Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

daska58
6. pro 2010

@dulkagabulka tak ako mi bolo doteraz do plaču sa neskutočne rehocem. dakujem ti, skvelé hlášky

sisstin
autor
6. pro 2010

Brý večer,

tak u nás bezplínování asi dobrý...dneska si jen jednou pidi učurnul, jinak stíhal na nočník...takže asi dobrý...za to tři dny už nekadil 😝

@simalex a ta motanice, není to těžký????Trhání papírků mu taky jde moooc dobře 😅

my jedeme zítra do Prahy za kámoškou, tak se těšííím..půjdeme do Lushe, svařáček, Staromák..trdelník 😵 😵

vojtisek2007
7. pro 2010

ahoj holky, taky marodím ☹ už to máme všichni i Elis...

@sisstin tak to je teda velkej skok s nočníkem, nejdřív si ani nesedne a teď už "ukázkově" chodí....teď v tom zimním období je na prd, že když půjdete ven, budeš muset dát plínu, naší Elis to strašně mátlo....jednou do plíny nesmí, musí na nočník, pak zase může ☹ jako když jsme chodili po venku tady u nás, tak jsem jí tu plínu nedala, holt když chtěla, tak jsem jí vyslekla i v mraze, nebo kdyby se počůrala, máme to odevšud 10minut domů 🙂 ale když jsme třeba jeli nakoupit, tak to jo, ona třeba v krámě, že mami čííííí a já jí povídám, máš plínečku, a přijeli jsme domu, třeba až za dvě,tři hodiny, plína suchá a Elis mastila na nočník, chuděra...prostě se do tý plíny potom už nevyčurala.

motanici máme jednu, teda pro velký už - ale Vojta si s ní hraje rád a některý ty obrázky spojit dokáže, když to zná....značky.,dopravní situace a tak samo ne....ale rád to prohlíží a komentuje 🙂

zanna
7. pro 2010

to su super veci,kde kupujete tie motanice?Ja som to u nas nikde nevidela,

vojtisek2007
7. pro 2010
daska58
7. pro 2010

ahojte, tak som to tu narýchlo skukla a mám dojem, že patríme k vám. teraz neviem akého dať smailíka. aj moj patuško sa mi zdá taký podobný vašim detičkám. netušila som že je na to aj diagnóza. teším sa, že sa to dá riešiť. tak to budem musie ť angažovať nejakú pani na domácnosť, aby som sa mohla naplno venovať svojmu synčekovi. už som rozmýšlala nad tým, ako to bude, ked pojde do školky a či ho dám vobec. tiež mávam pocity frustrácie z tejto jeho odchýlky. dakujem vám za typy a nádej, že to može byť aj inak.držím vám palce 🙂

sisstin
autor
7. pro 2010

Čau holky,

tak jsme doma 😉 ráno teda brutus, venku ledovka jako prase, jsem myslela, že se snad ani nedokloužeme na zastávku 😝 Tygr se jednou vyválel, no sranda 😝 😝 v Praze se to tak neklouzala, za to zas hordy sněhu nebo břečka..takže ani Tygr, ani kámošky kluk nechtěli chodit v tom sněhu...takže jsme sedli na MHD a jeli jsme k nim domů. 😝

Tak si kluci pohráli, všimla jsem si, že Tygr už takhle dost opakuje jednoduchá slova typu "au, bum, bác atd.", prostě ono to asi půjde, ovšem mírně skluz no 😝

jo, zkoušela jsem tam to Logico Primo..no nevím, mně to teda přijde dost blbé, ten systém...jak se tam dávají ty čudlíky, jako měly jsme s kámoškou co dělat, aby jsme to pochopily my.....mně se to teda moc nelíbí 😖 😖 😖

@daska58 a co je tvýmu chlapečkovi? "Jenom" nemluví, nebo má i problémy s porozuměním, nebo i nějaké zvláštnosti v chování? Zas úplně stejné děti tu nejsou, někdo má jenom opožděný vývoj řeči, někdo expresivní dysfázii, někdo smíšenou...atd. 😉

sisstin
autor
7. pro 2010

jo, a dopočítala jsem se tedy k 25 slovům 😀 🙂

zanna
7. pro 2010

@vojtisek2007 diky ,nam diagnostikovali uz presne vraj expresivna dysfazia,zaciatkom buduceho roka ideme na kontrolu,tak sa este uvidi,neviem co cakat od toho do buducnosti
@sisstin my mame 50 slov,ale mozno dopomohol aj tebokan,co uziva

