, to je dost, že se taky ukážeš 🙂 já Velikonoce taky neslavim, já byla pařit jen tak 😅 😅 😅 ..jinak jj, rozjel..jak se mezi prvním a druhým rokem nedělo skoro nic, tak mezi druhým a 2,5 toho stihl teda hodně 😕 jo, a Krejčířová už objednává 😉 jinak z té druhé návštěvy tam mám nějak větší strach než z té první 😕 sice Tygr se zlepšil o hodně, a ještě máme 3měsíce...ale tak nějak se bojim stejně, že to nebude stačit na jeho věk 😔

Péto, jinak Tygr se taky dokáže vztekat(řvát) kvůli každý bejkárně, já to už to ignoruju 😉

simalex
6. dub 2010

vojtisek:
tak tohle znám. Už ale absolutně nedávám zkoušet 100x hlouposti, které Alexek vymyslí. Začínám už na to být alergická a zpravidla po 2. až 3. trvání na nějaké strašné kravině se rozčílím. Pak mě to strašně mrzí a pořád dokola ☹ .

vojtisek2007
6. dub 2010

no holky a jinak to neřešíte??? Kvůli té šňůrce od mobilu řve ještě teď, opravdu vytrvale v kuse řve....nepomáhá nic, bydlíme v paneláku (zatím) a lidi si už chodí stěžovat, nevím, jak jim to mám vysvětlovat, on opravdu ječí celý den, vydrží to, nic nepomůže, už jsem normálně zoufalá, vím že to dělá proto, že mu zpočátku nerozumíme co po nás chce a pak už se holt nezastaví, už jsem normálně zralá na blázinec, za poslední měsíc se tohle zhoršilo minimálně o 100%.

sisstin
autor
6. dub 2010

Péto, tak on se rozčiluje spíš kvůli tomu, že mu něco nejde..ale to se vztekne a je za sekundu klid 😉 akorát se kvůli něčemu vztekne asi tak 10000x denně 😅 ale že by měl nějaký dlouhodobý záchvaty kvůli nějaký věci, to ne 😉

vojtisek2007
6. dub 2010

no tak to my máme ty záchvaty 😠 teď se znovu pozvracel, dneska už podruhý, jen co nabere dech, jede znovu....už jsem přemýšlela o nějakých tlumících lécích nebo nevim, a strašně začal kousak Elišku, protože jí všechno jde, už se pomalu rozmlouvá, takže jí rozumíme...dneska ráno jí prokousnul ruku až jí tekla krev a teď jí kousnul do zadku, mě už asi šibne 😖

sisstin
autor
6. dub 2010

Péto, tlumící léky ne 😉 to jsou šílený sajrajty 😉 kontaktovala jsi tu Ranou péči? 😉 a určitě by to chtělo další psychologický vyšetření 😉 my teda máme už dvě slova 😅 😅 mama a nam nam 😅 😅 😅 ale vidím, že začíná být vcelku normální...jako ostatní děti..tak snad to nějak půjde, fakt se hrozně zlepšil za těch 5měsíců...

vojtisek2007
6. dub 2010

Terez já vím, že léky ne, to mě jen napadá v takovej den jako je dneska, Ranou péči jsem nekontaktovala, jen Krejčířovou, tak čekám, co napíše.
Vojta se mezi druhým a třetím rokem taky hodně pohnul dopředu - teda mě to přišlo hodně, protože do tý doby vlastně nic, a od těch tří let opět nic a ta šílená agrese co teď u nej propuká....hrůza

vojtisek2007
6. dub 2010

Tery, myslíš že ta raná péče bude i tady u nás, jsme kousek od Jindřichova Hradce, nebo poraď co mám hledat ? To je nějaký sdružení nebo organizace, která působí celorepublikově....dojíždět někam dál by pro nás byl asi velkej problém - kvůli hlídání Eli a i té cestě, sice jsem ridič, ale na "baterky". Já už jsem z toho kluka totálně zoufalá

sisstin
autor
6. dub 2010

Péto, to je terénní služba...takže k Vám přijedou z města, kde působí a je k vám nejblíž 😉 zkus www.rana-pece.cz 😉

sisstin
autor
6. dub 2010

tak spíš www.ranapece.cz 😉

sisstin
autor
6. dub 2010

Peto, k vám jsou asi nejblíž Budějovice ne? 😉 http://ceskebudejovice.ranapece.cz/

vojtisek2007
6. dub 2010

tery - myslíš že by tohle mohlo být ono ??? http://www.kanka.info/ - je to v Táboře, což je nějakých 40km. A můžu se zeptat jako to funguje, kolik se třeba platí, co s dítětem dělají když přijedou...apod...díky moc.

vojtisek2007
6. dub 2010

tam píšou že pracují s dětmi se zrakovými vadami - to co jsi poslala ten odkaz, to my nejsme

sisstin
autor
6. dub 2010

Péto, tu kanku neznám 😉 RP je neziskovka, takže to máš všechno zdarma...jen podepíšeš smlouvu, kde se zavazuješ, že se stávaš klientem a víš o všech svých právech- že to např. můžeš ukončit, kdy chceš atd. 😉 paní k nám chodí jednou měsíčně, nosí nám různý hračky didaktický, dělali jsme tu Metodu Portage, zařídila nám od nich psycholožku, aby nám napsala zprávu pro posudkáře atd. 😉 my tam teda chodíme i do herny, páč je to u nás v ulici zrovna 😉