Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
8. únor 2012

@trinity525 jo, já jsem ji bohužel dala, páč když měl Tygr 15m, tak jsem neměla ani tucha že 😉 u nás teda dost šílená reakce a následné zastavení vývoje na 9měsíců 😔

wsmoulinkaa
8. únor 2012

@jolinka mno...já jen nevím jak na to budou reagovat ve školce....

malá hodně říká ne,ne,ne...chceš pití? nene a vezme si ho ...má to bud pomotaný nebo nevím...jo neřekne,jen když to opakuju:/

sisstin
autor
8. únor 2012

@wsmoulinkaa to je normoš období..."nene" a chci to 😅 😅 😅

trinity525
8. únor 2012

@sisstin uff ☹ do prdele s prepacenim za taketo vakciny ....

sisstin
autor
8. únor 2012

@trinity525 on právě mimo tý expresivní dysfázky měl do cca 2 a čtvrt i opožděný psychomotorický vývoj, spadl do lehký PM retardace 😒 a to právě ta expresivní dysfázie nezpůsobuje (narozdíl od smíšený), max. děti s expresivní můžou mít opožděný motorický vývoj...ale ne celkově...jako dysfázku by měl asi tak jako tak, my k tomu máme z MP strany genetický dispozice...ale prostě to opoždění dle mýho způsobilo to MMR..jako do tří let to pak dohnal, ale stálo to teda úsilí 😝

wsmoulinkaa
8. únor 2012

...prej ve školce 😀 vždyt jde až v září...to je ještě hafo času🙂) 😵

deina
8. únor 2012

O tomto centre neviete niekto viac? Rozmyslala som nad nimi, ale nemam tusenia, kto tam pracuje a aki su: http://www.facebook.com/pages/DYS-CENTRUM-Súkro... (maju aj stranku, www.dyscentrum.sk, ale akosi mi nefunguje).

sisstin
autor
8. únor 2012

@deina u nás funguje to dys centrum dobře, ale na SK netušim 😕

vojann
8. únor 2012

@sisstin no s tým autizmom mi to hovorilo viac ludí, no našťastie je vylúčený, takisto všetky poruchy, ktoré súvisia aj z motorickými poruchami, keďže je ako cirkusant (celkovo veľmi pohybovo nadaný) a ešte celkom zvláštne je že do dvoch rokoch vedel povedať dosť veľa slov, očný kontakt v poriadku, ukazoval, zaujímalo ho všetko, no potom musel ísť do nemocnice a práve vtedy som mala druhé dvojmesačné bábätko (jeho sestru) tak som nemohla ísť s ním do nemocnice, muža nechceli pustiť... proste zažil si horor a prestal uplne rozpravať...
Ďakujem za kontakt, určite vyzkúšame, aj mne sa zdá, že je pacientom pre klinického psychológa.

maznacik007
8. únor 2012

dievcata mate skusenosti s dennym sanatoriom na donnerovej ... co sa tyka diagnostiky myslim

vevercaci
8. únor 2012

@vojann A jak můžeš vědět, že není autista, když jste u klinického psychologa nebyli? Kdo vám to vyloučil?

nicole_1
8. únor 2012

@trinity525
@sisstin no já si myslím, že ty nemoce vždycky byly jen se prostě nediagnostikovali tak jak ted a hlavně nebyla taková rozšířenost informací, kyž člověk zabrouzdá na takovýhle diskuze, tak má pocit, že snad každý dítě má nějaký problém, ale přitom ve svém okolí nikoho neznám, a to se pohybujeme mezi spousty dětmi, takže kdybych neřešila Tedíkovu řeč, tak bych o autizmu a ADHD slyšela jen tak z dálky, a jak říká sistin i tím, že se zachranují děti už v 25tt. tak počet těch onemocnění taky narůstá....ale zajímalo by mě jestli to MMR má na to taky vliv, jestli to zkoumají a řeší a nebo to berou jako souhru náhod, já musím zatukat, že my jsme s touto vakcínou problém nikdy neměli, ani ji špatně nesnášeli a ani v okolí jsem se s tim nesetkala, takže mi to vždycky přišlo jako pověra

