Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

vojtisek2007
15. dub 2010

ahoj holky
- knihy jsou Diagnostika dítěte předškolního věku,aneb co by mělo dítě umět od 3-6 let (Jiřina Bednářová, Vlasta Šmardová) a ty druhy dva jsou ze sešitu GRAFOMOTORICKÁ CVIČENÍ (Věra Ovečková) 4-7 let a Vojta si je docela oblíbil, sám i v nich listuje, nebo je přinese abych mu něco ofotila - nechci aby čmáral přímo do nich, ikdyž jsou to takový "pracovní sešity"....ofotím vždycky i Elišce, tak se učí oba dva...

a jinak jsem na nerv, potřebovala jsem na větší nákup a chlap samozřejmě v prachu, čas nemá, tak jsem s těma malejma "bejkama" jela sama....no jeli jsme v poledne, vrátili jsme se ted, vojtu jsem pořád někde naháněla, tatam je poslušnej hodnej chlapeček, v košíku sedět nechtěl, pořád něco nakupoval....na nákup už dlouho nepojedu 😠

simalex
15. dub 2010

vojti:
nákupy jsou katastrofa. Já vždycky vrznu Alexka do hlídacího koutku (Tesco, Globus), jinak jsem v háji. To si ale rovnou můžu přičíst k nákupu aspoň stovku za koutek ☹ . Do toho všechny ty dětské atrakce (poskakující vláček, auto, automaty na kuličky nebo "ruka" s vytahovacími plyšáky - mimochodem nedávno jsem v HN zrovna telefonovala, tak jsem dala Alexkovi 10 Kč na automat a on fakt to plyšové zvířátko chytil 😉)

U tebe ale asi koutek nehrozí (Eliška).

Jinak jsi dobrá, že zvládáš při 3 dětech pracovat doma. Kdysi jsem při práci doučovala angličtinu cca 3-4 lidi, a to byl boj sama se sebou. Samotné hodiny mě bavily, ale ta příprava... Taky jsem doučovala v charitě maminy angličtinu (bylo to super, maminy to měly za pár kaček i s hlídáním dětí - docela dobrý projekt, až na tu mou mzdu 😒 ), úkoly jsem opravovala cca měsíc (2 x po 10 lidech). Věčný boj se svou leností. Měla jsem špatný pocit, že přípravu flákám, ale nedávno jsem potkala jednu z těch maminek a říkala, že na mě vzpomínají, že to bylo lepší než moje náhrada. To mě potěšilo, protože jsem fakt měla černé svědomí.

vojtisek2007
15. dub 2010

sima - koutek by bodl, bohužel u nás není ani v jednom hypermarketu....nehledě na to,že Vojta by tam asi nebyl...Eli jo, tej by to bylo jedno, to V je takovej mazánek...ale tohle dřív nedělal, byl odmala celkově klidnej, jako mimino vůbec třeba neplakal, kam si ho potom ráno posadila, tam sem ho večer sebrala - když to tak napíšu...teď je jak sto čertů, navíc pořád vymýšlí šílený hovadiny, který když se nesplní....však to znáš, z nákupu jsme nesli mimo toho co jsme chtěla - zimní čepici pro Elišku, Honzovi balík sešitů do školy a škrabku na brambory - tohle koupil vojta a já už neměla sílu se s ním hádat, že to kupovat nebudu...od tý doby co jsme přijeli, tak škrábe brambory....

simalex
15. dub 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Tak to doma máte veselo a naškrabáno. To je milé - Vojtíšek škrábající brambory. On to zvládne? U nás škrábeme spolu, Lexík by to sám nedal. Naštěstí třeba jen 1 brambor nebo kousek okurky, pak ho to přestane bavit.

vojtisek2007
15. dub 2010

a k tý práci, ono toho není zas tolik - a když na to nedlabu a dělám si průběžně,tak to jde...horší bylo když jsem 14dnů ležela na JIPce s Vojtou a nemohla jsem mít u sebe ani noťas, výplaty pro klienty dělal po telefonu manža...no horor. A lenost nehrozí, teda hrozila by, ale to zřejmě tou mojí poruchou, já to prostě nedokážu....už si ze mě dělal manža srandu, něco jsem slíbila že spočítám nebo zkontroluju do druhýho dne (dotyčný na to chvátal) a já u toho seděla asi do tří do rána....a chlap mi povídá, tak se na to vyprdni, uděláš to zítra dopo, já pohlídám děti a zaneseš jim to až dopoledne a já bych asi "umřela" , kdybych to neudělala jak jsem slíbila....jsem holt ujetá a někdy toho mám dost, ale vykašlat se na něco, co si ráno řeknu že udělám, prostě neumím, nejde mi to

vojtisek2007
15. dub 2010

sima - škrábe pořád jednu 😀 takže k večeři to asi nehrozí, ale počítám že u toho vydrží než se půjdou koupat

vojtisek2007
15. dub 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

simalex
15. dub 2010

Můj hlavní problém je, že bych zoufale chtěla být precizní, ale prostě nejsem. Strašáci jsou termíny. Vždycky to nakonec zvládnu (doufám, že dobře), ale na poslední chvíli. A do té doby vždycky myslím na to, že jsem to měla udělat. Problém to byl hlavně, když jsem pracovala v novinách (před uzávěrkou klasicky noční směny ). 😀 Pak je několik věcí, které musím udělat děj se co děj (třeba ta umytá hlava před řízením auta - souvisí ale s nejistotou za volantem). Prostě blázen.

