Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
2. srp 2011

ahoj holky
@sisstin dnes jsme dělali logo karty, když Tobiáš ležel po obědě v posteli a jen tak mezi tím, když jsem mu ukazovala karty, tak si dal k pusině prst a "pšššt" a otočil se zadkem ke mě 😀 😀 😀 😀 nikdy to gesto nedělal a ani v těch logo kartách není (dělám ho jen já, když chci aby byl tiše). Nevím jestli to mělo být na mě jako ať jsem potichu, že chce spát, nebo to mělo být jako následek logo karty s mašinkou ŠŠŠŠ a připomělo mu to tohle moje gesto, ale pak jsem to zkoušela ještě několikrát, že jsem to udělala a on to zopakoval a krásně to pššššt měl odposlouchané. Tak snad je to zase krůček v před.

evcaaaaaa
2. srp 2011

ahoj Kocky zdravim po dlouhe dobe prtz mi umrela babicka tak jsem nejak nemela silu a priznam se ani chut nic psat neco jsem letmo procetla

jinak jsme dnes byli na neuro a tady je zprava
uziva hodne žargon s aktivne cca 10 srozumitelnych slov ukazuje vyzvam vyhovi nekdy napadne hlucny ale postupem doby intenzita hlasu snizena
HM běhá, zvladá chuzi doo schodu a ze schodi pokousi se i stridat nohy leze na zebrik v oblibe skluzavka
JM konstruktivni hra s vkladackami v oblibe auta vlacky skluzavka navlekani koralku
hyg,navyky pleny na spani v prubehu dne se hlasi
vyzivo.fce- dobry jedlik polykani bez potizi
verbalni projevy viz vyse zvladatelesne schéma napodobuje zviratka
socialni kontakt dobry spoluprace ke svemu veku velmi dobra aktivni zajem o veci v mistnosti aktivne si hraje s autickem

EEg zaznam z 15.9 2010 zaznam nedokonale nehodnotitelny pro nespolupraci bez laterizace bez zn. specifi. a loziskove abnormity elektroghneze odpovidajici klaendarnimu veku

zaver Neurotopicky nalez v norme vyvojová uroven odpovidajici kalendarnimu veku

Ve ctvrtek jdemem na to BERA vys. tak nam drzte pesti at to vyjde pac jsme se tak nejak shodli ze pokud se to nepodari ve spanku nebudeme to lamat pres kolenoo a nebudeme podstupovat narkozu a i doktorka si troufla rict ze postizeni sluchu tam nebude
toz tak pak jdeme jeste 25.8 na EEG ve spanku a s vysledkem k mudr Fastove do fakultky

sisstin
autor
2. srp 2011

@jolinka jo a Joli, podle popisu to jsou ty karty, které jsou až od 4let, takže Miško je borec 😉

sisstin
autor
2. srp 2011

@evcaaaaaa no takže máte nález úměrný k věku, takže super 🙂 a ve 2 letech je norma 10-250slov, a to jsou i slova, která jsou "jiná" než naše, nemusí být srozumitelná..stačí, když tím dítě označuje stejnou věc 😉

mně už to splývá... Vy máte jaký problémy? 😉

evcaaaaaa
2. srp 2011

my -????? "nemluvime" nejsme proste tabulkoviiiii

sisstin
autor
2. srp 2011

@evcaaaaaa no jak píšu, v tomhle věku je norma 10-250slov, takže jste v normě... 😉 pokud chlapeček jinak normálně rozumí mluvené řeči, ukazuje a dorozumívá se neverbálně, tak zatím to je v pohodě 😉 pokud by třeba do 6měsíců nebyl v té řeči nějaký pokrok, tak už je určitě záhodno navštívit klinického logopeda, který usoudí, co dál 😉

je fajn, že jdete i na to vyšetření sluchu, aspon vyloučíte fyzickou příčinu 🙂 ale jinak je to norma, sice širší, ale stále norma 😉

sisstin
autor
2. srp 2011

@evcaaaaaa a v tom ostatním, je úplná norma..řekla bych i šikovný..přes den bez plenek, už i střídá nohy na schodech atd. Prostě já bych řekla, že zatím naprosto standartní dítě, které má třeba jen lehce opožděný vývoj řeči 😉

evcaaaaaa
2. srp 2011

@sisstin diky 😉

evcaaaaaa
2. srp 2011

jj jinak je sikulka tu pasivni zasobu ma fakt obrovskou bez problemu zvladne pokyny typu vrat to zpatky podej mi to dones mi to atd v knihach ukaze vse na tele pozna uz fakt kde co apod.

