Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dezyre
8. bře 2013

Staník moc neprožívá dospělý, na dost lidí prská, když se skloní. S dětma taky nic moc, ale dnes překvapil 🙂 Byli jsme s Lenajskem v dětské kavárně a překvapilo mě, že se Staník dětí co tam byli nestranil a za co jsem byla úplně šťastná, tak je nemlátil. Sice měl takové chvilky, kdy nutně potřeboval hračku, kterou měli ostatní, ale to bylo za celou dobu snad třikrát 🙂

abbie
8. bře 2013

@bocianka123 no ved si videla, ked si bola u nas 😉 videl ta prvy krat v zivote a tahal ta za ruku, aby si sa s nim sla hrat a ukazoval ti vsetko ... inak este velkych chlapov nema rad 😝

dezyre
8. bře 2013

@abbie tak to je bomba, že malej takhle dokáže "kamošit" s dospělákama 🙂

abbie
8. bře 2013

@dezyre no to som prekvapena, ako poslednu dobude reaguje na cudzich ludi u nas doma, niekto k nam pride koho nikdy nevidel a taha ho do izby, aby sa s nim hral, ale rovesnikov vobec nemusi 😖 skor ide za detmi, ktore su od neho starsie o take 2 roky ... rovesnici su pre neho asi traposkovia 😀

podubka
8. bře 2013

@sisstin my taky nejsme úplně sociálně zdatný.Stačí se podívat na fotky co jsem dala sem,že mu gratuluje holčička a on kouká úplně mimo.Já jsem ráda i za to že jí podal ruku 😀

bocianka123
8. bře 2013

@abbie videla a zažila 😀 bolo to veľmi milé od neho 😉 - no tvoj má zrejme vysoké IQ na svoj vek, je to inteligent - tak čo by sa hral s rovesníkmi a dokonca aj mladšími deťmi , ked to je pod jeho úroveň 😀 - on potrebuje osobnosti, ktoré ho ťahajú vpred 😉

kajiszek
8. bře 2013

Tak u nás se blije ☹ Nela už čtyřikrát, já půjdu každou chvíli taky. Bože jak já tyhle virózy nesnáším. Doufám, že malá neskončí na kapačkách.

mvmk
8. bře 2013

@kajiszek jo, to mas pravdu neni nic horsiho 😝

mvmk
8. bře 2013

@krystalka jsem se bohuzel dostala az ted ke psani, jako ja to tu nechci nejak precenovat, ja taky moc nesnasim kdyz stojim na kase a nekdo se na mne lepi 😉 ,a myslim si, ze kdyz ty deticky trochu hur komunikuji, popr. jsou jeste treba uzkostni jako moje mala, tak jsou proste na tyhle doteky asi trochu senzitivnejsi. U moji je to treba tak, ze deti starsi nebo v jejim veku ji tak nevadi, ale horsi je to u takovych chodicich batolat 😝 Tam se mala uz dava na uprk 😀 , pac nevi co od nich muze ocekavat, oni se na ni vetsinou zacnou sapat, no a jak ona uz tak ma co delat s rovnovahou, tak je to pro ni extremne neprijemny 😉

kajiszek
9. bře 2013

Tak už to snad máme za sebou... Nela zvracela nakonec šestkrát a pak usnula, já to u sebe ani nepočítala, řekla bych něco kolem 15 🙄 Manžel mi v půl šestý dojel pro colu na benzínku, protože už jsem to fakt nemohla vydržet, tak už jsem taky ok. Asi budu muset pro tyhle případy mít colu doma schovanou. Neli si párkrát cucla vody a už to nevyhodila, čaj nechce samozřejmě... No ale tak na kapačkách snad neskončíme, trochu pila a ráno se snad napije zase. Nemůžu spát, ale už je mi líp... Zkusím už konečně usnout, jsem k.o...

ivular
9. bře 2013

@kajiszek Šmane, kde jste k tomu přišly? V tom Motole? Náš malý včera průjmoval a teď v noci se kroutil, že ho pořád bolí bříško, ale vidím, že vy jste teda mnohem akčnější 😅 Nelince dávej co nejčastěji pít, ale jen po trošičkám - větší dávky tekutin dráždí žaludek. Moc vám držím pěsti ať už je to dobré!

