Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

margareta76
28. srp 2013

@ivular: Dalo by sa prosim niekde zohnat prednaska (tebou spominana) na temu "dvojjazycne prostredie" od dr.Koukolika? Celkom by ma zaujimala, rada by som si ju precitala 😉 Dakujem.

mvmk
29. srp 2013

@sicinka no asi tak bych to popsala u male, 😝 asi tak pred mesicem jsem byla v jednom obchode v Ulmu a tam zavitam opravdu jednou za uherak, a mala porad ukazovala do jednoho rohu ze chce pit. Jsem porad nechapala co tam chce pit, ale pak me doslo, ze kdyz jsme tam byli naposledy a to ji nebyly ani 2 roky, tak mel tenhle obchod nejake jubileum a v Tom rohu meli naaranzovane stolky se sektem a dzusem a podobne 😨 Nebo ji opravdu jednou staci se podivat na ruzna zapinani zamykani ona si to okamzite zapamatuje. Treba zapnout svoji autosedacku neni pro ni Problem, a to je docela slozite, mojim rodicum jsem to ukazovala uz 100x a porad to nechapou. Puzzle sice nemusi, ale treba takove to logicke od Goki mame jich celou sbirku staci kdyz to s ni jednou slozis a uz to mrska na stejne misto s prehledem, tak ze ji to moc dlouho nebavi 😝 A musim se priznat, ze nevim zda me to ma tesit 😖 Ci je to ukazkou nejake pofiderni poruchy 😒

mvmk
29. srp 2013

@ivular tak muj syn byl ve vsem hodne dopredu, potom kolem toho 7-8 roku uz se srovnal s ostatnima, jsem mela vzdy pocit, ze je az moc sikovnej 😅 , ale recove nadanej si myslim ze je prumer. Nevim ci to s tim ma spojitost, tady v nemecku je strasne migrantu, neni zadnou neobvyklosti kdyz jsi nekde na hristi a povidaji tam deti turecky arabsky italsky a pod. Si potom dokazes predstavit moji Emicku jak zira, kdyz 5 deti mele vobcas kazdy jinak 😝 Ale zazivam denne ze deti kolem toho 2-3 roku na maminku volaji neco v italstine na tatu turecky a mezi sebou se domlouvaji nemecky a bez problemu 😝 . Takze o Tom nadani to asi nebude 🙄

cairka
29. srp 2013

@mvmk , má ťa to tešiť, lebo to ukazuje na to, že rozhodne tam nebude MR, ktorej si sa bála 😉 Moja v 3rokoch puzzle skoro vôbec nechápala, o čo ide, teraz sa teším, že poskladá známe 16 kúskové 😅 Ale asi to súvisí s tým, že jej naozaj chýba predstavivosť, ona nechápe, že jedna polka a druhá polka sa dá spojiť do celku. Ale lepší sa to, hoci dosť pomaličky 😅
Celkovo ale musím napísať, že máme teraz pekné obdobie, objavili sa nejaké novinky, čo nevedela a už ich vie 😎 Aj komunikácia je menej náročná, Len teda druhá vec, ktorú som si uvedomila v poslednej dobe, proste som ja zmenila prístup, nie ona...začla som sa k nej správať ako k 2-ročákovi a čuduj sa svete, asi to pomáha. Uvedomila som si to pri kontaktoch s rodičmi rovesníkov a rovesníkmi... moje nároky sú už výrazne nižšie, ale zas má to výhodu, že sme obe spokojné - ona je spokojná, že tie nároky ako tak spĺňa a ja som spokojná, že nejaký pokrok vidím. Aj keď priznávam, že keď vidím detičky iné, tak mi to vie prísť ľúto, že je o toľko iná, ale riešim to v sebe, no. Beriem to tak, že to je už môj problém, nie jej...
Ináč, na tie tiene hráva jednu hru na PC a musím povedať, že jej to celkom ide, tak budem veriť @abbie , že zrejme nebude MR 😀 😀 (ale nie, jasné, že to nie je jediná vyšetrovacia metóda 😝 )

mvmk
29. srp 2013

@cairka klasicke puzzle ona vubec nedava, jako to obrazkove, 😅 goki puzzle je vetsinou treba obrazek nejakeho zvirete rozkouskovane do casti a barevne rozlisene, jsou to vlastne drevene kostky ktere potom vkladas do drevene tabulky, jde jen o to, ty casti spravne otocit a tak. 😝