daska58
7. pro 2010

@sisstin tak zo všetkého niečo,má 2r a 4m.... rozpráva velmi málo , len si laloce svoje. vie asi 6 slov - kt, aj nám niečo hovoria a používa ich zmysluplne.nereaguje ani na svoje meno- len svojho brata. hádze sa o zem a vrieska ked nedostane svoje hned, nenechá si vysvetliť.stavia si veže. ukladá kockz a iné predmety do radu. stavia puzle, ale nevidí. že sú to časti obrázku.
bežíme na vychádzke za ním, našim smerom nejde nikdy, lebo sa mu to nepáči. aj som si myslela, že je autista...má svoj svet, pozerať TV- noviny, reklamy, dvd rozprávky. chodíme na logo- otras nespolupracuje, vadí mu tá ženská, nenechá sa k ničomu naviesť.vždy mám pocit, že chcem po tej návšteve vyskočiť z okna ☹ chodili sme na fit lopty s pesničkami , zapojil sa na 8hodine, ked sme končili, ale polovicu odbehal po telocvični. bolo to utrpenie pre mna. každý pozeral, čo sme za retardov. a neurologické vyštr. vyšlo, že má mozg.,aktivity na úrovni 5r.dieťaťa. tak ako to merali? vidím, že je iný. s ostatnými kamoškami ani neporovnávam. máme problém s jedením, nechá sa nakrmiť, ale skáče ako strunka, nepije mliečko od 4mesiaca!!!! tak si myslím, že sme mu nedokázali nahradiť základné živiny a tým ten mozog stagnuje. užíva lucetam na podporu prekrvenia mozgu. ale neviem,dosť ma trápi ked sa stretneme s niekým a tý porovnávajú. mám na neho menej času, ved niekto to tu musí aj doma viesť. a to mám aj staršieho syna-- úplne iná karta, len čo otvorí oči, 100otázok a postrehov. aj mne ponúkali tebokan, ale neni na slovensku dostať, vraj. musím si ho zaobstarať. ale som si počítala , myslela som, že sme jediný.... 🙂 dakujem vám, máme ešte nádej

argousek
7. pro 2010

@daska58 a autismus u vás vyloučili ??

jinak my taky užíváme tebokan a lecithin 😉 Teď už není tebokan a prý se to prodává pod názvem Tanakan

My celkem dobrý, Adámek docela spolupracuje, ale má taky dni, kdy je nazabití a to si přijdu už úplně vyždímaná. Budu ráda, když půjde do školky. Snažím se mu fakt věnovat, ale vidím, že je to na úkor toho mladšího. Zatím je to Štěpánkovi jedno, je ještě malej, leze si po bytě a zkoumá si sám, ale za chvíli už bude taky nějakou tu pozornost vyžadovat.
Jinak Adámek taky chce chodit jen tam kam chce on, ale já ho vždycky chytím za flígr a řeknu mu, že jak nepůjde s námi, tak půjde za kapucu a to začne vykřikovat ám (jako sám) a jde tam kam my, protože nechce, abych ho držela. Jinak Adámek taky řadí věci do řady, ale přijde mi, že si to seřadí a jde od toho nehraje si tak, že by pořád řadil do řady. Mně dělá teď trochu starosti, že si hraje často na auto. Běhá a dělá hn hn hn jako auto. Přijde mi, že vůbec nevnímá a má tak trochu svůj svět. To je takovej hlavní důvod, proč mám strach trochu z autismu. Je to teď takovej jeho neduh. Ten oční kontakt máme taky bídnej, ne že by nebyl vůbec, ale není jako u zdravých dětí. Takový to kuk na něco kuk na mámu (mami podívej). Když má žízeň tak si řekne o pití. Když má hlad tak začne kňourat a je protivnej, ale neřekne, že má hlad, musím to poznat já. Hrozně mně mate. Pak je ale zase hrozně šikovnej, slova nám pořád přibývají a všechno mi rozumí. 😒

@sisstin My máme tu knížku Říkanky pro rozvoj řeči a logopedka mi řekla ať mu to ofotím a nastříhám obrázky a ať je řadí podle toho, jak tam jdou říkanky a opravdu mu to moc jde. Seřadí to správně a i řekne tu říkanku

daska58
8. pro 2010

@argousek ahojky. autizmus- to vraj v žiadnom prípade. presne sú také dni, ked j parádny a potom hroza, len reve. teraz chce stavať puzle , ale ani netuší, ako na to.ideme na to! 🙂pa

simalex
8. pro 2010

@daska58
ahoj, já bych řekla, že chlapeček je ještě malý na nějaké závěry. Věci, které popisuješ, mi připomínají Alexka v jeho věku (my jsme teda měli více auti rysů).

