Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
1. zář 2011

@ygreen já nevím kdy jsme byli u moře naposled, s chlapem nikdy-nejsme spolu dlouho víš, naposled s rodiči a to je 6let určitě, možná víc, poslední byl asi zakynthos

@paolin nehodlám to lámat přes koleno, budu se řídit klukama, hlavně ted Tomem. takže co budu cítit že je dobré tak tam pojedeme, i v ČR nám bude super když budeme spolu 🙂

paolin
1. zář 2011

MM raději hory. ale já s chlapečky jsme vodníci, tak byl přehlasován 😉 říkala jsem mu, ať si sbalí bágl a zajede si na týden sám. s dětmi stejně ten správný nadhled nezíská. my svatebku neměli. tedy vlastně tak nějak jo. ale až s dětmi 🙂

smardik
1. zář 2011

@paolin MM by jel nejraději do Norska, Skotska apod., snad časem. my teda svatebku měli ale teda v ČR, už jsme měli Tomáška-toho hlídali rodiče a já byla v 5měsíci

paolin
1. zář 2011

jé, já bych ráda někdy do Švédska 🙂
nic, jdu chrnět 🙂 tak dobrou a školkaři zítra tfuj tfuj, ať to jde v poklidu!

smardik
1. zář 2011

já se loučím, jdu hodit sprchu a spát. Kluci mi ted nějak vyvádí-hlavně Tom, je i 5x vzhůru, Honzík má rýmu tak je taky často vzhůru takže jdu spát, ráno v 6 budíček ☹

mamkamarketa
1. zář 2011

@smardik muj syn (2r9m) nesnasi slipy,to byl rev 😨 tak jsem ho vzala do tesca,vybral si s tomasem masinkou a woodym od te doby si na curani krasne rika i venku 😕 ale kdyz chce kadit,tak si stahne trencle a vykadi se na podlahu 🙄 pochopil,ze kdyz si je pocura/pokadi,tak uz se nebude moct kochat obrazkem na trenkach 😀 ale uklizet bobky z podlahy 😠 nevim co s nim 🙄

sisstin
autor
2. zář 2011

Bré ráno,

tak Tygr už je ve školce. Dneska to teda úplně v pohodě nebylo 😝 do třídy šel ještě v pohodě, ale pak tam nechtěl mít to svoje pití - nevím proč 😝 a začal mě někam tahat, že na vláčky....a jak jsem nešla, tak začal bulet...no naštěstí se ho hned ujala paní učitelka a šli spolu teda na ty vláčky, takže dobrý 😝 v deset si pro něj jdu, tak jsem zvědavá, co mi řeknou 😝

@mamkamarketa ono to určitě přejde 😉 oni totiž děti neumí kadit v sedě, jak jsou zvyklé, že měly plínu 😉 někteřé děti pak tu plínu na kadění vyžadují (i když jinak jsou bez plen), a některé jako tvůj to prostě hodí na zem 😝 je to fakt otázka času a trpělivosti...třeba u nás to trvalo asi 14dní (vyžadoval na kadění plínu), ale pak najednou šel na záchod a už dobrý. Ale třeba kamarádky stejně starej kluk (mimochodem velmi šikovnej), tak ten byl bez plín od dvou let, ale na kadění vyžadoval plínu někdy až do 3,5...a pak se to taky zlomilo 😉

sisstin
autor
2. zář 2011

jo, jinak jsme se zcukli zase s tím chlapečkem...a teda mluví líp jak Tygr...on teda výrazně patlá, ale co jsem tak odposlechla, tak jako ty věty tvoří normálně, není to taková ta dysfatická mluva 😕 já vlastně ani nevím, co tam mají ty děti za vady řeči...100% vím, že tam chodí jeden chlapeček se smíšenou a ADHD (páč to je vnuk kolegyně od mámy z práce), tomu je asi už 5 a mluví teda asi hůř jak Tygr, i to porozumění ještě nemá úplně O.K.

Ale jinak si myslím, že Tygr tam bude druhej s takovou nejzávažnější diagnozou 😕 pak vím, že je tam holčička s jenom opožděným psychomotorickým vývojem, ta je hrozně hodná...je to takovej drobek...taky vůbec nevypadá na svůj věk...a jinak nevím...

jinak ta maminka toho chlapečka vypadá sympaticky, už jsme se tak zdravily v šatně...tak třeba se ještě s někým seznámim 🙂

leporelo
2. zář 2011

Ahoj, myslím, že se ty diagnozy ostatních dětí dozvíš rychle, ta školka vypadá moc sympaticky a určitě se rychle seznámíš s rodičema, který vodí děti v podobnou dobu jako ty. V některých MŠ bývají společná setkání rodičů a dětí třeba u nějakého tvoření. Samotnou mě překvapilo, že jsem schopná si zapamatovat jměna dvaceti dětí plus jejich sourozenců jen tím, že je zas a zas potkávám v šatně.

