Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

simalex
16. dub 2010

U nás se Vietnamci taky pustili do nehtů - mají to v Tescu. Lidí jsou nešťastní - prý to stojí kolem 250 Kč, ale dělají to z pryskyřice, která je snad u nás pomalu zakázaná. Byla jsem zrovna na pedikúře a nějaká paní tam přišla nešťastná, že není schopná si zapnout knoflík - ke všemu to mělo ještě šílený, až nebezpečný tvar. Prý to sundávají za 180 Kč. Mají to promakané 😀., ale pořád plno....

U nás je Vietnamců plné město, lepší obchody jsou jen v Tescu (Orsay, Takko, Garfield, Daichmann, Kenvelo) a věnec obchodů u Kauflandu (CÁčko, New Yorker, Kikka, Sport City,...). Tam ale není dětský koutek, tak pro mě docela problém 😝. Bohužel je tam taky Dráčik, takže s Alexkem se tomuto místu raději vyhýbám.

sisstin
autor
16. dub 2010

Simčo: já to do té školky ale ani nezkoušela, nám to vyloženě psychologové nedoporučují, aby tam šel od tří let 😉 prý tak ve 4-5, podle toho, jak na tom bude psychicky 😉 jinak tady se školkama není zas až takovej problém, pokud nechceš nějakou spešl..do logo by ho vzali 😉

vojtisek2007
16. dub 2010

no holky mě teda hóóóóóódně sklamal Deichman - koupila jsem tam loni Eli sandálky a ty samý měla i kámošky malá a nějak jsme přišli na to kde jsme je kupovali, tak já že v Deichmanu - měli snad nějakej i ten atest s žirafou či co - za 550,- a ona že u čongů za 120,-tak mě normálně šel mráz po zádech, zkoumali jsme je důkladně a fakt byli naprosto stejný...tak teď radši Reno, u Bati si málokdy vybereme ☹...tenisky kupujeme ve sportu a je klid - já když vidím na těch stánkách jak mají takový pěkný značky třeba Mike - a u toho fajka - to M tak hezky namalovaný že letmý pohled prostě čte NIKE, nebo Adidas - Adibas....zavřela bych je, parchanty

sisstin
autor
16. dub 2010

Péto, v Deicháči...pokud si nekoupíš ty Elefanty, tak to je běžná obuv, kterou maj fakt i u čongů 😉 já nakupuju v Cicibanu pro Tygra, jako pálky ..sandály za 1500, ale jsou fakt suprový 😉 a pak beru z Nextu něco 😉

simalex
16. dub 2010

U nás vidím stejně boty v Hypernově (Albert) a u Vietnamců. Ceny cca stejné. Když byl Alexek malý, koupila jsem mu sandály přímo ve zdravotnických potřebách (boty roku, prý) a to byla katastrofa. Nožička se mu hroutila, prstíčky lezly ven.

Většinou kupujeme u Bati, ale výběr u nás a třeba v Ostravě se vůbec nedá porovnávat. U Bati se m líbí ta řada do čísla 26, fakt pěkné botičky. Ale bohužel už delší dobu pro nás malé. V jeho čísle není skoro nic. Jako vždycky....

Malému pořád strašně roste noha, takže všechno máme na chvilku 😝 . Už teď má číslo 29!!!!!!!!!

Siss: Ty jsi z Pardubic? Velikostí docela srovnatelné město s námi (Opava - teda my budeme kolem 80 tis.), ale zdá se, že máte větší možnosti.

Kdysi jsem byla v Pardubicích - někde na sídlišti dělat předváděčku (dodnes mi nezaplatili 😀 ). Studovala jsem v HK.

sisstin
autor
16. dub 2010

Simčo, tak Tygrovi noha neroste skoro vůbec...má jednu velikost tak rok 😕 ted je na 23 😅 , jinak já mám nohu číslo 35 😅 😅 😅 jinak tady otevřeli Afi palác a víc obchodů, takže už to docela jde s tím nakupováním 😉

vojtisek2007
16. dub 2010

Tak vojta má nohu 26,27 podle toho,jaký boty. a ty sandály z toho deichmanu byli fakt s tim elefantem (ne žirafou, tu maji u bati), no už tam nejdu, ani okolo 😀 . Simalex máš pravdu, to co mají v hypernově je hrůza, a normálně to tam lidi dětem kupujou....já nevím, ale boty bych nikdy nekoupila u čongů nebo v hypermarketu jako je hypernova....může se tím pokazit noha na celý život...budiž tepláky, z toho vyroste, rozerve to...to dokážu pochopit, když těch peněz není tolik , ale investovat do kvalitních bot mi přijde celkem normál...Jinak já mám nohu 40 a Honzík 39 (a to je mu 11, chci to vidět potom...brácha má 50-52,některý boty si nechává šít u ševce)