Jak je na tom s porozumněním? Myslíš, že to je jakž takž? Já jsem si až zpětně uvědomila, že jsem tuhle stránku u Alexka moc nezkoumala, protože základní věci jakž takž fungovaly (hlad, žízeň, běžné a opakující se činnosti). Přišlo mi, že když dokáže dát najevo, co chce (dívat se na DVD, jít ven, jíst, pít, nejít spát 😀, jít spát, dělat binec 😀), tak už to je známka toho, že nějak okolnímu světu a jeho principům rozumí. Taky jsem od něj moc neočekávala, když odmítal cílenou práci (knihy - ukaž, kde je pejsek, písničky, říkadla atd.). Prostě jsem si dala málo do souvislosti to, že když špatně rozumí, tak je potřeba s ním jinak pracovat a nabízet jiné činnosti. Nějak jsem se do toho zamotala, snad to nezní moc nesrozumitelně 😝

Dnes jsem ale měla sezení s logopedkou a zhodnotily jsme to tak, že Alexek přes podezření na PAS, atypický autismus, výrazně nerovnoměrný vývoj, ADHD a já nevím co, skončil u smíšené dysfázie s problémem zejm. v oblasti exprese. A to ještě ne v nějak dramatické formě. Ona se tahle dysfázie může v raném věku projevovat trochu jako autismus. Btw, dodnes máme některé auti rysy.

Jak říkám, chlapeček je ještě malý. Ale asi by bylo potřeba vyhledat jinou dobrou klinickou logopedku, která by to s malým třeba lépe uměla. Otázka je, jaké jsou jeho možnosti. Alexek nespolupracoval na logopedii do 4 let, ale třeba u logopedky z SPC se chytil docela dobře a hned. Jen se jednalo o kontrolní vyšetření bez možnosti pravidelné péče. Alexek má navíc ADHD (podle odborných zpráv), tak ta práce s těmito dětmi je samozřejmě složitější.

Nevím, jak to funguje na Slovensku, ale tady je pro tyhle případy i Raná péče - terénní služba. S tím má super zkušenosti siss.

vojtisek2007
8. pro 2010

@daska58 ahoj dadka, taky si myslím, že na konečnou diagnosu je ještě velmi malý, můj Vojta ve 2 rokách a 4měsících nedělal snad nic jinýho než že řval,ječel a vztekal se, protože mu nikdo moc nerozuměl, neuměl si říct co chce...pak se naučil znakovat (sám od sebe) tak to bylo lepší..., ale naskočil až tak 3 roky 2-3měsíce.
Na slovensku myslím že Siss zmiňovala Dr.Jánošíkovou v BA...ale to ti přesně napíše Siss až nakoukne....

no my jinak pořád válčíme s nachlazením, už přetrvává jen rýma...ale pořádná, ach jo.....

simalex
8. pro 2010

@sisstin
siss, tak dnes jste šli do toho Maxíka? Asi jo, když nepíšeš.

Ohledně motanice: možná to je brzy, já nevím. Tygr je na tom s tím porozuměním docela dobře, tak by to podle mě zvládl. Jsou mimimotanice od 3 let a Tygr takhle pracovat umí (spojovat logické dvojice, společné prvky, barvy atd.). Alexek měl první, tuším, ve 4 letech. Největší problém pro děti je pochopit ten systém spojení provázkem, jinak to přiřazení problém není.

