Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
4. srp 2011

@sisstin ale jo, třeba jak je znělka na ten puding kráva Paula - Tobiáš ho miluje a vždycky vyskočí a kouká na mě a tátu a očekává, že budeme zpívat a děsně se směje. Nebo běží k telce, tam se mu něco líbí, tak se kouká co my na to, jestli se díváme. Ale musím říct, že ty okamžiky, kdy Tobiáš něco chce vědět - jakože se otočí a kouká na mě s otázkou je čím dál víc. Ale prostě hlavně se to týká bejkáren 😅

sisstin
autor
4. srp 2011

@ygreen jsi to jasně viděla u toho Tomíka, ukázal na jahodu a čekal, že maminka řekne" to je jahoda"..venku na něco ukazoval a čekal, co mu na to řekne...když se mu něco líbilo, tak na to ukázal a hned se díval do kamery ... prostě tam ta neverbální komunikace je fakt ukázková, leč teda opožděná pro změnu 😉

sisstin
autor
4. srp 2011

@ygreen no když tam je právě důležitý to ukazování 😉 ne jenom koukání 😉 mě zaráží na Tobísovi, že on reaguje především na to, co se děje v televizi..znělky a tak..to mi přijde fakt takový trošku autíkovský..víc by měl reagovat v normálním životě na běžné věci 😉

ygreen
4. srp 2011

@sisstin já vím, že receptivní není prdel, ale jsem docela optimistická, páč Tobiáš funguje až na detaily bezvadně a od toho března udělal neskutečnej pokrok, jakoby praskla bublina ve které byl. To sociálno se třeba změnilo o 100%. Je to vidět ve vztahu k dětem i k prarodičům. Jak napodobuje dět, když něco dělají - běhají sem tam po louce a on s nima, apod. Jak vyžaduje tu dětskou přítomnost, když jsme třeba u tchánovců a je tam neteř se synovcem. Když vidí nás, nebo babičky a s dědama, tak letí a objímá, ta radost je prostě vidět. A funguje prostě normálně.

ygreen
4. srp 2011

@sisstin Tobís miluje telku od mala. Ale Thea taky a ta je ukázková. ale né jen znělky - ten puding, on třeba ten puding zbožnuje a ta znělka s emu líbí jak tam děti zpívají. baví ho to. Jinak on jako nějak nevejrá na znělky, počasí, apod. Má rád reklamy, ale už ho to pouští - ale hodně to co je v telce napodobuje - tančí, zvedá ruce, skáče, apod. A jinak pohádky, ale jen některé. Má rád s příběhy - Bořka, Lego dvd, šmouly

ygreen
4. srp 2011

ale mě přijde že reaguje normálně, vaříme spolu, nebo když něco děláme, apod. A te´d ho fakt baví ty logo karty, to ukážu a on s ena mě dívá, směje se a čeká co řeknu 😉

A já si na něco vzpoměla, ty logo karty - vzal mi je, dal jena hromádku na stůl a začal je dávat po jedné na druhou stranu a vždy se na mě podíval a OČEKÁVAL až mu řeknu název a tak několikrát za sebou. A pak je rozložil na velký stůl a na přeskáčku mi ukazoval a chtěl abych pojmenovávala.

sisstin
autor
4. srp 2011

@ygreen tak třeba to sdílení pozornosti ještě přijde 🙂 já myslím, že právě chlapeček od @andreabe s tímhle má taky obrovský problémy...že to nedělá bud vůbec, nebo fakt minimálně 😕

ygreen
4. srp 2011

nebo reklama na kostíky, to ho děsně bahní a hned mi ukazuje že má ty tetování (už všude po těle)

sisstin
autor
4. srp 2011

@ygreen já vim, že ta holčička stejně stará jako Tygr právě hrozně milovala televizi, napodobovala ta gesta a tak..že já jsem si říkala, že určitě autík nebude...a má od dvou a čtvrt od Krejčířový atypický autismus 😉 takže já fakt nevím... 😉

ygreen
4. srp 2011

a jak fungovala jinak?

ygreen
4. srp 2011

malej od andreabe má co diagnostikovaného?

sisstin
autor
4. srp 2011

@ygreen hele to nevim, ve dvou letech na tom byla fakt skoro stejně jako Tygr...takže nerozuměla, jen takový základy...neukazovala a tak..ale jak to s ní bylo dál nevím, páč okamžitě po té diagnoze tam přestala chodit 😉 a Lukášek má zatím "nespecifikovaná narušená komunikační schopnost" 😉

ygreen
4. srp 2011

@sisstin u Lukyho nehrozí receptivní?

