Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

mvmk
25. kvě 2013

@krystalka tady jsou ty prohlidky opravdu hodne dukladne. vsechny, uz to co po ni chtela dr. kdyz byla 1 rok, tak jsem byla docela v soku ci to ty deti opravdu musi umet 😝 . No nevadi, ja spis jak na Tom Vase ditka jsou s tim stavenim podle predloh nebo prave ty pyramidky a tak podobne. UZ zacinam mit vazne obavy ze je mala zaostala i mentalne. 😝
Dvouleta prohlidka trvala skoro 50 min, a to dr. vedela ze je opravdu hodne opozdenal Uz ted jsem ve stresu, ze zase vylezu s ordinace z depkou ze mam silne retardovane dite ☹

krystalka
25. kvě 2013

@mvmk - tak to jsou teda fakt důkladní, otázka je, jestli je to tak dobře, vždyť každé dítě se vyvíjí jiným tempem a takhle mnohdy určitě zbytečně stresují rodiče i dítě ☹ ....jinak s tím stavěním podle předloh - já ti ani nevím, já jsem to vlastně s Jiříkem nikdy nějak cíleně nedělala, tedy určitě ne před tím 3.rokem.. až někdy před 4.rokem ho bavilo skládat ten Záhadný hrad, to mu docela šlo, ale jinak on celkově tomu stavění moc nedá, válí se nám tu Duplo, Seva a pár dalších stavebnic a vytáhne to jednou za čas a když už, tak třeba z toho Dupla si staví jednoduché domečky, zastávky apod., ale rozhodně si nestaví nějaké věci jako zvířátka, autíčka apod. podle těch návodů. Navíc trpělivost opravdu není jeho silnou stránkou, takže jakmile mu něco trvá dlouho, než je to hotové, tak ho to přestane bavit a jde od toho a nebo se u toho vzteká, že to dlouho trvá 😒 , chce to totiž mít vždycky rychle hotové, aby si s tím mohl hrát, on nějak moc nebere to stavění jako hru, ale chce si hrát až s tím výsledkem....takže jsme zatím třeba vůbec nepořizovali to menší Lego, jednak ho to moc nebaví jako takové a jednak s těmi menšími kostičkami by podle mě už vůbec neměl trpělivost....

mvmk
25. kvě 2013

@krystalka mala zase treba lego ma Rada i to malicke, a miluje Playmobil, s tim si vyhraje treba pul dne, ale ted treba bojkotuje opravdu takove ty naucne klasicke hry, treba jsem si ted cetla ze od 2.5 let zvladaji deti, jednoduche Domino nebo pexeso pro nejmensi, tak to ji treba ani nedokazu vysvetlit, pravidla hry uplna utopie 😝 ted ma fazi ze nechce naprosto nic delat co po ni chci, i kdyz tu fazi uz ma skoro od vanoc 😝 to mam taky pocit ze od vanoc nenastal vubec zadny pokrok, vcera jsme delali lÜK, a to mi vzdy hazela po cele mistnosti, kdyz jsem ji ukazovala, ze treba domecek musi prelozit tam a tam, tak sup a uz letel vzduchem. Potom se tak rozbesnila, ze mi dala facku, a to fakt jeste nikdy neudelala. V Momente jsem z ni opravdu uz pretizena 🙄 Nekdy uz me ani nebavi, ji davat nejake ukoly 😝 Ale treba dnes rano mi rekla Mama den ne tma a ukazovala ven 😉

mvmk
25. kvě 2013

Jo a ja prave vim, ze muj syn na 3lete musel malovat a to mam docela hruzu, uz ted vim, ze Emma nevezme tuzku do ruky 😝

ivular
26. kvě 2013

@mvmk Mně se nezdá, že by bylo obvyklé, aby tříleté děti podávaly na pokyn bůhví jaké výkony. Neuroložka mi říkala, že vyšetřování batolat je vždy nejhorší 😉 Náš Jeník není retardovaný, ale je ďábelsky svéhlavý a vím jistě, že i kdyby ve třech letech maloval jak Picasso, tak na prohlídce taktéž nevezme tužku do ruky, už jen proto, že bude vědět, že se to po něm teď a tady chce 😠 Chci tím říct, že snad žádné závěry z tříleté prohlídky lékaři dělat nebudou - vždyť by takový závěr neměl žádnou váhu..

