Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
3. říj 2011

jo jinak Tygr povýšil na další level a místo ahoj nebo čau říká "dobrý den" a "nashledanou" 😅 😅 😅

dalea
3. říj 2011

Ahojte,tak uz sa aj my pridavame k pocitacovym pexesistom 😀 Lei ide velmi tazko ovladat tu nasu mysku(je velka),ale tak som vcera skusila jej najst jedno pexeso,myslela som,ze s tym hodi o stenu,ked jej to nepojde 😅 Ale mala trpezlivost a hrala,hned aj vedela,ako si to ma znova pustit 😉 Ale kym presne trafila na policko,ktore chcela,tak to veru trvalo 😝 Ale vydrzala,musela som ju od toho vyhnat,bola tam viac ako hodinu 😝

sisstin
autor
3. říj 2011

@dalea ze začátku je to pomalejší, než se Tygr trefl...a ted už to válí pekelně rychle..ale moc u toho nevydrží, tak 10minut a šlus 😝

dalea
3. říj 2011

@sisstin Ono je aj dobre,ze tvoj si to chvilku zahra a potom ide,Lea by tam bola hadam aj pol dna,vydrzi dlho,ked si pusta rozpravky,vzdy ju musim vyhanat 😠

sisstin
autor
3. říj 2011

@dalea no Tygr na tuhle pasivní zábavu zatím právě moc není, u TV taky nevydrží - jako fakt sedět a sledovat, to samý to PC...jako chvilku koukne na pohádku..tak 10minut, zahraje si tři kola pexesa a jde od toho...no ono možná fakt lepší 😕

leporelo
3. říj 2011

@sisstin U nás to zní "Domýden" a "Slesledanou" 🙂 Taky jsem zjistila, že kvůli svojí angličtině nestíhám Markovu logopedii. Logo je pouze ve čtvrtek, to pracuju do 15:30, pak vyzvednout jedno dítě z MŠ a druhý od hlídací paní, a v 16:30 na angličtině. Markovo otec je další 2 měsíce kvůli učení nepoužitelný. Takže po tom, co jsem minule přemlouvala logopedku abychom mohli chodit jednou týdně, se na to zřejmě na 2 měsíce vykašlu. To budu fakt za trubku 😒 No, budeme snad pokračovat doma jako o prázdninách. Na to, abych vypustila English jsem příliš velký sobec. 🙂
@dalea Mě to nepřestává fascinovat, jak jsou dnešní děti kompatibilní s PC, aniž by je to někdo učil, tak ví co s myší a kdy kliknout levým 😉 Jestli třeba před sto lety se děti naučily pouze nápodobou podojit kozu, nebo tak něco... 🙂

sisstin
autor
3. říj 2011

@leporelo no jak to zní u Tygra, to ani neumím reprodukovat...dobrý den - jakž takž, a nashledanou...to je na +odpovídající počet nějakých slabik 😅 😅 😅 😅

dadlenka
3. říj 2011

@ygreen máš recht🙂 budu na vás myslet🙂 my sice taky nemáme diagnózu uzavřenou, ale vidím pokroky každý den a prostě will see😉

smardik
3. říj 2011

ahojky, před chvíli jsme přijeli z Ostravy, zavezli jsme Toma do jeslí a byli na nákupy. Tomík si ráno pobrečel tak jsem tam po svačině volala a prý dobrý, posvačil, hezky si hrál, jednou čůral do NOČNÍKU a chystali se jít ven na písek. Jinak jsem koukala že už jak není až tak teplo nejsou jen venku ale už i něco dělají-měli tam výrobky z kaštanů, plastelíny tak jseme na Toma zvědavá jak tohle bude dávat,doma jen pastelky, voskovky už nechce. a příští týden mají divadýlko tak bude mít svoje první divadlo v životě, příští měsíc taky divadlo a začátkem prosince mikulášská besídka. Chci ho dávat tak aby těch 10 dní co tam bude vyšlo na nějakou tu akci 🙂. akorát jsem říkala za ty prachy by ty akce mohli být v ceně, ale ne za vše 30 Kč - jako není to moc ale ....

leporelo
3. říj 2011

@smardik čau, já neříkám, že žijeme z ruky do huby, ale v té školce jsem byla dost překvapená - divadlo, kouzelník, šermíři téměř každý týden (3xměsíčně určitě), pořád nějaká cedule na dveřích kolik zaplatit vstupné ( vždy mezi 30-45Kč). V říjnu už zase focení ( 190-380Kč) Jako máš možnost říct, že si fotku nepřeješ....Dovedu si představit, že s tím rodiny, co mají striktně naplánovaný rozpočet, musí mít občas problém.