Já jinak dneska byla za aktivistku a udělala jsem práce za týden....ještě před polednem jsem si zadělala na koláčky, tak teď dopékám poslední pekáč (4) a sežrený budou tak do půl hodiny 😀 . večer přijdou známý na návštěvu, tak jich musím pár schovat, ať jim mám co dát ke kafi.

sisstin
autor
16. dub 2010

Péto, tak to je ale divný...páč Elefanten je certifikovaná německá značka 😲 www.elefanten.de 😉

sisstin
autor
16. dub 2010

my máme tyhle, to mu koupili naši http://www.elefanten.de/catalogue/catalogue.do?...

sisstin
autor
16. dub 2010

jo, a stály 800Kč 😕 jsou tam ty vaše? 😕

simalex
16. dub 2010

Dneska fičím na třídní sraz. Alexka si vzal René už v 16.45. Takže malého už nevidím, až zítra. To je divný pocit. Když jsem volala mamce, ať Alexka připraví, dala mi ho k telefonu a malý říkal úplně zřetelně: "Ahoj mamimko", já: "Ahoj broučku. Co děláš?", A: "Emm, nevim. Mám tě taky rád." 🙂

Brouček, už teď se mi po něm stýská.

Všem přeju hezký víkend!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vojtisek2007
16. dub 2010

http://www.elefanten.de/catalogue/catalogue.do?...
Tery tyhle jsou jim nejpodobnější, ale úplně přesně ony to nejsou (nemáme takovou barvu), už jsme je kupovali vlastně loni v létě.....ještě si pamatuju, jak se jim manža smál, že mají podrážku (takový to hnědý) jak gumu od traktoru,no jo no...co naděláš.

sima - tak si uží srazík, já jdu vykoupat dětičky. Pa holky

sisstin
autor
16. dub 2010

Péto, mně se prostě nezdá..že by měli čongové kožený boty...ono to může vypadat stejně, ale matroš jinej 😉 já vybrala Tygrovi v Cicibanu nádherný...modro-krémovo s červeným, ehm 1399...to se zas prohnu...zejtra pro ně jdem...

Souboj Titánů bomba 😀

jolinka
17. dub 2010

\simalex

Ako sme na tom s otazkami? Je to take vselijake. Katika ma trochu zvlastnu komunikaciu, vzdy musi byt iniciativa na jej strane. Ona sa prihovara ak chce, pyta sa ak chce, odpoveda ak chce. a to AK je neznama velicina. Ale vseobecne sa v otazkach zlepsila, viac sa pyta za posledne 2 mesiace, aj ked hlavne KDE? Kde si mamka? Tato v robote? Johanka v skolke? Kde mam hladat? Obcas si mrmle ked sa jej nieco nepaci Co si to robila? Co mam robit? ale myslim ze este celkom nechape tie otazky, proste to nie je k danej situacii.

Ked bola mensia tak 2 az 2,5 rokov tak na kazde prihovorenie sa, to je jedno koho, reagovala tak, ze otocila hlavu a zadivala sa do dialky. Pripadne este hodila usmev mony lisy 🙂 Teraz to robi uz len ked sa jej nieco spyta cudzi clovek, cudzi su vsetci okrem mna, tatu a Johanky.

Ja sa jej spytam trebars co namalovala, ona obcas odpovie, obcas hodi hlavu nabok a povie nieco uplne od veci, trebars Chcem cukrik.

Minulu nedelu sme boli na kupalisku a uplne ma sokovalo, ze sa Katika zacala prihovarat uplne cudzim ludom. Prisla ku satniarke, hovori jej Katika ide kupat, potom v bazene kazdemu vysvetlovala Kati plava, Kati plava oskom {s kolieskom}. O tom potom, ze jej nikto nerozumel lebo sme boli v Madarsku 😀 Tiez cez tyzden v obchode predavackam, zakaznikom ukazuje, ze ma dazdnik, kvetinky ... zlata 🙂

jolinka
17. dub 2010

No ale aby nebolo vsetko ruzove, za posledny tyzden dva sa jej totalne zhorsilo spravanie na ihrisku. Vzdor jak svina.