hrusti
26. kvě 2013

@krystalka U nás tedy kromě měření, vážení atd. se mně sestřička na tříleté kontrole ptala na věci, co měla v nějakém dotazníku jako střídání nohou po schodech, kopání do míče atd. Pak ho ještě zkoušela na barvy, musel postavit komín myslím ze 6 kostek, zkoušela mu zrak a chtěla básničku, což u nás v té době faaakt nehrozilo 😝
Jinak menší Lego už máme. Honzík si postaví max. jednoduchý domeček. Jako autíčko nebo něco jiného dle návodu sám nepostaví, ale když stavím ja nebo manžel s ním a on může okukovat a pomáhat, tak to ho baví. Zkus mrknout, ted dělají i Lego pro děti od 5 let. Synovi jsem koupila k narozeninám autíčko Bleska McQueena, asi 30 kostiček, a to ho dost chytilo. U nás je ale problém, že si s tím malým legem může hrát, jen když malá spí, protože jinak mu to bere a strká do pusy.

@sicinka
@sisstin Holky, u nás je pátek trochu v ohrožení. Malá má od včerejška zvýšenou teplotu kolem 37,7 a ted ráno jsem koukala, že má na bříšku a na zádech takové 3 divné pupínky. Podle mně je to nejspíš reakce na ten priorix, ale těžko říct. Zítra budu volat dr., tak uvidíme, co mi řekne :-/

sisstin
autor
26. kvě 2013

@hrusti Tygr vcera zacal smrkat a pokaslavat,holky,mne se to ted nehodi ani financne moc,nepojedeme az v cervnu?

hrusti
26. kvě 2013

@sisstin Klidně až v červnu 😉 Hlavně, abysme byli všichni zdraví. Uvidíme, co napíše @sicinka a @kazjisek

sisstin
autor
26. kvě 2013

@hrusti @sicinka @kajizsek tak holky, MM mi říkal, že mi na toho Lvíčka dá, tak když bude Tygr zdravej, a vy budete taky, tak můžeme jet ted v pátek 😉

krystalka
26. kvě 2013

@mvmk - tak co se týká těch her, tak pro Jiříka dost dlouho žádná pravidla neexistovala 😉 , buď to nepochopil a když jo, tak si to stejně chtěl dělat podle svého a prostě si s tím hrál. Momentálně je ochotný hrát to domino, pexeso a docela ho baví Člověče, nezlob se, měli jsme nejdřív to obrázkové, jak jsou místo čísel obrázky a teď už tedy klasické...ale nic složitějšího ani náhodou...jako někde jsem četla, že kolem 5 let už hrajou s dětma nějakou verzi Carcassone apod., tak to u nás fakt nehrozí....

krystalka
26. kvě 2013

@hrusti - já nevím, Jiříka ty stavebnice nějak obecně neberou. I když já třeba začnu stavět něco z toho Dupla, co je třeba na krabici, tak on chvilku kouká, jednou to třeba i zkusí, ale za chvíli zjistím, že si stavím sama a on si o kus dál jezdí s autobusem 😉 , případně když stavím něco většího, tak pořád slyším "tak kdy už to bude?, to trvá dlouho..." apod., jeho bohužel zajímá hlavně ten výsledek, než ten proces stavění, to už chce mít hned hotové a hrát si s tím. Jediná stavebnice, se kterou si docela hraje a vymýšlí si z toho různé věci, jsou takové ty klasické dřevěné kostky, můstky, věžičky, kužely apod., toho tu máme obrovskou bednu ještě i po nás a pamatuju se, že i my s bráchou jsme si vyhráli nejvíc s tímhle. My jsme třeba Lego neměli vůbec, ale bavila nás i Seva a bráchu dost i Merkur, ale na to jsem já teda moc trpělivosti taky neměla 😉 .
Jinak u nás teda sestřička žádný dotazník neměla, vlastně se mě nikdo na nic v podstatě neptal, co se mi nezdálo, tak jsem řekla sama....no ale naše doktorka mi klidně v 18 měsících zaškrtla v průkazu, že spojuje slova, ani se mě na to neptala, to jsem si všimla až zpětně...no, spojovat slova začal ve 3,5, že 😝

sissmiss
26. kvě 2013

Ahojte, dlho som tu nebola. Zhrniem pokroky. Zlaticko ma uz cerstvych 7rokov, rozprava pomerne zretelne, vacsinou gramaticky spravne, za posledny rok velmi poskocil. Pozna nejake pismena, vie nieco aj napisat- naucene slova, vie pocitat do dvadsat.