dadlenka
3. říj 2011

Holky mám dotaz🙂 s Danečkem chodí do třídy holčička se 100% ztrátou sluchu, která má kochleární implantát, nevíte někdo jestli by měla nárok na iPad a kdo to zprostředkovává? Ona se snaží mluvit, maminka nemá ani internet ani počítač, má 3. stupeň postižení, omlouvám se za OT dotaz😉

mariap
3. říj 2011

Ahojky holky, náhodou som narazila na názov tejto témičky nedá mi nenapísať. Bohužial som nemala čas prečítať si ju celú, ale časom sa to budem snažiť napraviť. Mám doma dve detičky. Staršieho synčeka 3 - ročného Miška a skoro 2 ročnú dcérku Aničku. A práve tá moja Anička je tak trochu neštandardné dieťa. Je veľmi šikovná, motoricky bola od malička dosť napred, ručičky má šikovné tiež, ale máme veľký problém s pozornosťou a komunikáciou. Zdá sa mi introvertná, keď na ňu zavolám, tak nereaguje.....teda takmer nikdy nereaguje, akoby bola pohltená činnosťou, alebo svojimi myšlienkami. Nerozpráva, len zopár slovíčiek .....ako hají, ham, ukazuje prstíkom a pri tom vraví tam, povie ahoj......možno ešte zopár ďalších. Knížky si pozerá zásadne sama a iba moment, nechce sa učiť zvieratká, neznáša akékoľvek obmedzovanie a neposedí ani 5 sekúnd. Pravdepodobne nás čaká vyšetrenie u psychológa a ja mám z toho ťažko na duši. Rada by som sa ku vám pridala, človeku je hneď veselšie keď vidí, že v tom nie je sám. 🙂

smardik
3. říj 2011

@leporelo je to furt něco co, v jeslích mají ted to divadlo, v listopadu divadlo a ještě něco a prosinec ta mikulášská besídka a za vše je 30 Kč, chápu že fakt někdo má problém, ještě když mají třeba 2 děti nebo víc. Ono je to těžké, fotit se nemusí to máš pravdu ale zas je to takové blbé-aspon pro mě říct ne nebude se fotit nemám peníze, vysvětlovat mu že ostatní se fotí a on prostě nemůže

cmilka
3. říj 2011

@ygreen no, tak z tych zmiesanych poruch reci sa nam usla expres.dysfazia + verbalna dyspraxia... 😒 fifo zasadne kazdemu zdravi "a..." (to znamena ahoj) 😝

smardik
3. říj 2011

@leporelo já musím říct že jsme byla překvapená jak jsem se dívala na fotky té školky kde bude Tom chodit a tam děti na lyžařském výcviku

leporelo
3. říj 2011

@smardik Tak to se máš na co těšit! 😀

smardik
3. říj 2011

@leporelo to jo, ještě jak tam budu mít snad oba dva 😀 😀 😀 😀 ale fakt lyžařský výcvik v mateřské škole mi přijde zbytečné, pak ještě klasika plavání, ve školce mají různé kroužky a pak ty divadálky atd. a abych začla šetřit 😀 😀 😀 😀