sisstin
autor
2. zář 2011

@leporelo no jako na ty společná setkání já moc nejsem...teda i bych byla třeba, ale rozhodně né při tvoření 😅 😅 😅 😅 😅 😅 to je moje noční můra 😅 😅 jinak právě dost dětí je tam už velkých, těch malošků je tam 5 😉 zbytek jsou většinou už předškoláci....takže obměnovat se to bude asi až příští rok 😉 ti starší mluví už normálně, tam bych já nepoznala jako vůbec nic... blbě fakt mluví ti prckové 😉

jako docela lituju ty učitelky, páč jako Tygr sice mluví blbě, ale mluví furt 😝 tak jsem zvědavá, jak z něj budou mít hlavu jak balon..páč on se vzteká, když na něj někdo nereaguje 😝 a učitelky mu budou asi prd rozumět 😝 třeba ta holčička, ta právě jako mluví málo, to mi říkala minule ta učitelka..ne, že by to neuměla..ale prostě je taková nemluvná... za to Tygr jede jak kolovrátek 😝 akorát to je samý "íá, áá, není, je, oeit, zait atd. 😅 😅 😅

evaje
2. zář 2011

Já dnes odvedla Mikyho do školky, řval už doma. Ve školce pusa a šel. Maty ho jako správný brácha doprovází. Bude tam i na spaní.Když jsme tam vešli, bulela už půlka třídy, tak jsem Mikymu řekla, že má paní učitelce pomoct s děckama. Dal mě pusu a nadšeně vyrazil do terénu. Tak uvidím, kdy nadšení opadne.
Děti bez maminky jsou sirotci, co jsou maminky bez dětí? Je mě úplně smutno.... ☹
@mamkamarketa Je to přesně jak u nás Miky. Ten kadí jen do plíny, ale když není, tak i do gatí. Čurat jde krásně, ale to kadění... No uvidím s čím dojde ze školky, prý tam mají nahlášených takových dětí víc. Začínám ty učitelky litovat víc a víc.

mamkamarketa
2. zář 2011

@evaje tak to nas ve skolce kadi do gati ☹ ale ucitelky celkem v poho 🙂 on to ovlada,takze kadi v drtive vetsine pripadu doma na podlahu 🙄
@sisstin do 3,5let? tak to bych se picla 😖

leporelo
2. zář 2011

@sisstin Já zapomněla, že rukodělné práce nesnášíš 🙂 Ale stejně si myslím, že se s rodiči snadno seznámíš, zvlášť ty, protože minimálně jste všichni rodiče dětí s podobným znevýhodněním a to , že všechny chodí do logo školky, je známka zájmu. V naší školce se rodiče druží při nácviku divadelního představení pro děti ( rodiče hrají dětem 2x ročně) . To je zase moje noční můra....Zatím jsem se tomu úspěšně vyhýbala, ale představení bývají fakt krásná a kdy jindy si by si o mně můj syn myslel, že jsem Angelina Jolie 😉 Učitelky nelituj, mají na to vzdělání a jsou jistě otrlé a Tygr nebude první ani poslední ukecaný dítě. To je lepší varianta než nemluvnost jako povahový rys, alespoň potrénuje mluvidla a během dopoledne vyhučí díru do hlavy někomu jinému než tobě.

sisstin
autor
2. zář 2011

@mamkamarketa jj, a dost často to bejvá mnohem, mnohem dýl...tohle je fakt záležitost poslední doby....páč dřív děti nenosily tak dlouho pleny, takže se naučily kadit "normoš" v sedě 😉 ted s tím je fakt problém, je to z velký části i psychická záležitost...děti to pak i zadržují, jen aby nemusely tlačit na tom záchodě 😔 je to fakt šíleně častý, no u nás se to naštěstí zvládlo dobře...ale zas syn měl celkově dlouho pleny (3roky a 2měsíce), nám pak to odplenkování šlo děsně rychle...do měsíce byl bez plen jak na den, tak noc, tak i na kadění.

sisstin
autor
2. zář 2011

@leporelo Angelina Jolie 😅 😅 😅 😅 😅 no já spíš myslím, že jako hlavní problém bude to, že mu nebudou rozumět a Tygr bude zuřit, páč nebude adekvátní reakce 😅 😅 😅 😅 no ale to už je jejich boj 😅 😅 😅

@evaje já jsem asi matka tvrdon, ale já to vůbec neprožívám v tom stylu, že by se mi po Tygrovi stýskalo nebo tak...spíš mám obavy z toho, aby jako učitelky neměly nějaké poznámky, že je to s ním těžký nebo tak...jinak to beru hodně sportovně, ono jako Tygra v té školce neubyde, že 😝

leporelo
2. zář 2011

@sisstin Jasně, prostě od teď si musíme zvyknout, že už děti neochráníme před vším, že některé situace budou muset vyřešit samy. Naštěstí život nění jen o trénování s Logikem a tyhle zkušenosti jsou stejně důležité. Tygr je borec, zvládá to výborně a dysfatici se přece mezi sebou domluví ( Íá oeít a podobně 😀 )