Dnes jsem ukazovala novou motanici od 4 let logopece a přijde jí to těžké. Osobně se mi to ale líbí. Jsou tam různá témata:
* Přiřazovat barvu
* Určovat, co kde roste, co se čím řídí...
* Určovat, co je pod slupkou
* Kdo kde sportuje
* Co nejvíce chutná jednotlivým zvířátkům
* Co se z čeho vyrobí nebo postaví
* Přiřazovat smysly
* Kdo kde žije
* K čemu použiješ toto nářadí
* Přiřazovat maminku k dítěti
* Spojovat správné poloviny postav
* Kdo kde bydlí, kdo kde pracuje
* Přiřazovat samce k samičce
* Hledat protiklady
* Hledat stejný počet (1 - 5)
atd.
http://www.amosek.cz/amosek/eshop/4-1-Motanice-...

simalex
8. pro 2010

@vojtisek2007
vojti, tak to je mi líto. Alexek je taky od včerejška doma - má takový suchý kašel. Kdo ví, z čeho to je - byla u nás o víkendu šílená inverze (horší vzduch než v Ostravě nebo v Karviné), tak to je beztak z toho. A dneska je školka zavřená, tak to aspoň trochu vyleží. No, vyleží - známe své lidi 😀 😀 😀 Zítra ale asi už do školky půjde. U nás to je fajn, že oni tam vezmou i aktuální léky pro děti.

Tady mám jeden příspěvek k tvé fotografii - Vojtíškova večeře. Tak tohle byla naše večeře (řízek s vidličkou v ustlaném prádelním koši s papírovým řetězem na stromeček).

vojtisek2007
8. pro 2010

@simalex 😀 😀 😀 😀 😀 večeře v prádelním koši a ozdobená 😀 😀 😀 😀 😀 aspoň nejsme sami......
Tu motanici s krtkem - myslím že se to jmenuje CIK CAK jsem objednala V k vánocům a ještě velké puzzle pat a mat, odkaz jsem dávala včera ve 12:58 když jsem odpovídala Zanně

simalex
8. pro 2010

@vojtisek2007
jj, koukala jsem. Vypadá to skvěle. Ještě přihazuju práci s ťuky ťuk. 😉 Alexek pracuje v pyžamu, protože tyhle pracovní návaly na něj chodí zásadně kolem 20 hod.

sisstin
autor
8. pro 2010

čau holky 😉

tak mám samozřejmě rýmu jako kráva, ach jo 😖 já už se z toho fakt poseru, od září jsem furt na hromadě 🙄 🙄 🙄

@zanna ty už jsi to myslím jednou psala, ale vy máte diagnozu "jenom" od logopedky a neurologa? 😕 Jestli jo, tak bych to teda nebrala až tak hotovou věc. Určitě by to chtělo hlavně kvalitní klinického psychologa, nejsem si jistá, do jaké míry je pouze logoped a neurolog schopen, tu dysfázii rozpoznat. Chlapeček je ještě o 3m mladší jak Tygr, takže mi přijde divné, že by měl diagnozu takhle brzo 😕 Navíc 50 slov není vůbec špatné, pokud je spojuje aspon do dvouslovné věty, tak to je úroven 24 měsíců 😉 já bych to s tou expresivní zatím neviděla ještě tak horký 😉 jinak ta expresivní není zas tak strašná diagnoza 😉 jasně, je to nepříjemné, že dítě málo a špatně mluví, ale většinou okolo těch 4-5let to hodně expanduje, a s odkladem školní docházky už není na řeči od běžných vrstevníků poznat. A i ty specifické poruchy učení se dají dost eliminovat 😉 pokud to není nějaká fakt těžká expresivní, což si myslím u chlapečeka tvýho ani u Tygra nebude, tak to jakž takž jde. Nejhorší je právě tenhle věk, kdy je hrozně vidět rozdíl od vrstevníků, že málo a špatně mluví...ale čím budou starší, tím se to bude zlepšovat 😉

@daska58 2roky a 4 měsíce je fakt celkem brzo dělat nějaké závěry 😉 jenom bych si dala pozor( nevím, kde jste teda byli na diagnostice) na to, že autismus určitě ne 😉 tím nechci tvrdit, že je chlapeček autistický, ale spousta psychologů vidělo autistu možná tak z letadla a představujou si to jako Hurvínek válku trošku 😉 6 slov není špatný, Tygr v tomhle věku ani nežvatlal myslím, byl zticha jako pěna 😉 to, že nechodí vaším směrem - dítě umí cílesměrně chodit, až když je v hrubé motorice na +-24m, takže jestli je chlapeček nějak opožděný, tak má třeba čas. Tygr začal bez kočárku chodit až ve 2,5 a pak jsme byli do 3m úplně bez něj, a ted chodí naprosto normálně tam, kam chceme my 😉 s porozuměním je na tom jak??? To se mi zdá asi jakoby nejdůležitější..umí si "říct", co chce??? Naznačit nějak, ne tahání po bytě nebo řev...ale aby si nějak ukázal, naznačil atd.? 😉

