Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
24. srp 2011

@smardik no já když vidím, co mají mít ve školce: knedlo, vepřo, zelo.... ledvinky s rýží, šoulet s párkem....to jako fakt chci vidět, jak to bude Tygr jíst.....sci-fi 😅 😅 😅 😅 😅

smardik
24. srp 2011

@sisstin tak u nás je psaná batolecí strava že je a řekla bych že to celkem odpovídá: v pondělí oběd rajská polívka a rizoto, včera čočková polívku a šunkofleky a dneska mají mít hovězí polívku s kapáním a ten mozeček s brambory. na svačinu mají rohlík nebo chleba s něčím-měli tvarohovou pomazánku, masovou, dneska mají psanou dušenou šunku, odpoledne rohlík s máslem a jabko. Oni si tam teda nevaří, vozí jim to tam firma a má to být batolecí strava

leporelo
24. srp 2011

Já tomu jezení v MŠ taky moc nerozumím. Když se zeptám učitelek, tak řeknou, že něco snědl, ale nedělám si iluze, že mají přehled, kolik toho které dítě snědlo. Jednou si prý přidal krupicovou kaši...Myslím, že v reálu žil z příloh nebo svačin....Pravda je, že kdykoliv přišel domů po obědě, tak se najedl ještě jednou se mnou. Nevýhoda je, že ti naši nekomunikátoři žádné podrobnosti o jídle v MŠ neřeknou. Takže buď zafunguje stadový efekt ( M. začal pít mléko, kterého se od 18měsíců nedotkl, ale přestal jíst špenát, protože je "opivej"), nebo se chlapci něčím dorazí doma.

smardik
24. srp 2011

@leporelo tak já myslím že u nás přehled mají kolik toho dítě snědlo-za prvé Tomáška krmí takže jsou u něj a ví a za druhé jsou 2 učitelky a mají max. 9 dětí co mi říkali, v pondělí jich bylo 5, včera nevím a dneska taky 5 takže si myslím že to ví. a přijdu pro něj a ptám se ho Tomášku cos dělal a on mi řekne ham, v pondělí mi dala i jeho porci jídla sebou

leporelo
24. srp 2011

To je dobře, tak třeba překvapí a bude baštit i mozeček a plíčky a šoulet. 😝

smardik
24. srp 2011

@leporelo doufám že to tak fakt je a není hlady

smardik
24. srp 2011

@leporelo ono je to asi tím že Tom fakt chodí do jeslí kde je mín dětí a mín učitetelek, takže tam je ta pomoc více potřeba a mají víc času. v pondělí mi ho dávala a říká mi sotva jsme odešla tak kakal, na nočník nechtěl, hezky jedl, řekla mi s čím vším si hrál, včera to samé prostě tak nějak ve stručnosti shrnou co to dítě celý den dělalo

sisstin
autor
24. srp 2011

@leporelo
@smardik tak oni to musí dělat podle norem, ale prostě se mi ta jídla zdají divná 😕 teda ne, že bych to řešila...když Tygr něco sní, tak budu slavit...ale u dětí, které jedí tak nějak normálně....nevidím důvod, proč by museli mít 3x týdně vepřové maso, nebo 1x týdně sladký oběd...který většina dětí ani dospělých nejí.... proč musí mít čočku s párkem atd. 😕

jako svačiny jsou v pohodě, ale ty obědy mi přijdou dost děsný 😝

sisstin
autor
24. srp 2011

a já si jdu snížit tlak, a jdu ke kámošce vypít nějaká Frisca 😝 😀

smardik
24. srp 2011

@sisstin no jo to je fakt ale to těžko změníš, já jsem ráda že v těch jeslích je ten jídelníček takový jaký je, přijde mi slušný-rizoto, těstoviny, květák. Uvidím co je zítra a v pátek, mrknu na to

