Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
17. únor 2013

@hrusti tak jako nebojí se jich, ale má z nich respekt...tohle by mělo právě eliminovat strach ze psů 😉

dezyre
17. únor 2013

@sisstin já jsem si myslela, že to bude něco se zvířátkama 😉 A má tygr rád pejsky? Nebo se jich bojí?

dezyre
17. únor 2013

Staník teda zvířata miluje, on je takovej pečovatel, od malinka chodí s taťkem krmit naše dva pejsky a když jsme teď byli u té známé co bude rozjíždět tu lesní školku, tak Staníka okamžitě utáhla na zakrslýho králíčka 😉 Šli mu sypat zrní, nabrat do mističky vodiču - Staník držel misku pod okapem a čekal až tam vodička nakape a pak to odnesl do králíkárny 😉

hrusti
17. únor 2013

@sisstin U nas bohužel v tom sehrálo velkou roli to, že máme kousek od domu park, kde každou chvíli vyběhně odněkud z křoví nějaký pes bez vodítka, náhubku, páníček kilometr daleko, někdy štěká, někdy ne, takže on se ted kvůli tomu bojí psů 😉 Jak vidí na ulici psa, tak bere zpátečku. Kočka mu třeba nevadí 😉

abbie
17. únor 2013

Musim napisat dnesnu prihodu. Boli sme na prechadzke pred obedom a ako inak sa k nam pristavila infantilna babka, na ktore som ja alergicka a pyta sa "to je dievactko, ci chlapec?" pozreiem sa na nu nechapavo, lebo moj maly vyzera ako 100% chlapec aj oblecenim a vravim "chlapec" a na to sa pyta "a ako sa vola?" ja jej na to "preco?" a ona "Peto?" a ja som ju v tom nechala, ze "hej" a ona na maleho "ahoooj Petko" 😀 😀 😀

mardenad
17. únor 2013

@abbie mne sa stalo v autobuse- ja som stála, malý sedel vedľa jednej dôchodkyne. Zrazu mi začal prštekom ťukať na kabelku, a pýtať si cukrík. Problém je len v tom , že nevie vyslovovať c, a preto namiesto cucu hovorí dudu. Ťuká na kabelku, pozrie na mňa a dudu, dudu, mama dudu. Ja mu na to: Adamko, dnes nemám cucu, nemám v kabelke cucu. A on už začína fňukať a ešte výraznejšie pýtať " dudu, dudu" . A tá pani pozerá na mňa z výrazom: akože vlastnému decku nerozumieš?? a hovorí: on si pýta dudku. Robila som sa, že ju nepočujem a zasa malému zopakovala: Adamko, ja nemám cucu a ukazujem mu kabelku , že ozaj nemám. Tá pani sa už normálne nafúkla ako žaba a s dôrazom mi hovorí: dajte mu dudku, on si pýta dudku! Len som jej povedala: pani, ja viem lepšie, čo môj syn chce. Keď malý videl, že ozaj v kabelke nemám cukríky, v sekunde sa ukľudnil a pani hneď pochopila, že sa riadne strápnila 😀

dezyre
17. únor 2013

Holky, Staník dneska překvapil. Říkám mu Staníku běž pro tatínka a Staník "tííííí" - poprvé sám od sebe na táty zavolal 😉

krystalka
17. únor 2013

@hrusti - tak náš Jiřík má třeba venku z pejsků taky dost respekt, nechá jít k sobě jen ty, které pravidelně potkáváme a dobře je zná, zbytek obchází obloukem 😉 . Ale ve školce právě mají taky pravidelně canisterapii a z toho byl vždycky nadšený, oni je tam nejen hladí a sbližují se s nimi, ale třeba se i učí dávat jim povely, což je dobré i na rozvoj řeči, ten terapeut jim prostě ukáže, že pokud jim ten povel neřeknou určitým způsobem, tak to pejskové neudělají, takže dětičky se snaží 🙂 . Chodí jim tam takový mladý kluk a má s sebou pejsky dokonce dva - Fidorku a Borůvku 🙂

krystalka
17. únor 2013

@sisstin - a byla už jsi s tou holčičkou na té hipoterapii, jak jsi tenkrát psala? Jaké to bylo?

sisstin
autor
17. únor 2013

@krystalka jj,na jaře bude zase. Mne osobně vadí,že se tam prostě čeká a zabavit ty děti je mazec,jinak ježdění se jim líbí.

