Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

zuzana76
5. zář 2012

@abbie to sa pytala bocianka123 😉

abbie
5. zář 2012

@zuzana76 jaj to som zle klikla 😀

krystalka
5. zář 2012

Jinak, holky, první 3 dny ve školce u nás zatím super, žádné slzičky ani smutnění, jen si každý den nosí s sebou jiného plyšáka, aby prý všichni viděli, jak to tam vypadá 😀 , paní učitelky jsou skvělé, moc hodné, chápavé, komunikace s nimi je super, vypadá to, že se tam Jiříkovi líbí a že mu ten kolektiv i paní učitelky sedly. Strašně moc se rozpovídal, ani nevím, kolik za ty tři dny přinesl nových slov, předvádí nám, co tam dělali, dneska mi vyprávěl, že si hráli venku s míčem a on hodil míč do křoví...tak jsem se ho ptala, jestli pro něj šel a prý ne, prý Bára ho přinesla (paní učitelka) 😀 . Včera jsem ho tu zase pozorovala, jak si hraje, měl autíčko a semafor...najednou si stoupnul a povídá "máme úkol, tady je auto a tady je semafor....."..dál už jsem nerozuměla, ale to "máme úkol" jsem slyšela od včerejška už několikrát... 🙂. Jsem fakt moc ráda, že jsem ho do té speciálky dala, ten menší kolektiv mu naprosto sednul a moje obavy, jestli ho to přece jen nebude spíš brzdit, než táhnout dál, se zatím ukázaly jako naprosto zbytečné...naopak, v normální třídě s 25 dětmi by to fakt nedal, takhle je to tak akorát 🙂. Tedy, ještě neříkám hop, čekám, jak bude probíhat příští týden, protože on je ten typ, co ze začátku dobrý a pak postupně začne "do školky ne" apod., ale zatím to vypadá slibně 😉

sicinka
6. zář 2012

@krystalka tak to je super. Stejně je skvělé že takové školky vůbec jsou.

sicinka
6. zář 2012

Jinak za nás školka taky super Dádu si chválí jaký je šikovný, tak doufejme že jim to vydrží 🙂 Já se dneska loučím odlítáme do řecka, tedy jestli se mi povede zabalit 🙂

blka
6. zář 2012

@krystalka To je super 🙂
Mareček chodil od půlky května do konce srpna do soukromé a zvykl si až tak na konci srpna, ale stejně každé ráno plakal. od pondělí chodí do státní a řekla bych, že se mu tam víc líbí, chodí domů víc spokojený, plače jen ráno, když ho předávám učitelce 🙂

blka
6. zář 2012

@sicinka Krásnou dovolenou 🙂

abbie
6. zář 2012

@blka aj moj maly place, ked mi ho beru ☹ ja to tak nerada vidiiiim ☹ ☹

blka
6. zář 2012

@abbie Já také, ze začátku jsem brečela taky. Ale vím, že se pak uklidní. Než si přečtu jídelníček, tak už bývá v klidu 🙂 . Jen mu vadí to odloučení ode mě. Ale v té soukromé plakával i během dne a i oplakal výměnu tety během dne. Vždycky se na ni upnul a když se měnily, tak to obrečel. Ale teď je fakt spokojenější. Možná je to i tím, že má ve třídě kamarádku 🙂 . Sice si prý spolu moc nehrají, ale možná jen to vědomí, že na tom takhle není sám, mu stačí 🙂

abbie
6. zář 2012

@blka no prvy den to bolo najhorsie, to zevraj plakal skoro stale, ale ja davam na pol dna a je v sukromnych jasliach ... ale ze od druheho dna place iba pri odluceni a potom sa ide hrat, tak som spokojna ...
a vy mate ovr, ci dys. , ked si ho dala do speci?

