Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
3. črc 2014

@emily1104 právě přes ty obrázky to je kontrola, že dítě fakt rozumí...protože jinak se děti řídí neverbálníma signálama, situací, tím, že se na danou věc podíváš atd, dáváš ji spoustu berliček, jak pochopit, co od ní chceš....ale ten obrázek je prostě jasně daný a tam ona nemá možnost, musí fakt slovně rozumět 😉

sisstin
autor
3. črc 2014

chodila sem maminka, jejíž kluk ve třech letech dokázal na pokyn "dones z kuchyně červený hrníček", to fakt udělat, a donést i správnou barvu..a pak se při psycho vyšetření zjistilo, že slovně nerozumí vůbec nic...ale měl prostě mega vyvinutou neverbální komunikaci tím, jak tu verbální měl těžce oslabenou..... on rodič dává většinou furt stejný pokyny, používá stejná gesta ve stejných situacích apod, tyhle děti nejsou hloupé, takže si dost často domyslí, co po nich chceš...ale když uděláš zpětnou kontrolu přes obrázky a víš, jak se zeptat, tak se pak dost často zjistí, že opravdu nerozumí 😉

emily1104
3. črc 2014

@sisstin mluvime na ni jenom po madarsky 🙂 když k mam přijede nevševa oni po česky... doktorka my tvrdi ma čas a dajak se ji do toho nehce jak si ja všimam ja mam jeste 2 deti 8r a 4 rocneho ale ani sjednim nemam take skušenosti...ona mne pripada od 4 mesiacov taka "divnna"pozde začala sedet ostatni deti už hodili kdyz ona zacala sedet pak nehcela chodit a teraz nemuzu řict že nechce mluvit lebo ona mele celi den ale po "činsky po svim" 🙂 když to resim s pani doktorkou tak my řekne že jsem paranoidni 🙂

sisstin
autor
3. črc 2014

@emily1104 tak prostě za tou Dr. jdi a řekni, že chceš žádanku na logopedii, foniatrii, psycho, neuro atd. Je její povinnost ti to dát 😉 tím, že budeš čekat, se nic nezlepší, navíc, když vidíš, že je jiná, než byly tvé ostatní děti 😉 čím dřív začneš, tím větší možnost s tím něco dělat 😉

sisstin
autor
3. črc 2014

@emily1104 druhá věc je, že může být celkově opožděná ve vývoji, to chce prostě psychologa 😉

sisstin
autor
3. črc 2014

@emily1104 na skupině máme xy dětí, u kterých Dr. tvrdila to samé, maminky se nechaly a děti dostaly diagnozu třeba v pěti nebo šesti letech, kdy už měly jít do školy, takže na tohle bacha 😉 pediatři jsou prostě furt laxní, nemají nějaký povědomí o tom, jak autismus, vady řeči atd. vypadaj a často je bagatelizují a dělají z rodičů hysteriky 😉

emily1104
3. črc 2014

@sisstin 🙂 to je fakt byli jsme na přijme na detsom oddeleni koli bronhit. a primar ktery nas prijimal jeste mne vynadal že ja nevidim že dcera je mala a nemluvi ona měři86 cm..tak jsem řekla že ja jsem se to snažila řešit s xy doktorkou a on my nato řekl že ta doktorka je vyborna a vše bude v požadku 😀

sisstin
autor
3. črc 2014

@emily1104 no zašla bych si i na genetiku, malej vzrůst může být zrovna příčina problémů s mentálnem 😉

sisstin
autor
3. črc 2014

@emily1104 syn je na hranici vzrůstově, a přesně ve dvou letech měl 85cm, takže jestli skoro ve třech měří86, tak je to na růstovej hormon, nebo minimálně teda na konzultaci na endokrinologii, ale to má řešit vaše Dr. 😉

sisstin
autor
3. črc 2014

@emily1104 může mít problém se štítnou žlázou, tam je taky malej vzrůst, poruchy vývoje - fyzické i mentální opoždování atd. Jako těžko říct, rozhodně asi v pořádku tvoje dcera nebude a je nutný to řešit, ne čekat, co bude 😉

emily1104
3. črc 2014

@sisstin jedeme za primarem v pondeli kvoli oběrum na ten růst a uvidime co dal nam řekne ale nasej dok se to dajak nelibí 🙂 podla ni to jeste mame čas resit..

sisstin
autor
3. črc 2014

@emily1104 no tak ji vyměn, nějak nevím, co jinýho ti poradit 😅

emily1104
3. črc 2014

@sisstin 🙂 každopadne děkuju za rady a určite napíšu jak jsme dopadli 😉 děkuju

ladida.l
14. črc 2014

Tak máme už od druhého odborníka potvrzenou u Tomíka receptivní vývojovou dysfázii, teď mi přišla zpráva od doktorky Junkové. V pátek jdeme k nové logopedce, tak uvidíme jak to vše půjde.

alisek
14. črc 2014

@ladida.l ahoj, psala jsem ti, zda budete nastupovat do školky strojařů. Taky bych si vzala kontakt na vaši psycholožku, tam ke komu chodíme nejsem moc spokojená, vlastně se pořádně nevyjádřila.

ladida.l
14. črc 2014

@alisek Ahoj, promiň, že jsme neodepsala, nějak jsem to nezvládla hned a pak se mi to vykouřilo z hlavy. Nastupujeme nakonec do běžné třídy do Medlešic (pobočka Strojařů) s asistetkou @sisstin 🙂 Paní doktorku máme PhDr. Evu Junkovou, když dáš tohle jméno do googlu je tady na ní v diskuzi kontakt, který jsem sem dávala já 🙂

hest
17. črc 2014

@sisstin pod to bych se podepsala, že jsou děsně laxní...