@simalex tu obžínost motanice, já si jako nemyslím, že by měl problém pochopit to zadání, spíš se obávám té jeho jemné motoriky 😉 aby prostě byl schopnej to k sobě dávat...jak by mu to nešlo, tak by chytil vztek a na motanici by se mi vysral 😝 v Aflíku jsme nebyli, paní mi napsala, že máme přijít v lednu kuk a kdyžtak by hned začal chodit na nové pololetí 😉

@vojtisek2007 bezplínování zatím jde, sice na ven mu tu plínu dávám, to je jasný...ale nijak zvlášt ho to nemate...takže zatím to jde 😉

my dneska byli na logo, byla nadšená, Tygr tam fakt opakoval jako ďas 😵 😵 už to začíná být i jako docela poznat, o říká...ta výslovnost se malilinko zlepšuje...a hlavně teď chytil fakt opakovací náladu, opakuje spontánně i doma...takže takhle by se mi to líbilo pořád 😝 😵 😵 😵

už mám doma ty hry od Granny, tak jsme dneska zkoušeli protiklady...zatím jsem se ho jenom ptala třeba- kde je suchá myška, kde je mokrá myška atd. A to mu šlo dobře....ty protiklady by asi sám od sebe zatím neuměl určit, že by je jako vyhledal a dal k sobě 😉

a pak jsme skládali toho medvídka..konečně už trošku funguje ta jemná motorika na tom puzzle, takže společnými silami jsme ho dali dohromady 😎 😀

daska58
8. pro 2010

porozumenie u nás, povie že chce papať, mamam, iiii- je piť, šetko , čo chce je iii. ked chcem ja , tak ma ignoruje, pohádze sa po zemi... včera chodil bez plienky, že vyskúšam, ked aj vy cez zimu. sadne na nočník a nič, aj 2hod ... tak to vzdáme a potom sa čuduje, čo mu tečie po nohách. válal v posteliach holý...som videla že tlačí, tak som ho posadila a hurááá malé hovienko. dnes sme zaspali do skolky a vrátili sa z nákupov až o 11.
vojdem do spálne a do prdele - neskutočný smrad. tak som hladala a našla som schované hovienko- ako kamen pod vankúšom.ja neviem ako ho to napadlo.. tak na tom aj spal 🙂 super volajte sociááálku. teraz periem celé postele, ktovie kde sa ešte poutieral. po obedíku skladal puzlíky, dal sa celkom dobre kočírovať.
neurolog.vyšetrenie máme od najlepšej neuro v NR. robili aj EEg.

simalex
8. pro 2010

Holky, dnes jsem dostala tip od logopedky na nácvik sociálního chování: hra Nešťourej se v nose.
http://www.4bambini.cz/hry/nestourej-se-v-nose-...
Etiketa je prý jedním z posuzovaných prvků při zápisech do školy. Vaši prcci jsou ještě malí, i když teda píšou, že to je od 3 let (ovšem myšleno běžných 3 let). Ale vypadá to docela dobře.

simalex
8. pro 2010

@sisstin
siss, tak to vypadá taky dobře (jako skoro všechno). Kolik tam je těch karet? Myslím protiklady. To je všechno?

sisstin
autor
8. pro 2010

@simalex Simčo, je tam 20 protikladů, tj. 40 kartiček 😉

jako já už jsem totálně hotová, Tygr je nesnesitelnej...furt mi ječí do ucha, a hlavně mě buzeruje s tím nočníkem....musím ho tam dávat 20x za minutu, akorát si ze mě dělá prdel 😝

já mám nos jak Rudolf..holky, to už jako fakt není možný...já jsem nemocná od konce léta...pořád prostě..dva dny je mi dobře, a pak mám horečky..pak zas nic, pak mě zas 14 dní bolí v krku..pak dva dny nic..pak zase horečky..pak zas nic, teď zase rýma neuvěřitelná... já už jsem z toho fakt na palici 😔

simalex
8. pro 2010

@sisstin
měla by sis zajt k doktorce, Terko. jestli nemáš nějakého ...koka.

