Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

susik77
6. srp 2011

@sisstin - diky moc, asi ji pozdeji koupim 😉 ale musim se krotit, asi je lepsi pristup nechat Teri"zit" a kdyz se bude o neco zajimat ak ji jen odpovidat jak do ni hustit...ona stejne hodne chyta od verci a skolka ji hodne posune jak tam bude se starsimi detmi...

ygreen
6. srp 2011

@susik77 taky myslím, že je zbytečné zjišťovat o kolik je Teri vepředu 😉 buď šťastná, že je nadstandart 😅 😉

u ás vše spí, já si dělám pizzu a půjdu si v klidu číst. Byla tu na návštěvě moje mamka s tátou, tak se děti vyblbli a teď už spinkaj. Tobík odpadl jak švestka.
Přišlo to Lotto ten dům a bim bam. To zatím vůbec nebudu rozdělávat. Ale to lotto, myslela jsem že tam bude víc karet. ale jinak je to moc hezký.

ygreen
6. srp 2011

jinak jsem zjistila, že Tobiáš ukazuje na obrázcích na různé věci a očekává moji odpověď, ale nekoukne se u toho většinou na mě. Je zvyklej, že všechno hned kvičim a on jen ďopne prstem a já už hlásím. Musím ho v tomhle nějak rozehřát 😨 😅

dalea
6. srp 2011

Ahojte
@sisstin
@susik77 K tomu pocitaniu,Lea spocita predmety do 20,minule chcela aj dalej,len nevedela ako,este som jej to nehovorila,myslim,ze ked zisti ten princip,tak uz potom bude spocitavat hadam az do 100 😅 Ale napr. ma problem,ked dam na stol 5 kociek a poviem jej,aby tam dala tak isto 5 kociek,tak to nezvlada,podla mna nerozumie,slovam TAK ISTO,alebo ROVNAKY POCET 😝 Robime soba boba,su tam ulohy na to,ci je na lavej strane viac,menej,alebo rovnako predmetov ako na pravej,tak si vsetko pekne poscita,ze tu su 3,tu 5, no ked sa jej opytam,ci je to rovnako,tak povie ano 😝 Tak sa jej spytam,kde je viac,kde menej a ukaze spravne,ona nechape slovo ROVNAKO 😕 A tiez si myslim,ze ma slabu recep, disfaziu,ako Veru,len ma matie to,ze Lea ma aj tie auti rysi,ktore jej este zostali,hoci to robi uz minimalne,toci sa,pritom mrnci,smeje sa pritom bez priciny,vyzera to,ako keby si na nieco smiesne spomenula,tak neviem,Siss,ci to moze byt aj pri tej disfazke 😒 A urcite hovori viac,ako rozumie,lebo ona uz pouziva velmi zlozite veci,ma to napocuvane,ale mam pocit,ze nie vsetkym vyznamom aj spravne rozumie 😝 Ale je toho fakt len minimum a take abstraktnejsie slova,bezne nieje vidiet,ze ma problem 😕 A inak,este som chcela dodat,ze tiez ma problem napr. chytit loptu,ale s tym mal dlho problem aj syn..

sisstin
autor
6. srp 2011

@dalea jo, určitě to je podle mě normoš 😉 prostě ta děcka s dysfázkou jsou trošku jiná 😉 a jakmile je tam nějak (stačí trošku) narušené to porozumění, tak tam prostě ty auti rysy bývají...jinak takové to točení, to jsem dělala jako malá taky 😉 a třeba, že se směje..třeba ona si na něco směšnýho vzpomene...to bych fakt neřešila 😉 to dělaj i standarti 😉

ale je vidět, že má problém prostě s těma abstraktníma pojmama..ale to se dá fakt vymakat 😉 jinak je fakt inteligentní (to při té receptivní dysfázce fakt bývá), možná bude problém třeba se čtením s porozuměním ..slovníma úlohama a tak 😉 a slovní humor asi taky nebude zrovna její parketa...ale to už jsou prkotiny 😉

