Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
9. črc 2011

pěknej chlebíkkkk 😵 😵 😵 😵

sisstin
autor
9. črc 2011

@ygreen pekárna mi to pěkně upekla 😅

smardik
9. črc 2011

@sisstin @ygreen díky tak pořídáme zajíce v pytli 🙂

sisstin
autor
9. črc 2011

@smardik já bych spíš pořídila nejdřív to loto 😉

smardik
9. črc 2011
smardik
9. črc 2011

ale normálně jsem venku žasla byli jsme za barákem a ti dva jezdili na motorce a Honzovi to nešlo tak mu pán co seděl na lavičce říká tak běž brášku potlačit a on fakt slezl z motorky a šel ho potlačit 🙂 a máte ho vidět co dělá jak i někdo s prominutím usere, to tu lítá a šklebí se jako že to smrdí, furt ukazuje na zadek a čeká naši reakci a komentář. ale už je to super už fakt čeká na můj komentář a jak není tak se rozčiluje

sisstin
autor
9. črc 2011

@smardik tohle je zbytečně drahý 😉 ale myslim něco takovýho, lepší to je s fotkama 😉 jinak já si myslím, že Tomášek dysfázii mít nebude...že to prostě bude opoždění celkové..a co bude dál, se uvidí 😉

ygreen
9. črc 2011

já nevím, ale Tobiášovi hodně pomohlo to, že v tom zajíci v pytli jsou ty obrázky plastické, že si je osahal, lépe se mu to myslím vrylo do paměti. Logopedka ho má taky a chce ho příště s Tobíkem dělat, jakože něco co umí, aby s ní začal spoluprcovat.

sisstin
autor
9. črc 2011

@ygreen no v tom zajíci jsou tři obrázky, a nejsou to fotky..tak nevím, jestli by to Tomášek pochopil 😉

smardik
9. črc 2011

@sisstin nehodlám to objednávat ted kuknu se po něčem u nás v obchodě, jen at vím po čem se asi dívat. No uvidíme co bude, v září se to snad u Krejčířové dozvíme ale zrovna ted je to víceméně jedno co to je, chodíme na logopedii, doma s ním dělám a víceméně je to stejné jen u opoždění i u dyfázky zrovna.

sisstin
autor
9. črc 2011

@smardik jj, ten začátek - to věnování se, je stejné...takže to je asi fakt fuk 😉

smardik
9. črc 2011

@sisstin asi tak ted je to zhruba stejné a časem se to nějak vyvrbí - bud to přejde nebo ne, bude to fakt dysfázka. ale v této chvíli je to fakt jedno

ale asi už z toho blbnu protože občas mám pocit jako by Tom nějaké slovo nebo jeho část zopakova, podle té intonace poznám co to je, asi mi už fakt šibe

sisstin
autor
9. črc 2011

@smardik tak ono to takhle začíná, že nejdřív to je jenom intonace 😉 jako u nás dneska "uík ua achá" a ono to bylo " Brumík se papá" 😅 😅 😅

smardik
9. črc 2011

@sisstin super jsme na dobré cestě. tak to bych nepřeložila, to je pro mě něco jak japonština 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
9. črc 2011

@smardik tak já to taky pochopila, až když mi toho Brumíka šel ukázat 😅 😅 😅 😅

ygreen
9. črc 2011

@smardik to znám, né to šibání, ale ten pocit opakování a intonace. To dělal Tobík tak poslední měsíc a kousek a teď posledních 10 dní začal opakovat hodně věcí a dnes třeba na mojí otázku jdeme papat odpověděl papa 😵 cíleně a zřetelně 😀 ségra zase o víkendu slyšela že po ní opakoval skoč! Máma zase že zopakoval nechci. Tak bych řekla, že to jsou počátky mluvení -- konečně 😵 😵 😵 😵

smardik
9. črc 2011

@sisstin tak hlavně že jsi to pochopila

@ygreen super jsou to naše šikulky

ygreen
9. črc 2011

no mě z toho mála co zopakuje přijde, že by snad nemusel mít problémy s výslovností, páč počátky slov opakuje přesně a jasně - papat - papa, nechci - nenete

