Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dadlenka
19. lis 2011

@sisstin já se opravdu ke Krejčířové těším, fakt mě zajímá, jak na tom Kryštof je. Na jedné straně logopedka místo povzbuzení mi sdělila, že řeč je strašná, ale prý bude mluvit, 🙂na straně druhé řeči, že Pepíček se rozmluvil v 5 ....jsem fakt zvědavá, co nám řekne...

sisstin
autor
19. lis 2011

@dadlenka já Kryštofa odhaduju na nějakou lehčí smíšenou 😉 spíš pro tebe bude důležitý, abys věděla, jak na tom je celkově 😉 on toho asi umí dost, jen nějak nemá zájem to někomu předvádět 😉

dadlenka
19. lis 2011

@sisstin no právě🙂 on umí spoustu zvířátek, v pohodě ukáže a před doktorama tutan největší😀 neukáže ani jedno zvíře... když má náladu ví všechno 🙂

sisstin
autor
19. lis 2011

no nic, jsem si dneska nasosala asi 5 filmů...tak jdu na to, hezký večer 🙂

anarae
19. lis 2011

@sisstin mladej si naklikne sám pisničku na you tube a jinak vybarvuje zatím jednobarevně obrázky(omalovánky)s pomocí holek hraje rio zaměřuje a střílí aby vysvobodil ptáčky a pak máme tuhle klávesnici(ale ted jsme někam založili cd tak máme smolíka no 😒 )snad ho najdem a nebo seženem někde

smardik
19. lis 2011

hezký večer 🙂

hlásím úspěch s nočníkem, chodí na něj hezky i sám od sebe, vyčůrá se a zatleská si, přinese nočník a jde vidět jak je na sebe pyšný. Dneska byla jedna nehoda, po spaní jsem mu dala tepláky že to vyzkoušíme jak bude oblečený a to se počůral, ještě musí být nahatý ale jinak dobrý a na kakání chce plínu ale jiank dobré, jinak už plínu ani nechce, nezlobí se že ji nemá. fakt je na sebe pyšný

andulka4
19. lis 2011

ahoj holky, docela mne překvapujete s tím počítačem.Já to ovládání myšky a hraní her odkládala co nejvíce to šlo....otravoval už od 3let a až tedka poslední 2měsíce mu dovolím pc ovládat samotného jinak prostě nesměl....a to ještě má přesně stanovený čas(max 20min)

samozřejmě že hraje inteligentní hry jako hádání tvarů, zvířat nebo dopravních značek ale i tak si myslím že na to mají času dost

sisstin
autor
19. lis 2011

@andulka4 já na tom nic závadnýho nevidim, hodinu u toho fakt nevydrží a nedělá nějaký kraviny....ale normoš pexeso, dějový posloupnosti, logiku atd. Proč by to mělo vadit nebo by na to měli mít dost času? Já tohle moc nechápu....neřeknu, kdyby u toho seděl půl dne a pařil nějaký střílečky...to je samozřejmě něco jinýho...

Tygr se zas vůbec nedívá na TV, nezajímá ho to....což jiný děcka vydržej klidně tři hodiny v kuse....jinak proti přiměřenému sledování taky nic nemám, pokud je to vyvážený normální jinou zábavou a vzděláváním 😉

andulka4
19. lis 2011

aha tak to my jsme trochu jiní....D vydrží u televize klidně i celý den a nemá s tím problém to samé u pc
když je tedka nemocný a potřebuju aby ležel tak mu pustím tv a je u ní fakt přilepený i 3hodiny vkuse

andulka4
19. lis 2011

nám se prodstě už třeba v létě stávalo že chtěl místo toho aby jsme šly ven pustit pc a hrát hry a nebo koukat na pohádky v televizi proto jsem s tím opatrná

sisstin
autor
19. lis 2011

@andulka4 tak jasně, že asi není moc dobrý uklidit dítě před TV na celej den, nebo ke compu...ale nějakej normální čas u toho strávenej je podle mě v pohodě...patří to prostě k životu, kdo dneska neumí ovládat PC, tak je nahranej... 😉

já jsem taky ten pasivní typ, co u toho dokáže strávit klidně celej den...no Tygr zatím takovej není, jeho ta pasivní zábava nijak moc nebaví....TV v poslední době fakt vůbec, předtím koukal třeba deset minut na pohádku...ted ani pfn...a začlo ho zas bavit to PC, který ho donedávna taky nebavilo vůbec...