at už je doma, Honzík je strašně protivný, sotva vstal běžel do dětského za bráchou a není tam, lítá tu a hledá ho, protivný je. ted jsme šli jíst - svačíme v obyváku a musela jsem donést židličku i pro bráchu, on donesl auto a dal ho na místo kde sedí brácha, chybí mu. a naši to taky prožívají, jedou pro něj všichni 3 - mamka, tatka a i brácha pro něj jede a nevěřila bych jak to prožívá špatně chlap-včera večer mi říká jestli ho tam budem dávat, že se mu to nelíbí, prý mu to přijde jako by ho tam odkládal, že je na to ještě malý a že chce mít doma, 3x denně mi volá jestli náhodou nevolali že pláče at pro něj přijedem. Tom to ber daleko líp než my 😀 😀 😀

smardik
24. srp 2011

já chodila do školní jídelnu a vepřo knedlo bylo tak jednou za rok, sladké jídlo bylo jednou týdně-vždycky ve středu byl sladký oběd a čočka byla s vajíčkem - i doma dělá čočku a k tomu vajíčko, párek ne

jana_46
24. srp 2011

@slavistka ahoj,tulinka rut,je moje šieste dieta takže som hned vedela,že sa niečo deje,ked začala kopkat v brušku,kopala inak ako moje predchadzajuce deti,povedala som to gynekologičke:to nič janka,babo sa pretoči,ešte ma čas,plakala som to nie je možne takto to nema byť,išli sme s mužom za liečitelom a ten pomohol-babo zrazu kopalo dobre,potom v šiestom mes.som dostala cukrovku,chodila som každy mesiac do nemocnice,vyšetrenia,odbery a dieta-prisna až mi bolo zle,nemohla som to na čo som mala najvačšiu chut...prišiel porod,dakujemBohu,ze tam bol od začiatku aj manžel,keby nie asi...,rodil vlastne on ja som sa len divala,ja som bola z toho všetkeho uplne mimo,narodilo sa krasne dievcatko,4,40kg a 53cm,mala silnu zltacku,sestrička vravela primarovi,že je nejaka žlta -on nič-to nevad,ked odišiel na dovolenku hned ju dali pod uv svetlo,z nemocnice sme odišli s liekmi,po prepusteni na štvrty den-tuli mala 9 dni,stala sa jej prihoda a púotom viac krat,hoci som stale na toupozornovala nikto ma nebral važne,dokonca mi jeden doktor povedal,že jej chcem vymysliet diagnozu,bola som z toho zničena,verila mi len obvodačka,lenže....a tak som sa modlila,PaneBože,daj aby bola zjavena diagnoza.... Tuli dostala silne horučkove krče,tyžden sme boli na jiske a zrazu nas poslali na eeg.tam jej nasli maligny nalez a to bolo vsetko,darmo som sa pytala čo to znamena-to nič vyrastie z toho,najčastejšia odpoved a pan primar na neurologii mi dal nejake lieky aby "som bola spokojna " a nič viac,swkoro ma porazilo,darmo som im opisovala stavy,ktore sme s tulinkou zaživali,na zblaznenie,až raz chcela som ju dat do školky,doniesla liečiky a pani riaditelka povedala,že davkovanie musi mat od doktora na papiery! a viac sa so mnou nebavila-dodnes jej za to dakujem-a zase ten kolobeh ale.. od obvodnej sme prišli na neurologiu ja s tym pocitom,že sa zase budem s p.primarom vadit ALE ordinovala jeho dcera a ked som jej povedal priznaky uz to išlo... eeg,mri a diagnoza - skoro ma vykotilo-epilepsia. a tak sa učime cela rodina s nou žit,5.5 roka mate zdrave dieta a zrazu...mesiac mi trvalo kym som to predychala a doteraz mi trva najst vhodne spravanie k malickej,na prve lieky dostala alergiu boli sme v nemocnici tri dni na pozorovani,teraz mame trileptol ten znaša dobre,na buduci rok ma ist do školy ako to pojde?neviem sama,stale som s nou doma,na MD,teraz vybavujeme opatrovatelsky prispevok,moja kariere je kdesi v nenavratne preč ale nevadi mi to,doležitejši je ten človiečik z mojho a mojej lasky tela-naše už velke babo,

