Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
28. zář 2011

@smardik
@leporelo nezní to špatně ten kurz, ale docela bych chtěla vidět předem ty materiály 😕

leporelo
28. zář 2011

@sisstin Já bych právě taky chtěla nejdřív vidět ten zázrak za 2 litry

smardik
28. zář 2011

@sisstin no jo předem ti to asi nikdo neukáže a na moc místech to asi zatím není, nenašla jsem k tomu skoro nic

sisstin
autor
28. zář 2011

@smardik
@leporelo no u nás právě není ani ta grafomotorika..tak budu doufat, že do té doby, než to budeme potřebovat, tak třeba bude....no zvažuju ještě trošku nějakou tu PPP - oni tam ty kurzy nabízí, ale chtělo by to asi na reference...pak se asi ještě poptám ve školce 😕

leporelo
28. zář 2011

@sisstin Já se asi taky začnu více zajímat o místní PPP, alespoň zatím zjistím, co nabízejí...

smardik
28. zář 2011

@sisstin u nás taky není vůbec nic, nejblíž je Brno - tam myslím něco bylo a to je cca 2 hodiny jízdy-autem, vlak jede na houby takže to vidím bledě a že se něco u nás objeví v to nevěří

sisstin
autor
28. zář 2011

@leporelo tak jsem našla, že máme jednu PPP, která spolupracuje s tou naší školkou...takže oni to asi nějak zařídí pak 😕

leporelo
28. zář 2011

Dneska odpoledne po venčení dětí jsme s kamarádkama a dětma zašly všichni k nám domů. Myslela jsem si, že děti se zabaví s hračkama a Duplem v pokoji. Dopadlo to tak, že všechny mastily Logico, Tajemný hrad, Schody a Schovej a najdi. Začínám se cítit jako dealer, dneska jsem hračky předvedla a zítra holky k vánocům objednají vlastní. Teď mě napadá jestli Sisstin nemá nějakou provizi z toho, jaké hračky uvede na svém blogu 😉

sisstin
autor
28. zář 2011

@leporelo bohužel nemám 😅 😅 😅 😅 😅

holky, trošku pokukuju po nějakém dálkovém studiu...chtěla jsem kosmetické služby - management...a ehm, ona tam je výtvarka 🤐 🤐

leporelo
28. zář 2011

@sisstin A nechceš se věnovat té logopedii? Já jsem nedávno (asi před měsícem) četla v novinách, že je teď po nějaké novele překvapivě jednoduché se věnovat logopedii, že na to abys byla ped. logoped ti stačí absolvovat X-hodinový kurz. Nevím jaké máš zaměření vzdělání, ale třeba dodělat nějaké pedagogické minimum + logo. Možná nemám přesné informace, ale dovedu si tě takhle představit.

smardik
28. zář 2011

@leporelo jak si siss udělá logo tak my se snad za ní stěhujeme, to budu vědět že Tomík je v nejlepších rukou 😀 😀 😀 😀

dneska jsem zas čuměla, Tom SKÁKAL!!! ze zídky, měla asi 30 cm a on s ní skočil

sisstin
autor
28. zář 2011

@leporelo no já mám právě ekonomii, takže úplně, ale úplně mimo...takže pokud tohle, tak určitě normálně středoškolský a potom dál...abych šla rovnou na nějakou vyšší odbornou nebo tak, tak to já vůbec nemám základy ničeho..navíc v mém věku a dálkově, nic moc výběr 😒

leporelo
28. zář 2011

@sisstin škoda 😖

ygreen
28. zář 2011

@leporelo já to sisstin říkala několikrát, že i kdyby né logo přímo tak spec. pedagogice, stačil by Bc., protože má takovou reklamu, že by se z toho jiné posraly!!!! Má osobní zkušenost, lidé co mají nestandartní děti ji znají díky webům, apod. Prostě ideální.