Co ma stale problemy je naucenie sa basniciek...ak vie nieco naspamat akoby kazdym dalsim slovom ktore hovori to bolo viac a viac skomolene, pritom rozumie tomu co hovori, ale ked hovori spamati, tak akoby len simuloval zvuk ktory pocuje pri tom slove, nesnazi sa o to slovo, takze aj ked basnicka je zlozena so slov ktore vie perfektne vyslovit a pozna vyznam, ak je to spamati tak to zacne tak komolit, ze ku koncu su to uz len zvuky ktore sa na tie slova podobaju. Este nechape ze slova sa skladaju z pismen, kupili sme najnovsie scrabble, tak sa chcem postupne hrat, ze mozno pochopi. Stale vlastne nevie co je to pismeno, resp ktora cast slova to je, casto ked sa hrame na pismenka v slovach hovori ze pismeno je niektora slabika, na ake pismeno zacina slovo lopta? Na "lo". Ale nic nesilime, nechavame volny priebeh, v skolke radili nepredrazdit ho, nedavat mu prilis vela podnetov, informacii, denne ma logopediu, takze cvicenia ma dost. Vsimla som si ze potrebuje pauzu od skolky, ked ide na prazdniny k starym rodicom na tyzden, tak pride a rozpava ovela cistejsie, krajsie, poskoci zakazdym. Zo skolky je asi unaveny a potom menej komunikuje. Je prijaty skoly pre deti s narusenou komunikacnou schopnostou. Intelektovo v norme, socialne, citovo tiez, jedine co bolo horsie je jemna motorika. Nervova sustava je zrela. Ma vyrazny vytvarny talent 😵 Tesime sa

krystalka
26. kvě 2013

@mvmk - prosímtě, to mne ještě zaujalo, jak jsi psala, že si malá vyhraje s Playmobilem třeba půl dne - to si hraje sama? Protože to je pro mně utopie, že by se Jiřík zabavil tak dlouho z větší části sám....sám si hraje tak max půl hodiny a pak už se začne po někom z nás shánět a chce abychom si hráli s ním, nebo tam alespoň byli...když si vzpomenu, kolikrát za den slyším "mamí, pojď séééém"....už na tohle volání začínám být někdy alergická, když to slyším pomalu 100x denně 😝

krystalka
26. kvě 2013

Jinak holky, jen tak pro zajímavost, s čím si doma hrají vaše děti (spíš ty 4-5 leté), pokud si tedy hrají samy? Jako že si samy vyberou s čím si budou hrát, ne že jim něco nachystáte, nebo s nimi něco děláte společně... Já když si vybavím, kolik hraček je denně opravdu v provozu, tak je jich vlastně jenom pár (i když jinak jich tu máme myslím dost). Vlastně je to několik autobusů a tramvaj, všechny s otevíracími dveřmi, pak vláčkodráha s hromadou mašinek a doplňků a sem tam nějaké autíčko. S těmi autobusy si hraje v podstatě tak, že otevírá a zavírá dveře, hlásí stanice apod. Ale třeba si prakticky nehraje třeba s figurkami z Lega na nějaké situace, že by třeba za panáčky mluvil apod., to max. když se k němu někdo přidáme a a rozehrajeme nějakou takovou situaci my, ale sám od sebe většinou ne, možná občas s nějakým plyšákem.... Pak si ještě docela často sám od sebe vyžádá vodovky, těmi ho baví malovat hodně, jinak ho k tomu kreslení taky musím nalákat spíš já... Máme tu i hodně stavebnic, ale ty si sám od sebe většinou taky nevezme a ani s námi u toho moc dlouho nevydrží...
Ale je fakt, že on je spíš takový "venkovní" dítě - nejspokojenější je, když může řádit na hřišti, lézt po průlezkách, jezdit na kole, koloběžce, kopat míčem, miluje dopravní hřiště...prostě být v pohybu 🙂 . A nebo má hodně rád různé nové podněty a zážitky, takže hodně třeba chodíme na různé výstavy, na místa kde jsme ještě nebyli, kupodivu ho hodně baví i chodit po památkách, po hradech....
Mají to vaše děti taky tak? Jsou taky raději venku, mají jen pár oblíbených hraček apod.? Starosti mi to nedělá, jen mne zajímá, jak je to u vás 🙂

kajiszek
26. kvě 2013

Holky, zase klasicky nestíhám, ale Lvíčka v pátek klidně dáme, ale můžem i přesunout, nicméně já mám červen fakt hooodně omezenej... V podstatě můžu jen první týden od 3.6. nebo pak ten týden od 17.6., zbylé dva týdny mám totálně zabitý...