hrusti
17. únor 2013

Myj jsme objednani na zacatek dubna na neuro-vyvojovou terapii. Tak jsem zvedava.

krystalka
17. únor 2013

Jinak holky my máme za sebou první oslavu narozenin - má je až 6.března, ale máme to vždycky na několikrát, nějak se prostě nemůžeme sejít všichni dohromady a Jiřík ani nemusí moc velké množství lidí, takže teď přijel jeden dědeček, pak to budeme slavit s babičkou a druhým dědečkem a my jako rodina, manžel má navíc narozeniny jen 3 dny před Jiříkem 🙂 a pak ještě s mojí mamkou a bráchou s jeho rodinou... Jiřík dostal od dědečka ten vláček na dálkové ovládání od Maxima (na naši radu 😉 ) a byl úplně nadšený, v sobotu to tu jezdilo skoro celý den a dneska taky, takže už jsme museli dát nabít baterky...ale radost veliká 🙂 . A dneska jsme byli ještě v Muzeu Lega - tam se mu taky moc líbilo, hlavně, že si tam mohl ovládat a pouštět mašinky 😀 ...akorát teda to vstupné je síla...ale zase, co dneska není, že....

kajiszek
17. únor 2013

Ahoj holky, já byla zase pryč v Praze u kamarádky, děti jsem dala obě k našim, manžel pracoval a já pařila 😀 Každopádně naši to s dětma zvládli, Nela byla v klidu, takže fajn. Oni si berou furt jen Vojtíška, že maj furt pocit, že Nelinka bude brečet a že nemluví... Tak jsem jim je nacpala tentokrát oba a jak to hezky šlo 😀 😀 😀 Nelí nám dneska nosila angličáky a říkala "auto", doteď auto říkala jen na reálný auto, na hračky a obrázky ne. Jinak nic novýho, zítra by měly dorazit ty strukturovaný úkoly z Oskoly, tak sje zvědavá, jestli pochopí aspoň ty barvy... No a Vojta poslední dny docela kreslí, dokonce i obtahoval vlnky a kolečka, co jsem mu natečkovala. Jako ne že by mu to moc šlo, ale aspoň byl ochotnej to zkusit. Před pár dny i vybarvil obrázek a moc neopřetahoval, to bylo taky poprvý. U něj je to fakt asi všecko o tom, že si k tomu musí dojít sám. Holt je v grafomotorice hodně opožděnej, ale doteď jsem se mohla stavět na hlavu a nic, teďka se začal konečně trochu snažit. Sice furt ječí, když mu opravuju úchop tužky, ale taky to aspoň zkouší...

margareta76
17. únor 2013

@krystalka: Mozes prosim dat link na ten vlacik na dialkove ovladanie. My sme tiez taky vlacikovy a v maji mame narodeniny 😉 Dakujem 🙂

margareta76
17. únor 2013
krystalka
17. únor 2013

@margareta76 - je to tenhle http://www.maxikovy-hracky.cz/katalog/vlaky-a-p..., koukám, že tady ho teď momentálně nemají, my to nakonec stejně brali z jiného obchodu, protože jsme chtěli osobní odběr v Praze, ale když si dáš do vyhledavače vlak na dálkové ovládání maxim, tak ti toho vyjede spousta... Jinak je fakt super, ty zvuky jsou fakt dost reálné, Jiřík je z něj úplně unešený 🙂

krystalka
17. únor 2013

@margareta76 - byla jsi rychlejší 😉 , to je přesně on 🙂

ivular
17. únor 2013

@abbie My jsme většinou na procházkách tak sami, že jsem vděčná i za každou infantilní babičku 😀

abbie
17. únor 2013

@hrusti a o com je ta terapia? znie to dobre 😉

krystalka
17. únor 2013

@margareta76 - my ho objednávali tady http://www.dvedeti.cz/zbozi/6256/Vlackodraha---... - mají ho tu ještě s jedním vagonkem navíc, ptala jsem se jich na to a paní mi odepsala, že tenhle komplet vyrábí Maxim speciálně pro značku Rakonrad právě s tím jedním vagonkem navíc 🙂 , ale jinak je to ten samý výrobek, akorát to teda není balené v tom originálním balení jako ten normální, ale jen v bílé krabici - tak jsem obrázek vytiskla na tiskárně a nalepila ho na tu krabici 😉

