Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

kajiszek
16. bře 2013

Btw Nelí se dneska cpala celej den kyselejma okurkama z chlebíčků a marcipánem 😀 Doufám, že už má žaludek v pohodě, ona byla k nezastavení. Obírala ty okurky a naučila se opravdu krásně říkat slovo "okunčička" 😀 😀 😀 A Vojtík sežral dva Teletubbíky během asi 20 minut a pak vypil asi litr vody 😀 Nelinka způsobně obírala z dortu kytičky, figurky na ni byly moc velký.

teravo
16. bře 2013

@sicinka Já vím, že to asi tak vypadá, že na nich pořád něco hledám. A asi jo. Já bych potřebovala prostě totál tabulkový děti, který si ukázkově hrajou a nedělej nic "divnýho"..... 🙂 , jsem asi trošku magor (pak po kom ty děti mají být normální, žejo... 🙂 ).Jinak ale ta hadice - jeho právě vůbec nezajímá, jestli z toho teče voda nebo tak, ale vyloženě fakt ta samotná hadice. Někdy mi přijde, že ho to prostě nějak uklidňuje nebo co, jak si ten provázek protáhne jednou rukou, druhou.....a furt dokola to šmodrchá. Hračka na provázku ho nezajímá (jako jestli se hračka pohne, když za něj zatáhne atd.), fakt ho zajímá ten provázek samotnej.... No asi je fakt malej.
@abbie No já bych spíš potřebovala, aby něco NEdělal, než aby toho dělal víc 🙂 . Aby prostě furt nešmodrchal ty provázky, na všech hračkách, co najde....
@sisstin No já jsem si říkala, že prostě ještě asi na nějakou "pokročilejší" hru nevyzrál.... ono zase když se kouknu na ségru, tak ta si už dovede hrát jinak - snaží se něco stavět atd., on jen ničí 🙂 .
A jinak ano, všechno dělá, jen se fakt musím snažit ho nesrovnávat se ségrou, ona v té komunikaci teď dost napřed - ukazuje mnohem aktivněji (on spíš tak sem tam, ségra jen se vzbudí, už má nataženej prstík 🙂 ), mnohem lépe už mi dokáže sdělit, že něco chce a vehementně ukazuje co.... to on zatím tak nepobírá. Ale tak prostě je trošinku za ní pozadu......
Ale zase musím uznat, že když jsem tu před časem řešila právě malou, tak jste měli pravdu. Já bych tomu nevěřila, ale u ní to byl obrat během 2 měsíců fakt o 180 stupňů... jak začla ukazovat, tak začla i jinak komunikovat a hezky se rozjela... a naopak právě nechala zase bráchu za sebou 🙂 .
@marta1982 Děkuju 🙂
Jinak já nakonec s malým skončila v nemocnici, vyklubal se nám z té nemoci zápal plic ☹ . Tak se mu asi nemůžu chudinkovi divit, že je "mimo"......

teravo
16. bře 2013

@kajiszek Vám to ale slušíííí 🙂

abbie
16. bře 2013

@teravo prepac, ale ja stale nechapem, ze preco by to nemal robit 😕

kajiszek
16. bře 2013

@teravo Až bude malej zdarvej, třeba se zase bude zajímat o jiný věci... Hlavně držím palce, ať jste brzo v pořádku 😉 A já jsem taky docela nervák, ale řekla bych, že v tvým případě fakt není proč plašit... Ono jak už tu někdo psal, kdyby něco, stejně s tím nic nenaděláš, tak je zbytečný se tím stresovat. Já třeba na sebe byla fakt naštvaná, že jsem nepoznala, že mi 22 měsíční dítě nerozumí, takže jsme si pak říkala, že jsem ji měla víc pozorovat, ale zase všeho moc fakt škodí... řekla bych, že má malej úplně normální reakce a chování celkově, to že má teďka nějakou posedlost je fakt na 99% jen dočasná záležitost, která prostě s věkem odezní a třeba ji nahradí jiná posedlost 😀 Fakt buď v klidu, máš úplně normální děti 😉

mvmk
17. bře 2013

@teravo to neni vubec zadna posedlost, ale naprosto NORMALNI CHOVANI ROCNIHO DITETE!!!!!!!!: Moje dcera neukazovala a nesdelovala jeste ve 2 letech 😝 😝 Kdybych od ni chtela aby podala nejaky predmet tak by na me zirala jako z jiny planety, a jeste dnes se neotoci na kazde zavolani ☹

luisiana12
17. bře 2013

ahojte baby, sledujem vasu diskusiu uz dlhsie, prosim viete mi napisat kolko toho asi hovorili vase deti ked mali 22 mes. a davali ste ich ockovat povinnymi ockovaniami? ja mam pocit, ze maly stagnuje v reci prave kvoli ockovaniam, hlavne po mmr....hovori len par slovicok aj ked len chce, sem tam hatlanina, inak e, e, e, na vsetko, rozumie ale uplne vsetkemu, vyvija sa inak dobre po mentalnej stranke, len ta rec... ☹ ☹

ivular
17. bře 2013

@luisiana12 Tabulkové hodnoty by věděla Terka (sisstin), já jsem našla tohle: "V 18 měsících užívá dítě asi 20 - 30 slov, ve 2 letech 200 - 300 slov, tvoří dvouslovné věty. Dítě chápe, že každá věc má svůj název, je nutné reagovat na jeho opakované otázky Co je to. Mluví o sobě ve třetí osobě. Ve 21 - 24 měsících na pokyn ukazuje části těla."