mvmk
26. kvě 2013

@krystalka to se omlouvam, vyznelo to asi uplne jinak nez jsem myslela 😅 . Moje Emma si skoro vubec nehraje sama 😝 stale ji mam zavesenou u nohy 😝 . Nejdele si hraje s modelinou, mame toho moc hodne ruzna vykrajovatka, a valecky, nebo takovou tu hlavu co ji delas zuby u muzes je vrtat a plombovat a tak, to je jedina hra kde si hraje opravdu sama bez me asistence 😒 , ale i tak me porad vola, stale mi neco musi ukazovat, co jako udelala a co to predstavuje, nebo zada abych ji neco pomohla 🙄 Obcas ze zabavi u panenek, ze je jako krmi prebaluje uklada do postylky, ale radove to je max. 15- 20 min. Ve vetsine pripadu me asistuje u vareni, chce vytirat vysavat (konecne se neboji vysavace 😉 )a tak. Lego stavi ale ne podle predlohy ani zadnou konretni stavbu proste tak nejak zasouva do sebe. Ma moc Rada lego duplo mam ho plny suplik, jeste po mem synovi, prvorozenym se holt nakupuje kde co 🙄 muj starsi treba vubec nebyl stavebnicovy, tak ze mame vse jako nove 😉 ten treba opravdu zacal az na lego technic, nekdy v 9 letech. Tam jsou ruzne domecky auticka, sanitky, nebo skluzavky, tak ze klouze panacky, vozi je jako do nemocnice. Playmobil ma uplne nejradsi, ale musim proste ja byt ten Partner na hrani. Miluje ty figurky, nejoblibenejsi je jachta, kde je zachod sprcha , sporak male hrnce panve lzicky a pod. Tam proste vari polivku na sporaku da to panenkam na palube do taliru jako kdyz maji obed. Samozrejme se porad vsichni musi sprchovat chodit na zachod a spi 😀 Ale sama to vydrzi jen chvilinku, kdyz u ni treba jen sedim, tak si takhle hraje treba hodinu 😉
Taky me mrzi, ze u nas nefrci hry jako puzzle pexeso a tak, to vzdy zavidim kdyz tady maminky pisi, ze jejich 2 leta ditka skladaji puzle 😕 Mala tak max. takova ta zviratka zakladat do tabulky, puzzle ma jen jedno oblibene, a to je bez vybezku, jen proste obdelnicky a pod tim je predloha, a ty casti jsou dost velke na to aby to dokazala dobre priradit. Jinak ji to vubec nic nerika 😝 No a hrozne Rada je take venku, miluje kyticky, zviratka, u sousedu vydrzi pul hodiny zirat na slepice 😀 ,ale ja osobne mam pocit, ze jeji vrstevnici maji tu hru malicko na lepsi urovni, co se takovych tech myslicich her tyce, je to asi i tim ze ona to proste jeste nechape, neni na to asi jeste zrala 😝