Na ihrisku je Kati jak neriadena strela. Najviac sa smeje, najviac beha, najviac sa bije, najviac vresti. Hlas ma teda poriadny. Ked zacne ziapat, ludia so zdesenim uskakuju. Vadi jej ked niekto kruti kolotoc okrem nej, zhadzuje deti z hojdacky, hadze kamene zo smykalky. mamicky milych sporiadanych deticiek prevracaju ocami v tom lepsom pripade, v horsom ju chcu vychovavat alebo nam okato davaju najavo, ze MUSIA kvoli nam odist. Kati ale terorizuje len male deti, od 3 nizsie, ku starsim je ako med. Ani nehovorim, co robi malemu Miskovi, maly sa jej uz boji, ked len daco v byte zakrici, uz bezi zo strachom a placom ku mne.

To mozno nesuvisi s temou nestandartne deti, vojti je na tom podobne, ze medzi 2 standartnymi detmi jedno nestandartne. Proste si teraz po Katike velmi ostro uvedomujem ako bezi vyvoj bezneho sikovneho dietata. To co som u najstarsej Johanky brala ako samozrejmost, nejake milniky jej vyvoja casto presli okolo mna bez povsimnutia. Teraz u Miska vnimam ako zazrak. inule som spocitala ze pekne zrozumitelne s porozumenim hovori asi 20 slov a to este nema 16 mesiacov. Booooze Dvadsat, moj uzas asi pochopi len ten, co zazil nerozpravajuce dieta... 🙂

Joli

vojtisek2007
18. dub 2010

Ahoj,

Joli - Vojta taky strašně křičí - asi jak nemůže Elišce vysvětlit co po ní chce, stoupne si před ní a přímo do obličeje jí strašně zaječí, Eliška se ho taky bojí....teď mu teda už za to dávám na zadek, nevím co jinýho, nebo jí strašně kousne - až jí teče krev....a přesně jak píšeš, co jsem u nejstaršího kluka brala jako normální, tak na to u Vojty čekám jak na zázrak (kterej se bohužel stále nekoná ☹ ) Eliška je taky šikovná, zkouší, povídá, opakuje...Ikdyž abych jen vojtu nepomlouvala, taky se snaží opakovat, fakt snaží - včera jsem jeli autem a povídali jsme si něčo s manželem a on "...že je to sráč.." a zezadu se sedačky milým hláskem - sráš,sráš....no zasmáli jsme se, budeme muset dávat pozor co povídáme. Jinak teď se naučil "sám", takže všechno sám, sám,sám. Včera jsme byli opékat buřtíky, tak sám pekl, sám krájel, sám přikládal...

Tery asi máš pravdu, fakt třeba byli z jinýho materiálu, každopádně mi to hnulo žlučí.... 😠 koukala jsem na ty botky z cicibanu - na netu...moc hezký májí, ale obchůdků pár, a přes net boty dětem kopuit nemůžu 😠

sisstin
autor
18. dub 2010

Brý den 😉

Péto, já už bych se nebála koupit přes net z toho Cicibanu..oni maj střihově všechny boty stejný a Tygrovi fakt sedí, takže to příště už asi risknu koupit virtuálně 😉

jinak jak píšete o tom, jak máte všechny tři děti jiné..co jste brali u starších normálně, tak u nestandartních je strašně těžký..a ted u nejmladších si toho vážíte 😉 já právě ten psala holkám, jaká obrovská změna se stala s Tygrem, že to ani není možný...sice občas brblám, jak je náročný, že ted vyžaduje pozornost neustále..ale, zrovna jsem vzpomínala..jak to bylo, když měl Tygr rok, rok a půl..rok a tři čtvrtě. On o žádnou pozornost nestál, on to přímo nenáviděl..... 😒 on si někde seděl, něco si někam překládal a byl nejštastnější na světě...nikdo se mu do toho nesměl montovat. Běda, když jsem se opovážila ho učit nějaký básničky, něco mu ukázat někde...NIC..řev, řev, řev....jeli jsme v kočárku, on tam seděl tak nakřivo..skoro ležel...koukal do jednoho místa..nic ho nezajímalo, na nic neukázal, na nic se nedíval...seděl tam jak mrtvola...

