Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

roniii
25. bře 2015

@barbarucha
přidávám se do klubu - hrnek s brčkem z DM je k ničemu, musíš hodně sát, aby ses napila....a hlavně,mezi brčky je nějaký píst a nedá se to pořádně vymýt, takže za pár týdnu ti dítko bude pít plíseň
my máme campolbabies(nebo jak se to píše) - brčka se dají v pohodě rozebrat a vyčistit, není nutná taková síla k napití,ale řekla bych, že nejlepší bude ten avent, protože je malý s krátkým brčkem

Když to pití beru podle naší situace, tak mi nejlepší přijde to střídat - hrnek s membránou, brčko i obyč hrnek - trénuje tím koordinaci a hlavně svaly pusy (brčko).

barbarucha
25. bře 2015

@josefina79 Jo taky máme těch hrnků doma depozit, bude to mít malej místo úspor 😀

roniii
25. bře 2015

@barbarucha
Š. jsem naučila na brčko jedním malým fíglem.....kup krabičková pitíčka s brčkem, brčko šoupni malému do pusy a když budeš mít pocit, že se o něco pokouší, tak zmáčkni krabičku,ono mu to vjede do pusy.Tím mu to usnadníš a on pochopí, že tam je tekutina a měl by začít sát sám.Aspoň u nás to klaplo,Š. to pochopil během jedné krabičky a pak už mu to šlo i z lahve.Sice se nenapil ze začátku nějak moc, ale časem se to zlepšilo.

barbarucha
25. bře 2015

@roniii OK, střídat zní dobře. To bude nejmíň stresu.

Holky, dneska jsme byli poprvé na logo a paní tam na něj vytasila zajíce v pytli, že bude přikládat obrázky. Já na ní, že to je moc pokročilé, že to neumí, že musíme postupně začít teprve s fotkama, pak předměty s fotkama, pak teprv obrázky.
Ona nad tím mávla rukou, šoupla před Frantu destičku a ukázala mu jak přikládá obrázky. U třetí destičky to Franta pochopil a začal přikládat sám. Sem myslela, že omdlím 😵
Měsíc to doma trémujeme a nic. Pak přijde cizí ženská a Franta takhle performuje 😨

barbarucha
25. bře 2015

@roniii TO JE VÝBORNÉ! 😵

hojda
25. bře 2015

Zase nakukuju a vidím, že řešíte pití, to bylo u nás taky problematické a hrnečků jsme měli taky hafo. K tomu brčku, zkuste děti nejdřív naučit foukat do něj (nebo nejdřív foukat bez brčka, pokud to neumí, papírová kulička), aby dělalo bubliny ve vodě a jak se pak potřebují nadechnout, tak občas nabírají ten vzduch taky pusou a nasají tekutinu do brčka. Držím palce!

barbarucha
25. bře 2015

Já sázím na ten píchací džusík (ten výraz jsem odposlouchala od jedné malé holčičky 😀 )

josefina79
25. bře 2015

@barbarucha Franta je prostě PERFORMER 🙂

barbarucha
25. bře 2015

@josefina79 Je, už od narození. Když se nemohl jako čerstvé mimino přisát, podávaly si u nás doma dveře laktační poradkyně. Vždycky jsem s brekem vylíčila, jak se vůbec nechytá prsa a nepije a když jsem to pak měla předvést, Franta se ukázkově přisál. Poradkyně řekla: "Nevím, co máte za problém, máte šikovného syna". Ale jak odešla, bylo po přisávání a náš krmící horor šel do prvního kola.

roniii
25. bře 2015

Performer 😀

barbarucha
25. bře 2015

Tak hrneček z bazaru za kilo objednán 🙂

barbarucha
25. bře 2015

Teď budu shánět zajíce v pytli 😀

josefina79
25. bře 2015

@roniii no Štěpa určitě taky, moc se nesměj 🙂. Už mám v sobě toho panáka, tak budu děsně vtipná. Né, radši né. Půjdu spat 🙂)))

janahus
25. bře 2015

@barbarucha prosim te a ma to nejakou znacku nebo, jak to vypada ten baby cup ? my tady mame dve lekarny a obe nic moc, koupim je treba v DR.MAXXOVI ?

hojda
25. bře 2015

@janahus Já měla od Medela, objednali mi to v lékarně. skladem to moc nemají.

