Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
6. říj 2011

@smardik my jsme měli ze začátku, že jakoby nechtěl domů a furt mi něco ukazoval a vztekal se...no ted už je to dobrý, popadne pití, řekne ahoj a jdeme 🙂 jinak je taky unavenější, je to fakt docela znát... 🙂

smardik
6. říj 2011

@sisstin tak on i domů chcle ale až potom co ti vše "řekne", ukáže. ale jde vidět jak je spokojený, je vysmatý, snaží se víc komunikovat, má nové slovo, děti jsou didi. ale ta únava je něm fakt taky znát, přijde o půl páté a kdybych ho nechala tak v 18 už spí a to po obědě spí. jsem fakt že tam je, je spokojený. a vypadá to že si našel kamaráda-začal chodit včera, je teda o rok mladší a hráli si včera i dneska. s jeho maminkou jsme si už tady psali a dneska jsme se potkali a přišla mi sympatická, myslím že by šlo se domluvit a někam s děckama i vyrazit takže by víc byl s kamarády 🙂, jinak je tam víc holek

ale čekám kdy onemocní, včera jsem ho tam dávala a přišla maminka a malý má kašel,rýmu tady máte kapky do nosu, tady na kašel tolik a tolik kapek a hotovo

sisstin
autor
6. říj 2011

@smardik no tak u nás ve školce jsou zas jenom dvě holky, ale to v těch logopedických třídách bývá norma 😅 😅 😅

smardik
6. říj 2011

holky ale fakt si nedokážu představit chodit do práce a něco dělat, že bychom přišli o půl páté jak ted a měla bych něco dělat doma a ještě s Tomem. takhle sice přijde o půl páté to je fakt ale já jsem s Honzíkem doma takže uděláme co je třeba a Tomík přijde a fakt než jde spát věnuju se jen mu-včera jsme kreslili, lego stavěli, kartičky na porozumění zvládni, knížku prohlíželi. ale kdybych měla něco dělat doma nedokážu si to představit

sisstin
autor
6. říj 2011

@smardik no to je právě to, proč neuvažuju, že by Tygr chodil na celý den. On by to asi dal v pohodě, ale to by jsme došli domů nejdřív o půl 4, byl by unavenej a co by jsme udělali? Nic 😉

jolinka
6. říj 2011

@dalea diki som to zbezne presla, aspon mam predstavu o com je ten kurz.

inak kati som sa pytala uz si na vas velmi nepamata, resp, si to myli s inou navstevou, potrebovalo by to osviezit navstevou ze 😉 🙂 🙂

smardik
6. říj 2011

@sisstin jo to chápu, no já uvidím zatím to nechám jak to je, co potřebuju stíháme-hlavní je u něj to porozumění a to stíháme, do autobusu mu beru knížku, vše mu pořád komentuju takže tohle stíháme, všestranný rozvoj něco uděláma každý den + i v těch jeslích dělají tak zatím to nechám tak ale až začne víc mluvit a bude třeba toho dělat víc, chodit častěji na logopedii taky budu zvažovat jak to udělat at stíháme vše.

tatka je je tak překvapený Tomem jak to zvládá a jak mu to prospívá-on fakt potřeboval kolektiv že říkal nech si ho týden doma a zas ho tam dej, že to zaplatí ale už mi to přijde dost a ani nevím jestli to chci

jolinka
6. říj 2011

@sisstin kati skolka tak neunavuje, kym je pekne pocasie tak su vela voku 2x denne. ale vcera ked sme prisli od logo bolo vidno ze ju to vystavilo, pytala si doma robit logico ale zaspavala nad tym, neslo jej to tak sme to nechali.

sisstin
autor
6. říj 2011

@jolinka no Tygr vstává o 1,5hodiny dřív, než byl zvyklej..přičemž ale spát chodí stejně, jako chodil předtím..takže je to docela znát...teda ne, že by únavou padal na držku...ale třeba jak jdeme na logo na třetí hodinu, tak říkala, že ta pozornost je znát..že po těch 15minutách už těká očima všude možně...a tak i proto nám to snížila jenom na tu čtvrthodinu 😝

@smardik tak já bych to asi brala, přece jenom Tomík už není miminko a spousta dětí v jeho věku už chodí do školky na plnej provoz každý den 😉

smardik
6. říj 2011

@sisstin máš pravdu mininko není ale já jsem doma a zas ho tam mít pořád nepotřebuju a i s ním taky potřebuju udělat něco, jako porozumění stíháme to ale jak je doma děláme toho víc i na ten rozvoj. a i v tom ježdění je to pro mě prostě na houby a nechci a naše pořád obtěžovat-oni ho totiž vyzvedávají a vozí mi ho domů

sisstin
autor
6. říj 2011

@smardik tak kdyby nechtěl, tak by se nenabídnul 😉 mně to přijde ideální..týden doma, a týden v jesličkách...to ono s těma dětma tam zas podle mě dělají hodně, kor, když jsou soukromé 🙂

smardik
6. říj 2011

je to těžký, na jednu stranu mě to láká at tam je, vidím na něj jak pookřál a je štastný že je mezi dětma, já mám tady málo známých takže děti viděl na hřišti ale jak jsou "cizí" není to ono, takhle má každý den stejné ale nevím no, na druhou stranu ho chci mít doma, chybí mi 🙂 🙂, pořád přemýšlím co dělá - ted mají oběd, dušenou mrkev.