@ygreen Tobís ti ještě spí po obědě 😲 jinak ono asi dost dětí ještě, co tak čtu..Tygr nespí odpoledne od dvou let...si už nějak neumím představit, že by chodil po obědě spát 😕 😅 jinak super pokroky, jen tak dál 😵

dalea
6. srp 2011

@sisstin Tak dik,inak Lea tiez este spi,ona zvladne aj take 3 hodky 😀 No ale na humor sa aj celkom chyta a aj ked jej citam rozpravky,tak mi potom vie pekne povedat o com to bolo,ale nevie mi to porozpravat suvisle,len ked jej kladiem otazky 😠 Inac je niekedy fakt podarena v tom vyjadrovani,vcera sa kupala vo vani a ja zo spalne kricim,Lea,zijes? A ona Zijem,zijem,čo by som nezila 😀 😀

sisstin
autor
6. srp 2011

@dalea ty jo, tak spát Tygr odpo tři hodky..tak jde pak večer spát o půlnoci 😨 já jsem ráda, že už nespí přes den..páč o půl osmý, nejdýl o osm jde dobrovolně spát...předtím, když spal přes den..tak mi pak ještě v deset, i v jedenáct ještě skákal po hlavě 😝

sisstin
autor
6. srp 2011

jo,a jsem úplně zapomněla...zde fotky ze svatby 🙂

dalea
6. srp 2011

@sisstin Ale Lea aj vecer uz pred 20 spi 😀 Teraz v lete ju necham aj dlhsie,ale max. o tej 21 sa uz sama pyta 😉 Dnes na obed pribehla dnu a krici,mamka,uz zvoni( kostolny zvon o 12),pod ma uz dat spinkat 🙂

sisstin
autor
6. srp 2011

a ještě....

dalea
6. srp 2011

@sisstin Pekne fotky a ta nevesta mi pride akasi znama,na niekoho sa asi podoba,len neviem na koho 😅

sisstin
autor
6. srp 2011

@dalea ty jo, my jak jsme obě hubený a blondatý...tak si nás furt pletou nebo se ptaj, jestli nejsme ségry 😅 😅 😅

sisstin
autor
6. srp 2011

jestli se někdy budu vdávat, tak já jedině fotky od Zuzky Scharf 😎 😀

ygreen
6. srp 2011

@sisstin mám prosbu, kde se dají koupit ty pracovní logo karty? Tobiáš je poničil a máme je od logo jen půjčené

sisstin
autor
6. srp 2011

@ygreen Verčo, tak to fakt nevím..my je měli z Rané péče..max. ti je můžu oscanovat a poslat 😉 ale tolik jako vy, my jich nemáme 😉

smardik
6. srp 2011

@ygreen jo to máš pravdu, s Honzíkem si ještě užijeme, on je divoch, rád pokouší a zákazy zatím neplatí. Tomík je jiný, on i venku se mě ptá jestli může do kaluže-ukáže na kaluž a čeká na souhlas, totéž na průlizce, klouzačce ukáže a čeká na souhlas, je to takový trdlounek. a to s tím pískem je dobré, to už mu moc nevadí když stačí jen setřít, dřív jsme se museli umýt a měl hysterák

smardik
6. srp 2011

@sisstin rifle krásné mám takové ráda, mě se strašně líbí v Lindexu ale 700 se mi fak dávat nechce

sisstin
autor
6. srp 2011

@smardik tyhle stojí 14liber, a mám libru za 34 😉

smardik
6. srp 2011

@sisstin tak to jde, pořád mín než 700 🙂 🙂

smardik
6. srp 2011

ty bych chtěla ale drahé

susik77
6. srp 2011

@dalea - aj Veru hovori viac ako rozumie-podla mna ma perfektnu sluchovu a zrakovu pamat-to skonstatovala aj Krejc. Podla mna to nie je na zahodenie kvoli skole 😉 Rozumiet postupne zacne viac+ s dobrou pamatou to budu mat holky v poho v skole 😉

smardik
6. srp 2011

hezký večer, Tomášek říká halo-aloo když telefonuje a haf haf když slyší štěkat psa 🙂, ham už používá když chce papat-dneska chtěl jabko tak ukázal na jabko, řekl ham a ukázal na pusu 🙂 🙂 on je tak šikovný v poslední době 🙂 🙂

ygreen
6. srp 2011

Tobiáš dnes hodně breptal, bez smyslu asi, ale na počítání - říká jedna, dva, tři - ale až to tři řekne špičkově. Ale ještě nejsme tak daleko, aby ukázal a pojmenoval. Ukáže, já pojmenuju a on zopakuje.