sisstin
autor
8. únor 2012

@vojann mě by zajímalo to samý, co @vevercaci kdo vám to vyloučil? Protože vyloučit či potvrdit PAS může jenom klinický psycholog / psychiatr, nikdo jiný. Ani neurolog, ani foniatr, ani logoped a pediatr už vůbec ne 😉 Bohužel u toho autismu to může být i tak, že dítě se do druhého někdy i do třetího roku vyvíjí normálně, a pak bum, nastane regres a dítě zůstane autistické až do konce života. Akorát to pak spadá pod atypický autismus, ne pod klasický dětský, u kterého nastává ten regres mezi 15-20měsícem věku. Ještě existuje tzv. dětská integrační porucha, ta je ještě horší...dítě může být normální i do vysokého věku (klidně i 7let) a pak regres, a dítě se stává autistické, k návratu původních dovedností už nikdy nedojde a je tam vždycky i mentální retardace.

Netvrdím, že tvůj chlapeček má autismus, ale dost to na to vypadá, popř. na jinou vážnou komunikační poruchu, rozhodně bych to řešila a hodně rychle. Jestli máš šanci jezdit do Ba, tak tam se dají sehnat poměrně intenzivní terapie, ale stojí to dost peněz bohužel 😒

@nicole_1 jj, určitě je to i tou lepší diagnostikou, o tom žádná...ale fakt si nemyslím, že jenom tím 😖 co se týče toho MMR, my problémy měli..jako nemůžu ti říct na 100%, že to má z toho...ale ani opak a nejsme jediný. Vyskytuje se to po celým světě. Jinak ten počet dětí s problémama, ono to klame, páč na tuhle diskuzi hodí holky z celý CR i SR, někdy i z jiných států, takže pak to vypadá, že problém má snad každej a přitom v okolí nikoho takovýho neznáš 😉 Já třeba jenom z Pardubic znám osobně 5dysfatických dětí (i s Tygrem) a spousta dětí ve školce má jiné komunikační problémy a skoro všichni jsou z naší městské čtvrti, takže tak 😖

sisstin
autor
8. únor 2012

jinak my se právě vrátili z reha a super 🙂 maloval, házel míčkama se suchým zipem na terč atd., v mailu mi to pošle přesně, tak to sem pak můžu napsat. I jsem ho viděla, jak ze schodů střídá nohy, sice u toho vypadal vtipně dost, ale střídal 😅 Mi ta reha říkala, že snad ještě neviděla dítě, který by to tak bavilo, že s ním je spolupráce úplně suprová... 🙂

sisstin
autor
8. únor 2012

je, ona už mi to poslala..tak kdyby taky někdo chtěl něco zkoušet doma 😉

Dobrý den,
tak minule jsme s Péťou trénovali:
- svlékání a oblékání oblečení
- lezení po čtyřech, překážková dráha
- posunování plosky nohy
- "zdravení prstíků" (jednotlivé prsty ruky se dotýkají palce ruky tam a zpět)
- počítání a ukazování počtu na prstech
- hod míčků na terč
- masírování "ježkem" dlaně a chodidla
- chůze po schodech
- grafomotorika

dnes:
- svlékání a oblékání, otáčení rukávů do lícu
- chůze po patách, po špičkách, po hraně chodidel
- chůze ve dřepu
- pokus o stoj na jedné noze
- lezení po čtyřech a se zvednutou prdelkou
- chytání magnet.rybiček levou a pravou rukou
- hod kostkou, výběr korálku dle příslušné barvy a nevlékání
- hod míčků na terč
- jízda autíčkem po namalované trase levou a pravou rukou
- grafomotorika
- chůze po schodech

dadlenka
8. únor 2012

@sisstin to je úplně super, co s ním všechno dělá a je pravda, že tohle se může trénovat i doma, když ta možnost není🙂 Díky za info🙂

sisstin
autor
8. únor 2012

@dadlenka jj, určitě se to dá dělat doma..akorát u nás problém, že prostě na spoustu věcí by mi doma kašlal a tam to udělá v pohodě 😅 😅 😅

holky, Tygr má zas natáčecí manii, tak počítání do 10, docela mu to šlo 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=nFSjeDxxbH4
dadlenka
8. únor 2012

@sisstin to počítání mu opravdu jde super🙂
Jinak každý dítě je asi jiný. U nás by Kryštof asi spolupracoval líp doma, nebo ještě tak v Berušce. S cizím člověkem asi těžko🙂 Ale super, že takhle Tygr spolupracuje, bude to mít snažší i ve škole🙂

sisstin
autor
8. únor 2012

@dadlenka no Tygr ty cizí lidi jako autority fakt uznává, i učitelka mi říkala, že je to jedno z nejposlušnějších dětí ze třídy...ale on má prostě takovou povahu, není to moje zásluha 😝 doma to samozřejmě už tak růžový není, to o všem debatuju atd. 😉