dalea
6. říj 2011

@jolinka Ta navsteva by uz bodla,fakt 😉 A ja sa Katy necudujem,ze si nepamata,je to predsa len ine,ak ide k niekomu na navstevu,alebo niekto pride k Vam,ze 😉 A gratulujem k tej logopedicke,vyzera to slubne. Ja trosku lutujem,ze ta nasa nas vyradila tak skoro,bola som rada,ze tam Lea chodi a pracuje. Teraz nechodime nikam,a je to skoda,lebo ked takto pracuje s niekym cudzim,je to aj dobra priprava na skolu 😒

susik77
6. říj 2011

@smardik - ahoj, no ja chodim 3x tydne do prace a proste je to tak, ze rano holky obliknu, hodim do skolky-tam dostanou aj snidani. vyzvednu kolem 17.30, prijdem domu, neco snedi, prevlekneme je do pyzamka , zahraji se a jdou spat. potom ve ctvrtek uklizim, nakupuji, peru 😉
ty 3 dni co jsem v prace to u nas vypada jako po vybuchu bomby 😎

smardik
6. říj 2011

@sisstin já mám s jeslí dobrý pocit, ptala jsem se včera kolik dětí tam je a říkala že nejvíc jich měli 11 ale to je málokdy, běžně jich je 9 a jsou na ně 3 učitelky-teda dopoledne 3, jak jsou spát jedna odchází a na odpo jsou tam už 2. ale vstávají 14:30, v 15 sváča a Tom jde v 16 domů a každý den něco dělají - v ponděli měli tělocvik to vím že se plazili, celé odpoledne se mi tu TOm plazil a chtěl to i po mě, v úterý hráli fotbal, včera teda nevím a dneska měli nachystané kaštany. a jinak normálně tvoří - z různých materiálu, plastelína, kreslí, učí se s nůžkama atd, každý měsíc mají vypsané nějaké divadýlko-jesle jsou v jedné budově se školkou a mají to společné takže na něj jen přecházejí do jeslí

smardik
6. říj 2011

@susik77 právě Tom by to měl podobné a já si říkám je to nutné když to tak ještě rok mít nemusí

jolinka
6. říj 2011

@dalea my ideme opat o 2 tyzdne, necham si ten den kati doma, ma tam aj kresielko kde mozem aj matyho kojit. kati sedi oproti nej ku mne chrbtom takze ju nerozptylujem.

ozaj a preco vas vlastne vyradila, ze vsetko ok?

susik77
6. říj 2011

@smardik - ma to vyhody aj nevyhody-jsme permanentne nemocni ale zas ty pokroky -socialni aj v reci jsou uzasne!

smardik
6. říj 2011

supeeeeeeeeeeeer paní mi ted psala meil že dneska odeslala bambino 🙂 jsem zvědavá kdy přijde 🙂 podle toho co bude zvládat vezmu další karty logico nebo LUK na vánoce. no už abych to vzala jak vidím rychlost pošty, odesílala jsem minulé úterý balíček a ještě nedorazil

smardik
6. říj 2011

@susik77 právě já i na Tomovi vidím jak mu to prospívá. Uvidím jak se mi to bude zdát, výhoda jeslí je že nepotřebují nic nějak hlásit dopředu, stačí jen den předem než nastoupí zavolat že přijde at mu objednají jídlo a je to, vaří jim totiž sadex

mariap
6. říj 2011

Holky, ďakujem za info. Týždenný pobyt v nemocnici je u nás dosť velký problém, aj koli malej, ale hlavne koli manželovi a jeho práci ☹ . Babičky máme moc ďaleko a celkovo je to všetko komplikované. Budem to musieť vymyslieť, lebo najhoršia je neistota, keď viem, že niečo nie je v poriadku. U nás v rodine, teda aj mojej aj manželovej nás všetci presviedčajú, že je v pohode......len si robí čo chce. Moja mama sa to snaží zľahčovať "vtipnými" poznámkami, že mamé vysoké školy a tituly, ale nevieme si poradiť s vlastnými deťmi. To sa naozaj super počúva....asi si viete predstaviť (samozrejme, že to nemyslí zle).
Nedávno sa nám zmenila aj detská doktorka. Tá stará mi tvrdila, že je v pohode a že autistické deti sa chovajú inak. Naša nová mudra je opačného názoru a naopak nás podporuje v tom, aby sme s Aničkou zašli za odborníkmi. Takže naozaj aj prístupy pediatrov sa možu k problematike diametrálne líšiť.
U nás je to "veselé" aj tým, že všetci očakávajú u nás pomaly geniálne deti a nedajbože, keby sme mali nejaký problém..... ☹ .
Ja samozrejme chcem iba to, aby boli obidvaja šťastný a užívali si život, nepotrebujem mať doma géniov.

