Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

wsmoulinkaa
14. pro 2011

@sisstin no přála bych si aby to bylo jen obdobím.....včera jsem zas řvala na hajzlu,zas to na mě nějak dolehlo...ale přejde.
Mám hlavu jak pátrací balon,ani se tady moc nevypisuju,páč se nechci zbytečně rozebírat,pátrat,když jsme ještě relativně malé.
Tuhle jsem byla v hypernově...šoupla ji do ohrádky kde mají děti prostor na hraní..a sledovala jak se chová a jak bude reagovat na děti...koukala,pozorovala,šla tam a dokonce se naučila konečně houpat se na koni😀 okoukala od dětí. Pak mě zmerčila chtěla z ohrádky a?...to je to co nechápu....vyndala jsem ji z ohrádky...dupala chtěla zpět,dala jsem ji tam a hned zase chtěla ven a tak sem a tam...až mi došla trpělivost tak jsem ji vyndala a najednou konec..nevím vůbec co dělat v tu chvíli. Začala se vzteka,chtěla pití a pak zas ne a jo a ne a já jsem v situaci,kdy chytám nerva-plácnu ji přes prdel a lehá si a kope...načež zvědaví lidé pokukují..a znáte to. Jen si řikám co se jim v tý hlavičce odehrává a sama neví co chce,a můžu ji dát do ruky cokoli a se vším mrskne nakonec mi ji i někdy flákne😀 no tak ji šoupnu do kočáru a mizím:-/
kdyby aspon tak neječela to se lidi otáčej až na konci pasáže 😀 😠 tuhle tak ječela až se nějaký miminko leklo a zrovna bylo kojeno vedle....no co no...nic

sisstin
autor
14. pro 2011

@wsmoulinkaa no tak takový to jo- ne, to je naprosto normální věc...má to každý dítě, je to součást vývoje...a ještě budete mít fázi, že běda, jak něco uděláš za ni...tak ona to bude chtít "zresetovat" , vrátit tu situaci a udělat to znova...což je super u věcí, který jako třeba vrátit nejdou (spláchnuté bobky atd.) 😅 😅 😅

je to naprosto normální věc, jsou to období vzdoru a samostatnosti...to by ta neuroložka jako měla vědět 😉

sisstin
autor
14. pro 2011

@wsmoulinkaa jo, a půl roku opoždění je stále širší norma 😉

dadlenka
14. pro 2011

@wsmoulinkaa to, co popisuješ je opravdu normální - tuhle fázi ne tohle tričko nechci, chci jiné, zase jiné a nakonec řve, že chce to které jsem mu dávala jako první...... a taky máme fázi, že si nalívá sám pití a nedejbože to udělat za něj.... akorát, že období vzdoru se u mých dětí táhne cca do 6 let, potom vesele nastupuje prepuberta a ta plynule přejde k pubertě - už aby byli z baráku😀DD

jolinka
14. pro 2011

@wsmoulinkaa jeziiiiis.... jak ja to dobre poznaaaaaam 😀 😀 😀 😀 😀 😀

neboj, bude lepsie. CHCEM, NECHCEM... a RESETOVANIE toho co uz bolo mame zmaknute 😝 😝 😝 zo vsetkych moznych stran a uhlov... 😠 😠 😠

a tiez ziapanie na plne pecky vrrrr, ... treba sa naucit byt imunny voci reakciam ludi.

jolinka
14. pro 2011

ale inac baby mam na hovno naladu...lebo som dnes presvihla Katikine vianocne vystupovanie.... ☹ ☹ ☹ tak mi stislo srdce ked som prisla do triedy a tam po vsetkom ☹ ☹ ☹
dajak mi to uslo...namiesto na nastenku, vylozili maly papierik na zarubnu dveri do satne {boze kto kuka na zarubnu ked vchadza do dveri...} a toho roku kopec terminov Johi v skole MIkulas, vianocne dielne, vianocna besiedka... Kati v skolke Mikulas, vystupovanie v skolke, vystupovanie na namesti... aspon to vystupovanie na namesti stihem...

