Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

abbie
2. dub 2013

@kajiszek no my to prave mame na nove ulohy, chcela by som ho zacat ucit predlozky, viem, ze v nich ma dieru, ale nastastie jeho bavia domace aktivity, nalozi mi pradlo do pracky, naleje avivaz, zapne pracku 😀 uz aj riad umyva, ukaze na jar, povie jau, berie stolicku k dresu a uz mam klud na 15 min 😝

kajiszek
2. dub 2013

@abbie No Nelinka teda třeba nacpe prádlo do pračky nebo mi něco podá z myčky, ale tak musíme jít vyloženě k tomu... Když jsem jí třeba dala v obýváku pyžámko, ať ho odnese do pračky, tak se začne vztekat. Podle mě mi pořád nerozumí... Kdežto v tý koupelně jí prostě dojde, co má dělat... No fakt to s tím porozuměním bude ještě velkej boj.

abbie
2. dub 2013

@kajiszek aha, tak to bude potom v tom, ze nevie co ma robit, ked je mimo ... ja malemu poviem ideme prat a uz leti do kupelne cez cely byt

martuulka
2. dub 2013

U nás je to s kartičkama hotová katastrofa. . Má teď takovou metodu, že si je urovná, natočí, kouká na to zaujatě a pak jak začnu pojmenovávat, tak šup s nima pod skříň. Kolikrát mi i nějaké donese a než mu ukážu, tak je fuč.
Bojkotuje i jiné věci, třeba zpívání, básničky, to mi pak jde zavřít pusu nebo se zabouchne v pokoji. 😖

dezyre
2. dub 2013

Holkýýýý já jsem se zapomněla pochlubit, že jsme ten minulý týden vyaukrovali pro Staníka na narozeniny ten Ipad 2 16gb 😝 😝 😝 Už se těšííííím až ho dostane, on se zblázní radostí 😀

abbie
2. dub 2013

@martuulka no vidim ze s pozornostou sme na tom rovnako 😖 ak sa k nasej poruche reci prodruzi este aj adhd, tak to uz si rovno hodim maslu ...

martuulka
2. dub 2013

Od kolika let je vhodný ten ipad, holky?

abbie
2. dub 2013

@martuulka tak od 15 mes. uz na tom vedia deti, najprv sa pukaju baloniky, hra sa na klaviri atd.

martuulka
2. dub 2013

@abbie
ve školičce o něm prohlásili, že patří mezi nejhodnější děti. Byl tam zatím jen jednou. Zítra tam bude i obědvat 😀 , vůbec si to nedovedu představit.

abbie
2. dub 2013

@martuulka to patril aj moj prvy tyzden, ale ja som ich upozornovala, ze ked si tam uz zvykne vystrci parohy a tak aj bolo 😀 😀

sisstin
autor
3. dub 2013

@kamisanda tak to mi prijde vysoce neprofesionalni,jako OVR a dysfazie je celkem uz rozdil a jako pokud to neni nejaka hranicni forma,tak se to fakt do ZS nesrovna. Rec treba skoro jo,ale z dysfazie jsou pak vsemozne poruchy uceni,ktere jsou mnohem zavaznejsi nez SPU u ditete bez dysfazie.

sisstin
autor
3. dub 2013

@hrusti jinak pomaha nevim,v te vyslovnosti jsou proste pokroky pomaly a urcite nebude znat vysledek v tak kratky dobe 😉

hrusti
3. dub 2013

@lenajsek Jasný, mně to jen napadlo 😉 Jinak mrkni na slevomat nabo zapakatel, mivaji tam slevy na vstupenky do toho Morskeho sveta. My jsme tam byli na podzim s detma, oba byli nadseni, ale regulerni vstupne bych za to nedala. Je to silene drahe a prohlidat tak na půl hodky maximálně 😝

@sicinka Luci, my jsme Praha 11 😉 Jak se jmenuje ta školka?

hrusti
3. dub 2013

@sisstin Mně je jasný, že ta výslovnost je běh na dlouhou trat, jen mě napadlo se zeptat, jestli náhodou nepozoruješ nějaké změny po tom, co trénujete jen ty slabiky 😉

sisstin
autor
3. dub 2013

@hrusti no ani ne 😉 😅 😅 😅

hrusti
3. dub 2013

@sisstin 🙂 🙂 🙂

matkaasebko
3. dub 2013

Ahojte baby pridavame sa k vam (dufam ze spravne) mame od logopeda klasifikovany oneskoreny vyvin reci este 16.4 nas caka navsteva psychologa ale tam vobec neviem co sa bude diat!logopedicka povedala ze nam napise papier na predlzwnu Rd a ze nam ho pravdepodobne napise aj psychologicka!maly je sikovny rozumie vsetko ale nevie povedat vela veci este len vcera sa naucil povedat svoje meno!