barbarucha
25. bře 2015

@janahus Já nevím, já to kupovala asi 3x (vždycky ho někam založím) a měli je. V různých lékárnách. Zkus tu co más nejblíž, nebo si tam předem zavolej 😉

peggy722
25. bře 2015

@josefina79 Uši jsme měly taky a fungovaly báječně.

peggy722
25. bře 2015

@barbarucha A co zkusit normální brčko. Trochu nevýchovně nějaký krabičkový pitíčko. To brčko se dá zastřihnout a vyzkoušíte, jestli by to vůbec zvládnul, než kupovat hrnek za bůhvíkolik.

peggy722
25. bře 2015

@barbarucha 😀 Jo Ela mně taky umí někdy překvapit. Naposled na tom ORL. Já myslela, že bude vyvádět jako pominutá, jako předtím a ono nic. Za to dneska si vybírala i s úrokama.

peggy722
25. bře 2015

@barbarucha Zkus MMB. Já ho tam sehnala asi fakt za stovku.

janahus
26. bře 2015

@ barbarucha objednala jsem 4 baby cup a ještě tn hrnek za 100.-.jak davala @roniii odkaz.to by mě vůbec nenapadlo takova blbost ty kalisky ale líbi se mi to

barbarucha
26. bře 2015

@janahus Fakt je to prkotina za pár šlupek a nás to zachránilo od PEGu.

Jinak aventí hrnek jsem našla skoro nový na MK za stovku, tak mám objednáno a píchací džusíky dostal za úkol dovést dnes z cest manžel 🙂

81andrea
26. bře 2015

Holky nevíte některá co se děje na výšetření uši a co jsou ty grometky nějaké trubičky do uši, dcera je půl roků po operaci rozštěpu patra v pusince, a ted nás čeká výšetření, ale nám se zdá že slýší, a jak ji davali v porodnici jaký si přístroj tak byl nevybavný sluch.Snad to nebudem potřebovat, i to jídlo jsme zvladli sondovat do 4měsíícu a to mě přemlouvali at ji necháme udělat peg ale my to zvladli, ted ještě ty uši.Děkuji za radu.

peggy722
26. bře 2015

@81andrea Na foniatrii to probíhá tak, že jí ukážou různý obrázky a musí ukazovat, co na nich je. Pak tě s ní zavřou do takový kabinky s těma kartama. Pak na ní budou mluvit ukaž to a to v různý hlasitosti a ty musíš hlásit, co ukázala. Pak jí udělají tympano. Strčí jí takový naslouchátko do uší a pouští zvuk a ten přístroj to měří. A to je víceméně všechno. Pak si s tebou povídá doktor. Trubičky do uší se dávají v případě, že dítě trpí na opakovaný záněty středního ucha a pokud v uchu zůstává tekutina, tak aby to mohlo odtékat. Nevím, odkud jste, ale my jsme byly ve Španělský v Hlasovým centru.

janahus
26. bře 2015

81andrea ahoj mam tady ve vesnici kamaradku, jeji dcera ma po operaci rozstepu a chodi na ty trubicky, tady mas jeji maikl, ona o tobe ci, ze ji napises, rada ti odpovi sedlackovaromana@seznam.cz, pa

81andrea
26. bře 2015

@peggy722 A to a ji když ji je 21měsícu?

81andrea
26. bře 2015

@janahus Ahojky Jani děkuji, určitě ji napišu.

janahus
26. bře 2015

@81andrea Andy oni chodí do brna.vím,že ji to dávají,aby se ji odvetravala Eustachova trubice v uchu.já jsem ji volala jestli by ji to nevadilo,když bys ji napsala a ona že určitě.byla by taky ráda kdyby o tom tehdy něco věděla.vy si taky uzivate vid ? určitě to bude dobrý.

janahus
26. bře 2015

holky, dneska mi Tobik docela dobre papal a dokonce se venku trochu stoural v hline🙂 jeste teda to kakani, krevni obraz i stit.zlaza v poradku, dneska sem volala o vysledky z krve, takze je to urcite v tom strevu, dneska mel na vaze poprve 10,5 tak jsme jasali, aspon kdyby mel tech 12kg...ale to si budem muset pockat 😒

81andrea
26. bře 2015

@janahus Taky pravě jdeme do Brna někam na Pekářskou.Už jsem ji napsala.To jo syn lehkou mozkovou dysfunkci a dcerka se narodila s rozštěpem patra v pusince, už je půl roků po operaci tak ted ty uši a ještě kontrola srdíčka.