wsmoulinkaa
14. pro 2011

jj díky za vaše reakce...uklidnuje mě to 🙂

mám sice ještě jednu starší,ale vůbec jsem tenkrát toto neřešila...a taky byla uřvaná až přecitlivělá...jen jsem tím proplouvala,proč ted dělám takový caviky 😲 😔 asi jsem starší a víc se bojím,všude se dá vše přečíst...asi tak.
jo už vím...neválela se po zemi😀DD to jsem neznala
@jolinka to mi je líto...taky by mi to bylo moc líto...ale tak ti to třeba předvede doma 🙂

smardik
14. pro 2011

holky Tomík už pochopil bambino LUK 🙂 jsem ráda a jen teda přikoupím další, jen to u nás pořád není zas budu muset přes tu paní ze slovenského MMB

sisstin
autor
15. pro 2011

Bré ráno,

@jolinka no asi jako když jsem já prošvihla první rodičák, ale tohle je fakt takový na vztek. Katice to vadilo? 😕

@smardik super, já jsem ti říkala, že to půjde 😵

dneska maj ve školce zas zvířata, dneska plazy 😝 tak to bych nechtěla 😅 😅

smardik
15. pro 2011

@sisstin jo je to můj šikulka a nejlepší je že ho to bavilo, chtěl dělat 3 stránky 🙂 ale nenápadně jsem se vrátila na tu první ta třetí už byla jinak barevně a chudák byl zmatený, budeme mít co dělat než se tím prokoušeme a musím objednat teda další díly-vezmu ten od 2let - to už je jen jeden asi a pak vše od 3let, když už to objednávám a budu platit poštu tak at se to vyplatí

sisstin
autor
15. pro 2011

@smardik jj, nechápu, proč to tady není...ale jestli máš paypal, tak si to můžeš vzít z UK, vyjde to levněji a maj tam toho o moc víc 😉 http://luklearningsystem.com/index.php

sisstin
autor
15. pro 2011

tak to poštovný je 37 doláčů, není to z Uk..ale USA...to by nás muselo brát hodně a ještě nevím, jestli se to poštovný váhou nezvyšuje 😒

jolinka
15. pro 2011

@sisstin dobre rano ...no Kati to znasala celkom statocne, pekne vraj vystupovala, ale sa stale vypytovala ucitelky kedy pride mama ☹ ☹ ☹ ☹
ked som prisla mi hovori Mamka ja som cakala, kedy prides. aach tazko mi je aj teraz, vsetci tam v dobrej nalade fotili deticky, natacali, napchavali sa obcerstvenim ... ja som samozrejme ani fotak nemala.
Este som pockala kym Kati dovyzdobuje svoj pomaranc, aj minuleho roku vyzdobovali po vystupeni jablko, Kati rano pytala do skolky pomaranc, mne to vobec nedotuklo ze kvoli besiedke... 😒 Ona jak sa nevie vyjadrovat....nepozna slovo "vystupenie, besiedka" tak len povedala, ze chce pomaranc a dost... 😔 no joooo

jolinka
15. pro 2011

@sisstin a Johanka ma v skole vystupenie az pondelok... tak ma to nejak poplietlo, ze aj skolkari budu mat az na buduci tyzden...

sisstin
autor
15. pro 2011

@jolinka nj, tak stalo se....a už si to pohlídáš 😉 🙂 u Tygra ve školce besídku nemaj, nevím jak v ostatních třídách, ale v té logo teda ne...jen je dneska odpoledne to tvoření s rodiči - ale my máme logopedii a tak jako tak bych tam nešla, to fakt není nic pro mě a Tygra to taky nezajímá...a o půl pátý maj rozsvěcení vánočního stromku na školní zahradě, tak to asi půjdeme 😉

sisstin
autor
15. pro 2011

jinak Tygr už umí přečíst všechna písmena - ale teda jenom velkým tiskacím, to se naučil na tom Chytré dítě...ale jak jsem psala na FB, hrozně mě překvapuje, že už dost pozná na jaký písmeno začíná slovo, i když on sám ho říká blbě to slovo..ale stejně písmeno ví správné 😕

smardik
15. pro 2011

@sisstin to je moc, vezmu to z toho Slovenska a uvidíme. ted mě napadá tatka má na Slovensku známého a často jezdí tady tak možná by to on mohl koupit a přivést at neplatím poštu, jen bych musela zjistit kde přesně to mají at jde na jisto