To škrábání se mi fakt líbí. Pořád se musím smát....

simalex
15. dub 2010

Fotky super. Pozdravy tvým andílkům... Letím domů.

vojtisek2007
15. dub 2010

simalex - tak to jsme blázni dva, mě se ta "preciznost"celkem daří )podle mě teda 😀 , chlap tvrdí že jsem divná) , a občas v osm večer padnu na hubu a už nevstanu....

Jinak od včera si vojta stěžuje, že ho bolí ucho - kápla jsem mu tam kapky OTOBACIT - jak se pozná, že je to tak akutní, že máme jet na píchnutí....třeba hodinu ležel a fnukal, že bolí, pak jsem je dala koupat a to nic, řádil jak pominutej, vylezl a zase že ho bolí ouško....nikdy jsem se s tímhle nesetkala, teplotu nemá...dneska si postěžoval jenom jednou, a to spíš proto, že chtěl zase kápnout ty kapky....

simalex
15. dub 2010

vojti, s tím nemám vůbec žádné zkušenosti. Klepu, nikdy jsme zánět neměli. A má to ouško citlivé, když mu na něj sáhneš? To by, myslím, měl, kdyby to byl zánět.

vojtisek2007
15. dub 2010

to ne, na ucho si normálně sáhnout nechá...tak uvidíme, maximálně v noci pojedeme, ale včera si teda stěžoval víc...dneska byl víc zaměstnanej, tak asi na to neměl čas. 😉

simalex
15. dub 2010

Zkus ještě hodit dotaz na Moje dítě hodně zlobí (téma Škola, školka). Tam jsou zasloužilé maminy s plno zkušenostmi.

simalex
15. dub 2010

tak pa a přeju, ať to ten zánět není 😨

sisstin
autor
15. dub 2010

tak jsem doma... 🙂

lov byl úspěšný, dvoje džíny a minisukně, vše ve slevách..takže dohromady za dvojku 🙂 + sedmička Lambrusa na odfuk 😝 si dám skleničku, až Tygr usne 😝

Simčo, já začínám mít pocit, že bych potřebovala být tak týden bez Tygra 😔 už začínám mlít z posledního...on vyžaduje moji pozornost fakt 8-10h denně, ale v kuse...třeba koukáme na pohádku, a on mi furt ukazuje, že je tam mašinka Tomáš..a já musím říkat: no vidim, je tam Mašinka..ššš..mašinka, vidim....Tomáš...a takhle je to celej den, neustále ukazuje, kouká na mě...a já musím mluvit a mluvit a mluvit... jenže verbální odezva žádná, tudíž si začínám připadat jak magor...a za celej den v podstatě s nikým normálně nepromluvim 😔

navíc jak nemluví, tak on nezavře za celej den pusu..fut piští, hejká, žvatlá...a nejhorší je to jeho "eeeeeeeeeeeeee"...to stihne udělat tak 20x do minuty...a už fakt začínám z toho mít schízu 😖

vojtisek2007
15. dub 2010

Tery - jé ty se máš...já bych tak potřebovala vyrazit na nákupy, ale tady v JH je to jen samej vietnamec, normál obchod tak 2 nebo tři...takže bída,bída,bída, jsem domluvená se ségrou že koncem dubna pojedeme aspoň do ČB - mercury,igy a tak...ona hlavně do babycentra - je těhule...tak už se těším, jak na nakupování, tak na den strávený bez dětí 🙂

ucho zatím nic, tak snad to zánět nebude, nechtěla jsem se ho ptát, jestli ho bolí ouško, abbych mu to nepřipoměla, ale nedalo mi to a zeptala jsem se ho, obě si zakryl, pak si za ně zatahal a povídá že ne....

tak dobrou

sisstin
autor
16. dub 2010

Péto, to já bych nakupovala jak besná...jen mít miliony 😅 😅 😅 a až mi skončí rodičák, tak si koupim leda tak bombardáky od čongů 😅 😅 😅 😅

co ouško? Dobrý? Tygr začal dost brutus žvatlat..ale význam žádnej 😝

vojtisek2007
16. dub 2010

Tery - miliony mít, hned je líp 😀 a bombarďky od čongů radši ne 😝, to radši choď bez 😀 😀 😀

ucho zatim dobry, ani si na něj nevzpoměl, ale zase se mu vrátil ten ukrutnej kašel, tak čekám, kdy se zase budeme v noci dusit, když je zase ta změna počasí....