furt preferuje to zábavu se mnou, i když je u toho compu, tak tam s ním musím bejt a komentovat to...sám nevydrží v podstatě u ničeho, což by mi jako i někdy bodlo 😅 😅

smardik
19. lis 2011

@andulka4 syn má 3 roky, s myší teda neumí ale na počítač ho pustím a děláme spolu hravé učení, kouknem se na fotky a nevidím v tom problém. Jsme tady třeba 20 minut, pak jezdíme s vláčkam, kreslíme a jdeme ven. Mi se nelíbí sedění u počítače kdy tam dítě sedí furt a ven nejde, jí u počítače, třeba od známých syn má 5 roků a na vánoce dostane svůj notbook aby si mohl hrát, fakt je na počítači třeba 4 hodiny v kuse a jí u toho, mamce řekne neotravuj a rodiče na tom nic divného nevidí a od počítače ho lákají tak že ho zas lákají na TV. To mi přijde blbé, to už je na mě moc ale počítač s rozumem proč ne, stejně jako mi nevadí když se chvílí dívá na televizi-má rád mašinku Tomáše tak se koukne na 2díly-2x po 8minutách a pak jdeme dělat něco jiného nebo má rád cvičení s míšou a tančíme tu podle nich

andulka4
19. lis 2011

No já právě už musím syna na společné aktivity lákat protože si jinak chce už hrát sám a vpodstatě o něm celý den nevím akorát potřebuje obsluhu u ovládače na tv nebo u zapnutí toho počítače 🙂

ale jinak samozřejmě v rozumné míře proti tomu nic nemám jenže u nás je to jiné v tom že okolo 2let už vydržel klidně i 2hodiny u pohádky

sisstin
autor
19. lis 2011

@andulka4 a vy máte ještě to podezření na AS nebo ne? Ono by to tomu docela odpovídalo, i to, jak je technicky zdatný, jak je inteligentní, že je ale naopak motoricky neobratný...nevyžaduje moc pozornost od vás atd. 😉

sisstin
autor
19. lis 2011

@andulka4 jinak Davídek mluví fakt luxusně a je hrozně roztomilej 🙂

sisstin
autor
19. lis 2011

@andulka4 jinak na mě teda absolutně jako dítě s ADHD nepůsobí a jako aspík taky ne. Jako na to, že má být hypotonik, tak je i hrozně šikovnej...to teda Tygr se může jít zahrabat jak s tou řečí, tak i s tou motorikou proti němu 🙂

andulka4
19. lis 2011

ježišmarjá ty koukáš na naše stará videa 🙂 🙂 🙂

andulka4
19. lis 2011

no rozhodně nijak zvláště inteligentní není....ale je fakt že mluvit začal brzo

sisstin
autor
19. lis 2011

@andulka4 jako teda docela nechápu, co s ním maj ve školce za problém 🤐 možná kde by bylo trošku ochoty z jejich strany, tak by ani nebyl problém žádnej 😉

andulka4
19. lis 2011

taky si myslím a naše psycholožka si myslí to samé 😉

sisstin
autor
19. lis 2011

@andulka4 jako v některých těch školkách je to děs, co tak slyšim...tdělají problémy z absolutních kravin 😕 jako docela jsem ráda, že Tygr chodí do třídy, do jaký chodí...kde žádný takový blbiny (jako např. to, že je dítě pomalejší v oblíkání atd.) nikdo neřeší....