smardik
24. srp 2011

holky jsme doma, naši mi ho dovezli tak jsme šli všichni na zmrzlinu a pak na hřiště ale Tomík byl už uknouraný tak jsme šli domů, jde vidět že už potřebuje spát za chvíli se jdem osprchovat a o půl osmé půjdou spát. Tomík byl v jesličkách prý v pohodě, svačinku dokonce jedl sám a nemuseli ho krmit, spinkal taky v pohodě 🙂 🙂 tak mám radost

smardik
25. srp 2011

😀 😀 😀 😀 včera jsme se tu bavili o jídle v jeslích a dneska mají na oběd kuře na paprice a knedlík, no kdyby dali těstoviny tak by asi udělali líp 😀 😀 😀 a polívka je ragů to ani nevím to je, na svačinu přesnidávku což jsem ráda, ten rohlík dopol i odpol mi přijde dost, tak jsem ráda že je dneska něco lehčího a to přesnidávka

dneska v pohodě, jak jsme čekli než přijde učitelka tak trošku plakal ale ne tak jak včera a než jsme se převlíkli do kratas tak se uklidnil, vzal si svoji plínečku a pití a v klidu odešel s učitelkou do třídy, v 16 pro něj jede dědeček a přiveze mi ho

ygreen
25. srp 2011

Ahoj kočky

@smardik ragú je všeobecně jako masová směs 😕 je super jaké jsi našla perfektní jesle 😉 a manžel je dobrej 😅

u nás tak nějak normál, Tobíkovi se pomalu to porozumění lepší, chová se tak trošku jako "starší" - třeba dnes něco kramařil v kuchyni a já mu říkám, chceš si pustit Clutche? A on vstal, a žádný jako dřív, že by přihopsal k dývku a jako smál se a těšil se, max. se snažil zapnout přehrávač. Ale došel k dývkám, našel v nich Clutche a podal mi ho, no já zírala jako puk.
A taky si začal hezky hrát, třeba s plyšákama, ale má takového panáčka skaťáka se skatem a rampou a fakt, aniž bysme mu to ukazovali, postaví ho na skate, pouští ho z rampy, apod. Začali ho bavit hudební hračky, piánka, apod.
No a venku si prostě fakt řekne co ano a co ne, jakože tam půjdeme, tam ne, v obchodě si vybírá dle chutí né dle zvyku - dnes jsem zírala s otevřenouhubou na to že nechtěl kinder pinqui,a le chtěl actimel. A fakt ho vypil hned u pokladny.

ygreen
25. srp 2011

jo a ještě vám musím napsat, že Thea má alergii na vaječné bílky. No jsem ráda, že to není nic horšího. Ale musím o tom něco pohledat. Na hovno je že to je všude, kde je těsto - těstoviny, pečivo, apod.

sisstin
autor
25. srp 2011

čau holky, tak já mám dneska totál prospanej den..jsem z toho vedra úplně vyřízená 😝 s Tygrem jsme udělali nějaký Logico, Hrad a pár věcí...udělala jsem Bebe střechu a zbytek dne jsem prochrápala. Naštěstí Tygr má hodné období, takže se koukal na pohádky, nebo si hrál s vláčkama a autama, nebo si něco prohlížel a neprudil 😀 😅 😅 😅

ale zejtra už se musím nějak vzchopit 😝

@ygreen a jak jí na to přišli? Tys měla nějaký podezření? 😕

dadlenka
25. srp 2011

Ahoj holky zdravím😉 gratuluju Tomáškovi, je úžasný a Tobiášek super pokrok 🙂
U nás začal Kryštof řešit, co je čí a náležitě to komentuje, takže Maťovy věci jsou ťátoto( maťovo) apod. Taky řeší, že něco není- což jsem si vzpomněla na Tygra😉 jinak se chystáme do školky, neustále o ní mluvíme a komentujeme, že Peppa jde do školky a Timmy jde do školky a Kryštofek jde taky do školky🙂) tak doufám, že to zvládne aspoň z 50% jako Tomík..😉