Nedávno jsem ale četla zajímavý článek - snad se mi podaří jej správně interpretovat: mnoho dětí se prý ve věku cca 18 měsíců (z prozatím neznámého důvodu) jakoby "zasekne" ve vývoji. Tento zásek trvá u každého dítěte jinak dlouhou dobu. Maminky obvykle toto připisují na vrub vakcíně MMR (ta se u zdravých dětí očkuje v 15 m), nicméně pointa byla v tom, že tento "zásek" prý se stejnou pravděpodobností nastává i u dětí, které očkovány nebyly.
Neber to jako moji obhajobu MMR, každopádně náš Jeník toto očkování ještě nemá a ten zásek ve vývoji jeho řeči zhruba v těch 18m opravdu nastal. Proto si na ten článek často vzpomenu..

teravo
17. bře 2013

@abbie No já vlastně nevím 🙂 , nevím, proč jsem tím autismem tak trochu posedlá, jako že mám z nj nějakou paranoiu.... Jako mě určitě pomáhá, jak si tu s váma píšu, vždycky se uklidním, že fakt moc plaším, a pak on chvíli sedí, šmodrchá a já jsem prostě najednou přesvědčená, že to jako není ok..... Mě na tom asi vadí, že on jinak celkem normálně reaguje atd. (normálně, to určitě neznamená, že vždycky zareague, ale prostě mi ty reakce přijdou v pořádku na roční dítě), no ale jak si začne něco šmodrchat, tak už moc nereaguje. Ne vůbec, ale málo prostě..... mě to znervózňuje, no...
@kajiszek Děkuju moc. Snad to tak bude 🙂 . A moc přeju spoustu pokroků i u tvých dětí, ať je nakonec vše v pořádku. Jsou moc šikovní, malá se určitě ještě rozjede....

sicinka
17. bře 2013

@ivular já to tu taky psala Dáda se zasekl tak v těch 15 měsících, MMR dostal asi ve 27 zlepšovat se začal skokem v cca 30. Já na samotný vliv vakcíny taky nevěřím a z vlastní zkušenosti ani nemůžu on neměl nic očkováno od 9 měsíců a stejně se kousnul ve vývoji.

luisiana12
17. bře 2013

@ivular
@sicinka no baby, dakujem za odpovede, to je zaujimava studia, co ste napisali, netusila som, ale co som zistovala v teme kde su deticky narodene tak ako ten moj, dost deti aj neockovanych nerozprava..tak ze by to bolo ozaj fyziologickym vyvojom...hmmm...inak ona vyvija po ostatnych strankach velmi dobre, len ta rec je o nicom...tak hadam sa coskoro odrazi... 🙂 skusim mu nasadit karnozin, ako mi bolo odporucene jednou kockou z tejto temy, vraj jej malemu pomaha...

alena76
17. bře 2013

@ivular zaujimave, ten clanok. nemas link?

abbie
17. bře 2013

AAK aplikace, plně upravitelná do češtiny s možnostmi, které jdu právě zkoumat, je z 27 euro právě FREE. neváhejte a zkuste 🙂.

https://itunes.apple.com/cz/app/use2talk/id4806...

sicinka
17. bře 2013

@abbie ty už máš taky apple? no nic jdu se juknout co to je a stáhnout 🙂

abbie
17. bře 2013

@sicinka ipad nemam, my mame tablet s Androidom, ale tato infoska sa objavila na jednej stranke na FB 😉

kajiszek
17. bře 2013

@abbie Staženo, prohlídnu zítra, díky za tip 🙂

mvmk
17. bře 2013

@ivular chtela jsem jen vedet, jak dlouho jsi ceklala k te psych. na termin. Mela jsem v planu ji zavolat, ale ted nevim, pac malej uz zase horeckuje, to do toho zase spadne i mala, a bude regeres jeste vetsi 😝 😝 Hruza.
Jo a holky to obleceni je az tak od vel. 128 jeste to proberu, ale na prodej to neni, jestli tak jen za postovne, spis to opravdu donosit. 😉 😉

dezyre
18. bře 2013

Ahoj holky, tak dnes jsme měli jít k Jahnové, ale ráno mě došla sms, že se omlouvá, ale že z důvodu neodkladných záležitostí naše sezení přesouvá na 29.3. Ani nevolala, ale tak snad si ze mě nedělal nikdo srandu a psala to opravdu ona 😅 No jsem zvědavá jak za 10 dní budu cestovat se Staníkem do Brna 😝 Staník je zvyklý to pojmout jako výlet, za 11 dnů budu téměř 38tt. To už asi šalinou nepojedeme 😀
Jinak teda jsem chtěla ještě ohledně toho pangaminu. Každej mě říkal v okolí jak se potom hezky rozjí a já mám pocit, že je na tom s jídlem zase tak hrozně jak před půl rokem ☹ ráno - dvě kousnutí do rohlíku, odpoledne polévka pod výhružkama, za tři hodiny dvě lžičky druhého, na večeři horko těžko půl krajíčku chleba 😖 To snad není možné..

