Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
24. bře 2010

tak to máme zas sebou 😉

Tygr teda dle Dr. dopadl výborně, je komunikativní, vnímavej, šikovnej...ta mentální úroven je prej hodně dobrá a vysoká...tak to mi fakt odlehlo jak svina 😀 😀 že v některých věcech je určitě na svůj věk, ne-li výš....ale má horší sebeobsluhu, a trpí úzkostnými stavy...takže to nám napíše do té zprávy, že kvůli tomu nedoporučuje integraci do MS 😉

jdeme ven, tak páčko 😉

simalex
24. bře 2010

szivem:
Hodně jste si teda zažili. Proti tomu jsou moje problémy banální. Ale je skvělé, jak pozitivně k tomu přistupujete (i když to musí být přes slzy). S těmi plenami se netrap. I zdravé děti mají kolikrát pleny až do 4 let. Co říkají doktoři? Jaké jsou prognózy?
A chodíte do nějakého speciálního zařízení, kde s malým cvičí a snaží se ho rozvíjet? Držím moc palce...

simalex
24. bře 2010

siss:

tak máte v poslední době samé dobré zprávy. To je super. V podstatě potvrzujete, že v tomot věku je asi fakt složité stanovit nějakou diagnózu. Vše se může rychle změnit. Jen ty úzkostné stavy, to musí bý fakt smutné.
Přidávám fotku z našeho krámovacího období, jak jsem slíbila. Alexek říká, že to je "obchůdka". Druhá fotka je z oslavy dědových narozenin. Alexek okamžitě zabavil dar - piknikový kufřík, nasadil baťůžek, vzal oblíbeného tygra a asi čeká na vlak nebo co. Takto popsedával a poponášel všechno z místa na místo asi hodinu.

smisela
24. bře 2010

Ahojte,
andreabe,ja som sa takisto obávala autismu,ale ten sa nepotvrdil,aj keď očny kontakt mala Ninka oslabený,porozumenie takisto,nezapájala sa do bežných činností,nejavila záujem o iné deti a pod...
Od januára,odkedy chodíme na logopédiu sa to pohlo dopredu,ako očný kontakt,takisto sústredenosť,už nie je všade rozbehaná,porozumenie,je vnímavejšia/ako povedala kamoška,akoby dospela),takisto má záujem o hračky/až teraz začala vkladať geometricke tvary do otvorov,až teraz staviame kocky na seba,kreslíme,začala používať gestá,vie dať papa -to doteraz nevedela a je toho hodne.
Co sa týka reči,pribudlo nééé,kocka/povie ko)baba_babka,a jej hatlaniny... 🙂
Na psychologii okrem vyšetrenia vyplníš aj dotazník,dosť dlhý,aj na logopédii a potom na základe toho všetkého stanovia diagnózu,aj keď tá nebola pre mňa až taká dôležitá ako fakt,aby mi niekto povedal ako s ňou pracovať.
Určite sa to aj u vas pohne dopredu,uvidíš 😉 ale bude to dennedenná drina a unavujúca 😒

sisstin
autor
24. bře 2010

Simčo: tak krámovací období máme pořád, u nás se hrabe ve špajzce v marmeládách 😀 jinak ty pokroky jsou fakt zásadní od dvou let, od toho roku do dvou se fakt skoro nic nedělo 😕

jo, jinak z něho fakt lezou nové zvuky..dneska na mě ukázal, a řekl MA 😕 tak nevím, jestli už je to třeba první slabika ze slova...nebo to byla jenom náhoda 😕 rozhodně to porozumění je zase lepší, dneska mu říkám: "dones si židli z obýváku a sedni si na ni"...a on pro ni fakt šel, přinesl ji a sednul si 😕 jako fakt už to nejsou náhody, opravdu rozumí...jako všemu určitě ne, ale už je toho dost 🙂

smisela: a vy máte teda dysfázii? 😕

szivem
24. bře 2010

cvicime vecsinou doma ale chodime aj na rehabilitacie do Sace k jednej fyzioterapeutke.Stale verime ze sa z toho dostane aj ked vieme ze uplne sa nikdy nevylieci.Pri kazdej navsteve neurologa sme na tom lepsie.Naposledy sa sama doktorka vyjadrila ze nikdy si nemyslela ze Mario na tom bude az tak dobre.Dakujem za podporu,pekny den prajem vsetkym mamickam

simalex
24. bře 2010

siss:

Příklad se židlí je skvělý. Nejsem si jista, jestli by Alexek reagoval. Někdy ano, ale pokud by nebyl "ve formě", pak asi ne. Nemyslím, že by nechtěl poslechnout, ale myslím to, že to má s tím vnímáním někdy nahoru dolů. Co umí v pondělí, nemusí nutně zvládat v úterý apod.

