Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

krystalka
17. črc 2013

@sisstin - tak Jiříka zase odjakživa přitahuje všechno, na čem se dá jezdit, plastovou motorku pod sebou tahal už v 15 měsících a teď pro změnu mlsně pokukuje po kolečkových bruslích 😉 , to kolo docela dlouho nechtěl zkoušet, držel se koloodrážedla a koloběžky, ale letos ho to chytlo a fakt ho to baví, naštěstí zatím neměl větší pád, aby ho to odradilo, sem tam spadne, ale nic hrozného, jen má od šlapek věčně zezadu odrbaná a sedřená lýtka, jak občas dá nohy na zem, když se mu zdá, že to neubrzdí a nějak se mu tam připletou do šlapek. Bohužel ho zatím nemůžu naučit brzdit protišlapem dozadu, když se soustředí na ten pohyb, tak ztrácí rovnováhu a odmítá to zkoušet. Tak jsme mu aspoň trochu povolili ruční brzdu, protože je na přední kolo a házelo ho to dopředu přes řídítka, naštěstí jsme to včas upravili 😉

krystalka
17. črc 2013

@sisstin - Jiřík má taky rád výlety, hodně se mu líbí staré hrady, kde můžeme volně prolézat a zkoumat je, na Šumavě na jednom hradě mají takové obří kuželky a kouli přivázanou na takové šibenici, tak to by tam vydržel porážet a zase stavět snad celé odpoledne 😀 , pak rád leze na rozhledny a taky jsme ho nemohli dostat z poměrně studené řeky, kde bylo spousta velkých oblázků a kamenů, mně už mrzly nohy a on tam pořád chtěl být a házet kamínky do vody, ani mu nevadilo, že sem tam ztratil rovnováhu a do té studené vody si kecnul 😀

martuulka
18. črc 2013

Holky, kdy myslíte, že nám doporučí neurologii a od kdy je vhodná logopedie? Četla jsem tu, že na logo chodíte, ale předpokládám, že je ještě u nás brzo. Ta neuro, co se tam dá všechno vyloučit nebo potvrdit? Raná péče, má pro M. nějaký smysl tam docházet?
Můžete mi připomenout, co všechno krom B-komplexu můžeme Martinkoci podávat? Rybí tuk?
Dík 😔

abbie
18. črc 2013

@martuulka vobec nie je skoro, vcasna intervencia je najlepsia a beru uz deti od 2 r., niekde aj skor, ked dopredu vedia, ze dieta by mohlo mat problem s recou, na tvojom mieste by som tam uz davno bola, ak mate narusene porozumenie.
Na podporu porozumenia by som mu nasadila Karnozin.

hrusti
18. črc 2013

@martuulka taky si myslim, ze neni brzy, pokud sezenes logopeda, ktery umi pracovat s malymi detmi. My jsme zacali chodit asi mesic pred 3. Narozeninama.
Jinak hodne si chvali eye q. Osobne s nim zkusenost nemam. My davame momentalne Haliborange sirup, ale spis kvuli zklidneni.

@sisstin Dneska jsme byli u Baslika a byla tam maminka s holcickou z Pardubic. Jinak pry Honzik ma asi hudebni sluch a meli bysme toho vyuzit. Akorat nevim po kom to ma 😝 😀

Jinak s tin chytani mame taky problemy. Honzikovi kdyz chytej , tak natahne ruce a snazi se chytat, ale bez upozorneni nechyta.chybi mu takovy ten reflex,ze kdyzvidi mic,tak sam od sebe natahne ruce a chyta.

sisstin
autor
18. črc 2013

@hrusti my jdem za týden 😉

martuulka
18. črc 2013

holky dík, Makovská nám něco doporučila, doporučení bude ve zprávě, mám tušení, že mluvilao APLe - se tam poradit
A ta neurologie, byly jste?