JInak Tobí dnes horečku, nebylo mu nejlíp, ale tak jsme byli spolu v manželské posteli a blbli. Je teď super v tom, že mu stačí něco ukázat a chtít to po něm a on to předvede. Takže jsem ho během pár minut naučila podávat ruku spolu s nashledanou a dobrý den. Ale musím ho to naučit, aby to dělal první 😅 😅 a to bude oříšek jako kokos 🙄
Představuju si to tak, že přijdeme ke Krejčířové, ona mu podá ruku a on na to správně zareaguje 😉 😉 😉

Jinak je sranda, že Tobík mě chce u všeho, ať udělá skoro cokoliv, tak musím být u něj a vidět to a chválit ho jak je úžasnej 😀 😀 😀

ygreen
28. zář 2011

ad krev a bolístky - to je Tobiáš okey, reaguje normálně - au, píp, a pohoda. Krev mu nevadí, škrábance taky ne. Není bolístka.

sisstin
autor
28. zář 2011

@ygreen no to je ten problém, že pokud chceš studovat takovej obor, tak musíš mít ale příslušné základy..což já jako s ekonomií a účetnictví nemám...navíc fakt ten výběr dálkového studia je fakt kritickej... 😉 já nevím, do dubna mám nějakej čas se rozmyslet...něco chci dělat, dopoledne mám volná...doma ještě budu asi dlouho...a vrátit se do oboru, co jsem dělala..fakt nechci 🤐

leporelo
28. zář 2011
sisstin
autor
28. zář 2011

ježiš, ty pedárny zas hudebka a tělák...mě fakt jebne 😅 🙄

smardik
28. zář 2011

@sisstin 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
28. zář 2011

tak to vidím, že si udělám vizážistiku na kurzu a u toho asi skončim 😅

leporelo
28. zář 2011

@sisstin Nebo můžeš být logoped načerno. Něco jako ve filmu Králova řeč.

sisstin
autor
28. zář 2011

jinak jsme zas dneska zkoušeli tu Mimi motanici a ani prd, teda jako chápe, co k sobě patří...ale nespojí to tím provázkem ani omylem 😝

ygreen
28. zář 2011

@leporelo jsi tu prosím?

leporelo
28. zář 2011

@ygreen Už zase jo, usnula jsem při uspávání

smardik
29. zář 2011

dobré ranko 🙂 🙂 tak bambino LUk je konečně skladem, příští týden paní posílá 🙂 🙂 jen to musím zaplatit

ygreen
29. zář 2011

Dobré ráno
@leporelo já jen akutně potřebovala radu,ale cinkla jsem si na dětskou pohotovost 😉 Tobík měl vysokou horečku a zimnici, ale je okey. Dám kafe a vyrazím k dětské. Theika má jen ošklivou rýmu, pomalu bych řekla na Pamycon. Ale Tobí se mi nezdá, má takvouej podmračenej pohled jakoby ho bolela hlava, možná dutiny.

dadlenka
29. zář 2011

@ygreen držím palce ať jste brzo fit a není to nic vážného🙂

hanatka
29. zář 2011

@leporelo ahojky, prosím tě, a ten AS se u toho kluka kamarádky projevuje jen tím, že je hůř zvladatelný a má zájem o odpad?? Nevíš, jestli neměl třeba i jiný problémy? Já jsem nemožná, mě ten AS furt straší v hlavě..
Malej je taky těžko zvladatatelnej, neposlouchá, přijde mi, že schválně dělá věci, který nesmí..

sisstin
autor
29. zář 2011

"zájem o odpad" 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

leporelo
29. zář 2011

@ygreen To jsi udělala dobře, to je "vo hubu" radit něco při horečce dítěte po internetu, doufám, že už je T. lepší.
@hanatka Já toho chlapečka( přesně 4 r.) vídam od narození prakticky každý týden, motoricky byl vždy napřed, chytrý, bystrý, pouze do tří let prakticky nemluvil ( mluvil hůř než náš M.) , ale potom během 3 měsíců se tryskem rozmluvil, teď říká i R. Jen otci se zdálo, že je "příliš živý", ale výchovně hůř ho zvládá pouze otec, matka je OK. Psychiatrické vyšetření bylo na popud otce ( vlastně nevím proč nešli spíše k psychologovi) s tím závěrem, co jsem psala. Ale kromě toho ulpívání na všem kolem odpadu ( rád mluví o popelářích, ptá se mě, jestli jsem mu nezapomněla vzít nějaké skleničky na vyhození, rád hází PET do kontejneru, donutil rodiče-notorické netřídiče- třídit odpad, má rád podzemní kontejnery na pěší zoně...) na něm nic zvláštního není, má rád i auta a motorky, Bořka a pod. Myslím, že si toho nikdo moc nevšimne. Já jsem kamarádku připravovala, že může dostat takový závěr, ale je spíš tím, jak chodím sem a víc si toho všímám.... Je to podobné jako když jiní kluci melou pořád o dinosaurech nebo pirátech. Do APLY na vyš. nepůjdou, jsou objednaní k psychologovi do Plzně - termín za rok.