Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
27. únor 2011

mě je zle z každého stavu dětí - Thea má jednu zorničku větší, to může být i nádor na mozku, no já hrachy jak blázen a vypadá t, že ta velká zornička je okey, ale ta druhá je menší, což nevadí je to jen estetika. Pak jestli kluk nebude Celiatik. No děs.A operace srdíčka - šílený!!!

Mě jde i o to, že kdyby něco, abych děti zaopatřila a u tří - neví, nevím. ALe netvrdím, že když se mi zblázní za 5 let hormony, tak to nezvážím. Ale asi s jiným chlapem 😀

sisstin
autor
27. únor 2011

no holky, já ani nemám nikoho, s kým bych to dítě měla mít...nemám, kde bydlet....nemám žádnej příjem...takže u mě je to dost vyřešené 😅 😅 😅 😅

ygreen
27. únor 2011

jak to že taková krásná chytrá holka nemá chlapa? Nemáš přehnané nároky na možské pokolení???

smardik
27. únor 2011

@ygreen taky je mi zle z každého stavu dětí-třeba před 14dny měl Tomík průjem a nemohli jsme se ho zbavit tak mi ho bylo líto ale to je takový jiný strach než jak víš že dítě bez operace zemře a že ta operace může být akutní kdy půjde o vteřiny, to stání před sálem a pak JIP jak to vidíš v televizi že jsou všude pípající přístroje,doktoři,sestry co je furt sledují a tam leží tvoje půlroční dítě, hrozné

smardik
27. únor 2011

@sisstin tak my to máme dobré manžela miluje a myslím že on mě taky, bydlet máme kde-máme svůj 3+1, plat má slušný na to v jaké oblasti žijeme,nestěžuju si. ted je to dobré,loni to vypadalo na rozvod ☹

ygreen
27. únor 2011

to věřím, já měla neskutečný strach až paniku před plánovaným císařem a to proto, ž ekdyby něco, kdo se o ně postará, že je neuvidim růst, apod.

ygreen
27. únor 2011

jj my jsme sice zadlužený až na půdu, ale máme domeček, auto, dobrou práci a máme se rádi;o)

sisstin
autor
27. únor 2011

@ygreen já jsem sama rok a čtvrt....fakt ten rok mě to vůbec nebralo....jsem neměla vůbec na nějakej vztah chuť... a hlavně, já ani tak nějak nevím, kde bych se měla seznámit 😕 já jsem furt s Tygrem, ven už moc nechodím - nejsou prachy, to radši sedíme s kámoškama doma a koupíme si flašku...

nějaký seznamky mě totálně nebavěj, tam to je samej zoufalec 😝 já se teda na nějak vážnej vztah necítím pořád...ale už bych jako na rande nebo tak zašla, to zas jako ne že ne 😅 😅 😅 😅

smardik
27. únor 2011

taky máme dluhy, domeček sice ne ale byteček jo a jsme spokojeni 🙂, u nás jsou dluhy kvůli pitomosti manžela tak proto nehrozí hypotéka a domeček ale nestěžuju si, v bytě se nm bydlí dobře. auto nemáme, nemáme ani jedne řidičák

ygreen
27. únor 2011

někde jsem četla že hodně chodíš cvičit, tak ve fitku tě musí všichni balit, ne? A ty jsi tak výrazná že i na ulici, mi neříkejo)

ygreen
27. únor 2011

smardik - o starost míň;o)

smardik
27. únor 2011

@ygreen no někdy ten řidičák chybí ale já věřím že někdy časem bude až to manželovi povolí doktor

sisstin
autor
27. únor 2011

no holky, já jsem prvotřídní socka....bydlim u rodičů, v dubnu dostanu poslední prachy z pracáku...takže pak už budeme žít jenom z alimentů.....do práce to teda nějak nevidím, dokud Tygr nebude chodit do školky a budu vědět, že to tam dá na celej den a že nebude furt nemocnej 😝 jako ani se mi na to nechce myslet 😝

já jsem byla ted x roků dost jako zvyklá si pořizovat, co jsem chtěla....teda ne, že bych si jezdila na dovolený atd., ale prostě Tygrovi a sobě jsem mohla dovolit docela dost věcí...a ted jako to bude dost krutý 😅 😅 😅

sisstin
autor
27. únor 2011

@ygreen tak cvičit už asi od října nechodim, páč jsem furt nachcípaná jak hovado 😅 😅 chlapi tam žádný nechoděj, max. na spinning... 😅 a já nevím, se spíš považuju za tuctovku 😅 😅 😅

smardik
27. únor 2011

@sisstin to je na houby teda ☹ ale hlavně že vám vaši pomáhají a máte střechu nad hlavou a časem určitě někoho najdeš 🙂