jolinka
15. pro 2011

@sisstin no vidis... sikovnik je 😉
my sa sme tiez vcera ucili abecedu.. Katika si pytala na pocitaci "opicu s bananom".... mi po chvili doslo ze chce hrave ucenie a tam natrafila na ucenie abecedy, ona tak uz zo 5 - 6 pismen poznala, dalsie vie napisat len ako obrazky...celkom dobre jej teraz ide ucenie, stacilo by par dni aby vedela podstatnu cast abecedy... ako nie je to v jej veku nevyhnutnost, ale ked ju to bavi. 😉 🙂 u nej je velky priklad Johi, ako chodi do skoly a uci sa citat pisat.

sisstin
autor
15. pro 2011

@jolinka Joli, ale nepřijde ti divný, že pozná na jaký písmeno začíná slovo, i když on sám to říká blbě? Myslíš, že on to jakoby slyší od nás správně a pak si to umí vybavit? 😕

jolinka
15. pro 2011

@sisstin ano, presne... myslim ze zacal rozoznavat prve pismeno aj ked este slovo nevie dobre povedat...
zober si ale kolko slov po slabikach povie...takze on vie co je na zaciatku len to v spontannej reci narychlo nevie pouzit.

pamatam sa ze aj Kati tak nieco povedala zle trebars kososka {cokolada} ked som po nej zopakovala "kososka" tak ju nahnevalo, ze NIe kososka ale ko so ska 😠 pritom Č vedela povedat, aj slabiku ČO

sisstin
autor
15. pro 2011

@jolinka no po slabikách řekne všechno..to je pravda, že on ta písmena slyší dobře, jen prostě pak spontánně to říct neumí....tak to by na tom s tím fonematickým sluchem mohl být docela dobře 🙂 ten je blbej hlavně u těch smíšených forem....

jolinka
15. pro 2011

@sisstin inac Kati to hrozne bavi v poslednej dobe... hovorit prve pismeno slova... sama si vymysla slova, alebo ja nieco poviem a ona hned na to Mamka, A ako autobus vsak?

sisstin
autor
15. pro 2011

@jolinka čímž se mi vybavuje moje křivda v MS v posledním ročníku, kdy jsme měli říkat na jaká písmena začínají slova..a já všechno věděla, ale na mě zbylo slovo lžíce...jenže já myslela, že se říká "žíce", takže jsem řekla Ž...a měla jsem to blbě 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
15. pro 2011

@magimary 😉

jolinka
15. pro 2011

@sisstin krasne obrazky... a K. chce mat vsetko co aj Petko 😉 ...lebo ma tu minule otravovala ze chce obrazky ako spadol z bycikla, potom plakal...atd.. mmch dejove postupnosti uz nam z logica idu celkom dobre, aspon tie lahsie.

sisstin
autor
15. pro 2011

@jolinka tak Tygrovi ty dějový posloupnosti furt moc nejdou z Logica, prostě mu musím říkat, že třeba první je: jak chlapeček vstane (tak on to najde a udělá), druhý je, jak se čistí zuby (tak si to zas najde a přiřadí), ale aby to sám seřadil, to mu prostě furt nejde 😝

jolinka
15. pro 2011

@sisstin ona to zoradi sama... ale fakt len tie jednoznacne max 4 obrazky za sebou, napr. ked uz boli zlozitejsie... ze kupili ovocie, umyli, olupali, krajali, miesali, jedli... tak to uz plietla... 😝

take jednoduche vie... Ide na kolobezke, spadne, place, obvazuju ho...
alebo je cisty, spadne do mlaky, umyva sa, utrie sa.

sisstin
autor
15. pro 2011

@jolinka no v tom Povím ti, mami...to ví 😕 ale v tom Logicu fakt ne...včera jsme zrovna dělali to s tím ovocem, a zas jsem mu to musela říkat...ale je pravda, že to už je těžká dějová posloupnost 😉

jolinka
15. pro 2011

@sisstin jj... tam su aj dost podobne tie obrazky... napr. lupanie, krajanie... ja som musela dobre pozerat aby som to rozoznala.

sisstin
autor
15. pro 2011

@jolinka právě, a pak tam je někde ještě pečení cukroví a to je ještě černobílý 😝