sisstin
autor
25. srp 2011

@dadlenka tak právě Tygr zatím to období "moje" neměl 😕 což mi přijde docela zvláštní, to mají děti už někdy okolo 18-24 měsíce. Je pravda, že jak je sám, tak si svoje věci nemusí bránit, nikdo mu je nebere, tak možná proto 😅 😅 😅 😅

My se o školce taky bavíme, tak prej si tam bude hrát s dětma, bude poslouchat paní učitelku..ale rozhodně tam nebude nic jíst 😅 😅 😅 😅

jinak u nás trošku zlepšení s jídlem, ted třeba večeří housku se šunkou a klobásou, k tomu přikusuje papriku. Teda jako ideální strava to samozřejmě není, ale pro nás i tak úspěch 😅

dadlenka
25. srp 2011

@sisstin ono to fakt bude tím, že je jedinej doma🙂 Kryštof ale neřeší ani tak sebe, ale třeba při nandávání pračky mi sděluje, čí je oblečení, když mu něco nechutná, tak je to někoho jiného, ale přesně rozlišuje svoje věci.
Jinak jídlo super pokrok🙂
Takový rozhovor o školce ještě nevedeme, Kryštofovy komunikační schopnosti nedosahují takové výše🙂

smardik
25. srp 2011

@ygreen jo jsem spokojené jesle jsou super, nic problém není. ale to je podle mě fakt díky tomu že jsou to soukromé jesle a platíš si to a oni to ví takže se snaží at chodí děti právě k nim. No ragu mě právě napadlo jako druhé-masové směs, ale jako polívka fakt ne. ale to je jedno, Tomáškovi chutnalo a snědl zas všechno-polívku i druhé, šikulka můj 🙂 🙂

jo chlap je srandovní, dneska to samé, dojel domů a dostala jsem vynadáno proč jsem mu nezavolala když přijel domů

ygreen
25. srp 2011

@sisstin jídlo fakt super pokrok!!!
No Thea je od dubna hodně zahleněná, v intervalech tak po 3 týdnech, pořád na to měla nějaké sirupy, apod. a pak nás mudra poslala na alergologii. Ale ono to nemusí souviset s tím, že jí vyšla alergie na bílek, páč ta je u malých dětí normální a hlavně já jsem od dubna zahleněná taky, tak si to možná spíš předáváme.

smardik
25. srp 2011

@sisstin to je super, hlavně že něco jí 🙂

smardik
25. srp 2011

u nás se spí, Tom je ted vyřízený-asi kombinace jeslí, tepla a od 18 hodin už je šíleně uknouraný a chce spát, v 19 jde spát a spí hned

sisstin
autor
25. srp 2011

@dadlenka jo takhle, no to máme taky 😅 přesně, jak píšeš..u toho prádla, tak Tygr hned hlásí, co je jeho...co moje, co babičky a dědy...já to spíš myslela tak, že neužívá slovo "moje" 😉 jinak, to já se ho jako ptám, a on říká jo-ne....sám by rozhodně věty takový nestvořil 😉

@ygreen aha, tak to bacha na to MMR 😉

ygreen
25. srp 2011

@sisstin proč bacha na MMR?

ygreen
25. srp 2011

jo už to mám
Kontraindikace
Aplikace vakcíny musí být odložena v případě akutního horečnatého onemocnění s
teplotou vyšší než 38 °C. Přítomnost slabé infekce však není považována za
kontraindikaci.
Vakcína PRIORIX nesmí být aplikována jedincům s anafylaktickou reakcí na
vaječnou bílkovinu v anamnéze, ani jedincům se známou přecitlivělostí na
účinnou látku nebo na kteroukoliv jinou složku vakcíny, zvláště na neomycin.
Výskyt kontaktní dermatitidy po neomycinu v anamnéze však není kontraindikací.
PRIORIX se nemá aplikovat pacientům s nedostatečnou imunitní odpovědí, t.j.
pacientům s primární nebo sekundární imunodeficiencí. Vakcínou lze očkovat
asymptomatické HIV infikované osoby. Vakcinace symptomatických HIV
pozitivních jedinců se musí zvážit.