mvmk
9. bře 2013

@kajiszek brzy se uzdrav 😉 😉 , me pomaha vzdy vincentka 😉

kajiszek
9. bře 2013

Nevím, kde jsme to vzali. Manželovi už je taky zle, můj táta prej taky v noci zvracel. Odvolali jsme oslavu narozek s tchýni, naši měli dneska přijet s Vojtíškem a tchýní, ale místo toho celej den ležíme a spíme. Malá vypadá, že má mega horečku, ale teploměr mi změřil rovnejch 38, tak nevím. Nejí, jen pije malinovou Dobrou vodu, ona jaksi nic jinýho nepije 🙄 Musím se zmátořit a sjet někam pro křídla nebo něco a udělat jí kuřecí polívku, zrovna tu mám jenom řízky a nic víc 😖 No je úplně hotová, bojím se, že nás taky čeká regres jak prase 😖 😢 Jinak Vincentka mě nikdy nenapadla, já odjakživa na blití používám ledovou obyčejnou Coca Colu a vždycky to pomůže a napraví mi žaludek. Jinak ji nemusím.

krystalka
9. bře 2013

@sisstin - přesně, Jiřík to má podobně, od lidí a dětí, co zná a jsou si blízcí, tak v pohodě snese pusu, objímání, podání ruky apod., ale jinak takhle těsný kontakt taky nemusí - teda kromě mě, je fakt mámin mazel 🙂

mvmk
9. bře 2013

@kajiszek no nas, kdyz minuly tyden pustili z nemocnice, tak ten den zacala mala taky zvracet a mit prujem, a mela 2 dny skoro 40, fakt uz jsem byla zoufala, me to nastesti jen lizlo, trochu jsem prujmovala a mela trochu horecku, ale ted je to ok. Ty hlavne ji nedavej zadnou polivku, to chce fakt ty prvni 2 dny, jenom cernej caj a rohlik 😝 proste klasika, ja zacala 3 den s mrkvovou polivkou, a opravdu jak nahle to zacalo tak to taky nahle skoncilo 😉

krystalka
9. bře 2013

@mvmk - Jiřík taky líp snášel starší děti, ty malinké fakt nemusel, jinak on obecně neměl rád těsnější kontakt s těmi dětmi, stačilo, když po něm natáhlo ruku a něco mu podávalo a už zděšeně ucukával a prchal...jo a měl to třeba i na klouzačce - on třeba lezl po žebříčku nahoru, už byl skoro nahoře a za ním začalo lézt další dítě...no a on místo toho, aby se sklouzl a udělal místo, tak začal naprosto v panice slézat dolů... a vůbec nejraději chodil na skluzavku i na hřiště nejlépe pokud tam nikdo nebyl, jakmile tam byl větší chumel dětí, tak tam vůbec nechtěl....Drželo ho to dost dlouho, vlastně až právě v té miniškolce ho to pomaličku přešlo 😉 - začal tam tenkrát chodit v září, to mu bylo 3,5 a teprve někdy v lednu mi paní učitelka hlásila, že sem tam začíná dokonce sám ty děti vyzývat k nějaké spolupráci 😉

mvmk
9. bře 2013

@sisstin ja uz jsem se tady jednou ptala, prosim te, ta Krejcirova objednava pouze toho 1 dubna a jinak ne? Jakou mam moznost se k ni dostat, myslis, ze kdyz ji treba napisu, ze mi nesejde na tom kdy to bude, ze je ta moznost realnejsi? Ja sice vim, ze to stejne zadna spasa nebude, ale alespon se dostanu k nekomu, kdo nebude zlehcovat moji situaci 😝

dezyre
9. bře 2013

@kajiszek jak radí @mvmk určitě nedělej mastnej kuřecí vývar. Jen černý čaj - první den dokonce bez jídla. Až druhý den můžeš přidat rohlík, piškot, bébéčko a třetí den např. rýži s mrkví, případně k tomu dát kousek kuřecího prsa. Ale hodně opatrně. Staník měl takovou virózu nedávno, bohužel se mu otočila dvakrát 😠 Ale on k tomu zvracení ještě šíleně průjmoval. Jakmile se trochu napil, tak okamžitě prolítlo střevama do nočníku, to byl teprve hukot .. 😅 Takže měl dost přísnou dietu. Nejvíc mu pomáhal ten černý čaj a hezky po lžičkách.

krystalka
9. bře 2013

@podubka - ale to je u nás celkem normální, taky by koukal mimo 😉 , jak se kolem něj něco děje a je tam víc lidí a nějaký ruch, tak se dost špatně soustředí na to, na co má - prostě kouká, kde co lítá 😀 . Přitom při individuální práci se soustředěním problém nemá...