a ted? Zajímá ho naprosto všechno, na všechno ukazuje, všechno se mnou sdílí. Hraje si se mnou třeba hodinu v kuse, malujeme, stavíme, kreslíme, vkládáme puzzle, prohlížíme si knížky..a já nevim co. Umí takový ty básničky s nápodobu- vařila myšička kašičku- jezdí mi prstíkem po dlani, pak chytá za prsty, jak odříkávám....venku to miluje, ukazuje na zvířátka..dívá se na pohádky...prostě fakt takovej malej zázrak 😕 😵

vojtisek2007
18. dub 2010

Tery když já bojím, že neodhadnu tu velikost ☹ Eli má docela "širokou" nohu....asi zajedeme do Pardubic, skusíme a uvidíme, a pak můžeme brát přes net...příští týden tam jedou známý, holka tam má nějakej turnaj v házený, tak by jsme jeli taky....nebo až budeme v Praze u té Krejčířové

sisstin
autor
18. dub 2010

Péto, no oni už skoro žádný letní boty nemaj 😒 vyprodány prej už skoro na konci března 😒 za chvíli tam budou mít už podzimní...je to mazec s těma dětskýma botama 😕

fotky boží, Vojtas vypadá jak anděl..to teda Lukášek od Andrey taky 😀

vojtisek2007
18. dub 2010

Tery dík - Tygr je taky takovej blonďáček k sežrání 🙂
na tom netu ještě nějaký ty botky mají...tak nevím, chlapovi se moc jet nechce a já takovou dálku sama s dětma asi nepojedu, asi to risknu přes net, jestli něco vybereme 🤐 v úterý ještě jedeme u nás do města - Eli má nějaký očkování a Vojtovi potvrdit od mudry do školky...tak ještě koukneme k Baťovi, ikdyž tam většinou není výběr, do Deichmanu nejdu 😠 a jinak je tu pár sportů, tam sandály nekoupím - teda takový jako si představuju....

vojtisek2007
19. dub 2010

Ahoj holky,
tak kde se všichni flákáte ???
My měli bezva víkend, jsem si odpočinula, nic jsem nedělala, staral se chlap...

Sima - jakej byl srazík ?

simalex
19. dub 2010

vojti:
Sraz byl docela v pohodě. Jen se scházíme poměrně často (cca co 3 měsíce), tak už trochu docházejí témata 😒. Ale jinak dobré.
Musím pochválit Alexka, že je s ním poslední dobou docela řeč. Dá si říct a nemusíme řešit tolik jeho vývratů. Včera strávil dpoleden "opravováním" staré tiskárny, bylo to úsměvné. Někomu i kvůli tomu "volal" a asi vykládal, co s tím je a že se to musí opravit 😀.
Neštovice jsou na ústupu. Příští týden už do školky.

simalex
19. dub 2010

Joli:
Kati musí být chvílemi úpně k sežrání a roztomilá (historka s policajtem nebo na koupališti). A pak ti čertíci na hřišti. Třeba se to později zlomí, jako u nás. U Vás ale mají ty děti jiné výchozí prostředí. Alexek je sám, tak nemusí s nikým o nic "bojovat". Teď si připadám docela v klidu, ale až zase začne některé z jeho dalších šílených období, budu si zase zoufat.

Dá se ale říct, že se Alexek v kolektivu už nějak moc agresivně nechová - jen po mě požaduje, abych za něj řešila situace typu: chci jeho auto, a to okamžitě, chci na houpačku, něco udělej s těmi houpajícími se dětmi apod. Urputnost pak přeroste v řev a neustálé dožadování, kdy odcházíme s šíleným křikem. Taky bývá docela hodně urážlivý. To mě štve, protože kdyby mu to mělo zůstat, tak to by mě nebavilo. 😝

Ještě tak pře půl rokem ale třeba ve školce kousnul holčička, která se o něj chtěla starat a Alexkovi to zrovna nevonělo. Pak praštil autíčkem děti, protože si s ním chtěly hrát. Nebo vzal po hlavě ve školce chlapečka, protože si s ním nechtěl hrát na doktora a nechtěl se od Alexka nechat vyšetřit.