mvmk
29. srp 2013

@cairka jen k tomu, treba jsem si cetla pribeh jedne maminky, ta ma autika s MR a ten skladal 1000 kouskove puzzle od necelych 2 let a to celej den 😕

cairka
29. srp 2013

@mvmk , no, tak to je potom asi podobne na tom, jak to moje šidlo 😒

Baby, malá bude mať narodky, čo viac odporúčate pre 4ročáka, ale na úrovni cca. na čerstvé 3 roky (aj to s ?) - Bambino Luk, alebo Logiko?

abbie
29. srp 2013

@mvmk lebo je autista

mvmk
29. srp 2013

@cairka znas to goki puzzle? To mala obcas opravdu popadne, a dokaze to skladat i docela dlouho, ja u toho potom s ni cvicim barvy pocitani, jsou ruzne varianty a slozitosti, nektera co ma je opravdu slozite, tam musi nekdy i dospelak trochu zadumat 🙂

mvmk
29. srp 2013

@abbie 😀 😉

mvmk
29. srp 2013
mvmk
29. srp 2013

@cairka tohle ma nejradsi 😉 vypada jednoduse, ale kdyz to vyndas tak je to docela mazec to tam nandat , alespon pro male dite 😉

cairka
29. srp 2013

@mvmk , akurát googlim, som zistila, že pár z nich máme aj doma, čo sme podostávali od kamošov používané 😀 tých mackov som pozerala, tí sa mi páčia 🙂

abbie
29. srp 2013

@mvmk to zvladaju 2,5 rocne deti s nadhladom 😉 moj skladal od nich takeho kohuta od 2r. ... cize, ak si myslis, ze to je nieco nestandardne, ze to rychlo vie spravit, tak si na omyle.

mvmk
29. srp 2013

@abbie kohoutka jsme meli taky od necelych 2 let ten zvladla taky bez problemu, ten je jeden z tech lehkych 😉 Ale ti medvidci uz tak lehci nejsou, ono to jen vypada ale kdyz se to vsechno vynda tak musis opravdu premyslet, mela jsem tu kamaradky chlapecka skoro 4 roky a ten porad cpal tu zlutou hlavicku do otvoru pro cervenou a po chvili uz ho to stejne nebavilo a sel do toho 😉

mvmk
29. srp 2013

@abbie ale rozhodne tu nechci srovnavat moji malou s tvym synkem, pac jak pisi moje je trochu zaostalejsi ta jeste ted na 3 letech neda co tvuj uz delal ve dvou 😉

ivular
29. srp 2013

@mvmk Škoda, že něco podobného nemáme - samotnou by mě zajímalo jak by se s tím Jeník popral. Ale taky mi to nepříjde až tak triviální.
@margareta76 Přemýšlela jsem celou noc, kde přesně to říkal a vzpomněla jsem si, že to nebyl text, ale viděla jsem to na záznamu nějakého TV pořadu. Buď to byl Hyde Park, kde byl hostem Koukolík nebo pořad Jádro (opět nevím který díl). Mluvil o tom v té souvislosti, že snaha některých abciciózních rodičů mluvit na dítě dvěma jazyky může být kontraproduktivní.

mvmk
29. srp 2013
mvmk
29. srp 2013

@abbie ted zkousime tohle je to taky od gouki pro montessori, mame to od ranne pece, ale mala ma s tim docela problemy 😒

cairka
29. srp 2013

Mne tí medvedíci prídu náročnejší tým, že každý má inú pózu a to asi dosť mýli.
@mvmk , na tej minifotke nič nevidno, o čo tam ide?

