Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

namalouchvilku
20. zář 2011

Ahoj kočky, nj blokli mě, nevím proč, asi druhá vlna blokací, zbavují se těch, které asi považují za odvratné mocnosti, nebo já fakt nevím proč. Chodím jen k vám, jinam nepíšu. Psala jsem Bobovi. Tak uvidíme. Ale kdyžtak už jen na FB, no.

smardik
20. zář 2011

@hanatka já bych řekla že ji blokli, protože se jim chtělo ☹ prostě buzerace. na FB jsme tady http://www.facebook.com/groups/129577013799496/ je to uzavřená skupina tak požádej o přátelství a přidáme tě

sisstin
autor
20. zář 2011

@hanatka k místním poměrům se už nevyjadřuji, nerada bych byla bloklá po tom, co tady dva roky něco tvořím a buduju...ale je to jako masakr už 😝 na FB...musíš mít učet a mít někoho z nás v prátelích, a já tě pak přidám do skupiny 😉

jinak, jestli to takhle bude pokračovat i nadále, tak bohužel, ač velmi nerada...budu teda muset přemístit diskuzi jinam...protože tohle už se jakoby fakt nedá 😕 oni si bloknou koho chtěj a kdy chtějí...já třeba to album s pomůckama pro poruchy komunikace nemám nikde v PC uložené 😕 😲

jajik25
20. zář 2011

@sisstin tak podle těch cviků na vývojovou dysfázii s ním logopedka tak pracuje,máme hodně cvičit ten jazyk a tváře,horší je že něco třeba udělá ale moc ho to nebyví tak mi pak řekne že ne a jsem ukonce,později to zkouším ale znova
občas i opakuje ale jen když se mu chce a má náladu jinak ne
ještě jsem se chtěla zeptat jak často by jsme ke Krejčířový jezdily a musí to třeba vědět naše logopedka?
Poradila bys mi co mu koupit k Vánocům?Jako něco na tu motoriku nebo tak?

smardik
20. zář 2011

@sisstin asi by sis měla ty pomůcky dát i někde do počítače, já mám fakt vše v PC nebo na flesh disku at o to nepřijdu

sisstin
autor
20. zář 2011

@jajik25 ke Krejčířový se jezdí dle potřeby, někdo dostane diagnozu a jede tam třeba až před nástupem do školy...my chodíme třeba co půl roku, páč se syn hodně zlepšuje...ale to záleží na tom, co budete mít za diagnozu...rozhodně to není na nějaké časté ježdění, nejčastěji 1-2x ročně 😉 samozřejmě logopedka by to měla vědět...čistě logoped není schopný určit diagnozu, hlavní slovo má klinický psycholog 😉 měli by jste absolvovat (pokud nemáte) foniatrické a neurologické vyšetření. Jestli syn nemá poškozený sluch nebo mluvidla, jestli nemá skrytou epilepsii bez záchvatů, jestli má či nemá dysfatickou křivku na EEG atd. 😉 Logopedii cvičit aspon chviličku, lepší jak nic 😉

co se týče pomůcek, tak za mě je nejlepší Logico Primo, pak sešity od Bednářové - na rozvoj zrakového vnímání, na rozvoj logiky a matematický úvah a na rozvoj grafomotoriky. Pak už záleží, v jakých oblastech má tvůj syn problémy - opět by měl zhodnotit klinický psycholog. Rozhodně by měl chodit do logopedické školky, na logopedii aspon 1x týdně 😉 plus makat doma, aspon hodku denně by to chtělo určitě 😉 chvíli logo, chvíli grafomotoriku atd. 😉

namalouchvilku
20. zář 2011

@sisstin tak alespoň vidíš že tě v noci jak se odpojíš bloknou a smažou i alba ani nevzdechneš

undatry jsou na emiminu a je to tak fajnový, zvykly jsme si hodně rychle a jsou tam zajímavější témata než tady. Tam se kontroluje akorát dodržování slušnosti, nesmí se psát vulgarismy, ale jinak co je libo, uživatelky samy si to ukočírují. Sem tam zasáhne admin. Né jako tady - tady už je to jako na soukromém pískovišti.
A nejvíc mě sere, že tady chodí nové maminky s problémem a že člověk už může trochu poradit. Ach jo.
Holt tady budou ladící albumy a každýho ohromí boty koupené ke kočárku,a le to že někdo může poradit vystreslým maminkám handicapovaných dětí, to je už zbytečné.