V pátek jsem mluvila s paní, která má 2 děti s těžkou dysfázií a to je fakt mazec. Ve 4,5 letech 30 slov. Tyto děti prý mívají hodně hlasité projevy, jsou jakoby uřvané. Někdy začnou křičet z ničeho nic. To je asi jako když mluvíte česky na cizince - člověk si myslí, že když bude mluvit hodně nahlas a pomalu, tak té řeči porozumí 😀.

Joli: zapomněla jsem, jak to teda vyřešíte s tou školkou?

S těmi otázkami jsme na tom podobně. Někdy odpoví, někdy ne. Oblíbená odpověď: hmm, nevím. Myslím, že těm otázkám v převážné většině nerozumí, jak jsi psala. Sám se sice zpetá (včera se ptal: mami, můžu ještě do školky? - ještě a už je pro něj úplně to stejné), ale cizí otázky jsou problém.

simalex
19. dub 2010

Holky,
ty vaše děti jsou si nějak nápadně podobné. My teda nejsme jižanský typ (A má světle hnědé vlasy a je bílý jako křída), ale do vašich andělských loken a vzezření máme daleko.

vojti: super, že malého baví takto pomáhat. Jak to snášíš při své preciznosti? Já někdy trpím, že malý něco třeba lepí nakřivo a tak. Moje známá třeba nemohla skoro nic nechat děti, protože nesnesla, že to nebylo provedeno pořádně a dostatečně rychle. Jasně, že naše děti jsou malé, ale trochu tím taky někdy trpím. Místo toho, aby mě těšilo, jak se snaží. No, ale učím se to. Vychutnávat si s Alexkem každou hezkou chvilku.

sisstin
autor
19. dub 2010

čau holky,

tak my máme nějakej moribundus 😝 Tygr jen trošku soplí, jinak vypadá v poho...já mám teda rýmu jak prase..a celkově "sa volako na piču cítím" 😅 😅 😅 😅 😅

vojtisek2007
19. dub 2010

sima - no tohle mě "bere" spíš u toho staršího, občas se neudržím a píšu za něj domácí úkol, aby to bylo hezky,rovně,podtrženě....apod, notovou osnovu na hudebku, pak různý takový přípravy na pracovky...to je moje, Vojtovo "dělání" mě zatím nechává zcela v klidu, ikdyž teď si dávám bacha, když jdu škrábat brambory, aby nechtěl taky - nikdo jinej s ním šrábat nesmí a pozná jestli už naškrábal dost nebo ne ☹ takže ho nijak neošulím....v sobotu naškrábal brambory na oběd pro všechny - trvalo mu to cca 3/4 hodiny a fakt to měl hezký 😀

zítra má Eli to očkování a Honzík 11ti letou prohlídku, tak okouneme nějaký ty sandály, tak jsem zvědavá...po netu jim zase objednám crocsíky - ty mají děsně rádi...

Tery - a kdes k tomu přišla, proboha, já zase viděla v telce, že se valí nějaká vlna střevní chřipky.... 😝 😝 😝

sisstin
autor
19. dub 2010

Péto, crocsíky už máme taky 😀 jinak u nás ted byli všichni nemocný doma..a v okolí taky, takže jsem to i čekala..já jsem takovej chcípáček, že všechno hned chytim 😝 jinak na tyhle "střevní" záležitosti netrpim, to se mi kupodivu vyhýbá 😝

holky, já ted musím řešit nějak, jak naučit Tygra, aby přikývnul nebo zavrtěl hlavou....ale nějak moc nevím, jak... 😕

vojtisek2007
19. dub 2010

já jsem bohužel teda taky asi chcípák a chytí se mě všechno, i ty střevní bohužel 😝 😝 😝

Tery a co učit před zrcadlem - vojta se děsně rád kouká do zrcadla a dělá na se ksichty 😀

sisstin
autor
19. dub 2010

jinak tady jsou ty boty z Cicibanu , a tady jsem si udělala radost já 😅 😅

maargitt
19. dub 2010

ahoj🙂 mám taky takovou lehce nestandardní holčičku.... můžu k vám? 😉 nevím přesně jak bych popsala v čem je jiná, ale faktem je, že jako ostatní děti není 😒 máme za sebou pychologa v roce a půl, další vyšetření ve dvou letech.... závěry nijaké.....