mně Krejčířová doporučovala už od tří let běžnou třídu, ale když fakt pak čtu, jak to někde chodí...tak jsem ráda, že mě nad tím nenapadlo ani přemejšlet 😝

sisstin
autor
19. lis 2011

jako od známý holku zas furt posílaly ze školky k psychologovi...a ještě ji tam pomalu diagnostikovaly úči autismus...přitom to je naprosto normální holčička, která je trošku stydlivější a jelikož je hypotonická, tak má trošku problém s motorikou a malinko hůř mluví...ale prostě nic závažnýho...je to normální dítě...a dělaj tam z ní Bůh ví co 🙄

dadlenka
19. lis 2011

@sisstin no mohlas zkusit i nějakou speciálku, třeba tu u nás😀 ono je to fakt i tím počtem dětí ve třídách, u nás jsou normálně třídy i po 28 dětech... Ta naše speciální třída měla 15 dětí, když tam měl Kryštof nastoupit mělo tam být maximálně 10 dětí, měl mít napůl asistenta a nakonec ho měl na třetiny, a to ještě se dvěma autíkama, kteří každý potřeboval svýho, jeden chlapeček se jedné paní učitelky nepustil, takže v podstatě byla zabraná🙂 jsou v tom prachy a nakonec to odnesou děti a rodiče...

smardik
19. lis 2011

já jsem štastná že je Tomík v jeslích a že do školky fakt půjde až od září, dřív ho nedám i když v té logo školce mi bylo řešeno že může nastoupit třeba hned. a upřimně vůbec se mi ho nebude chtít z jeslí brát a dávat ho do té školky

dadlenka
19. lis 2011

@sisstin tak jasně, ve školkách dostaneš diagnózu hned🙂 taky si říkám, že ušetříme za cestu do Prahy😀

sisstin
autor
19. lis 2011

holky..ve mně se to furt tak nějak pere, jestli s nima v té logotřídě dělají dost 😕 jako co se týče té samotné řeči..já právě dost čtu, že v těch logo třídách hned jak děti přijdou do školky, tak jdu individuálně povídat atd. Já prostě furt nevím, jestli tam v tomhle ohledu s nima něco pořádnýho dělaj a tak... nechci bejt za rejpu 😔

to samý ten individuální plán - prostě mi dali jen přečíst a podepsat papír, kde bylo stručně vypsáno, co teda asi zlepšovat....já si to představovala, že fakt půjdu na nějakou soukromou konzultaci, kde to se mnou pořádně proberou atd. Jiné děti v logo školkách dostávají i trénovat domů, my nic...

jako na školku jako takovou si fakt nestěžuju, jsou tam max. ochotní, s dětma pořád něco dělají...ale po té logo stránce se mi to zdá takové nějaké všelijaké....ono to asi bude tím, že to není vyloženě logo školka..ale jen prostě jedna třída v rámci běžné školky...

navíc já jako ani jinou možnost nemám, žádná jiná logo školka tu není, až pak v Hradci a to je pro mě nesmysl na dojíždění, to fakt nedám 😖

dadlenka
19. lis 2011

@sisstin asi od nich čekáš moc, na tvým místě bych to brala tak, že tam má Tygr prostor pro socializaci, má tam děti a jinou autoritu, nejseš tam ty🙂plus s ním jakž takž dělají logo, ty s ním makáš ukázkově, chodíte na logo, neřešila bych to🙂 maximálně bych jim dala doporučení od vaší logo, jak a co s ním dělat

sisstin
autor
19. lis 2011

@dadlenka no asi máš pravdu...já jen, když občas čtu zkušenosti holek, co maj děti taky v logotřídách..tak se mi zdá, že tam nějak makaj víc 😕 zas tady s nima pořád dělají strašně moc různých věcí - vyrábí, malují, učí se...jako určitě je vzdělávaj suprově a celkově... no možná i Tygrovi dávaj prostor, než se zajede nějak víc....