sisstin
autor
8. pro 2010

@simalex Simčo, já nemám kdy....tam je to vždycky na tři hodiny a s Tygrem je to prostě nemožný, by tam nečekal ani 10 minut... 😒 dopoledne hlídání nemám 😕

já už jsem z něj fakt na prášky....opět nejí, ale fakt NIC...jen se ráno vzbudí, tak dělá ňam ňam ňam...jenže to v jeho podání znamená čokoláda nebo tic tacy 😒 celý den mu nabízím jídla, jíme spolu...tak v lepším případě sní jednu lžičku a dost..v horším už rovnou ječí, že nebude.....a pak zas řve, že chce čokoládu... dneska snědl ráno půl Brumíka, k obědu půl jogurtu a ted asi čtvrtku suchý housky 😖 do toho se vztekal jako prase, že táta přišel z krámu a nedonesl mu nic sladkýho... my už jsme se zařekli, že to prostě dostávat nebude, dokud nezačne aspoň trošku normálně jíst...

já už prostě nevím, co s ním....trvá to od jeho 18m a je to spíš horší, než lepší 😠 mně všichni říkají, že on dobrovolně hlady neumře...to je mi jasný, že neumře...ale nemá vůbec žádné vitamíny..nic...prostě skladba jídelníčku 0....samý sladký nebo suchý pečivo...už jsem fakt z toho zoufalá....on prostě nemůže sníst normální teplý jídlo...nic... 😔 uvažuju, že teda půjdeme na další vyšetření...na gastro, měla jsem to jako poslední možnost...ale takhle to už prostě nejde dál 😖 mám pocit, že my opravdu projdeme veškerým vyšetřením na všechno, co existuje....ještě se zeptám v Rané péči, taky tam mají nějakou poradkyni právě přes tohle nejezení 😒

a další věc je, že je fakt nesnesitelnej...do těcg 14:00 to s ním ještě jakž takž jde...když mu nabízím činnosti, tak je dělá....ale potom až do večera katastrofa....nezabaví se naprosto ničím, sám si neumí hrát...jen chodí, řve a otravuje...knučí...když přijde táta, tak chce, aby ho jenom nosil...a zase knučí....já už mám pocit, že se tady v tý domácnosti z něho zblázníme....to je celý odpoledne jen řev a vztekání, knučení.... už jsme na sebe všichni nepříjemní...fakt na palici 😒 😒 😒

sorry za depku, ale fakt to na mě padlo 😒

jinak jsem dostala kontakt na Ergoterapetku, je to v Bohdanči, by jsme tam jezdili MHD..samozřejmě jedna lekce 200 Kč, jak jinak 😝

argousek
8. pro 2010

@sisstin u nás na nedonošencích měla jedna maminka taky problémy u holčičky s jídlem a dostali na to nějaký prášky a po těch se ta holčina rozjedla, se zeptám, co to bylo zač 😉

A nepomohlo by kdyby jste šli po obědě ven? Nebo chodítě? My jsme dopoledne doma, já uvařím a prokládám to vždycky krátkejma činnostma s Adámkem a odpoledne po obědě jdeme na 1,5 ven a přijde utahanej a je hodnej jak beránek. Chodíme za každýho počasí, teda když zrovna neleje jak z konve. A pak se nasvačí a je hodnej až do večera. Před večeří taky dáme nějakou činnost a pak si může hrát jak chce .

sisstin
autor
8. pro 2010

@argousek my jsme právě zvyklí chodit hodně 😉 dneska jsme ušli 16km, 8km na logo a 8 zpátky 😉 vyrazili jsme v osm ráno a přišli jsme o půl jedný 😉 jako úplně každej den ven nechodíme, ale min. 5x do tejdne jo..a nachodíme toho mraky 😉 jenže to na něj nemá absolutně žádnej vliv 😉

prostě odbije určitá hodina a už to začíná, tady je asi největší problém v tom, že on je zvyklej, že NEUSTÁLE A CELÝ DEN se mu někdo věnuje 😉 do čtyř já, a pak přijde můj táta...a věší se pro změnu na něj...mě už odstrkuje 😉 jenže táta taky musí doma něco udělat...tak se mu chci věnovat já...a to je řev a běží za dědou 😉 on si prostě neumí hrát sám, neumí být sám ani vteřinu, věčně je nám za zadkem...já se bez něj s prominutím ani nevyseru, chodí se mnou i na záchod 😒

on prostě jako miminko nikoho nevyžadoval, spíš nás jakoby odháněl...jak tu kdysi někdo rýpal, že je Tygr zanedbanej 😝 jemu se prostě nešlo věnovat...on si vystačil sám, seděl si v postýlce s bednou hraček a takhle byl celej den 😝 jenže samozřejmě se pak vůbec nerozvíjel...a když už to teda šlo, tak jsme s ním začli makat....ale tím pádem on je totálně zvyklej na 100% pozornost a zábavu..a sám si se sebou pak vůbec neví rady...