Nevíte o někom v Brně, že? 😀

martuulka
18. črc 2013

@abbie a vy berete karnosin?

martuulka
18. črc 2013

@abbie dohledala jsem, berete 250 mg, dávkuje se to podle váhy? Moc děkuji.

abbie
18. črc 2013

@martuulka uz mu ho nedavam, dobrali sme balenie a necitim, ze by to az tak potreboval brat dalej, uvidim ako na tom bude za pol roka, ked bude mat 3 r., momentalne uz da dokopy 3 slova a porozumenie ma v poriadku.
davkovanie je u deti 2x denne, pricom druha davka sa ma davat do 17 tej. Nedavkuje sa podla vahy.

martuulka
18. črc 2013

@abbie takže 2x 250 mg? Našla jsem na netu tento, jaký jste dávali? http://www.lekarna.cz/carnosine-star-60-cps/
Ještě jednou díky. 🙂

abbie
18. črc 2013

@martuulka my sme mali 2x 125g http://karnozin-extra.sk/, takze keby si objednala ten co si sem hodila, tak staci 1x denne

sisstin
autor
19. črc 2013

@abbie a máš fakt pocit, že vám to pomohlo? Já jsem k tomuto teda poměrně hodně skeptická 😕 😅

ivular
19. črc 2013

@sisstin Myslíš ten karnosin? To by mě taky zajímalo.. Ptala jsem se dětské neuroložky (velmi dobré epileptoložky) a říkala, že to moc nefunguje. Ale totéž říkala i o piracetamu, tak nevím 😉

silvapokorna
19. črc 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Ahoj dievčatá, ako sa máte? My si úžívame prázdniny, že nemusím ráno vstávat a letieť do školky a potom po obede zase pre malu zo školky. 🙂 Keď sa dá, sme vonku, inak sa schovávame doma a tvoríme, čítame si ale blbneme na balkóne. Anička má teraz také zvláštne obdobie, kedy vobec nestíham riešiť jej myšlienkové pochody a odpovedať na všetko, čo ju zaujíma. Tuším, až pojde do školy, tak sa budem učiť s ňu. 😀

cairka
20. črc 2013

Ahojte. My sme boli na tej diagnostike, čo som spomínala a konečne sme sa pohli ďalej. Prvýkrát za rok a pol, čo riešim, že mám INÉ dieťa ma nepresviedčali, že hľadám problémy, kde nie sú a malá je dostatočne šikovná. Ešte nás čaká veľká diagnostika, 4apolhodinová, ale až na jeseň, na teraz máme nejaké výsledky a rady, čo robiť. Takže z vyšetrenia vyplynulo, že je zjavný neurologický problém. Malá nemá zaniknutý ani jeden z novorodeneckých reflexov, pohyby, ktoré vykonáva vykonáva úplne nesprávnym spôsobom, preto je tá motorika a rovnováha taká slabá. Rovnako nemá zaniknutý ani sací a prehĺtací reflex a necíti si jazyk, takže preto sa reč nevyvíja správne. Poradili mi masáže, ale teda žiadne jemné hladkanie, ale naozaj silné stláčanie postupne celého tela, pretože sme zistili (a prekvapilo ma to, keď som to videla) , že malá necíti bolestivý stisk ani na prstoch, končatinách, ani pri puse, na hlave....Okrem toho doporučili cvičenie bobathovou metódou a cvičenie podľa Veroniky Sherborne (s tým bude problém, nenašla som terapeuta, len knihu, tak iba podomácky čo to budeme robiť podľa knihy, ale nebude to úplne onô, lebo tam ide aj o kontakt s ďalšími ľuďmi).
No a že kým nedáme dokopy fyzično, nemôžme očakávať zázraky v psychične, takže terajší cieľ nie je rozvoj reči a myslenia, ale práve naopak cvičenie, aby vymizli tie novorodenecké reflexy a nabehli tie vyššie a rozvoj reči a myslenia by mal prísť potom sám. Takže ideme do boja 🙂

cairka
20. črc 2013

Tu som našla knihu o tom cvičení Veroniky Sherborne, myslím, že je tam veľa dobrých tipov na hrátky doma .