abbie
3. dub 2013

@matkaasebko ahoj, kolko slov vie tvoj maly? Mozem vediet, ku ktorej psycho vas poslala?

matkaasebko
3. dub 2013

@abbie teraz mame obdobie ze sa na nejake slovicka chytame a opakujeme takze mozno to je nejak okolo 80 ale aj to ked zaratam slovicka ktore sa vobec nepoobaju u nas je napr vajce -katko a tak isto je aj kava miesto zmien zvierat mi povie iba ako robia takze ovca je u nas be kon hio!a nikto mu vlastne okrem mna a tatina nikto nerozumie!ked by sme aj chceli aby nieco povedal tak mi to pride ako keby mal nejaky blok a radsej odide ako keby sa hambil rozpravat!my ideme u nas v pe k psycho takze to nevim xi ti nieco povie!ani neviem ako to tam bude prebiehat ale mam na nu vela otazok co sa tyka jeho povahy nakolko sa strasne boji novych veci niektorych ludi

sicinka
3. dub 2013

@hrusti V Benátkách a ještě je tam v okolí jedna a ta nevím jak se jmenuje - budeme kousek od metra opatov, jsou tam takové rodiné domečky mezi opatovem a D1 🙂 Takhle je opravdu přes ulici a jako první kritérium měli předškolák, nicméně na netu jsem na ně nenašla vůbec žádné informace tak nevím jestli je to dobře nebo špatně 🙂 A co vy už víte jak to bude se školkou v Praze už zápisy proběhly né?

abbie
3. dub 2013

Baby, to kazda matka,ktorej dieta ma ovr, ci dys. si musi predlzit rd ? Ved logo skoky beru tiez od 3r , ja si ako neviem predstavit,co by som s nim robila doma do do 4-4,5 r 😖 ja si mysim,ze v speci skolke by sa naucil viac ako doma,ci?

sisstin
autor
3. dub 2013

@abbie no nemusí 😉 to je tvoje rozhodnutí samozřejmě, jako u dysfázie je to podle mě záhodno, páč mám tu finanční kompenzaci, v tomhle je to teda u vás jako lepší, u nás na dysfázku neexistuje jako nic, pokud k tomu nejsou další problémy 😝

sisstin
autor
3. dub 2013

@abbie ale při rodičáku může chodit do školky ne? 😕

kamisanda
3. dub 2013

sisstin Teri..taky mi to přijde dost neprofesionální...Ted teda nevím co s tím mam dělat. Jsem z toho uplne na mrtvici☹Už koukam na Baslíka že tam malyho objednam.

sisstin
autor
3. dub 2013

@kamisanda my byli dvakrát v Logu v Praze, a jako pro nás naprosto zbytečný, já jsem spokojená teda nebyla, ale zas hodně lidí je...to samý Brno, asi fakt záleží, na koho tam narazíte 😉

kamisanda
3. dub 2013

sisstin..Teri Asi bych taky řekla že opravdu zaleži na koho človek narazí..a jak vy to mate s malym ...jak casto chodíte na Logo?koukala jsem ze chodite i na rehab.motoriko to chodite kam taky na logo?

hrusti
3. dub 2013

@abbie Tady u nás třeba logo školka bere až od 4 let. Podle paní ředitelky prý dítě dostane diagnozu natvrdo až tak kolem toho 4. roku a navíc, když má opožděný vývoj, tak se mezi 3. a 4. rokem může ještě rozmluvit 😉

@sicinka Hmn, tak to mi bohužel nic neříká ☹ Jako tuším, kde to je, ale je to trošku jiným směrem než jsme my. Já se ted snažím děti směřovat někam kolem metra Háje, abych kdybych se vracela do práce, tak abych to pak měla blízko metra a stihla je oba dva vyzvednout do těch 17 hod., co má školka otevřeno 😉
Se školkou nevím a snad to ani nechci vědět :-/ Přihlášky se odevzdávají příští týden a těžko říct, jak jim bude dlouho trvat než vyvěsí výsledky 😉

sisstin
autor
3. dub 2013

@kamisanda na logo chodíme od dvou let jednou týdně, od necelých pěti 2x týdně....k soukromý logo, na tu rehabku chodíme necelý rok a půl, zase k jiné paní 😉 a ted teda plánuju jednou měsíčně v Praze toho Baslíka, víc není v mých finančních ani časových možnostech 😉

kamisanda
3. dub 2013

Sisstin I tak si dobrá!koukla jsem na tvoje stranky a smekam jak to zvládaš s malym tygrem. 🙂

sisstin
autor
3. dub 2013

@kamisanda no blog v poslední době fakt zanedbávám, jednak už nemám tolik, co přidávat a jednak fakt nemám na to čas ani moc chuť 😉 u nás už v té řeči nějaké zásadní pokroky jako nejsou, on už na obsah mluví normálně, u nás jde ted vyloženě o nácvik té výslovnosti, a tam prostě není moc, co psát 😉