Paměť se ale už zlepšuje. Někdy si vzpomene, že teta má něco doma (třeba nějakou konkrétní pohádku), že určitou věc dostal od konkrétní osoby. Někdy ale kecá. Ptala jsem se, jestli se byl s tatínkem ostříhat a on přesvědčivě tvrdil, že ano. Přitom to nebyla pravda. A srandu si podle mě nedělal. Prostě je strašně lehké ho zmást. Ve světě se orientuje ještě pořád obtížně. ☹

simalex
24. bře 2010

szivem:

tak to je fajn, že děláte takové pokroky.

sisstin
autor
24. bře 2010

Simčo, mě udivuje, že si třeba pamatuje věci, která já zapomenu 😅 např. dneska furt ukazoval nahoru na skřín, a já mu říkám: čokoláda tam není...a fakt jsem si to myslela...a on se nedal, tak se tam podívám pořádně..a fakt tam byla 😕 jako myslím, že s orientací v životě problém nemá... 😕 ani s pamětí, pamatuje si snad věci i půl roku dozadu 😕

jinak ta psycholožka docela čučela, že rozdělá obal od DVD, vytáhne dývko..vezme ovladač, zmáčkne příslušný knoflík..vyjede to, Tygr vloží DVD..opět zmáčkne čudlík eject..a už kouká 😅 😅 ale co vim, tak stejný věci umí i děti kamarádek...takže nic výjimečnýho to určitě není 😝

jolinka
24. bře 2010

szivem, vy ste asi od Kosic , ze 🙂

Neskusali ste chodit aj na Tahanovske hriadky? Tam je aj bazen pre take deticky.

smisela
25. bře 2010

Ahoj sisstin,
my máme ako diagnózu impresívna a expresívna porucha reči,čiže mala oslabené aj porozumenie,a teraz nás čaka v júni kontrolné psychologické vyšetrenie,tak uvidíme,ako sa vyjadria.
Inač Tygr je velmi šikovný s tými dvd a prehrávačom 🙂 ,Ninka ta si zase zapne televízor a zmačkne na bebe program,to jej robím výklad,keďže tam sa nerozpráva.
Iné hovorené rozprávky ju velmi nezaujímajú,asi ešte nerozumie,o čom rozprávajú.
Tak ako si písala o odrážadle,rozmýšlala som aj ja,že zakúpime,ale boli sme vonku a požičala si motorku a absolutne sa nechcela odrážať,tak neviem 😒
Ako ste vy začali s odrážadlom,tiež ho to na začiatku nebavilo?

simalex
25. bře 2010

SISS:
Alexek si taky pamatuje plno záhadných a pradávných věcí (ví přesně, co se bude dál dít v pohádce, kterou viděl před půl rokem, apod.). Nedávno jsem doma zoufale hledala peněženku a Alexek řekl "auto" a já jsme si uvědomila, že jsem nechala tašku i s peněženkou v autě. Nebo si na sebe vezmu věc, kterou skoro vůbec nenosím, a Alexek mi to pochválí (jé, maminka hezké, nové).
Na druhou stranu mu řeknu několikrát, že zítra jedeme k babičce a když se ho vzápětí zeptám, kam jedeme, tak řekne "nevím". To bude asi ta špatná výbavná paměť. 😝

smisela:
Začátky na odrážedle bývají rozpačité. Navíc máš holčičku. Ale mám zkušenosti, že děti si k hračkám jednou cestu najdou. Jen ne každou holčičku tyhle malé dopravní prostředky musí nutně bavit. Jedna neteř na odrážedle jezdí od 22 měsíců, druhou to nikdy ani nenapadlo. Nejlepší odrážedla jsou ty, které má siss. My máme ještě jedno - takovou větší žlutou motorku, a to je katastrofa. Zadní kolečka pořád naráží do nožiček a dětem se na nich špatně jezdí.