evaje
3. říj 2011

Ahoj holky, tak já zase jen letem světem. Kluci jsou oba ve školce, já chodím do práce(sice jen na noční), ale i tak to je jakési rychlé. Odpoledne mají kroužky, tak nějak nemám času navíc. Zítra brno Logo a ve středu jedeme konečně na vyšetření s Matym k té dr.Niliusové. Měla by vyloučit a nebo potvrdit dysfázku. Tak jsem neskutečně zvědavá. Maty dělá úžasné pokroky. Při poslední kontrole na neurologii nám dr sdělila, že má mozek vyzrálý na úrovni a pokud bude potřebovat do školy odklad, tak jen ze strany psychologa. Tak jsem zvědavá. Navíc slaví úspěchy i v motorice. NAUČIL SE VÁZAT TKANIČKY! 😉 Navštívila jsem ředitele soukromé školy, kam bych ho chtěla dát a vypadá to, že se bude muset moooc snažit, aby byl u zápisu přijat. Bohužel mají narváno. Sice nám dr. do papíru napsala, že má být ve třídě s malým počtem žáků, ale znáte to, kolik se te´d hlásí do škol dětí. Takže držte palečky, ať mu to výjde.
jinak sis, co vače sdružení? Zahlídla jsem, že něco koumáte? Tak ať se vám daří, je to potřeby, protože fakt lidi, kteří se octitnou na této dráze, tak prostě vůbec nemají šanci se rychle zorientovávat. Já sama vidím, že než jsem se rozkoukala, půjde Maty do školy. No a to jsem nebyla nijak pasivní. Dostávala jsem kartáč, že nemám hledat problémy a tak. Takže je fajn, když se budou moct lidi obrátit na někoho s podobným příběhem.
Takže já ž zase frčím, máme dnes dramaťáček a angličtinu. Dala jsem Matyho spolu s Mikym na AJ. Je sice pro děti 2-4 roky,ale řekla jsem si, že to matymu alůespoň zvedne sebevědomí, když bude zvládat. Je to helendoron, takže snad se jim bude líbit. Byli jsme na první hodině a Maty se nemůže dočkat další. takže zatím se mějte a hodně štěastí

sisstin
autor
3. říj 2011

@smardik no my platili ted 300 Kč právě na ty kulturní akce a je to prý částka na půl roku 😝 jinak jako lyžák apod. mi přijde blbost, hlavně jako u dětí s logo vadami, který teda dost často mívají problém i s motorikou, takže už vidim dysfatika, jak si to smaží na lyžích 😝 (čest výjimkám 😉 )

@mariap ahojky, tak holčička nemá ani 2 roky...průměr aktivní slovní zásoby je ve 24měsích 10-250slov (spodní a horní hranice normy), takže to bych až tak neřešila. Ale měla by mít normální porozumění, v tomto věku by měla rozumět běžným denním pokynům (např. přines si z chodby botičky atd.) 😉 Že ukazuje je super, to je hrozně důležitý 😉 spíš mi přijde zvláštní to nereagování na jméno, to by v tomhle věku už mělo být 100%...ale tak třeba je opravdu do něčeho tak zabraná, že nevnímá...jiné problémy nemáte? Jak si holčička hraje? 😉

@dadlenka já vůbec nevím, jestli se ipod zahrnuje od kompenzační pomůcky, to teda asi spíš ne..ale nevim 😕

@evaje tak Maty je s tkaničkama borec 😎 Maty nebude mí todklad teda nakonec? To jste teda dobří, já si neumím představit, že by Tygr měl jít za tři roky do školy 😝 a kdyby se potvrdila ta dysfázie, tak teda AJ není zrovna nejlepší nápad..ale myslím, že u vás to bude spíš ta dysartrie 😉 a tam by problém s cizím jazykem být neměl 🙂 JJ, OS koumáme, ted jsou stanovy na posouzení u právníka, a pokud to bude ok, tak to pošleme a založíme..dál se uvidí 😉

sisstin
autor
3. říj 2011

jo, a ještě vtipná historka..už jsem to psala na face...jdeme s Tygrem z logo a najednou šlupka jako prase...a na ksicht mi spadnul žalud, a rozsekal mi slunečáky na dvě půlky 😨 jako musela jsem se tomu tlemit 😅 😅 😅 ale byly to moje oblíbené, navíc jako nebyly nejlevnější...no snad seženu nějaký jiný pěkný...já bez nich nemůžu žít, mám šíleně citlivý oči na sluníčko, takže okamžitě se šklebim, tečou mi slzy děs... 🙄

mariap
3. říj 2011

Sisstin, ďakujem za odpoveď 🙂 . Moja mama sa smeje, že sa jej nepáči meno, ktoré sme pre ňu vybrali, že preto nereaguje. Ale ona niekedy zareaguje, ale vačšinou nie. Aké ostatné problémy máš na mysli? Máme krivé nožičky do O, korekčné dlahy na spanie, inak asi nič výrazného. Hrá sa prevažne sama, keď si nájde niečo zaujmavé, tak to dokáže dlho skúmať, je to taký náš individualista. Občas provokuje brášku, aby sa spolu naháňali tým, že do neho začne šťouchat prstíčkom a uteká pred ním. Tak už zase musím utekať za mojimi ratolesťami.