abbie
6. zář 2012

Inak zacinam uvazovat nad kurzom znakovania pre deti(baby signs), ale mam taky pocit, ze pre 19 je uz neskoro ... ci? 😅

krystalka
6. zář 2012

@blka - Jiřík chodil celý minulý školní rok do soukromé miniškoličky, jednou týdně na 3 hodiny a tam byl od začátku naprosto spokojený, byly tam jen 3 dětičky a pořád jen jedna a ta samá teta 😉 , pak mi ho od května přijali do té státní speciálky, takže ten květen a červen jsme tam také chodili jednou týdně i s obědem, plakal jen asi dvakrát ráno, pak jsme si udělali ranní rituálek s obrázkem do kapsičky a bylo to v pohodě, on teď v září nešel vlastně tak úplně do neznáma, nicméně je v nové třídě s novými učitelkami, ale zase je trošičku znal od vidění, když bývali venku na zahradě a několik dětí s ním bylo ve třídě loni (i když to on asi ani moc neřeší, pro něj jsou důležité ty tety 😉). Já tenhle týden zatím nevycházím z údivu, jak to skvěle zvládá, dokonce tam i normálně jí a i ochutnává věci, co nezná...ani se nám nezměnil režim spaní (chodí domů po obědě, ale říkala jsem si, že třeba bude hodně unavený a bude spát) ...ale zatím ne a jsem moc ráda, on totiž koncem srpna začal konečně usínat sám, že přečteme pohádky, dáme pusu, uložíme plyšáky a jdu a on opravdu za chvíli usne a vůbec nevylézá a nevolá 🙂, donedávna jsme museli buď číst a nebo tam aspoň být, dokud neusnul, takže jsem si říkala, jestli nám to ta školka nějak nenaruší....ale naštěstí ne a je to super, ráno vstává před 6h, což je tak akorát, abychom se v klidu vypravili, odpoledne nespí a večer v 19 hodin usíná a spí celou noc, dokonce už za námi v noci ani nechodí, ani nechce mlíko, až ráno 🙂

lenajsek
6. zář 2012

@sicinka Krásnou dovolenou, užijte si to!!!

My jedem zítra na chalupu odpoledne na víkend a pak s kamarádkou a jejím synem, stejně starým jako Lukin, na tři dny do Jeseníku, na výlet, pojedem vlakem, poprvé takovou delší cestu, tak jsu na ně zvědavá... Ale už se těším, jak vypadneme, má být krásně... 🙂 A hlavně, jak se vyblbnu s foťákem 😀

Jinak jsou vaše děti velké šikulky, já doufám, že našemu Lukinovi ten rok navíc prospěje a příští rok do školky snad bude taky tak v pohodě, jako u vás..
Krásný večer všem!

sisstin
autor
7. zář 2012

čau holky,

tak u nás už se ráno neslzí, ale prostě neštastnej obličejíček za oknem a mávající ručička 😝 ale učitelka říkala, že je smutnej tak 15minut a jak pak začnou něco dělat, tak dobrý. Když si pro něj přijdu, tak v pohodě, vypráví mi, co dělali a tak..takže prostě jenom to ranní loučení je takový smutný. Tak snad za týden, 14dní už to bude v pohodě.

blka
7. zář 2012

@abbie Vyloženě diagnostikované na papíře nemáme zatím nic. Ale nejspíš má OVŘ. On byl v té soukromé proto, že jsem už musela nastoupit do práce.
To je ale šikula, že plakal jen jeden den 🙂
@krystalka Tak to je super, jak to Jiřík krásně zvládá. I to spaní 🙂 . Já taky musím s Marečkem být, dokud neusne.
@lenajsek Užijte si výlet 🙂
@sisstin Jako u nás. To raní odloučení vždycky obrečí a pak dobrý.