sisstin
autor
2. srp 2011

@evcaaaaaa jj, to je fakt k věku...ted už by pomalinku měl začít chápat i ty věci typu: co si vezmeš ven, když prší? Z čeho se pije? Čím se jezdí? atd., po druhém roce už přichází tady to "hlubší" porozumění 😉 takže to třeba můžete trénovat na obrázkách. Jinak bych ho rozvíjela tak nějak normálně, nic speciálního podle mě zatím fakt nepotřebuje 😉

evcaaaaaa
2. srp 2011

@sisstin ok sis a mohla bys mi doporucit nejake pomucky atd a o to stinove pexeso to uz by zvladl ne???

sisstin
autor
2. srp 2011

holky, tak já právě objednala novou hru od Granny- Bim Bam, je to na rozvoj sluchový percepce, což je u dysfatických dětí fakt extrémně důležitý 😉 Je k tomu Cd se zvukama a dítě podle zvuku na kartičkách hledá předmět, který ten zvuk vydává. 😉

zmuzle
2. srp 2011

Holky, tak Vam sem zase vstoupim a prispeju k tematu. Nahodou jsem videla v krame prezentaci her a tak sem davam odkaz. Myslim, ze tam maji pestry vyber her. Tak se podivejte.
http://www.zabavneuceni.cz/logicke-hry/c-1144/

sisstin
autor
2. srp 2011

@zmuzle hry jsou super, některé se mi moc líbí..ale je to min. 5+

zmuzle
2. srp 2011

@sisstin To mas pravdu, ale ty pexesa, vystrihovanky, omalovanky taky vypadaji zajimave. Koukala jsem, ze tam maji treba i to stinove pexeso, protiklady nebo i cesko-slovenske pexeso ap.
Mam to kazdopadne ulozene a treba casem vyuziju.

ygreen
2. srp 2011

Bim Bam objednáno a taky Loto dům s tím teď budeme hodně pracovat

ygreen
2. srp 2011

A chci ještě koupit tu stavebnici logico, mají ji v Dráčikovi a mám tam slevičku, tak ji koupím taky

smardik
3. srp 2011

dobré ranko

@zmuzle díky za stránky zrovna) jsem to naházela do košíku a objednám - pexesa, samolepky atd.

@evcaaaaaa to je teda malý šikulka

@sisstin super hračky si ukládám a časem snad k některým dospějeme 🙂

my zas doma včera hádku kvůli Tomovi, vzdávám to a o Tomíkovi už se vůbec do Krejčířové bavit nehodlám

smardik
3. srp 2011

@evcaaaaaa ted mě napadlo nechceš něco z těch stránek objednat? že bychom to vzali najednou když jsme kousek od sebe a pak dáme srazík, beru to na dobírku pak je tam platba převodem pomocí systému Pay Unějaká a to nevím co je a nemám to-asi takže dobírku

ygreen
3. srp 2011

dobré ráno

@smardik ach jo, chlapi někdy holt reagujou mizerně, mají strach a vyjadřují ho agresí. A byl s váma manžel u neuroložky, apod, aby slyšel min. to že Tomík není standartní?