Jinak ta reha je paní učitelka - speci pedagog, takže to s dětma umí v pohodě...je +- mýho věku 😉

dadlenka
8. únor 2012

@sisstin buď ráda, zase poslouchat jak dítě neposlouchá není žádný med🙂 Aspoň ho budou mít učky rády🙂 Uvidíš, že mu to ve škole půjde a bude spokojenej🙂)

evelina75
8. únor 2012

@sisstin
ahoj, tak včera jako když utne, malý dělá paci paci - sám poprvé v životě, papa taky, jak jsem veliký , prosím prosím, nevím co se stalo, ale moc mě to potěšilo. Prostě jsem ho včera převlíkala do pyžama a začal tleskat.... udělal mi tím obrovskou radost....
Chtěla jsem se tě jeeště zeptat, jestli je to nějaký začátek ukazování- protože natáhne ruku-prst a jen se točí dokola, nečeká až mu odpovím a otočí se zase o kousek dál , to dělá i v náručí, prostě vystrčí prst a někam ukazuje, třeba i jen do zdi.. nebo v prostoru.......ne ke konkrétní hračce, věci atd.........jinak ale k tomu nic nemluví, žádné citostlovce nebo jen brčí grrrrr

sisstin
autor
8. únor 2012

@evelina75 tak co ty víš, co ho zaujme, že na to ukazuje..pro něj to zajímavý být může 😉 takže super...a počítej, že třeba mluvit nebude ještě x měsíců...ale prostě ta komunikace jde tak, jak má 😉

evelina75
8. únor 2012

@sisstin Ještě jestli se můžu zeptat, zjistila jsem, že malý dostal v roce první hexu, pak atb, protože byl nemocný a pak druhou hexu, třetí teda ještě nemáme....jak jste se bavily o tom očkování....mohla třeba i tahle kombinace něco spustit nebo se spíš jedná o tu MMR vakcínu

erinnuska
8. únor 2012

Kočky to len moje dieťa je tak straaašne mamičovské ?? 😲 😲 Dnes sme skúšali zobrať ju medzi deti bezo mňa a hrôzostrašný rev, bola už u tej pani asi 2 x a v pohode, teraz celú hodinu čo som odišla preplakala ☹ Mne sa zdá čím ďalej tým viac naviazaná na mňa. Iste je to aj kojením, ešte stále cecáme, hlavne cez noc 😝 Doma ostane s manželom a s deťmi bezo mna celkom v pohode, ale u cudzích ani omylom, bezo mna nechce ani z domu , asi s manželom, proste s nikým. Možno je to aj tým, že ja jej najviac rozumiem, tým jej hatlaninám a kúskom z každého slova 😒. Potešte ma, že nie len ja mám takéto pricucnuté dieťatko 😖

sisstin
autor
8. únor 2012

@evelina75 no tak to ti neřeknu, každý dítě na to reaguje jinak..navíc nejsem žádný odborník přes očko 😉 hlavně u vás zatím o nic nejde, max. o lehce opožděný vývoj....to MMR bych dala až po poslední hexe 😉

abbie
8. únor 2012

@sisstin
@evelina75
alebo radsej vobec, ale to nechcem rypat 😝 neviem no, ja nedam, lebo nemienim nic riskovat ...

sisstin
autor
8. únor 2012

@abbie no sama nevím, co bych dělala ted u druhého dítěte....já jsem zatím přesvědčená, že teď to očkování v pěti letech odmítnu..hned po MMR to má být druhá nejhorší vakcína, která způsobuje následky 😖

abbie
8. únor 2012

@sisstin fakt? to nie je ako Hexa?

sisstin
autor
8. únor 2012

@abbie to je prej jenom nějaká část z hexy, já tomuhle moc nerozumím...vysvětloval mi to tady petot..je to záškrt, černý kašel a ještě něco..je to jenom přeočkování, ne očkování proti úplně novým nemocem...

mně stačilo číst to, že je to druhá nejhorší vakcína spolu s MMR..a stačilo mi to...

nicole_1
8. únor 2012

@sisstin a co je v 5 letech za očkování?