sisstin
autor
27. únor 2011

@smardik jo, jako nemít rodiče, tak jsme hustě v prdeli...to fakt nevím, co by bylo...to bych si asi řádně rozmyslela, jestli se s ex rozejít nebo ne 😉 já chodím do tématu maminek samoživitelek a všechny jsme na tom v podstatě stejně..90% holek je u rodičů, páč se prostě nedá vyjít s prachama v jednom 😒

smardik
27. únor 2011

@sisstin neřeš co by kdyby,hlavně že je máš. u nás to fakt loni vypadalo na rozvod, už jsem to měla i sepsané u právníka, ohledně dětí sepsáno ale zvládli jsme to, raději nemyslím jak bychom to zvládli finančně ale snad jo,tenhle byt je můj takže neplatím nějaký hrozný nájem

sisstin
autor
27. únor 2011

hlavně, když jsem se s ex rozcházela...tak jsem si furt tak nějak myslela, že Tygr půjde normálně ve 3 letech do školky a já do práce 😉 nějak mě nenapadlo, že se to takhle prodlouží.....

jsem si měla dát ten rodičák na 4 roky, jak jsem původně chtěla...ale pak ve mně samozřejmě zvítězila hamižnost, a na poslední chvíli jsem si to dala na 3 😝

ygreen
27. únor 2011

to je jasný, kor když člověk nemá povolání o 40papouchách na ruku. Já vydělávala nadprůměrem a stejně bych nedokázala vyjít s dětma a nájmem.

siss: to by chtělo zalovit v bohatších vodách, určit bys uspěla 😉

smardik
27. únor 2011

to už ted neřeš stejně to nezměníš tak proč řešit že sis měla dát rodičák na 4roky,hlavní je že vám vaši pomáhají a zvládáte to a brzo tygr nastoupí do školky,ty do práce a bude líp

sisstin
autor
27. únor 2011

no nic holky, jsem ráda, že to tu zas po delší době frčí...ted byl nějakej útlum 😀 teda samozřejmě ne, že bych vám přála, aby jste do tohohle tématu patřily...ale je to fajn, tady zase pokecat 🙂

já valim na Nevěrnou, ten film miluju 😀 😀 😀 😀

ygreen
27. únor 2011

já jdu číst něco jiného než modrého medvěda a skřítky, tak dobrou

smardik
27. únor 2011

já zas fičím do postele 🙂 dobrou noc

ygreen
28. únor 2011

nové info - volala jsem na logopedii, strašně milá holka PhDr. Tak jsem asi 20 minut povídaly a řekla mi, že auti rysů se nemám bát, že jí přijde spíše na opožděný vývoj řeči a že nás pošle na Foniatrickou kliniku, doporučila mi tu v Žitný, mudr. Krejčí, že k ní chodila se synem a že je skvělá. Chce aby Tobimu vyloučili určité vady mluvidel, uzdičky, atd. Na foniatrické klinice poznají i zda má poruchu porozumění a tak. A mají kontakty na psychology se kterými mají dobré zkušenosti a mají zkušenost s malými dětmi s poruchama, apod.
Takže 11.3. v 10 dopo k paní doktorce Krejčí.
Zítra ho proberu s neuroložkou, když tam budeme. A pak mi logopedka říkala, že když na foniatrii nic nebude, tak že nás ráda vezme, že má i mladší děti 3 let.

Smála se, když jsem jí říkala, že mám hrachy, když vidím jak jde po špičkách, nebo staví auta do řady. Tak se smála a říkala že se nemám bát. Že autisti musí splňovat hodně rysů a tak a že dnes je hrozně moderní označovat děti za autisty když nejsou úplně standardní. Půlka nadprůměrně inteligentních studentů technických oborů by mohla mít autistické rysy. Tak jsem jí říkala, že jsem byla navedená na diagnostiku u MUDr. Krejčířové, tak mi to schválila. Ale že nejprve je nutné ta foniatrie, neurologie, psychologie, pak logopedie. Ale nějak jí přijde, že chuba bude někde ve sféře foniatrie.
Páč jí překvapilo, že Tobiáš umí kotoul, chytat míč, kopat do míče, nají se sám, plínku má jen na noc, svlékne se z části sám, pije ze sklenky, apod. Říkala jsem jí že intonuje, že různé činnosti oznamuje jiným hlasem, který je specifický, takže to poznám. I že neopakuje gesta, neukazuje, apod. Byla strašně milá. Takže teď intenzivní práce, školička a 11.3. foniatrická klinika.