margareta76
17. únor 2013

@krystalka: ešte raz dakujem, ukazovala som ho už aj manželovi asi rovno ho aj objednam 😵 vyzera super 🙂

mardenad
17. únor 2013

Práve sme prvý krát prirovnali. " biele ako zúbky" 🙂
Malý si doniesol stupienok k umývadlu z kúpeľne do izby, chvíľku sa s ním hral, potom prišiel s ním v ruke ku mne, povedal mami, ukázal na stupienok a na zúbky. Ja na to: na tom si umývaš zúbky? On: nie!, ja: mamka kúpila , aby si dočiahol na umývadlo, keď si umývaš zúbky? On: nieee! , ja: ahaa, to je biele ako zúbky? On celý šťastny, že som uhádla : áááno. A spokojný sa odišiel ďalej hrať 😉

abbie
17. únor 2013

@kajiszek aj nam by zajtra mal dorazit balicek z Oskoly 😉

michalrosky
17. únor 2013

Rád bych vás informoval o chystané dobročinné události "Putování s básníkem". Jde o zcela unikátní akci na podporu osvěty autismu, která bude probíhat celý březen. Kdokoli, kdo bude mít chuť a čas, se může přidat nebo navštívit některou z připravovaných besed o autismu se zajímavými hosty (APLA o.s., Fokus o.s., Jaroslav Dušek, Karel Kříž a další). Veškeré podrobnosti najdete zde: http://www.adventor.org/putovani-s-basnikem. Je to hlavní článek s odkazy na další detaily, který si můžete uložit do oblíbených položek - budeme tam průběžně přidávat odkazy na další články, podporovatele apod. Nebo se můžete přihlásit o odběru novinek (levý sloupec nahoře) - pak vám bude chodit upozornění na aktuality automaticky do pošty. Přijďte, sdílejte, chvalte 😉

hrusti
18. únor 2013

@abbie Je to jednoduche cviceni, ktere by melo v tele srovnat primarni reflexy,ktere tam pretrvavajiod narozeni a uz by tam byt nemely. Dite kvuli nim muze mit potize s reci, byt hyperaktivni, dospely muze trpet migrenami. Mrkni na www.red-tulip.cz. Dole na te uvodni strance je odkaz na video, kde je rozhovor s pani v televizi. Mne to doporucila logopedka, s tou pani se pry setkala na nejakem seminari.

lenajsek
18. únor 2013

@dezyre Ahoj, čtu, že Staník začíná používat víc slovíček, tak to je paráda!!! A "tííí" je super, k tomu se Lukášek ještě nedopracoval, ani k "mami" ☹ Ale zvířátka taky začíná používat aktivněji, "baf" je u nás na denním pořádku, docela i "mňau", opice taky, sem tam i ovečka, ale "bu" ještě neřekl, jemu nejde vyslovit "u" ☹

Dneska se jdem podívat k nám do logopedické třídy, tak jsu zvědavá.... za chvilku vyrážíme.

Páá holky! Jinak není co psát, pracujeme, Lukin se docela dost vzteká, vékend byl emočně dost náročnej, snad bude líp...

Mějte se fajn!

kajiszek
18. únor 2013

Tak jsem volala tý logopedce, na kterou jsem tu dávala odkaz, a bere i tyhle prcky. Ptala se mě, co a jak, kde jsme byli a nebyli atd, tak nás prý vezme, jen musíme mít nejdřív to vyšetření sluchu. Takže až budem mít vyšetření za sebou a výsledky z neurologie, tak se jí mám ozvat a objedná nás. On je to fakt asi základ no, se mě na to ptali všude, i ta neuroložka, i psycholožka, že další vyšetření budou prostě až po tý foniatrii... No tak to holt ještě vydržíme, jdeme přespříští týden ve čtvrtek...

kajiszek
18. únor 2013

Btw jak velká má být ta lžička na přenášení hrášku z jedný misky do druhý? Já jí dala polívkovou zatím a to ji baví, už jede třetí kolo 😀 Ale asi by to měla být nějaká malinká, že?

hrusti
18. únor 2013

@kajiszek Tak to je fajn, že vás vezme. On fakt málokdo chce spolupracovat s takhle malýma dětma 😉

abbie
18. únor 2013

@kajiszek ja mu davam taku tu malu naberacku co je v mlieku Nutrilon