Včera večer jsem se ptala Alexka koho má rád a říkal, že maminku, tatínka, myšího krále (???), Simonku, Barunku. Poslední dvě jsou neteře - strašně mě potěšilo, že si na ně vzpomněl. Vůbec na ně hodně myslí, v katalogu ukazuje, co koupí sobě a co koupí holkám, dává pro ně bokem lízátka apod. Pro mě to je skvělý sigál, že je schopný citového pouta a že umí myslet i na ostatní. Když se koukám kolem sebe, není to až tak běžné. On vůbec umí být moc milý a empatický, stejně intenzivně ale umí být strašně zlý. Snad v něm to dobré zvítězí....

sisstin
autor
26. bře 2010

Dobré ráno 🙂 za chvíli vyrážíme do Rané péče 😉

smisela : Tygr asi taky bude mít smíšenou dysfázii, zatím ji teda nemáme diagnostikovanou 😉 je pravda, že hodně dysfatických znaků mu zmizlo- kreslí už na svůj věk ( do dvou let nevzal tužky do ruky 😉 ), knížky si prohlíží rád a chce si v nich ukazovat, nechá si i číst 😉 ale asi to nic nemusí znamenat....porozumění se tedy zlepšuje docela rychle, ale určitě na jeho věk není....ale zas do dvou let opět nerozuměl skoro nic 😉 ted už se v běžným životě dokáže podle slov orientovat 😉

jinak holky, Tygr fakt začíná žvatlal 😕 už to zní jako slabiky...není to jenom to jeho "eee" na všechno...už jede mama, baba, dada atd. 😕 tak třeba se něco děje 😕

smisela: jinak s tím odrážedlem, dostal ho asi ve 20m...to si na něj min. dva měsíce ani nesed 😉 pak teda jezdil šnečím tempem a bavilo ho to asi pět vteřin 😅 a od druhýho roku se slušně rozjezdil...a asi od 22m jezdí jak ďábel na tom 😀 😀 😀

Simčo, to je super, jak je Alexek vnímavý a myslí na ostatní 🙂 já myslim, že za chvíli už to bude ok...tak do té třetí třídy 😉 je teda dost možný, že bude mít nějakou dys...ale to už je proti dysfázii celkem prd 😉

sisstin
autor
26. bře 2010

smisela: od 26m to mělo být, že jezdí jak dábel 😉

vojtisek2007
26. bře 2010

Ahoj holky, nějak nestíhám dočítat, mám spoustu práce - účetní no, ale za pár dní havaj 🙂 Vojta pořád marodil, měl dvoje ATB po sobě, pořád se mu vracel ten děsnej kašel.
Jinak my máme období stagnace, nedělá nic, cokoliv nového odmítá, jen čučí na telku nebo montuje, za boha ho k ničemu nedokopu, nechce už sám ani chodit na nočník....musím ho vzít za ruku a jít s ním (když to neudělám, klidně se počurá) , venku taky, jak zvrčí auto, dere se do kočáru s hysterickým záchvatem, že ho sežere bagr, stejně reaguje na sekačku na trávu apod...takže mám z toho takovou lehkou depku....

siss - koukám z pár posledních příspěvků, že Tygr je pěknej šikula a snaží se....vyšetření taky pozitivní....já teď pořád přemýšlím, jestli objednat Vojtu k tý Krejčířový nebo ne, vím, že by termín vyšel až na letní prázdniny, to mu bude 3,5, ale stejně....lepší někdy než vůbec....tak zatim pa hoky

sisstin
autor
26. bře 2010

tak jsme doma z RP...Tygr si tam docela vyhrál, skákal na trampolíně, byl v bazenku s kuličkama, líbil se mu takovej rybník s rybama..dobrý...nakreslil tam obrázek...i ta terapeutka říkala, že se hrozně zlepšil 🙂