ted tu máme ukrutnej problém z klávesnicí, ječí už asi hodinu - našel ve válendě jednu náhradní, tak jsem mu jí půčila, že bude od něj chvíli klid, jenže problém je, že si jí nemá kam připojit, tak tu chodí a ječí...asi ho pošlu škrábat brambory 😀

sisstin
autor
16. dub 2010

Péto, tak naštěstí Tygr zatím nebyl nemocnej nikdy..asi 3x měl rýmu a jednou blil...ale jinak je docela odolnej 😉 no ale uvidíme, až začne někam chodit...takhle se zatím moc mezi dětma nevyskytujeme...takže to taky může bejt tím 😝

jinak hurá, že je pátek...večer valim do kina na Souboj Titánů 😀 ..sama, jak jinak 😝 ..ale zejtra jedou naši na celej den do Prahy..tak půjdeme s Tygrem a s kámoškou koupit boty pro něj...a někam na oběd a pak k nám, tak to snad uteče 😝

vojtisek2007
16. dub 2010

Tery - kam takhle vyrážíš na nákupy ? myslím obchody jako značky nebo názvy...tady v JH fakt není nic - jen snad jeden nebo dva sporty a jinak prostě nic....býval tu pietro fiillipi - ale už je zrušenej, asi žádný kšefty, tam jsem nakupovala moc ráda ☹ ☹ ☹

sisstin
autor
16. dub 2010

Péto, tak já nejvíc Terranova, New Yorker, Orsay a tak 😉 a co se týče dražších značek jako Guess, Jane Norman a tak..tak to přes net 😉 ale třeba kalhoty bych si přes net nekoupila...já jsem docela hubendíra mrnavá..a to bych se bála..ale vršky, kabelky a tak klidně 😉

sisstin
autor
16. dub 2010

ted mám zálusk na toto:

vojtisek2007
16. dub 2010

tak to se máš, já přes net akorát tak pro děti...sama musím všechno vyzkoušet, přes net maximálně tepláky z litexu, ty už vím jak mi sedí... Já jsem měla ráda třeba i Kenvelo, ale přijde mi, že se strašně zhoršilo,myslím kvalitou - všechno co jsme tam poslední dobou koupili se hned páralo a tak 😝...a jak jste na tom u vás s obchodama, dobrý, nebo taky jezdíš do většího města ? Tohle mě strašně štve, ve městě vietnamec na vietnamcovi - od bot, přes hadry,kabelky a už i potraviny....normálně bych to zakázala...

vojtisek2007
16. dub 2010

🙂 moc hezký, tak akorát pro hubený holky, my co máme pár kilo navíc musíme hezký a pohodlný hledat 😝 😝

sisstin
autor
16. dub 2010

Péto, tak my jsme docela velký město..okolo 100.tis 😉 větší město je např. Brno nebo Praha, nebo Ostrava 😅 😅 😅 😅 vietnamci tady krámky zavřeli a pustili se do nehtů 😅

vojtisek2007
16. dub 2010

jo něco takový už jsem taky ve městě zahlídla - taková manufaktura - sedělo jich tam asi 5 vedle sebe u dlouhýho stolu, každá dělala něco...hrůza a měli narváno pořád, tohle prostě nechápu, prý jsou levný 😖 já nevím, já bych k vietnamcům nešla, třeba u těch nehtů - radši zaplatím českýmu podnikateli než nějakýmu vietnamcovi co támhle za vsí má pěstírnu konopí a všechny ty hadrkrámy má jako zástěrku...Já tohle prostě nechápu, na jednu stranu lidi nadávají, že co jich ve městě je, ale pak místo aby šli nakoupit a podpořit českýcho nebo místního zančkovýho prodejce, radši jdou k vietnamcovi a pak se diví, že všichni kvalitní normální museli zavřít....

sisstin
autor
16. dub 2010

Péto, hlavně maj plísně...jedním pilníkem brousej nohy, stejným brousej ruce 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 ble, bych k nim nešla nikdy...a ono to zas tak levné není, si připočítaj každou pičičovinku a čárku lakem, takže ve finále za to dáš 500Kč jako všude jinde 😉 já platím 470Kč...jsem spokojená, akorát paní není zrovna můj šálek kávy a nemám si s ní, co říct 😝 ale vietnamských nehtů je jenom ve středu města asi 6 😅 😅

vojtisek2007
16. dub 2010

jééé blééé...tady měli roušky na pusách,jsem se tomu až smála...moje nehtařka roušku nemá, udělá mi kafe, pokecáme....teď už si nenechávám dělat gelovky, jen mi upravuje moje, takže 100-150,-Kč za gelovky jsem dávala pětikilo za doplnění tak 250-300.

sisstin
autor
16. dub 2010

Péto, oni dělaj akryl totiž a ten je toxickej 😉 a jak jich je tam hodně, tak je to fakt nebezpečný 😉

simalex
16. dub 2010

siss:
jak říkám, škoda, že nevyšla ta školka. Protože další rok bude pro tebe záhul. Čím dál tím větší. Budeš zkoušet něco jiného? Ono je to na pytel s těmi školkami, když ti malého vezmou do jiné školky a příští rok budeš chtít změnu, tak máš body dolů. Věřím, že meleš z posledního.