No tak Thea nemá anafylaktickou reakci, pokud má opravdu reakci na bílek, tak má pouze zahlenění. Tudíž to není kontraindikace. Ale stejně já chci s MMR počkat až do 2 let.

modra1
25. srp 2011

@ygreen zahlienenie je časté pri ABKM (mlieko), to, že nevyšlo v testoch môže byť len falošná negativita, rovnako ako ten bielok mohol vyjsť falošne pozitívne, záleží potom na výške hodnôt, IgE. Mrkni sem https://www.modrykonik.sk/forum/tema/alergia-na..., stačí prečítať posledných 5 strán, aby si sa zorientovala v problematike 😉. Očkovanie MMR - v Čechách máte aj inú vakcínu ako Prorix, tá nie je pomnožená na kuracích embryách, ale na psích obličkách 😝, teda vhodnejšia pre alergikov na vajce, očkujú ju v Motole ?

ygreen
26. srp 2011

@modra1 děkuji za informace, sestra mi říkala že to měl její syn, a dokud nevysadila mléko byl zahleněný. Musím si topromyslet. Dceři je teprve 11,5 měsíce, nechce se mi ještě vysazovat UM. Ale kouknu po nízkolaktózovém nebo nějakém jiném vhodném pro alergiky.

ygreen
26. srp 2011

Ahoj holky, tahle odpověď mi přišla z MŠ kam jsem psala dotaz. Sice né pozitivní v pravém slova smyslu, ale informace alespoň na úrovni. No podívám se na MŠ na čerňáku kde by byla logo péče a jinak to zusím tady do Čimic to máme děsně daleko.
Dobry den pani Pfauserova, je mi to lito, ale v nasi Ms nemuzeme zajistim pro Vaseho chlapce odpovidajici logopedickou peci. Pokud se potvrdi Dg, VD bude treba aby s chlapcem pracoval logoped alespon nekolikrát v týdnu, vhodna by byla i denni logopedicka pece kterou nejsme schopni v kolektivu 28 deti zajistit. Nevim kde je Vase bydliste, ani kam chodíte k logopedovi, ale pokud Vam mohu radit zeptejte se v MS na Cernem Moste, domnivam se, ze se touto problematikou zabyva MS Sebelova (v Šebelove ulici se skolka nachazi, ale neznam jeji presny nazev). Dale mohu doporucit MS logopedickou v Čimicích ( presnou adresu rovnez neznam) nebo se spojte s SPC při Základní škole logopedické a Základní škole praktické, Libčická 399, Praha 8. V nasi MS nikdo nema odpovidajici vzdelani pro praci s ditetem s VD. Ja sama jsem logopedicky asistent s VS vzdelanim, ale jen Bc, pracuji pod supervizi, ale s VD pracovat umim, ale nesmim.. S VD by sparvne mel pracovat Mgr. skolsky nebo klinicky logoped. Samozrejme jej lze zaradit i do bezne tridy, kde bude plnit ukoly jako vsechny ostatni deti, tato Dg. neni nijak omezujici!!!!!!! Dalsi problem je, ze v nasi MS maji dle platnych kriterii doporucenych zrizovatelem prednost deti s trvalym bydlistem v HP, pokud jste mistni, hlidejte na nasich vebovych strankach datum Dne otevrenych dvri ( byva to v unoru) a datum zapisu (v dubnu) a nic Vam nebrani do nasi MS chlapce zapsat. . Preji Vam hodne uspechu pri hledani MS, s pozdravem Milena Karlecova