kajiszek
26. kvě 2013

@krystalka S tím hraním u nás je to dost podobný jako u vás. Vojta je hodně aktivní, pořád někde skáče a lítá a na nějaký klidný hraní ho moc neužije. Hraje na iPadu, skáče na koni, lego si obvykle vysype, vybere z něj zvířátka a postaví zoologickou zahradu a tím končí. Jinak nejradši hází kuličky ze schodů a dělá podobný kraviny. Stavět neumí vůbec, žádný budovy nehrozí, buď staví komíny nebo na podložku naskládá jednu duplo kostičku vedle druhý a pak říká, že to je čokoláda nebo chleba. Občas vlastně ještě postaví jeřáb, že jako komín a pak na to nějak zkusí udělat to rameno. Kreslení a modelování už ho teďka taky zase nebaví, to měl super období, ale teďka už zase dělá jenom kraviny. Že by si hrál na něco, to vůbec, to neumí a nechápe, i když teďka má období, že jako vaří a třeba ukládá do postele, ale to tak nějak občas. Jen teda začal vařit reálně s náma, dneska třeba vařil hoskovej knedlík s vajíčkem 😀 😀 😀 Nutně potřeboval vařit a já zrovna neměla co, tak jsem mu nakrájela šunku, jarní cibulku, knedlík a dala jsem mu vajíčka a říkala jsem mu, co má dělat... A dobrý, nakonec jsme to i snědli 😀 😀 😀 Ale pro sebe si udělal jen knedlík a vajíčko beze všeho, prej že nejí cibuli, pepř a sůl 😝 Jinak s babičkou dělal bramborový placky, knedlíky, obaluje řízky, pomáhá s palačinkama... Prostě aktuálně potřebuje furt vařit, což nikdy dřív nechtěl. Stavění dle předlohy dává Den a noc, ale taky občas, moc ho to nebaví. A celkově když chci, aby si hrál smysluplně, tak si musím hrát s ním, jinak sám dělá jen kraviny, teda hlavně dohromady se ségrou. Ale třeba nejezdí skoro s autama, to nedělal nikdy, nehraje si s fugurkama... Občas si vezme vkládačky nebo puzzle, ale to už taky moc ne... On má prostě vždycky období, kdy dělá jednu věc do zblbnutí (puzzle, modelína, pastelky atd), tak aktuálně prostě nejradši vaří no...

Jinak máme doma párek osmáků... Kamarádky známá se jich potřebovala zbavit a manžel furt chtěl pro děti nějaký malý zvířátko... Děti zatím nadšený, ale tak to se jim brzo akouká... Mně se do toho moc nechtělo, ale tak co se dá dělat 😀

krystalka
26. kvě 2013

@mvmk - tak Jiřík měl třeba někdy kolem 2,5 let období puzzlemánie 😅 , trvalo to asi půl roku, měli jsme takové dřevěné v krabičce, byly tam 4 obrázky, každý ze 12 dílků a on to tenkrát klidně vysypal dohromady a přesto věděl, co ke kterému obrázku patří...až jsem nechápala, skládal to snad několikrát denně, každý den, pořád dokola...ale asi se trochu přepuzzloval 😉 a od té doby už si na puzzle skoro ani nevzpomene, jen když někde vidí nějaké pro něj hodně zajímavé (třeba autobus 😀 ), tak u toho chvíli vydrží, ale jinak ho to už vůbec nebere....
No a pexeso jsme klasicky (obrázkem dolů) začali hrát až letos, do té doby jen obrázky nahoru a prostě spíš jen hledal stejné obrázky k sobě, nějak si nechtěl nechat vysvětlit pravidla hry 😝 , jak jsem se ho snažila přimět abychom to hráli tak jak se má, tak šel od toho....

mvmk
26. kvě 2013

@krystalka
@kajiszek Jo a muj syn, ten si snad do 7 let nehral skoro vubec, jen porad nekde poskakoval, lez na skrine a skakal dolu, splhal po celem Byte, tak ze jsme byli neustale venku, a vecer jsem byla vzdy tak zbita, ze jsem usnula driv nez on 😝 Ze zasady nemaloval, nestavel vubec nic, puzzle tak vubec nic, docela brzy chapal spolecenske hry, pexeso jsme zacali neco po 3 roce, clovece nezlob se a pod. Ale nejake role vubec nehrozily. Nejvetsi vykon fantazijni hry byly nehody s autickama 😀

mvmk
26. kvě 2013

@krystalka ona treba to klasicke puzzle taky zkousi, ale proste dava dilky dohromady bez toho aby se soustredila co dava smysl, ja mam pocit ze si proste mysli, ze ty zobacky proste musi zasunout do sebe bez ohledu na to ci to bude obrazek nebo ne ☹

kajiszek
26. kvě 2013

Jo pexeso nedáváme 😀 Jako na iPadu to dává... Ale v reálu ne, odmítá ty kartičky otáčet zase zpátky a odmítá se střídat 😀

kajiszek
26. kvě 2013

@mvmk Tak Nelí skládala to 9-dílkový puzzle s obrázkem pod tím, ale teďka jí to najednou už zase vůbec nejde. A hlavně mě štve s těma půlenejma obrázkama, to prostě asi nikdy nedá nebo co 😒 Ona jako samozřejmě pozná, co k sobě patří, ale neudělá z toho obrázek, prostě k sobě ty dvě půlky nějak přiloží, ať je to obráceně nebo vzhlru nohama atd... Furt ji to učím a furt prd velebnosti.