Vojtíšku, to mě mrzí, že je to u vás spíš horší 😒 u nás právě dobrý, už se vůbec nebojí dětí, chce si s něma hrát...nebojí se zvuků, ted naprosto miluje auta, nákladáky a bagry...takže bud koukáme z okna...nebo postavim kočár k silnici a vydržel by takhle půl dne 😝 ...dřív se právě taky takhle všeho bál, jak něco vrčelo, hučelo...tak záchvat...tohle už naštěstí zmizelo...bylo to dost otravný 🙄

andreabe
26. bře 2010

ahojte baby,my sme boli v jednom diagnostickom centre (uz viackrat) na pozorovani, je to usek autizmu, funguje ako skolka. Malemu sa tam strasne pacilo, venovali sa mu hned 4 ucitelky, maly bol totalne nadseny, ak by mali miesto, tak rozmyslam, ze tam maleho aspon na par mesiacov dam, kym sa nastartuje..Potom by prestupil do normalnej..
Vysledkom bolo, ze Lukasko nie je autista, co mu ale je, to sa este nevie. Bud iba oneskoreny vyvin, alebo dysfazia..
Tak mi opet odlahlo trosku 😉
Objednala som sa dr.Janosikovej na diagnostiku, este nemam termin ale povedali mi, ze skor ako v septembri-oktobri to urcite nebude. Ta je obsadenejsia ako dr. Krejcirova!som z toho bola v soku 😝

Boli sme u jednej homeopatky, dala malemu 3jo homeopatik, do 2 mesiacov by mal byt vidiet vysledok, vraj je veelmi uspena, tak som zvedava. Uz len tie homeopatika zohnat, bola som uz v 4 lekarnach..

Siss:gratulujem k pokrokom! Podla mna je to uzasne, ze vie maly manipulovat s dvd..a aj to porozumenie-priklad so stolickou,super 😀 A tie zvuky su zaciatok, zachvilu mozno z neho vypadne aj mama 😉

smisela: tvoja mala je velmi podobna Lukaskovi, mozno budeme mat nakoniec aj rovnaku diagnozu..tiez sme mali horsi ocny kontakt, co sa zlepsilo uz, maly tiez miluje BEBE, len ja som dost leniva robit mu vyklad, radsej to vyuzivam, robim si svoje, pri bebe dost dlho vydrzi a ja mam klud 😵 Ale inspirovala si ma,budem mu castejsie popisovat dej a ukazovat.
Odrazadlo macko pu dostal maly ked mal 1,5 roka, ale iba si na nom pustal melodie,tukal..jazdit zacal slimacim tempom ked mal ca 20 mesiacov, ale vobec sa mu do toho nechcelo. Az teraz na nom vydrzi jazdit aj 10 minut (prejdeme sice len ca 100 metrov), ale je to na nas uspech 😉 Predvcerom som to totiz testovala 😉
Je uzasne, ze mala uz vie dat papa! Lukasko to stale nevie. On tak raz za 3 mesiace ma obdobie 2 dni, kedy papa dava a potom nic 😕

Joli: je super, ze sa mala hra imaginarne hry 😉 Lukasko iba pije napriklad zo spreju, akoze je to flaska a este vyda aj taky zvuk,akoze sa napil 😀 a krmi sa akoze lyzicou..inak robi vsetky imaginarne hry iba na povel.

My mame par minipokrokov: na kurze ho pochvalila, ze to co nedosiahol v tom teste uz zrazu vie 🙂 Napriklad pochopil, ked ho napodobnuje (maly zadupe nozkami, ona tiez, on zavrti hlavou, ona tiez, maly to pochopi,zase zadupe a caka, kedy ona zadupe, kedy bude po nom opakovat) Vraj je to dolezite 😕 A este par malickosti.
Naucil sa z pesnicky, ako robi kukucka. Ked sa ho to spytam, pekne povie kukuk,kukuk.. 😉
Docela ma poslucha, ked niekde sme, ide smerom, ktory urcim, mierne protesty rychlo ustanu, da sa s nim ist uplne v pohode na nakup, nepocika sa, ide po svojich,mam konecne pocit, ze uz mam take samostatnejsie dieta 😉
Ale porozumenie je stale bieda. Ked mu dam na stol lyzicku a kocku a poviem podaj kocku, kludne poda lyzicku. Ked poviem nie, chcem kocku, tak lyzicu pusti a da mi kocku. Ale len preto, ze pochopil, ze som chcela nieco ine, nez co mi podaval. Ale aj to je pre mna minipokrok 😅

Siss:fajn clanky, ja by som este pridala k tej dysfazii tento usek, je to info od alexy:

Vyvinova dysfazia - ide o narusenie recoveho vyvinu bez zjavnej vonkajsej priciny. Dieta nema poskodene ziadne organy, ani mentalne zaostavanie, vyrasta v normalnom prostredi. Napriek tomu sa riec nevyvija normalne. Predpoklada sa, ze pricinou je kombinacia dedicnych a vrodenych patologickych podmienok, ktore ovplyvnuju vyvin mozgu pred narodenim.