https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&...

anlek
20. črc 2013

@kajiszek Mě syn začal spojovat první věty v 2r11m (do té doby z věty vybral to nejdůležitější slovo a řekl jen to a my si museli domýšlet zbytek). To jsem už byla dost nervózní. Takže jsme s ním už začali obíhat vyšetření. Začali chodit na logopedii. S tím, že ještě před měsícem na foniatrii (3r2m) foniatřička řekla, že má expresivní VD. Teď mu je 3r3m a včera na logopedii nechtěl moc spolupracovat a stalo se toho: Úplně na konec se ho logopedka zeptala, jakou barvu má lízátko, co má v batůžku (zelený obal). On na ni šibalsky kouknul a řekl: Bílou ... (delší pauza a vyzývavě, co ona na to) když ho rozbalím. Takže se vlastně dostal k souvětím za 4m od doby, co začal spojovat jednoduché věty. Myslím, že to příští týden u psycholožky uzavřeme, že je opravdu o expresivní VD nejedná. 😀
Zajímalo by mě, zda se takhle skokově vyvíjel i bez cvičení z logopedie.

sisstin
autor
20. črc 2013

@cairka to by mela byt ta neuro-vyvojova terapie 😉

hrusti
20. črc 2013

@cairka jak pise Terka, tak by to mela.byt ta neuro vyvojova terapie. My cvicime od dubna 😉

cairka
20. črc 2013

@hrusti , a vidíš výsledky?
A to cvičenie podľa Bobatha ste nik neskúšali? s akými výsledkami?

hrusti
20. črc 2013

@cairka no honzik udelal od dubna skok ve vyslovnosti, zacal pouzivat proc, jezdit na kole a kolobezce. On ale vetsinou kolem narozenin udela nejaky pokrok a neumim rict z jake miry na to meli vliv to cviceni 😉

abbie
20. črc 2013

@ivular karnozin je klinicky overeny,tak neviem,kde mohla nadobudnut mienku,ze nepomaha...
@sisstin ano mam ten pocit, pohlo sa porozumenie a zacal opakovat slova. Nam to naopak neurologicka odporucala a aj logopedicka sa potesila,ze som to malemu nasadila.

saurian
20. črc 2013

@abbie
my stale zvazujeme karnozin, nerozhodli sme sa este. chcem sa spytat - vy chodite kormanovej?
inak ja ked som sa pytala na karnozin u nasich lekarov, vacsinou som dostala odpoved - "nemam skusenost".
a tiez prosim co znamena "klinicky overeny". lebo my sme chceli nasmu mensiemu ale psychologicka povedala ze prave neodporuca ale nie z dovodu ze by mala o nom negativne informacie, ale prave ze nema od kuceru a spol spatnu vazbu hoci bola snaha o urcitu kooperaciu a viac info od nich. dik

martuulka
22. črc 2013

Holky, my jsme se rozhodli nakonec pro Baslíka, nevím, jak má narvané, ale věřím, že nás vezme. Nevíte, kolik se cca platí za vstupní vyšetření- diagnostiku? 😕

piestankapn
22. črc 2013

Neviete mi prosim poradit nejakú dobru logopedicku-klinicku logopedicku v trnave? Potrebujem ist s dcerkou...

abbie
22. črc 2013

@piestankapn nie je v Trnave Buntova? ona je zevraj velmi dobra

abbie
22. črc 2013

@saurian tak ja si myslim, ze to nie je nejaky strasiak, nie je to ani chemia, karnozin je latka telu vlastna takze treba len vyskusat ... mozno pomoze, mozno nie, to ti nikto nezaruci, ale zle by nemal urobit, neziaduce ucinky neuvadzaju.
Chodime ku Kormanovej, ale ona moze z vytazenosti len 1x za 2 mesiace

sisstin
autor
22. črc 2013

@martuulka vstupni 1000, pak hodina 500 😉 my jdem ve ctvrtek