mvmk
26. kvě 2013

@kajiszek Co mala umi ted opravdu perfektne, je me dovadet k silenstvi 😀 , kdyz ji reknu aby byla potichu, ze tatinek jeste spinka, tak hned bezi bubnovat na dvere a naschval hulakat, chce se porad nosit, kdyz reknu, ze jdeme ven, tak se schovava a krici ze ven nechce, kdyz teda rozhodnu, ze se zustane Doma, zacne hystercit ze chce pa a zacne se oblekat Hruuuuuuuuuuuuzaaaaaaaaa 😠

krystalka
26. kvě 2013

@kajiszek - Jiřík taky radši spíš pomáhá s těmi reálnými činnostmi 🙂....a období, kdy něco dělá pořád "do zblbnutí" míváme taky, období modelíny jsme měli asi před rokem, letos hodně začal s těma vodovkama...akorát to období mánie do autobusů už trvá asi 2 roky a rozhodně to nevypadá, že by s tím v dohledné době chtěl skončit 😀 , už nám z toho někdy hrabe - pořád jezdí s autobusama (má jich tu asi 5 a 1 tramvaj), zavírá a otvírá dveře, haleká tu názvy zastávek, napodobuje zvuky dveří, motoru apod., venku sotva vyjdeme ven, tak se rozběhne jako že jede, občas zastaví, rukama dělá otevírající se dveře, zvuky bzučáku, hlásí zastávky...no, sem tam se po nás kouká někdo divně 😉 , ale tak co s tím no....poslední dobou i když třeba jede na kole, tak si hraje na autobus...A navíc, když jedeme autobusem, tak registruje všechny možné typy autobusů, jestli má tenhle nějakou cedulku tady a ten minulý támhle, jaký měl sedačky, jestli byl čistej/špinavej, starej/novej...jakou tam má řidič barvu vonícího stromečku 😀 😀 , jestli jede slušně, nebo neumí brzdit 😀 ...a všechny tyhle věci za jízdy hlasitě komentuje...jestli ho to někdy přejde, netuším.... Ale už mě to někdy trochu otravuje, když si chci s ním třeba cestou ze školky povídat, jak se měl a tak a on mi řekne, že dobře a už běží kus přede mnou a dělá autobus až domů 😝 ...ale naštěstí to není úplně pokaždý...

krystalka
26. kvě 2013

@kajiszek - jj, dávat kartičky zpátky a střídat se, to začal akceptovat až letos, jinak otočil jednu kartičku a pak otáčel další a další, dokud nenašel tu, co potřeboval 😀

krystalka
26. kvě 2013

@kajiszek - hele a to je zajímavý, třeba Jiřík nesnášel ty puzzle, co mají ten obrázek pod tím, jako předlohu, jeho to nějak mátlo, že neviděl, co mu tam z toho obrázku ještě schází, jako by mu to splývalo a prostě se v tom ztrácel, tak si to vždycky skládal vedle té předlohy...

abbie
26. kvě 2013

@mvmk krasny detsky vzdor 😀 my ho aktualne mame v plnej parade

krystalka
26. kvě 2013

@mvmk - a co třeba jen ty půlené obrázky, to se jí daří? Jako jen prostě přestřihnout rovně obrázek na půl, aby se soustředila jen na ten obrázek a ne na to, jestli to do sebe jde zasunout...ale to jste asi zkoušeli, viď....

mvmk
26. kvě 2013

@krystalka pulene obrazky dava a i to chape, mame i takove ty Sound kostky, to ji hrozne moc bavi 😉 , to je asi tak jedina vec. Ale to uz umela ve 2 letech, me se jako zda, ze od te doby se prave v tomto smeru skoro vubec neposunula, tam je proste jasna stagnace 😒 Ale aby vylozene mela nejake obdobi ze neco dela do zblbnuti, to jsme jeste nemeli 😕

mvmk
26. kvě 2013

@abbie Ja prave nekdy uz nevim, ci to mam prisuzovat detskemu vzdoru, ci je nejakym zpusobem sibla 😅