U kazdeho dietata sa prejavuje inak a v roznom rozsahu - oneskoreny vyvin reci, zla vyslovnost, nespravna gramatika, dieta nema zaujem o knizky - napr. ich moze az odhadzovat, resp. zatvarat knihu, slaba orientaci v case, priestore a osobnych udajoch, neobratna motorika, nerozvinuty zmysel pre melodiu a rytmus, slaba sluchova pamat. A toto vsetko pri normalnej (popr. priemernej) inteligencii. Dieta nemusi mat vsetky prejavy.

Vyhliadky kazdeho dietata su ine, zalezi aj od rozsahu problemov. Ale rozhodujucu ulohu hra:
- vcasna navsteva u odbornika a rana diagnostika poruchy
- dobra spolupraca celej rodiny s odbornikmi podla typu poruchy
- aktivne kazdodenne rozvijanie dietata v rodine pocas beznych cinnosti podla instrukcii logopeda
- pokracovanie logopedickej starostlivosti aj v skolskom veku aspon pocas prveho rocnika.

sisstin
autor
26. bře 2010

Andrejko, super 😉 ono s tou Krejčířovou...chce to vychytat, když napíšeš fakt za těch 14dní...tak možná o prázdninách, ale stačí napsat o týden dýl..a už to bude taky září, říjen a dál 😉

jinak, už jsem to tu psala...dítě, které je ve vývoji na 2 roky začíná samostatně cíleně chodit podle rodiče 😉 takže je v hrubé motorice okolo 2 let 😉 Tygr to furt neumí, běhá tam, kam chce on...ale podle mě nepůjde, to chce hned do kočáru 😉

andreabe
26. bře 2010

siss,tak to potom docela sedelo, kedze nam v teste vysla ta hruba motorika najlepsie 😉
Padim domov, krasny vikend vsetkym 😉

szivem
26. bře 2010

simalex-ano sme od Kosic-Moldava nad Bodvou,my s plavanim nemame problem,mame to blizko v Saci,

sisstin
autor
29. bře 2010

Dobré ráno 🙂

zdravím po víkendu 😉

smisela: já bych ji už BEBE nepouštěla, to je fakt pro malé děti..a podle mě, ji to už nic nedá 😉 Tygr na to koukal asi do 18m, pak už ho to nebavilo....já ti doporučím Telletubies, je to vhodné dokonce pro děti až do předškolního věku! Děti se tam naučí spoustu věcí, a mluví tam jednoduše a srozumitelně 😉 Tygrovi se to moc líbí, napodobuje, co tam dělají...směje se těm scénkám, naučil se podle toho dělat papapa 😉 já to moc doporučuju 😉

sisstin
autor
29. bře 2010

jinak mrkněte do albíčka, dostala jsem tip na skvělé pracovní sešity už od 2let 😉

sisstin
autor
29. bře 2010

koukám, tady zaseš pondělní mrtvo 😝

holky, mám ŠÍLENOU radost...dneska jsme po delší době vytáhli knížku Moje první slova, Tygr si ji donesl..a on ji umí normálně celou! Já řeknu, ukaž: mimi, ponožky, čepici atd....a on fakt ukáže, je tam asi 20obrázků 😵 ale z čeho mám největší radost, Tygra začíná opakovat po mně slabiky. Není to náhodně, fakt po mně opakuje 😵 😵 😵 😵 😵

je to tak, jak říkala Dr., že až začne rozumět tak min. 50% mluvené řeči, měl by začít žvatlat a i opakovat 😵 😵 😵 tak snad už se konečně něco děje 😵 😵 😵

martinka79
29. bře 2010

ahoj siss, dnes jsem náhodou na tebe narazila. Tak čtu, že už to jen jen k lepšímu moc moc gratuluji. Krejčířová je špička. 😉 prosím písni mi vydavatele na ty prac. listy pro malé dětičky co máš v albu. díky moc.M. 😉