sisstin
autor
2. zář 2011

@leporelo ještě jim budu muset říct, že "dulaj" znamená čůrat 😕 😅 😅 😅 😅 😅 😅 aby si tam chudák Tygr nenadělal do trenek 😅 😅 😅 😅

leporelo
2. zář 2011

🙂 já si představuju, že každá matka tam v září napochoduje s takovým překladovým slovníčkem svého dítěte na A4 ( u některých expertů možná bude stačit formát A5) a učitelky to budou muset po večerech nastudovat 🙂

sisstin
autor
2. zář 2011

@leporelo no já právě čekala, jestli fakt něco takovýho po mně nebudou chtít...a zatím nic 😕 😅 😅 😅 😅 no u nás to začíná být fakt zábavný, páč "oniny" nejsou nejen ponožky, ale už i korunky 😅 😅 😅 on to možná říká malililinko odlišně, ale jako zní to stejně 😅 😅 😅

leporelo
2. zář 2011

😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
2. zář 2011

jinak teda vstávat v 6:45 je pro mě docela vražedný, už tu div nemám hlavu na klávesnici 😅 😅 😅 nechápu, jak jsem do práce mohla vstávat ve čtvrt na pět 😕 😅

sisstin
autor
2. zář 2011

tak jsme doma...holky, prej naprosto v pohodě...nebulel vůbec 🙂 normálně si hrál a všeho se zúčastnoval...a ted se držte, prej snědl celej rohlík s marmeládou!!!!!! 😲 😅 😅 😅 sice se prej jako nechal krmit, ale jedl 😀 tak to v pondělí zkusíme už na celou dobu teda 🙂

dadlenka
2. zář 2011

@sisstin no vida ho vykuka😀 moc ti to přeju a Tygrovi taky🙂 já si teď prožívám malé peklíčko... z té školky mám strach, ale jiné řešení nemám...no v pondělí uvidíme😉

susik77
2. zář 2011

@sisstin - To je super! Je videt ze mu skolka prospiva🙂

leporelo
2. zář 2011

😅 Tygr je totiž děsně mazanej, ještě v květnu na sisstin hrál sociální fobii, o prázdninách se musel děsně přemáhat aby nevzal nic do úst... Já ho začínám podezřívat, že tu dysfázii jenom hraje! 😅

sisstin
autor
2. zář 2011

@dadlenka no já mám strach pořád, zatím mi to přijde až moc v klidu, a čekám, kdy přijde krize 😝 ale třeba Kr. tky překvapí 😉

@leporelo já mám z tebe fakt dost 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

jinak my už jsme prošli druhou fází hradu a jdeme na třetí, Tygr se v tom fakt hodně zlepšil, tak ještě natrénovat to skládání rozstříhaných tvarů (kruh, čtverec, trojúhelník), to jako furt žádná sláva 😝

Tygr za hodku odfrčí k babičce až do neděle 😀 😀 😀 já se půjdu někam napapat (vidím to na Mekáče 😝 ať žijou špeky 😅 😅 😅 ), a pak půjdu po nákupech...aspon trošku...večer přijede MP, tak snad to bude zábavný víkend, ne jak ten minulej 😝

smardik
2. zář 2011

@mamkamarketa dík za radu, vezmu Tomíka do tesca něco vybereme, dneska jsme ještě zkoušeli znovu slipy a fakt je nechce, takže pojedeme v trenkách, vel. 92 je mu super, ještě jsem našla Lindex trenky 86/92 a ty mu taky sedí super takže asi koupíme tesco a Lindex a je to 🙂. On zatím čůrá všude, do nočníku to jen chytám ale dneska má pokrok-roztáhne nohy aby si ponožky nepočůral tak pod něj honem podstrčím nočník a vyčůrá se tam, má pak z toho radost 🙂 🙂 ale že by si sednul to zatím ne. Uvidíme co bude, zítra jedem na chatu a budou tam 3 chlapi + Tomík tak jsme rozhodli že budou chodit čůrat ven ve stoje, třeba se Tomík přídá 🙂 🙂

@sisstin tygr válí 🙂, a prý že nejí 🙂, ještě se ti tam rozjí 🙂

sisstin
autor
2. zář 2011

@smardik kde jsi sehnala trenky 92? U nás maj až od 98 a to je Tygrovi děsně velký..on nosí slipy, páč ty trenky jsou mu fakt děsně široký, i ta nejmenší velikost, co jsem sehnala 😕 jemu teda slipy nevaděj 😕

susik77
2. zář 2011

@sisstin - uzij si vikend 😉

Holky, Verca je ted asi tyden posedla pohadkou o Snehurce 🙂 Ted vysypala bednu s legom, dala ji na penenku v postylce. Ptala jsem se ji co dela a rekla, ze dava panenku do sklenene rakve 😀 😎 A ze pry ji mam koupit kouzelne zrcatko 😎

smardik
2. zář 2011

@sisstin ty z tesca jsou 1,5-2 roky takže 92 a pak mám z Lindexu a to je 86/92 🙂