sisstin
autor
4. srp 2011

@ygreen no u něho určitě receptivní nebo smíšená, ale Jánošiková se k tomuto nějak nevyjádřila..takže mají jenom narušenou komunikační schopnost...což já si myslím, že ona ho prostě zdiagnostikovat neuměla, tak jim dala tohle 😉

ygreen
4. srp 2011

@sisstin já se ještě před dvěma měsícema fakt bála toho atypu, ale teď tak měsíc už se fakt nebojím, cítím, že autík fakt není. Strašně se zlepšil skoro ve všem a hlavně v sociálnu. Uvidíme co ten sluch. Jinak si myslím, že má smíšenou/recept. dysfázku a prostě takový povahový rys.

sisstin
autor
4. srp 2011

@ygreen no ono jestli je Jirka taky v tomto trošku "divnej", tak je možný, že nějakou formu PAS má taky..to bejvá docela častý...že po diagnoze dítěte si ta matka uvědomí, že to má i manžel 😉 samozřejmě lehčí formy, nejsou to autíci jak vyšití..ale třeba hraniční AS a tak 😉

sisstin
autor
4. srp 2011

@ygreen páč jako specifičtější povahový rys už je prostě PAS 😉

ygreen
4. srp 2011

@sisstin ježíš tak to zase né, manžel je úplně normální,a korát toho moc nenamluví, proto si vzal mě a ten oční kontakt má když chce, ale když na něj dýl mluvim, tak kouká po jiných věcech, ale poslouchá mě. Jinak je úplně normální, necítím vlbec žádné "výchylky" od normálu.

ygreen
4. srp 2011

@sisstin jako že je nesmělej? To přeci není PAS?

sisstin
autor
4. srp 2011

@ygreen teda ne v tom smyslu, že je třeba někdo jako lakomej nebo tak 😅 😅 😅 ale prostě je v něčem divnej..nemá oční kontakt dobrej, je uzavřenej a tak...ale je to takové PAS, které nebrání v normálním životě..vždyt třeba jak je ted Asperger celkem nově, tak kolik dospělých se v tom poznalo...a zjistili, že jsou aspíci..přitom jako maj rodiny, žijou normálně a tak..ale prostě vždycky byli trošku jiný..

kámoška má taky manžela AS, taky to zjistil až v dospělosti..a je to naprosto suprovej chlap, jen je prostě v něčem takovej "jinej" 😉

ygreen
4. srp 2011

@sisstin jj chápu, ale myslím, že ne, že manžel je úplně standart 😉

ygreen
4. srp 2011

akorát že on je spíš poslouchací typ, než extrovert

sisstin
autor
4. srp 2011

@ygreen hele, to já si myslím, že už je fakt jedno..výsledek je stejnej..at bud "hodně nesmělej" nebo má nějaký mega hraniční PAS...to už je prostě jenom škatulkování 😉 jenom že právě dědičností se tyhle nějaké rysy můžou zesilovat. Je to jako u toho, že když má rodič opožděný vývoj řeči, tak už dítě může mít dysfázku 😉

ygreen
4. srp 2011

@sisstin aha, to zesílení, je zvláštní. No každopádně mě se bude líp žít s tím, že je kluk nesmělej, než že je PAS 😉 né, jako fakt myslím, že Tobiáš PAS není. Zkusím zítra dopo udělat nějaká videjka.

sisstin
autor
4. srp 2011

@ygreen vidíš, ještě musím mrknout na to na faceu 😉

ygreen
4. srp 2011

takhle on breptá u šmoulů 😅

sisstin
autor
4. srp 2011

@ygreen já už bych se hlavně na to diagnostikování vyprdla, to tady můžeme debatit do rána, jestli je nebo není Tobík PAS..a stejně se ničeho nedobereme. Prostě už fakt počkej na Kr. a uvidíš 😉

ygreen
4. srp 2011

vlastně ne, u Boříka, jak tam Hugo tančí, on Huga děsně baští. ale je to takové video na prd. Zítra zkusím natočit jak pracueme u těch karet, páč jestli bude dnes opakovat jako teď před spaním, je to obr pokrok.

ygreen
4. srp 2011

jj já vím, ale měla jsem radost, když jsi mi řekla že ti Tobís nepřipadá PAS a teď mi mou iluzi takhle ničíš 😅 😀 😀 😉 né v poho já vím že není 😉

sisstin
autor
4. srp 2011

@ygreen on věděl , že ho natáčíš nebo ne..mi přijde zvláštní, že jakoby na to vůbec nereaguje 😅 tak jako nepřipadá mi na PAS, to ne..ale některý věci tam trošku divný jsou..ale to fakt může být spíš tím neporozuměním 😉