mvmk
9. bře 2013

@krystalka no to je prave ta taktilni porucha, ja bych tady neco i prelozila, ale ono je to strasne dlouhy a treba by to nekoho nudilo 😅 Ona tam popisuje, ze bud je to utok nebo uprk, a hlavne tyhle deti nesnasi kdyz je nekdo za nima, to maji opravdu neprijemny pocity. Ja to jako nemuzu moc srovnavat s moji malou, jelikoz mi mame tech potizi a zvlastnosi mraky 🙄 takze stejne u vas je to jenom slabej odvar co u nas. Ja mam porad stejne pocit ze se klonime spis k PAS 😝

mvmk
9. bře 2013

@dezyre koukala jsem, ze uz to mas za par 😀 , co dela brisko? Ja nevim jestli jsem to uz cetla, ale vis uz co to bude? Sorry ja jsem strasne zvedava 😵 😵

dezyre
9. bře 2013

@mvmk jo jo, už se mě to krátí :D Čekáme druhého chlapečka. Chtěla jsem holčičku, ale když si tak sáhnu do svědomí, tak jsem si přála holčičku jen kvůli tomu, že se říká že jsou šikovnější 😝 😝 😝 😝 No musím doufat, že nás druhej maličkej třeba překvapí 😉 Jinak břicho už mám fakt solidní, ještě k tomu do špice, takže jde pupek, pořád pupek a pak až někde vzadu zbytek těla 😝 Jinak mám pocit, že už budu rodit každým dnem, jak mě bolí kosti a celý spodek, ale podle Dr. je malej ještě hodně vysoko. Co mě teď trápí tak to, že se pořád přetáčí. A asi se ještě přetáčet bude, protože není zafixovanej dole 😔

mvmk
9. bře 2013

@dezyre to jsme meli bohuzel taky, me se teda pretocila presne 3 tydny pred, kdy uz nikdo nedaval nadeji, ze se pretocit muze 😉 😉 Zase bude mit Stanik partaka 😉 , no a u nas je to presne naopak, kluk sikula no a Emmicka, ta je aspon sladoucka 😀 😀

krystalka
9. bře 2013

@mvmk - to já bych si klidně něco ráda přečetla 🙂 , škoda, že se ke mě tyhle informace nedostaly tenkrát... zajímá mě to, i když je fakt, že my už to teď v podstatě neřešíme, on udělal za posledních několik měsíců tak obrovský skok jak v tom sociálnu, tak v té řeči, že fakt jen zírám, myslím, že k tomu hodně přispěla i ta speciální školka, máme úplně úžasné paní učitelky, má od nich IVP, který na něj sedí fakt dokonale, udělaly to fakt hodně podrobně a pečlivě, bylo to čtení na několik stran a přesně ho vystihly 🙂

mvmk
9. bře 2013

@krystalka tak urcite, tim jak vyzrava CNS tak se ta symptomatika lepsi, kdyz uz jste takhle daleko tak bych si uz zadne vrasky nedelala 😉 😉 To ja jsem takova ulitla ctenarka, ja uz mam desitky knih, v hlave chaos, googluju od nevidim do nevidim, a zachvili se s toho urco zblaznim, aspon jsem na dobrej ceste 😝 😝 😅

luisiana12
9. bře 2013

ahojte, skocim vam sem do vasej temy, chcem sa opytat, ci mate niekto skusenosti s kvapkami TEBOKAN, neurologicka ich predpisala malemu, konci sice len 21 mesiac, ale velmi malo slovicok hovori, sme tam nejaky monolog v hatlanine..nemate s tymi kvapkami skusenost? pomohli? a ako boli na tom vasi drobci ked mali 21 mesiacov s recou???? dakujem za vase odpovede.

dezyre
9. bře 2013

@mvmk mě se malej právě točí pořád. Poznám to i sama jak tam je. No a na poradny mě to vycházelo jednou tak jednou tak. Takže u nás je to pořád ruská ruleta 😀 😀 😀 jo jo Emička je slaďoučká 🙂

@luisiana12 Ahoj, Staník žádné kapky nedostal, takže s tím neporadím. Jinak ve 21 měsících neříkal téměř nic. Možná tak koko a někdy v té době začalo pápá 😅

dezyre
9. bře 2013

@luisiana12 No abych Staníkovi nekřivdila, tak už asi uměl ne, není, když něco podával tak místo "na" říkal "da". Ale to už je asi tak všechno..

mvmk
9. bře 2013

@dezyre ono tim jak je sladoucka, tak nam to i zneprijemnuje adekvatni diagnosu. Ono se vlastne hodne lidi necha unest vzhledem, a nesoustredi se na to zasadni. Ja jsem si jednou cetla, ze nekdy autisticke deticky vynikaji velkou krasou a to vede k falesne dg. Od ty doby mam jako fakt hruzu 😝 😝

mvmk
9. bře 2013

Jo jinak holky mame novinku, mala si zacala strasne zuzlat prsty, nikdy to nedelala 😝 😝 nemate s tim nekdo zkusenost? Me uz napadaji zase hororove scenare 😢