je to fakt děsně vyčerpávající, člověk nemá vteřinu klidu..i když sem něco klepu do PC, tak on stojí vedle mě..tahá mě za ruku, leze po mně 😖 v noci to samý...spím s ním, drží mě za ruku...nemůžu odejít z pokoje...prostě občas (často) toho mám totálně plný brejle...teď jedou naši na celej víkend pryč, je mi blbě...a zas ho budu mít 24h denně na krku....jako někdy mi ten druhej fakt chybí jako svina...a to teda naši pomáhaj hodně....nechápu, jak to dělaj vícematky..já bych asi zešedivěla už 😠

sisstin
autor
8. pro 2010

třeba kamarádka má poměrně dost živýho kluka, taky je náročnej...ale ona ho posadí před TV a má třeba hodinu v kuse klid..on sedí a kouká 😲 😲 😲 tak to já vůbec neznám, Tygra televize nebaví...jo, furt musí bejt něco puštěnýho....jinak prudí...ale je to spíš o tom, že máme něco puštěnýho sekundu a už otravuje, že chce pustit něco jinýho..ale nekouká na nic!!!! A když už pět minut kouká, tak mi sedí na klíně, ukazuje, dělá "eee" a já mu to musím komentovat. Že bych ho jako "uklidila" před televizi, nehrozí....ani na deset minut 😒

i když si hraje, tak musím sedět vedle něj a mluvit na něj..jinak si nehraje...řeknu, že si jdu vedle pro něco..že hned přijdu, tak on hned řev a běží za mnou...prostě SÁM není NIKDY...ani v pokoji...když táta vaří, tak vaří jednou rukou..Tygr vedle něj něco míchá pět vteřin a už chce nosit...

prostě jsme si ho asi zřejmě pěkně rozmazlili, ale co teď s tím, nevím 😖 pracovat musíme, takže se mu stejně věnovat prostě musím....ne, jako jiný matky..co si jdou prostě po svým, a dítě si vedle hraje v pokojíčku..u nás neexistuje... 😖

sisstin
autor
8. pro 2010

@argousek a jinak, on má asi permanentně hlad..nevím, jestli si to uvědomuje...ale neustále slyšim, jak mu kručí v břiše 😉 ale jíst prostě NEBUDE!!! Minule mu máma vnutila jabko, tak si ho dal do pusy a málem se pozvracel 😕 jako, co občas sní, je chees z Meka...ale taky ne vždycky...jiný děti maj Mekáče za odměnu, tak já ho ještě pomalu prosím, aby to snědl 😕

on nejedl od narození, dostat do něj mlíko..to bylo utrpení, tak jsme pak ve 4m najeli na příkrmy...tak to docela šlo..v podstatě snědl všechno, co jsem mu dala...ale bez zájmu...mně prostě přišel jako nějakej stroj, do kterýho jsem to naházela bez řečí...ale on nikdy nekousal, jakoby to rovnou polykal..nikdy se o jídlo nehlásil... a pak v 18m přestal jíst úplně i příkrmy( jedl jenom kupovaný, cokoliv jsme doma uvařili, tak hned blil..takže za jídlo čistě pro něj jsme dali třeba i 4tisíce měsíčně)..a od tý doby je to katastrofa...občas má takový světlejší období, kdy sní třeba bramborák, trošku rýze s masem nebo tak...ale to jsou období velmi krátká a málo častá....

ale prostě s čokoládičkama má útrum, nedostal nic..i když vykřikoval mnam mnam, prostě jsem mu řekla, že má bud ovoce, nebo oběd nebo housku a tím to hasne...no, tak nejed nic pro jistotu 😝

já jsem taky jako malá prudila s jídlem, ale jedla jsem aspoň něco...sice malý porce, ale normálně jsem snídala, svačila, obědvala atd...on nic...jak se má pak naučit jíst pořádně lžící nebo příborem, když nejí...prostě motivace 0...jak ho to mám naučit, když nemá zájem a jídlo nepotřebuje? 😕

fakt sorry za výlevy, on na druhou stranu je i hrozně hodnej, roztomilej, přijde a dá mi pusu...moc se snaží, pěkně pracuje....to jo...ale furt jsou s něčím problémy, neustále... ☹