martinka79
29. bře 2010

jinak všem držím pěsti a ´t máte se svými ratolestmi jen a jen radost 🙂

sisstin
autor
30. bře 2010

čau holky, tak já asi trošku mluvim do dubu tady 😅 kde jste? 😅

Jinak to začínám s Tygrem vidět hodně optimisticky, ukáže už všechny části těla- jako i jazyk, zuby, pata, koleno atd., všechny části oblečení, všechna základní zvířátka 😉 porozumění je už na takový úrovni, že chápe i tu otázku pověstnou: Co uděláš, když máš žízen? Tak vezme pití a ukáže mi ho, fakt nestačím zírat...a najednou to jde tak lehce a samo, prostě třikrát mu řeknu název nějaké věci, a už ho umí.... 😕

ted teda zamakat na té sebeobsluze ještě 😝

andreabe
30. bře 2010

Ahojte, vobec nestiham,sa asi na dlhsie odmlcim, vela prace, mam aj volno, tak sa ozvem neskor. Musim si dat aj take psychicke volno, aby som nad vsetkymi tymi poruchami prestala na chvilu rozmyslat..

Siss:super, super !!! 😀 😀 strasne moc gratulujem, to je moj sen, aby mi maly zacal takto rozumiet, on mi stale rozumie iba usta, nos, ledva sa naucil oci,viac nechape..Tygr je velmi sikovny, to porozumenie je dolezite, u vas takmer uplne nastupilo, takze mozes cakat, ze Tygr zacne kazdu chvilu hovorit😉

U nas nic nove, malemu som nasadila homeopatika, uvidim, co to spravi. Zatial som si vsimla, ze zacal zvatlat a rozpravat si sam pre seba stylom: kuku, paa, jezzz, mama, maa, taa,tati, kokoko, kuu,ma...a toto melie ked ma naladu stale dokola🙂
S porozumenim bieda, vid priklad zo vcera:
Malemu som dala papierik, aby ho odhodil do kosa – vykonal.
Potom sa vycikal do nocnika a po oplachnuti som mu ho dala, nech ho da na miesto.
Asi po hodine som nasla nocnik narvaty v kosi😅

Tak pekny den a krasne sviatky vsetkym zelam, ak by som sa uz neukazala

simalex
30. bře 2010

siss:

Dnes jsme dobrali první láhev Nootropilu. Konečně. Myslím, že Lexíkovi už naskočila hladinka. Začal být neklidný, pořád poskakoval, něco vykřikoval, prostě jako z divokých vajec. Teď bychom měli mít 6 týdnů pauzu, ale nevím, nevím, jestli půjdu do další dávky.

Pořád uvažuju nad tím, že dítě by mělo cca od 2 let chodit podle rodiče. Já beru to, že mi Alexek utíká, chodí kudy chce, jako projev vzdoru a tvrdohlavosti. To tedy může být i nevyzrálostí? 😨

Jinak včera jsme byli na EEG. Docela to tam těch 25 minut vydržel. Výsledky budeme mít ve čtvrtek. Jak jsem ho tam ale viděla s tou "čepičkou" na hlavičce, tak jsem si říkala: ještěže jsme jen na vyšetření a není malému nic vážného. Je to šílené vidět své dítě na přístrojích. 😢

simalex
30. bře 2010

andrej: 😀 😀 😀 😀 😀 Příhoda s nočníkem hodně dobrá... Ale neboj, všechno doženete.

siss: Tygr se zlepšuje ze dne na den. To je skvělé. To Alexek zvládal až nekdy před čtvrtým rokem.

Alexek dělá pokroky, ale pořád to je takové podivné. Příklad: včera jsme byli na trzích a Alexek pořád říkal Vladan, Vladan. To znamenalo, že máme jít ke stánku s dřevěnými hračkami, kde si děti mohou hrát s několika vystavenými kusy. A důvod, proč říkal "Vladan", byl ten, že v sobotu jsme u toho stánku potkali sousedku s malým synem Vladanem. Prostě to takhle máme. Je líný přemýšlet, tak si to maximálně zjednoduší.

Už se docela těším na tu speciální školku a asi mě hodně mrzí, že jsem to neudělala už vloni. Mohli jsme být mnohem dál ☹ .

sisstin
autor
30. bře 2010

Simčo: ahoooj 😉 já jsem s tím Geratamem fakt spokojená, jsou vidět pokroky velký 😉 jako mně to s tím chozením podle rodiče smysl dává, u nás to tak fakt je 😉 ale Alexek umí chodit tam, kam chceš ty ne? Že třeba občas uteče, to beru...ale Tygr fakt NEUMÍ chodit cílesměrně, okamžitě řve a do kočáru..fakt takhle ještě nikdy nešel 😉