ygreen
3. srp 2011

@sisstin dotaz, Thea (bude mít 11 m) už asi 2 měsíce cíleně ukazuje - parádně, ukáže, koukne se na mě a čeká až řeknu co to je, ale občas si vezme i mou ruku a vede mě abych jako ukázala já, je to v tomhle věku ještě normální? Někdy to vypadá jakoby se chtěla střídat - ukáže ona, já, ona já

sisstin
autor
3. srp 2011

@ygreen jj, to je normoš 😉 Thea je naprosto tabulková, začla ukazovat v tom 9 měsíci 😉

ygreen
3. srp 2011

@sisstin díky, ona je fakt ukázková a šikulka 😵 😵 😵

smardik
3. srp 2011

@ygreen nebyl s námi nikde ale určitě půjde k té Krejčířové jen to nějak s Hanym musím vymyslet. k ní chci určitě at jde to bude to nejdůležitější vyšetření a snad pro něj bude mít už váhu

dneska jsem se smála venku přišlo mi že Tomík rozuměl, ale asi ne, nebo fakt nevím. Kluci jeli na motorce a já vezla kočár a Hanysek se mi nějak zakoukal do holčička a jen ji dával ruku a hladili se po vlasech a Tom chvíli byl s námi a pak odjel-já myslela že se vrátí jako vždy a nic, odjel fakt daleko vůbec jsme na něj neviděla, jel až k baráku málem. no a přijdu k němu a dělala jsem mu tytyty že to nesmí, že se o něj bojím. On se na mě jen usmál jak andílek a ukázal na sebe a řekl ne, pak fur ukazoval na motorku a smál se a pak ukázal na Honzíka a mávnul rukou že nejede. No já si to přeložila že on říká nezlob se na mě, já za to nemůžu to ta motorka jela rychle a Honzík jel pomalu. byl sladký 😀 😀 😀

smardik
3. srp 2011

jo jinak jsem se dozvěděla že v té logo školce chtějí vyjádření SPC a tam že dělají nějaké testy podle kterých určí jestli dítě vezmou nebo ne

sisstin
autor
3. srp 2011

@smardik no já jsem si říkala, že by bylo dost divný...kdyby do logo školky brali jen tak, bez jakéhokoliv doporučení nebo tak 😉 ale já bych Tomíka spíš teda směřovala do školky speciální 😉 ne do takové, kde jsou jako úplní ležáčci..to samozřejmě ne...ale do takové, kde jsou děti s opožděným psychomotorickým vývojem 😉

páč jestli je to klasická logo školka, tak to tam s ním nebudou zvládat..tam ty děti musí být ve vývoji na normální úrovni, "jen" mají špatnou řeč 😉

smardik
3. srp 2011

@sisstin no já doufám asi naivně že za ten rok a něco to zvládneme tak aby mohl nastoupit do té integrované školky. U nás je právě fakt pro takové děti jen ta školka kde jsou hodně postižení a tam ho dát nechci, jinak bych ho musela vozit do vedlejšího města někde, ach jo.

sisstin
autor
3. srp 2011

@smardik a jo, vždyt vlastně Tomík půjde až skoro ve 4, já jsem truhla...no do té integrované si myslím to bude v pohodě 😉 🙂 jinak balík připravenej, zejtra ho odnesu...dneska se mi už nechtělo 😝 a bacha, je to docela velký jo...tak at s tím počítáš 😅

dala jsem ti tam i nějaký bodýčka a overaly pro Honzíka, vel. 92 to je...a ještě nějaký vládačky, co se mi tu jenom válej..

smardik
3. srp 2011

@sisstin jo Tomík půjde skoro ve 4, pak mu budou 4 v říjnu, ted školku neřeším, od toho září chodí na 5dní v měsíci do těch jeslí-nakonec bude na celý den cca mezi 8-9 přijde a domů mezi 16-17 a uvidíme jak bude zvládat a příští rok ho snad vezmou do té integrované-zatím jsem slyšela jen chválu, učitelka na mě taky působila dobře, je jich tam mín a nemusel by se tam trápit že nebude stačit ostatním dětem, uvidíme snad ho vezmou ale tak mohli by když už bude mít skoro 4 roky, uvidíme. speciální si zatím fakt nechávám jako poslední možnost kdyby ostatní selhali

dík jsi poklad 🙂 🙂