sisstin
autor
9. črc 2011

@smardik ono právě, čím víc slov spojí...tím to je nezřetelnější 😉 jednotlivá slova (některá) už vysloví pěkně, ale jakmile jich spojí víc..tak to je nesrozumitelná změt...právě, čím víc mluví, tím tomu je hůř rozumět 😠

smardik
9. črc 2011

@sisstin to vymakáte a určitě mu i ta školka pomůže

ygreen
9. črc 2011

jo a logopedka je z Tobíka pořád rozpačitá, že z toho co jsem jí říkala, že vím 100% že rozumí a naopak co si myslím, že nerozumí. Řekla mi, že si myslí, že rozumí víc než si myslíme, ale tím jak nemluví a je takovej zaraženej to nepoznáme a on doposud neměl touhu nám to ukázat jinak to že rozumí.

A začal mě venku zlobit - začal mi utíkat, třeba z hřiště do lékárny pro lízátko, nebo naschvál mi utíká i když na něj řvu, sice se otáčí, ale prchá vysmátej dál. Naschvál mi na zahradu běhá v ponožkách vytlemenej. Začíná si rozkazovat kam chce a kam ne. Ale taky mu začalo vadit, když mu řeknu - tak ahoj a jdu za roh. Dřív mu to bylo šumák. Teď za mnou peláší.

sisstin
autor
9. črc 2011

@smardik tak on prej u dysfázky se pak ta výslovnost upravuje spontáně, spíš se musí makat na aktivní slovní zásobě a té gramatice. No fakt to jeho mluvení je peklo, furt čekám, kdy se to tak zázračně zlepší, jako psaly jiný holky, co maj děti s expr. dysfázkou 😝 on je fakt furt ještě asi malej no....prý největší zlepšení tak okolo toho pátého roku 😔

smardik
9. črc 2011

@ygreen jo tak se zlobením jsme na tom podobně ale mám z toho radost 😀 😀 😀

sisstin
autor
9. črc 2011

@ygreen jako je to možný, že je Tobís taková "složitá" povaha...ale obecně to takhle nefunguje...já si taky furt myslela, že Tygr rozumí, jen se mu nechce (stydí se atd.), a ted vím, že fakt nerozuměl....ony ty děti tak působí, i autíci, že stačilo by jen chtít a šlo by to 😉 když už fakt rozuměl, tak reagoval naprosto na vše...a to ještě vůbec nemluvil 😉

smardik
9. črc 2011

@sisstin tak na pět máte ještě čas ale už jste toho dokázali strašně hodně takže zvládnete i tohle

já psala o Tomovi včera na MMB a jedna mě "přesvědčovala že má Tom dysfázku" a naše logopedka e jí nějak nezdála, prý pro něj nedělá toho dost

ygreen
9. črc 2011

@sisstin čoveče a v čem to je, já myslela že porozumění a výslovnost si v ničem nebrání. Tak třeba má Péťa tu patlavost, nebo jak se tomu říká horší a fakt to půjde samo až věkem

smardik
9. črc 2011

tak mi zas logopedka řekla že má pocit že Tom občas hraje divadlo a nechce spolupracovat,mluvit že nemá zájem,potřebu

ygreen
9. črc 2011

@smardik Tom a Tob si jsou dost podobní podle mě, ale jsou tam takové detaily, ketré Tomáška spíš řadí do opoždění a Tobíka do receptivní. Ale kdo ví, co se z toho vyvrbí, třeba to bude okey 😉

sisstin
autor
9. črc 2011

@ygreen to je právě v tom, jak moc má to dítě narušenou expresi 😉 jsou děti, které třeba moc nerozumí a k tomu mluví relativně dobře (Katika od @jolinka), a jsou děti, které rozumí všemu, ale ta exprese je víc narušená (jako má Tygr)...kdyby měl jenom patlavost, tak by třeba patlal..ale jinak by měl ten rozsah aktivní zásoby a gramatiku k věku, "jen" by mu bylo špatně rozumět 😉

ygreen
9. črc 2011

@smardik Tobiáš má teď ukázkový vzdor na jakoukoliv žádost o cokoliv - ukaž, udělej, přines - NE, NE, NE. To viděla i logo, a i proto říkala, že nemlžeme dobře poznat čemu všemu Tobík rozumí, páč vzdoruje jak bejk - celej manžel je tvrdá palice 😠