ygreen
6. říj 2011

@smardik Tomík už umí Logico?

dalea
6. říj 2011

@jolinka Ano,vsetko OK,po 7 sedeniach sa skoro vsetko,co sa tyka gramatiky upravilo a tie logicke ulohy uz zvladala aj pre starsie deti,potom uz mala iba take pre deti,ktore uz nastupuju do skoly,tak vravela,ze uz ani nema s nou co cvicit a mame sa ist ukazat v 5 rokoch 😉

sisstin
autor
6. říj 2011

tak jsme doma, dneska prý žádnej zázrak...zdál se jim unavený a prý pofnukával občas. Teda jako ne, že by řval nebo tak..ale jakmile se učitelka vzdálila, tak už měl slzy a bězel za ní. Jenom svačil, oběd ani prd - měli gulášovku a cizrnovou kaši s jahodovou omáčkou 😅 tak to se ani nedivím 😅 😅 ale zas ho chválili, že už je samostatný ři svačine, donese si prostírání, donese si housku, s pomocí i namaže, nosí dětem hrníčky s pitím 🙂

je pravda, že ráno byl takovej uřvanej..ne kvůli tomu, že by tam nechtěl..to nic neříkal, ale měl v noci dva žaludy a jeden nemohl ráno najít..tak už řval...nicméně ted je v pohodě, říkal, že se do školky těší a že se mu tam líbilo...spíš mi fakt přijde nevyspanej...doma chodí spát mezi půl až osmou a vstává o půl sedmý, přičemž v noci se minimálně hodinu mlel a nespal.... ale prostě odpoledne neusne ani omylem a nějak brzo večer taky ne 😕

@mariap tak jedině si dát odborníky po jednom...začla bych foniatrií, pak neurologii a nakonec psychologa 🙂

ygreen
6. říj 2011

já dnes byla s obouma dopo u mudry, tak usí oba dobrat ATB , páč Tob má ještě červeno v krku a Thea ještě chrasí. Jinak Tobís odpověděl na pozdrav, což je super, ale zase tam mudru ignoroval, když naněj mluvila. Ona totiž poslouchala Theu a on seděl vedle ní a zíral na to jak stetoskopem poslouchá její hrudník. No ale MUDře se moc líbilo jak se Tobiáš s Theou mazlí a hraje a jak je na ní něžný a jak s ní hezky komunikuje.

On s ní te´d rád blbne a ta je jak kombajn, jen ho převálcovat 😀 začal hejkat jako Thea, nebo spíš pískat - ta na něj píská a on to opakuje zase na ní. A pořád se na ní směje, hladí jí, hraje si s ní. A vůbec je (tedy on byl vždy) hodně empatický. Dnes mě omylem kopl do páteře u plotýnek, když jsem seděla na zemi a on na mě chtěl skočit. A já zařvala a on okamžitě ke mě, začal plakat a říkal au máma a objímal mě děsně pevně 😵 😵 😵 😵 to je takovej malej miláček 😵 😵 😵

susik77
6. říj 2011

@mariap - ahoj, aj my sme VS a bala som sa ze ked sa dozvedia v praci ze s Veru neco je ze ma budu dobre ohovarat ☹ ale vcera som ju obj. na logo a kolegyna sa ma narovinu pytala co je Veru. tak som jej povedala ze ma vyvoj. dysfaziu. ona zase hovorila, ze jej dcera je dysgrafik. ze Teraz ledva dokoncila Bakalara a skolu uz nechce vidiet. ze to mala vydrene 😝
Myslim ze aj vela deti VS ma rozne psychol. problemy ale radsej o tom nehovoria...
Ozaj a ake mate konkretne problemy? S malym?A ako sa to prejavuje?

ygreen
6. říj 2011

neblbněte holky VS nic neznamená já mám taky Ing. a manžel bude brzy Bc. To přece je úplně putna 😉

Koukáte někdo na Teorii velkého třesku? Sheldon je Asperger jak vyšitej, Raj trpí selektivním mutismem 😀 kéž by to byla i v životě stejná prdel 😉

smardik
6. říj 2011

@ygreen dneska budeme logico poprvé zkoušet tak uvidíme

ygreen
6. říj 2011

tak to jsem moc zvědavá 😉 Tobík to nedal, on byl zmatenej, proč ty čudle nejsou seřazené - chtěl je mít seřazené buď dole nebo na boku a neuměl barvy. Te´d tedy už je vcelku umí,a le i tak je tam krom těch základních ta fialová a oranžová. Jako kdyby některé ty úkoly byly dané jinak né v logicu, tak by je určo udělal, ale s tou tabulkou ne. Ale zase to zkusíme, tohle je tak dva měsíce.

smardik
6. říj 2011

@ygreen uvidím až přijde vyzkoušíme ale dneska tomu moc šancí nedávám bude unavený, Hanys bude otravovat takže nějaký větší test bude asi až o víkendu kdy bude vyspaný. Vyzkouším a bud to půjde aspon trošku a budeme dělat aspon něco nebo to třeba na měsíc schovám a pak vyzkoušíme. a dneska mi paní poslala to bambino LUk tak jsem zvědavá i na to