smardik
3. říj 2011

@sisstin já v jeslích neplatím nic, ale fakt je že Tomík je hlášený jen jako 5denní, ještě jsem neřekla že bude chodit už víc tak možná děti co chodí celý měsíc taky něco takového platí, těžko říct ale poptám se.
No já s tím lyžákem souhlasím, u 4nebo5letých mi to přijde zbytečné, když rodiče chtěji at si je to učí sami ale podle fotek na lyžák fakt jezdí a i jak jsme byli na té chatě (s našima patří to právě lyžařskému oddílu) a bylo tam několik diplomů, fotek právě z lyžařského výcviku MŠ. Logo třída možná nejezdí, těžko říct ale zatím mi to přijde zbytečně. a můžu říct že v náslejících 2,3 možná i 4letech Tom na lyže nepůjde, těžko když mu vadí sníh že. On na to prostě nebude

smardik
3. říj 2011

holky Tomík dostal velkou pochvalu v jesličkách - prý je neusměvavější a nehodnější dítě co tam mají, největší jedlík-snědl druhé i polívku celou porci a ještě mu přidali, mlíko na spaní už nedali měli strach že se pozvrací a on fakt usnul i bez něj. To jsou věci 🙂, nočník teda jen jednou ale čůral do něj takže úspěch 🙂 🙂

jesle prostě dělají zázraky

sisstin
autor
3. říj 2011

@mariap no to nereagování na jméno je fakt divný 😉 jinak se ti teda zdá, že holčička rozumí mluvené řeči normálně? Reaguje na pokyny atd.? Ukazuje prstem tak, že na něco ukáže, udělá zvuk (popř. řekne to slovo), podívá se na tebe a čeká na reakci? 😉 K té hře - už by pomalu měla najíždět na takovou hru imaginární, že třeba koupe miminko, dává mu dudlík atd., ne jenom nějaká mechanická hra typy něco přendávat, zandávat, šmejdit v šuplíkách atd. Holčičky bývají v té imaginární hře lepší než kluci, respektive si tak většinou hrají dříve...ale normál je okolo těch dvou let 😉 s ostatníma hračkama si hraje správně? 😉 Zajímá se o ostatní děti např.? Dělá (nebo dělala) ty sociální hříčky typu: jak jsi veliká, paci paci, berany duc, prosím prosím atd.? 😉

@smardik tak to je Tomášek moc šikovnej..Tygr v tom jídle zase nic moc, dneska snědl suchou housku ke svačině, trošku povrtal v polívce a druhý ani omylem...jako jí tam víc věcí, než doma..ale zázrak to teda taky není...spíš jen tak výjimečně tam jí trošku víc něco 😝

smardik
3. říj 2011

@sisstin já ti to jen nechápu, doma ani nevyzkouší a tam ji tak úžasně. ale my tak bojujem doma už jen s teplým jídlem, chleba, rohlík jí normálně, ovoce už taky, jogurty a mléčné výrobky taky jí, jen obědy mi doma nechce. no aspon se nají tak, tatka si dělal srandu že si žije na vysoké noze a má to jak někde v Hiltnu 🙂 🙂 že to vychází na nějaké 400 Kč ten oběd-rozpočítali jsme na kolik vyjde den a je to 416 Kč 😀 😀 😀

smardik
3. říj 2011

a asi se mi ztratil balík s logicem a sobem bobem, odeslán minulé úterý jako obchodní balík a není ☹

sisstin
autor
3. říj 2011

@smardik no hlavně, že se mu tam líbí 🙂 já jsem taky ráda, že je tam Tygr spokojenej..a to je hlavní 🙂 je to fakt úleva, šíleně jsem se toho bála, že tam bude řvát a nebude tam chtít chodit 😝

sisstin
autor
3. říj 2011

@smardik obchodní balík by měl do druhýho dne přijít..co je na netu napsanýho? 😉

smardik
3. říj 2011

@sisstin líbí, ráno popláče ale podle mě proto že si uvědomuje že bude sám, ale jak jsem odešla za chvíli je naprosto v pohodě, hraje si a je v pohodě. Dneska asi měli tělecvik a plazili se protože přišel domů a plazil se, plazil a zase plazil 🙂 🙂

smardik
3. říj 2011

@sisstin právě že by měl přijít a je tam jen kdy byl podán nic víc, je to divné právě. Už jsem psala do toho knihkupectví a uvidíme, reklamaci podává ten kdo má podací lístek takže uvidím