mvmk
29. srp 2013

@ivular ono dela Problem kdyz se vyndaji vsechny ty ruce a bricha a nohy a pekne se to zamicha to dat dohromady 😉 , ale oni ty deti si vetsinou rychle zapamatuji ty barevne kombinace a kdyz si s tim hraji delsi dobu tak uz to jde docela lehce 😉 Jen se mi osvedcilo, treba u me male ze kdyz ji davam ukoly ktere dokaze zvladnout a je za to pochvalena tak se moc tesi a motivuje ji to delat vic veci, mi to treba mame od ranne pece doporucene pro nacvik jemne motoriky, musis pekne zasouvat a pekne to nastelovat aby to pasovalo a to vyzaduje urcitou koncentraci a sikovnost 😉 Nema cenu ji davat dilkove puzzle kdyz jasne vidim, ze to neda a je rozladena a ve stresu 😅 Proto jsem to ukazala jako moznou alternativu pro
@cairka pac i moji male je lepsi dat za ukol neco pro mladsi deti, pac je vlastne celkove dost opozdena ve vsech smerech 😉

mvmk
29. srp 2013

@cairka je to vlastne drevena kostka rozrezana na ruzne dily, ja mam jeste s predlohou- je pod tim vlastne ramecek s obrysem tech dilu, ale i tak je mala s toho ve stresu, a uprime ji ted necham radsi delat detske blbosti 😅

sicinka
29. srp 2013

@cairka já to nevím u nás třeba logico žádný velký úspěch a nikdy ho to moc bavit nezačalo. Já bych k narozeninám koupila něco co si přeje, logico a tak beru spíše jako pomůcky pro sebe abych nemusela něco vymýšlet 🙂

sicinka
29. srp 2013

Jinak já úkoly nějak radši vyrábím, u Dády to má taky větší úspěch včera jsem ze stavebnice vybrala různé tvary a barvy a cvičili jsme počítání do 5. Prostě kolik je žlutých trojúhelníků, kolik je červených tvarů, kolik je malých a velkých koleček dohromady a tak. Bavilo ho to docela dlouho, ono jsou to i základy sčítání a jako chápu že tohle měl asi umět mnohem dřív, ale on k tomu prostě dospěl teď. Jo a z té samé stavebnice jsem dělali řady a tam mu to moc nejde (takže dám mu tři modrá kolečka jedno bílé jedno modré a má doplnit řadu tak netuší). Mě osobně potěšilo,, že konečně chápe ten princip té řady a jak to má vyplňovat, jen to nedá u složitějších kombinací....

cairka
29. srp 2013

@sicinka , no jo...lenže ja musím premýšľať , čo kde utratím a také logiko vyjde na 20€ počiatočne minimálne, tak to hold musíme spojiť. Našťastie mám nenáročné deti, poteší ich aj maličkosť 🙂 aj keď to nie je úplne to, čo chcú. Nehovoriac o tom, že Klaudinke je jedno, čo to je, pre ňu je dôležité, že je to darček...Ona nevie rozmýšľať dopredu, že chce to a to, čo napríklad vidí v telke

sicinka
29. srp 2013

@mvmk já pořád přemýšlím proř by nemohla mít to ovř s narušenou receptivní složkou jako vám napsali do papírů, mluví ti už slušně (to co jsi psala je asi 6 slovná věta), podle všeho rozumí třeba ne úplně k věku, ale zase tak pozadu není. No a ta paměť je poměrně důležitou součástí IQ testů, to není nic špatného, bez ní by se jí učilo mnohem hůř 🙂 A jako pokud se jednojazyčné OVŘ rozmlouvají kolem 2,8 roku tak v dvojznačném by pořád čas měla, navíc mě přijde že už docela mluví....

sicinka
29. srp 2013

@cairka tak Dádu taky nadchnul nejvíc dinosaurus co se líhnul za 80 korun, já to spíše myslela tak že mi logico přjde dost drahé a některé děti ani nechytí...

cairka
29. srp 2013

@sicinka , ten mal aj u nás úspech 😀

cairka
29. srp 2013

Ináč dnes sa z nej smejem od rána, lebo sa chystáme podvečer do cirkusu a najviac sa teší na "ueua uaauaa" 😀 Ja to ani napísať neviem, nie to povedať 😀

sicinka
29. srp 2013

@cairka popravdě já mu k narozeninám skoro nic nekupuji stejně dostane dárky od rodiny a on to pak ani nepobere, takže mu spíš koupím když něco potřebuje. Jinak on dva měsíce opakoval že chce koloběžku, vybíral si jí v různých katalozích a tak, teď už plánuje co bude chtít o ježíška, tohle jsem dřív neznala a zatím jsem za to ráda 🙂