luisiana12
18. bře 2013

@sicinka mozem sa opytat ako vyzeralo to zaseknutie vo vyvoji u tvojho synceka?to len v reci sa zasekol alebo aj v inom vyvoji?ako to bolo unho s recou?zacal postupne pridavat slovicka alebo zacal naraz vsetkohovorit?

mvmk
18. bře 2013

@dezyre u nas to same 😝 mala je jako drobecek 😝 , me se do toho pangaminu nechce, oni kdyz pry maji deticky nejake kandidy ve streve tak se shorsi, tak nevim 😒
Jo a myslela jsem na tebe, chtela jsem vcera napsat, jestli uz treba neni miminko 🙂

abbie
18. bře 2013

@dezyre Ahoj, no my sme Pangamin sice uzivali, ale s jedlom ti v tomto neporadim ... maly je strasny zrut, mam pocit, ze je stale hladny a raz zje aj mna 😅 My sme teraz presli na karnozin

mvmk
18. bře 2013

@abbie mas pocit, ze se v necem zlepsil? Co jsem cetla tady, tak je to hlavne ze zahranicnich stranek hlavne USA, nektere maminy zaznamenaly uz neuveritelny posun po tydnu, a behem 6 - ti tydnu skok vyvojove o 8 mesicu. Coz se me zda jako trochu pritazeny za vlasy 😝 Co me trochu znervoznuje, ze tady to neni doporuceno pro deti, ale asi tak jako s Nootropilem. Ten u nas mel, ale strasne neblahy ucinek, tak jsem ho davala asi tyden, ted uz opravdu nevim jestli mam opravdu neco zacinat 😖

abbie
18. bře 2013

@mvmk my sme zaznamenali posun po tyzdni hlavne v reci, zacal opakovat pismenka, zacal nas oslovovat menom, vola na kazdeho clena rodiny, zacal viac vnimat suvislosti ... napr. ked sa nieco pokazi, tak je velmi smutny a zistil, ze uz o nieco moze prist ... nie je to pritiahnute za vlasy, zevraj je to tak, je to klinicky overene a na karnozine su aj pol rocne deti ...

mvmk
18. bře 2013

@abbie Co me jeste trochu zneklidnuje, ze na ceskych strankach je napsano ze nema zadne vedlejsi ucinky. Na nemeckych je napsano, ze je mozna alergicka reakce, zvysena imunitni odpoved, a hyperaktivita, zpusobena Histaminem 😕

luisiana12
18. bře 2013

@abbie no to je super vysledok za taky kratky cas..a kolko toho hovoril predtym ako si zacala s tym karnozinom?ja davam tebokan kvapky asi tak tyzden to je extrakt z ginka biloba.myslis ze by som mohla zaroven davat aj ten karnozin?

abbie
18. bře 2013

@mvmk na vsetko sa nieco najde 😉 kto hlada najde a ty si na hladanie expert 😀

mvmk
18. bře 2013

@abbie no ti si fakt trefila, ale ja to nejak nehledala ono je to u kazdeho produktu napsano 🙄

abbie
18. bře 2013

@luisiana12 nieco povedal, nebol uplne ticho, ale nemal potrebu opakovat a hlavne nas neoslovoval, teraz ked ideme v aute, tak by som ho najradsej niekedy vypla 😝 uz sa mi stalo, ze som mu povedala, aby v klude sedel a bol ticho 😀 vsetko komentuje co vidi a on je potom chudacik fakt ticho :-P
a vy preco uzvate Tebokan, ked este nema ani 2 roky? ja by som tebokam a karnozin urcite nekombinovala,to by uz bolo delo na organizmus a su to predsa len deti 😉
@mvmk karnozin uzivaju aj deti s ADHD tak ja pochybujem, ze by to sposoboval hyperaktivitu, mozno sa niekto uz vyskytol, ale to je skor vynimka

mvmk
18. bře 2013

@abbie tady to hlavni najdes jako doplnek stravy, pro lepsi vitalitu,kvalitu pleti, zelenemu zakalu, legastenii, autismu. Mozna to ojednam, kdyz to mala nesnese, tak to ze me udela aspon krasavici mladou 😀 😀 😀

abbie
18. bře 2013

@mvmk ono to ma strasne siroke vyuzitie ... ja si nemyslim, ze to moze uskodit, skus objednat a vysledok urcite uvidis 😉