oni to podávají, že jako tam funguje v pohodě...ale když pak čtu, co se řeší jinde ve školkách a co všechno je problém, tak si myslím, že jsou fakt hodně tolerantní a nezatěžujou mě tím 😉 jako Tygr určitě nezlobí nebo tak, i se zapojuje ...ale prostě furt visí učitelce za zadkem, je pomalej v oblíkání, nejdou mu ty rukodělný věci...s dětma asi jako dobrý, ale na bázi, že by se strašně kámošil to určitě není...

a pak když koukám na Davídka od Andulky, jak je šikovnej, jak krásně mluví, jak jezdí na FB, jak si krásně hraje atd., a někdo s ním může mít problém...tak to fakt nechápu...to pak Tygr je fakt tele první třídy 😕

dadlenka
19. lis 2011

@sisstin to začleňování je to, co doma nenacvičíš. Já požadavky nemám, jenom aby se tam Kryštofovi líbilo a učil se beze mě a byl s dětma. On se teď dobře rozmlouvá, ťuk ťuk- každý den přidá i několik nových slov, když jsem to včera dopočítala- je to už skoro 200 slov. Jinak novinka už staví 3D, dneska stavěl auta, domečky, postaví podle vzoru(ne na papíře) i ten most🙂 většinu stejně s ním dělám já, protože moc s jinými nespolupracuje..😉

hanistepa
20. lis 2011

Ahoj všem, opět vás moc zdravím! V "polední pauze" vás dočtu 🙂 , teď jen v rychlosti nakukuji, protože děti už mám obě vzhůzu, ZATÍM si hrají (každý si skládá své puzzle), ale jak dlouho jim to vydrží, že?🙂

Mno...koukám, že Siss tu řeší logoškolku, Siss, ty seš stejná hysterka jak já, tohle bylo taky vždycky moje oblíbené téma 😉 No hele, prostě to tak neřeš, já myslím, dle toho, jak to popisuješ, je to moc dobrá školička s hodnejma pí uč, které Tygrovi dle možností vycházejí vstříc a nedělají z každého PROBLÉMKU vědu, jak to někde bývá...my jsme sice měli ten sešit dom s úkoly, ale byly to podobné úkoly, které jsem již s Haničkou dělala doma (NIC NOVÉHO!!), to, jak popisuješ, že sis představovala, že tě pozvou na soukromou konzultaci...to já osobně taky nezažila, ani nevím, zda to u nás bylo, jen v tom případě, když bych měla pocit, že nevím, jak s dítětem doma určitou hlásku nacvičovat, že by mi to ukázali, ale jinak nic a myslím, že to ani nikde není...nevím...já jsem soukromou konzultaci zažila jen jednou, když si mě ředitelka školky pozvala "na kobereček", kde na mě apelovala, ať Hančí dám do školy, že by ji bylo škoda nechat ve školce... 😉
Já bych být tebou byla šťastná, že je Tygr ve školce spokojenej, že tam má hodný pí uč, že chdí do školky rád, že se zlepšuje..a jak tu kdosi psal, vše ostatní s ním děláš ty, tak co 😉

Jinak u nás asi stále stejně, Haničce to ve škole celkem jde, psaní je sice trošku tragedie, ale není to horší, než jsem myslela, spíš si myslím, že paní učitelka je celkem přísná....Hančí čte myslím dost dobře, už se střídáme, když čtu Štěpovi Mašinku Tomáše - samozřejmě Hanina to čte pomaličku po slabikách, ale dobrý, fakt dobrý... 🙂 Takže to jsem strašně ráda!!! A co se týče matiky, teď začali počítat s nulou...kdo tu má prvňáčka? Joli, nebo kdo? Nevím, zda jsem teď to jméno nezkomolila... 😉
Štěpán ok, už bude mít čtvrté narozeniny, tak mám v plánu udělat mu tu nádhernou mašinku, co dělala Sisstin Tygrovi - ta byla fakt úžo!!!!!🙂

No jdu žehlit a pak asi s dětmi někam na procházku...chtěli by na kolo, ale nevím, zda na to není už moc velká zima? Zatím ahoj!