therezzka
22. črc 2014

Zdravím, nevím jestli sem tak trošku zapadám, ale dcera (4m) byla diagnostikována jako těžce neslyšící. Má dostat sluchadla. Není tu maminka se stejným problémem?? děkuji

emily1104
24. črc 2014

Ahoj tak jsme byly u p.přimar. oběry su v požadku dcera je tesne pod 3 percentama ale řikal budu to sledovat kým roste tak neni problem 😒 . s stým mluvenim my řekl že su děti natom horse a nemam si dělat obavi ☹ už nevím vůbec co mam dělat furt sliším jenom ma ješte čas ahhh...

emily1104
24. črc 2014

@sisstin Ahoj tak jsme byly u p.přimar. oběry su v požadku dcera je tesne pod 3 percentama ale řikal budu to sledovat kým roste tak neni problem emoticon . s stým mluvenim my řekl že su děti natom horse a nemam si dělat obavi emoticon už nevím vůbec co mam dělat furt sliším jenom ma ješte čas ahhh...

filipulda
24. črc 2014

@therezzka Ahoj Terezko, mám takto postiženou něco jako neteř, shodou okolností je to také Laura🙂, co bys potřebovala vědět? Ale rozhodně jdi do toho. 😉

magda2184
30. črc 2014

Zdravím, mám dvě děti syna (7let) a dcerku (3roky). Syna od září čeká první třída, má diagnostikovanou vývojovou dysfázii, chodíme k výborné paní logopedce a i doma hodně cvičíme. Takže to nějak zvládáme, ale mám obavy ze školy. Má opravdu problémy s pamětí, než se naučil třeba barvy nám trvalo snad dva roky a teď ho již určitě přes půl roku učíme, aby poznal napsaná čísla od 1 do 10 a ani po takové době se pořádně nedaří ☹ Tak nevím, nevím jak dáme školu... Máme posudek z SPC, paní učitelka je s tím seznámena, ale přece jen mám obavy....
A teď můj dotaz: Četla jsem někde na internetu, ale už to teď nemůžu najít, že nějaká maminky koupila pro dítě doplněk stravy (myslím, že to byl sirup), který jim moc pomohl. Má to být na mozek a činnost nervů, ale vůbec si nemohu vzpomenout na název. Nemáte s tím některá zkušenost?

myskin
30. črc 2014

Ahoj holky, tuhle diskuzi občas sleduji, taky sem patřím. Dcera 3 roky má výrazně opožděný psychomotorický vývoj a zatím nemáme uzavřenou diagnostiku, ale snad to bude druh dysfázie a autismus nás mine. A teď moje dilema. Dcera není očkovaná proti spalničkám a zarděnkám. Měla ještě jiné zdravotní problémy kvůli kterým se toto očkování odsunulo. Teď už bych ji mohla nechat očkovat, ale přiznám se, mám z toho strach. Vím že nás tahle vakcína nemine, ale zrovna je to dost diskutovaná vakcína hlavně v souvislosti s autismem a dalšími poruchami. Mám zkrátka obavy abych jí nějak neuškodila. Jak to máte s tímhle očkováním u vašich nestandartních dětí?

myskin
30. črc 2014

@magda2184 nemyslíš Eye q ?

sisstin
autor
31. črc 2014

@emily1104 co máš dělat? Jak jsem psala, jdi za pediatrou a důrazně po ní chtěj žádanku na foniatrii, neurologii, psychologii a pak i logopedii, nic víc ti neporadím 😉

sisstin
autor
31. črc 2014

jinak holky, zas se hlásím po delší době...není moc, co psát.....my jsme pořád někde v čudu teď o prázdninách, takže je to fajn 🙂 co se týče Tygra, tak sociálně je lepší a lepší a lepší...tak to mám velkou radost. Co se týče řeči, tak mně to prostě přijde už tak nějak stejný, žádný velký pokroky ve výslovnosti se nekonaj, pořád bojujem hlavně sykavky, měkčení, R už docela jde a Ř neřešim.

Jinak tady včerejší výtvor, v malování a ve vybarvování se fakt hodně zlepšil, furt ted leží v časopisech a něco maluje, vybarvuje, spojuje, stříhá a lepí 😅

nancy14
2. srp 2014

Ahojda děvčata.Moc se omlouvám,že Vám sem lezu,ale jdu si spíše pro radu.Nevíte prosím,jaká je pravděpodobnost autismu u mimča,když jeden sourozenec a to nejstarší ho má a totot je čtvrté dítě,ostatní sourozenci jsou zdraví.Díky moc za každý názor!!!! 🙂

dezyre
2. srp 2014

@nancy14 těžko říct. U prvního se mohlo jednat o "náhodu", ale přece jen, nevyšetřovali Vás, zda to nemá genetické? Chodím do jedné diskuze maminek postižených dětí na FB a je tam jedna maminka, která má 3 syny a všechny tři autisty..

mvmk
4. srp 2014

Ahojky holky, prubezne vas procitam, myslim, ze si kazda uzivate leta 😉 to je dobre. Moje princezna oslavila 4 narozeniny. Udelala sice velky pokrok, ale s dysfazii tezce bojujeme kazdy den. ☹ Stale zamenuje osoby, casy atd. Uziva sve jmeno na miste JA 😒 Proste hodne veci porad pri starem. Ale i tak je Zlata, jeji slovni zasoba je uz velmi bohata, porozumeni mame uz nastesti k veku ufff 😅

domagoj
5. srp 2014

@magda2184 nemyslíte nootropil???