No ale dnes mi odpověděla naše pí. starostka :
Dobrý den,
děkuji za váš mail, je to určitě dobrý námět, jak pomoci dětem s mírným handicapem zapojit se mezi kolektiv dětí zdravých.
Váš námět budu prezentovat na školské komisi a věřím, že se nám společně podaří najít řešení.
Jakmile budu vědět výsledek tohoto jednání, určitě se vám ozvu.
Mějte se moc krásně,
Hana Moravcová
starostka MČ Praha 20

Tak jsem nadšená a napsala jsem jí že kdyby cokoliv potřebovala jsem k dispozici a ráda se budu angažovat 😉

sisstin
autor
20. zář 2011

@namalouchvilku my máme na emiminu diskuzi termínovou taky 😉 já jsem se nechtěla stěhovat, páč to je už tu zajeté, o té diskuzi se ví, čte jí spousta lidí, co nepřispívají...ale jako už se mi to zdá taky neudržitelné pomalu 😔 přece nemůže jen tak udělat ententyky a někoho vymazat...bez důvodu proboha 😲 😲 😲 já už se tady do ničeho nemíchám, píšu si sem a na autíky a na moje dieta nerozprává... ale toto je už fakt mega síla 😲

leporelo
20. zář 2011

@namalouchvilku Čau, ty děláš tak dlouho reklamu nejmenovanému omega preparátu, až tě z toho bloknou a já abych si snad šla založit účet na FB!!! 😉

sisstin
autor
20. zář 2011

@leporelo myslíš, že to je kvůli tomu? 😕 😲 tak snad stačí vymazat příspěvek a upozornit do IP ne? 😲

namalouchvilku
20. zář 2011

@leporelo mě blokli v noci, je mi to šumák, ygreen

namalouchvilku
20. zář 2011

@sisstin na emiminu jsou nestandartní maminky?

leporelo
20. zář 2011

@sisstin mě žádný jiný důvod nenapadá než tenhle, Y. nebyla vulgární, když tedy pominu její zálibu v hravém mučení( ale tak každý jsme nějaký) 😀

sisstin
autor
20. zář 2011

@namalouchvilku ne, normálně termín říjen 2007 😉

sisstin
autor
20. zář 2011

@leporelo no oni blokli i lidi, co tu dřív byli adminama 😉 jako buzerace to tady byla vždycky, ale byla to buzerace únosná...lidi se blokovali z opravdových důvodu, ještě předtím dostali upozornění..a ted? Prostě někdo se špatně vyspí, udělá ententyky a dotyčný jde? 😲 😖 Já sem chodim už pět let, ale tady si fakt evidentně uživatelů vůbec neváží...ale hlavně, že pak visí na netu a v novinách jako nejnavštěvovanější stránky na SK pro maminky a děti 😖

jajik25
20. zář 2011

@sisstin u posychologa jsme byly a řekla mi že je v pořádku a máme přijít po Novým roce,jinak foniotrii a neurologii jsme neabsolvovaly ale na ORL jsme byly a tam bylo taky všechno v pořádku

sisstin
autor
20. zář 2011

@jajik25 no to už jsem ti psala, existuje spousta psychologů, kteří evidentně svojí práci nerozumí...a hlavně to nejsou třeba kliničtí psychologové....musí udělat ten vývojový profil a zhodnotit...a prostěl 4leté nemluvící dítě v pořádku není, není to v pořádku ani u 3letýho dítěte 😉 na ORL poznají jenom průchodnost nosu, uší atd, ale už nepoznají, jestli má v pořádku sluch nebo nemá třeba skrytý rozštěp atd. 😉 neurologie dtto, jako první se zjištuje, jestli dítě nemá skrytou epilepsii, která se navenek nijak neprojevuje, ale to dítě má záchvaty neviditelné, které jsou strašně nebezpečné a právě významně poškozují to centrum řeči..ale to už dávno měla řešit vaše pediatra...bohužel, ta naše taky stojí za hovno a všechno jsem si musela vydupat sama 😉

namalouchvilku
20. zář 2011

@sisstin undatry jsou taky už rok na emiminu, ale já bych tedy ráda kvalitní diskuzi na toto téma, kdyby se někam odešlo. Ale tím vás nikam nehoním 😉 jen že ta možnost je a i na emiminu budou maminky s problémama, který budou chtít řešit 🙂 takže kdyby vás tady ještě někoho nasrali, tak dejte na FB vědět 🙂

smardik
20. zář 2011

@jajik25 a pediatr na to říká co

sisstin
autor
20. zář 2011

@jajik25 na Foniatrické klinice v Žitné ulici nabízejí diagnostické pobyty, kde je dítě týden a udělají mu všechna potřebná vyšetření 😉 nebo je dělají i v Logu (to má pobočky v Praze, Brně a tuším ještě Blansku), tam je super komfort , ale to už nehradí pojištovna, vyjde to na 4-6tisíc, což každý nemá. V té Žitné to plně hradí pojištovna 😉 to by jste mohli stihnout, než se dostanete ke Krejčířové. Krejčířové si všichni váží a její diagnozu všichni plně respektují 😉