hanistepa
6. srp 2011

Ahoj děvčata, tak jsem tu po dlouhé době, ale mávátka nejsou třeba...🙂

@sisstin Děkuju ti, Siss, žes mi pomohla najít ten tvůj příspěvek ohledně Haničky o tom, jak byla u Krejčířové - na "téma" o zajíčkovi, kterému místo fakt markantního kusu ucha chybí mrkev a salát, bych málem zapomněla - a je to dobrééé - opět jsem se tomu od srdce zasmála!!! 😀 Pro nezasvěcené - jak říká Siss, Hanička miluje jídlo, pořady o vaření apod, takže fakt to bylo k smíchu 😀

@sisstin Dívala jsem se na tu hru "bim bam", cos koupila, zdá se mi to fakt dobrý, kde najdu všechny ty tvoje tipy ke koupi? Máš to tady a na fejsu?
http://www.zabavneuceni.cz/logicke-hry/c-1144/ - to si sem dávám pro sebe, že se na to podívám🙂

@andreabe Ahoj Andrejko, kdysi jsme si tu psali o tom, zda dát dítě do logo/spec. školky, viď? Koukám, že ty jsi spokojená, já jsem byla s logo školkou celkem taky, teď Hanička nastupuje do logopedické školy, tak jsem taky zvědavá moc...teprve teď se dostávám finančně do situace, kdy bych si mohla teoreticky dovolit platit Haničce různé logo kroüžky atd, tak se uvidí, zda to bude ještě potřebovat...
Když jsem u toho, nemáte někdo zkušenost s tím EEG biofeedbackem? Předem děkuji!🙂

@sisstin Siss, my společenské hry hrajeme běžně - myslím tedy se Štěpkou (s Hančí už samozřejmě dávno) - možná už skoro rok - pexeso (vždycky mě porazí!🙂), skládá puzzle 60 dílků (to já nedám ani 40🙂), černej petr, kvarteto, domino, kloboučku hop...je to takovej chytrolín, chytřejší než my s Hamrem dokupy🙂 Ale je fakt, že s Haninkou jsem začínala pexeso taky kolem 3 let...JO, líbí se mi ta motanice, cos měla na fejsu, to je geniální...kde ji splaším??

@jolinka Jolinko, to se mi SAKRA líbí, cos napsala o tom,že jedno dítko geniální a druhé opožděný nástup řeči a teď že mají 18 a 16 a je to tak, jak to je... 😉 Doufám, že naše Hančí to taky všem natře...a krom toho ještě vyhraje nějakou MISS 😉

Tak a teď jsem přeskočila ze stránky 340 na tuto, protože na všech no se reagovat nedá, bych tu byla do rána🙂
Dnes jsem byla sdětmi v Kolíně u táty, byli jsme na hřišti, přišly tam tři holky - sestry - dvě starší (14 a 13 let) Downůw syndrom jak vyšitej, ta nejmladší (11 let) si s Haničkou vcelku hezky povídala, hráli si pak všichni dohromady (i se Štěpkou) - házeli si s míčem atd, takže hezký dvě odplední hoďky....
Mám mega radost - Hanička už skoro nekoktá!!!!!! 🙂

A jdu se podívat na ty fotky...

juliska182
6. srp 2011

prepáčte dievčatá, ale už by ste mohli sem tam dáke tie hry aj v slovenčine tu dávať, teda najmä stránky, kde by som také našla na Slovensku, lebo vy tu dávate také super veci, a ja nemám kde zohnať 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

sisstin
autor
6. srp 2011

@juliska182 co vím, tak pracovní sešity jsou na www.computerpress.cz i v sk 😉 i hodně her od Granny je v sk..zkus se podívat na www.mimibazar.sk 😉 akorát si změn název..Zajíc v pytli je Zajíc vo vreci atd. 😅 😅

hanistepa
6. srp 2011

Ty stránky http://www.zabavneuceni.cz/logicke-hry/c-1144/ jsou dženiální! 😉

@juliska182 Julisko, veď tam máš i niečo po slovensky🙂

sisstin
autor
6. srp 2011

@hanistepa Hani, motanici maj na www.amosek.cz

a jdu spát, páč se mi pletou písmenka a než něco napíšu, tak je pět minut v čudu 😅

juliska182
6. srp 2011

veď hej mne práve nevadí, že to česká hra alebo po česky, problém je že nepošlú, na mimibazare som skúšala ale nič moc som nenašla, niektoré čo som našla, už mám doma 🙂

juliska182
6. srp 2011

napr. som si toto tam objednala a je to výborná hra :http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10354511&tab=1