sisstin
autor
7. zář 2012

holky, tak jsem se dozvěděla, že jeden den v týdnu místo školky budu jezdit s holčičkou na hypoterapii...jsem fakt zvědavá, jak to probíhá, zas to bude něco jinýho 🙂

krystalka
7. zář 2012

@sisstin - Jiřík už letos bude taky jezdit s ostatními na hipoterapii, loni jak chodil málo, tak jsme to nějak nestihli... Taky nevím, jak to probíhá a jsem docela zvědavá...tak to je super, aspoň budeš mít zase další zajímavou zkušenost 😉. U nás jezdí prý jednou za 3 týdny, vždycky 2 třídy (mají celkem 6 tříd) a točí to pořád dokola...a pak tam za nimi do školky ještě pravidelně jezdí cannisterapeut, to tam Jiřík zrovna loni byl a byl z pejsků nadšený 🙂

sisstin
autor
7. zář 2012

@krystalka ona bude jezdit každej čtvrtek 🙂 jsem na to fakt zvědavá, takovýho pidižvíka si na koni teda představit neumím...možná to budou poníci 🙂

krystalka
7. zář 2012

@sisstin - u nás myslím jezdí na huculy, ty jsou prý tak něco mezi poníkem a velkým 😉

janasim
7. zář 2012

@sisstin Ahoj,pisala si ze citas knihy o autizme,ja som narazila teraz na Premuzeme autizmus? a Syndrom travenia a psychologie.Necitala si to nahodou?Su odporucane aj pre rodicov deti s dysfaziou,ADHD atd.Su to zevraj len tieto dve knihy ,ktore pripustaju ze je autizmus liecitelny,ta druha na zaklade diety GAPS.Teba zaujima o autizme,aj ked vy ho nemate?

sisstin
autor
7. zář 2012

@janasim ty diety atd. mě nezajímá, jednak se nás to netýká a jednak tomu moc nevěřim 😉 já čtu knížky o životě s autíkama, nebo prostě příběhy lidí a dětí s autismem 😉 já mám v péči dva autíky, a ted jeden přijde ke mně do práce, znám hodně rodičů, co děti s PAS mají..zajímá mě to prostě 😉

janasim
7. zář 2012

@sisstin jaj ty s nimi pracujes,tak mas k tomu blizko

sisstin
autor
7. zář 2012

@janasim no tak mám dva 😉 ten jeden chodí k Tygrovi do školky momentálně 😉 takže jako zatím jen tak sbírám osobní zkušenosti, a teď k nám do stacíku přijde jeden, zatím byl na zkušební hodině 😉 on ten autismus nemá k dysfázii moc daleko, dle mýho to bude někde na podobným genu, páč hodně lidí má sourozence, z nichž jeden je autík a druhej dysfatik 😉

janasim
7. zář 2012

Ved to sa utesujem co sa tyka mojho Kristianka,ze pri nezrelom mozgu a zaostavani,maju deti neadekvatne spravanie zamienane za autisticke crty.Dufam ze je to nas pripad.

janasim
7. zář 2012

Zacali sme chodit do specialnej skolky,ja tam musim byt zatial s malym,tak uvidime ci nas to posunie dopredu.Aj vase deticky chodia do specialky skolky,alebo do obycajnych?

sisstin
autor
7. zář 2012

@janasim Tygr chodí do logo třídy v rámci běžný školky, je to tam zaměřený Montessori směrem 😉

janasim
7. zář 2012

@sisstin U nas v meste nie je logop.trieda ale do specialnej chodi raz do tyzdna logopedicka.

sisstin
autor
7. zář 2012

@janasim tak to je dost málo, jak dělám v tom stacíku, tak tam jsou teda logopedky minimálně dvě a každý den si postupně děti berou 😉 takže mají logo, rehabilitaci i ergoterapii každý den 😉

krystalka
7. zář 2012

@janasim - Jiřík chodí do speciální a po prvním týdnu musím říct, že vůbec nelituju, moc se mu tam líbí, sednul mu jak malý kolektiv 12 dětí, tak i paní učitelky, přístup a komunikace s učitelkami je úplně super a Jiřík se už teď za ten první týden neuvěřitelně rozkecal, pořád něco předvádí co dělali apod. 🙂

janasim
8. zář 2012

@krystalka Ano aj nam sedi,ze malo deti,prvy den boli len traja chlapci,pani ucitelky su dve,velmi dobre,vyhoda oproti klasickej triede ze sa mozu kazdemu venovat.Moj maly by bol v triede s 19detmi co je hned vedla,strateny.