jajik25
20. zář 2011

pediatr na to neříká prakticky nic,jen se občas zeptá co Stáník,něco jako u sisstin ☹

smardik
20. zář 2011

@jajik25 tak to řeš ty, 1. listopadu napiš krejčířové o termín a ted zajdete na neurologii a foniatrii at víte že je v pořádku aspon tohle, jiná psycholožka v okolí. mě nepřijde normální že 4 leté dítě nemluví, syn bude mít 3 za měsíc, řeším to od jeho cca 2,5 let a konečně máme diagnozu, chodíme na logopedii, denně pracujeme doma, ted budu zařizovat logo školku

jajik25
20. zář 2011

já si to vůbec nedokážu představit kdyby byl na tý klinice

sisstin
autor
20. zář 2011

@jajik25 bohužel, v tomto směru musí být aktivní rodič většinou sám, jsou tady strašný mezery v tomhle..pediatři vůbec nevědí, která bije...takže bych tam zašla a důrazně si požádala o žádanku na foniatrii a neurologii, a co nejdříve se tam objednala 😉 ta epilepsie je fakt svině a nebezpečná, pokud ji dítě má, tak se nasadí léky a ta řeč se rozjede 😉 může mít taky něco se sluchem - těch sluchových vad je spousta, nemusí být úplně hluchý, ale třeba nevnímá různé tony nebo hladiny, laik to ani nepozná, že to dítě neslyší tak, jak má 😉 nejdřív se musí vyloučit všechny "fyzické" příčiny nemluvení, a když se nic nenajde, tak dg. určuje psycholog, který udělá všechny potřebné testy. Nemluvení může znamenat spoustu věcí - dysfázii, mentální retardaci, autismus, poruchu sluchu, nějakou genetickou vadu atd. Fakt to není žádná prdel 😉

namalouchvilku
20. zář 2011

@jajik25 v pohodě, byla jsem tam jeden den s klukem a byly tam i 3 leté děti samy, a je to jako školka

sisstin
autor
20. zář 2011

@namalouchvilku
@jajik25 při tom pobytu není dítě samotné, je tam s rodiči 😉 samy jsou děti v tom stacionáři, co je jako školka 😉

sisstin
autor
20. zář 2011

@jajik25 normálně jsi tam s ním, máte svůj pokoj s TV atd., dopoledne jsou ta vyšetření a různé terapie, odpoledne si děláte, co chcete...chodíte ven atd. Pokud by ses rozhodla pro to Logo, tak normálně tam můžeš mít i mladšího syna, tam to je všechno hogo fogo...DVD na pokoji atd. 😉

namalouchvilinku
20. zář 2011

hele technické dotazy:
evaeliska maki1970 Smazte laskave vsechny alba uzivatelky Makinka.1
Kdyz uz jste me zrusili pristup bez vysvetleni,tak s vasimi strankami nechci mit nic spolecnyho,a nechci aby u vas viseli moje fotky!!!!Za co jste me smazala,slecno fasistko,Karkulko????Za olajkovani alba moji kamaradky!!!!Neskutecny!Poblila bych se z vas!
Dnes v 06:07 • Odpověz • To se mi líbí • •

souka111 vzhledem k tomu, že jste mi zrušili bezdůvodně přístup, tak mi laskavě okamžitě smažte všechna alba!! v podmínkách máte pouze to, že máte právo ukládat všechny příspěvky, o uložení fotek není zmínka!!!!

a to co psala Makinka.1 je holá pravda - je to tu na blití!!!!!

Karolíno -jsi teď plně uspokojena????????????????? takovejch smazanejch přístupů!!!!!!!!!tak hlavně ať ti ty tvoje řiťolezky nezapomenout vlézt do řiti hodně hluboko!!!!!!!!!!!!!!!!!!

souka
Dnes v 09:42 • Odpověz • To se mi líbí • •

jajik25
20. zář 2011

jenže já si nemůžu dovolit být tam kdyžtak s ním když mám doma ještě druhýho,ani nevím jak bych se do tý Prahy dostala,ikdyž mám řidičák tak na Prahu si netroufnu a manžel chodí do práce,dokonce i vím co my na to poví,že sem se zbláznila a že začne sám jenže mě už nebaví pořád jen čekat a doufat

smardik
20. zář 2011

@jajik25 druhého mám doma taky a ten má otce, máme babičky, kamarádky. do Prahy jede vlak, autobus. My nemáme řidičák ani jeden a přesto jsme v Praze byli, máme vše za sebou. Chceš radu a když ti ji dáme tak stejně máš důvody pro to proč to neudělat