Jo a říkala, že je běžné že se to stane tím přidušením a těžkým porodem. A taky jsem jí řekla o té televizi, tak mi říkala, že ano, že u nějak i mírně opožděného dítěte to může napáchat docela škody.

queer
28. únor 2011

Ahoj, jsem tu dnes poprvé, ale jsem úplně zoufalá. Asi jsem se měla hroutit dřív 😒 , ale pořád jsem věřila, že z toho vyroste. Mám dceru(2.tř.) a syna. Lukášovi bude v dubnu 6 let. Lehce jsme dostali šk.odklad, protože je malý, hubený a má problém s nočním (někdy nejen nočním) pomočováním. Nejvíc mě ale trápí jeho negativizmus a vzdor. Každé ráno křičí, že nepůjde do školky a když ho k tomu přinutím, tak si vylsechnu opravdu děsné nadávky. Během cesty do školky se trochu zcivilizuje a tam už s ním problém moc není. Kromě dnů, kdy mají divadélko nebo na něj jednou. Z nějakého důvodu nesnáší divadlo a dokáže dělat opravdu nepříjemné scény. Dva dny jsem ho teď vnadila na to, že dnes se jede na divadýlko a dostane sebou do vlaku dobrotu a všemožně jsem se snažila zabránit tomu, aby dnes vypukla scéna. Lukáš se opravu přemohl a tvářil se jen naštvaně, ovšem paní učitelka spustila, že myslela, že on nepojede, když to nemá rád... Tím ho podpořila a on se znaovu rozjel... že bude zlobit, nechce to vidět atd. Došla mi veškerá energie a rezignovala jsem, než aby to všem dětem zkazil. Učitelka si stejně myslí, že je to největší racapajtl ve školce... ☹ takže jsem ho potupně dovedla do školky, kde zůstávaly menší děti.
Lukáškovým vzorem je šmoula mrzout, ten jak nemá nic rád. Netušíte, jak je složité s tím denně bojovat. Handrkovat se u každého jídla, všechno je pitomé a všechno nenávidí. Často se dozvím, že rodina je na nic a kéž by byl sám a bez nás. Nejsme žádní asociálové, své děti milujeme, i když je to někdy s nimi k nevydržení. Se strarší dcerou bojujeme se školou jak se dá. Úkoly a domácí příprava jsou nekonečné. Lukáš to vidí a už teď je proti škole má velmi negativní postoj, ale proti čemu ne?
Miluje pohádky, vydrží koukat i poslouchat, ale brání se jakékoliv autoritě a příkazům. Školka se mu nelíbí právě proto, že se tam musí poslouchat. Doma samozřejmě taky, ale můžeme se na tom domluvit. Teď se dokoukáš na Kouzelnou školku a po ní si uklidíš autíčka.
Jsem z toho strašně unavená, jsem dítě učitelky z MŠ a ve školce jsem strávila více času než ostatní děti. Ale nepamatuji si na někoho neustále naštvaného a negativního... Já sama taky hromadné akce nemusím, ale to se týká toho, že bych měla sama vystoupit. On nechce divalýlko ani vidět. Přesto většinou ví o čem bylo. Proč dělá pořád takové scény? Jednu chvíli se se mnou mazlí a další křičí, že mě nemá rád, protože jsem si dovolila něco po něm chtít. Myslíte, že bude rok odkladu stačit, aby z toho vyrost a prošel bez úhony ZŠ. Tady máme navíc 2 třídy sloučené a všichni musí poslouchat jako hodiny. Neumím si to představit.
Zdá se mi to tak bezvýchodné. S tímhle pčístupem si zničí celý život, když bude pořád jen protivný a protestovat. Promiňte musela jsem se vypsat. Má někdo s něčím takovým zkušenost? Asi mě obratem pošlete do PPP. Ani mně, když to po sobě čtu to nepřipadá moc normální... ☹

ygreen
28. únor 2011

negativismus je i jen vývojovou fází, ale kolem tří let a né až tak moc, já osobně bych navštívila kvalitní dětskou psychiatričku, proč ne, už kvůli němu. Negativismus je i jedním z mnohaaaaaa autistických rysů,ale pokud je syn jinak okey, tak to bude spíš povahový rys. Ale co já vím, nejsem odborník. Určitě bych co nejdřív šla k odborníkovi.

A chápu že se hroutíš, každej se hroutí, když zjistí, že jeho dítě není standardní a možná je něco špatně.
Já se teď taky hroutím;o) opravdu, je mi jako by mě někdo kopl do žaludku

ygreen
28. únor 2011

jo a taky mi logopedka říkala, že ta hranice 3 let má své důvody, že hlavně kluci mají kolem tří let takovej jakoby doskok a dozrává jim leckdy opožděně CNS

daska58
28. únor 2011

@queer ahojky, tak si viem predstaviť... aj my máme 5ročného chlapca, strašne šikovný a pod. Už tri roky sa pokúšame ísť na karneval.. kúpime maslu, oskúšame, pobehá v nej doma a nechce s a ani vyzliecť , je spokojný sám so sebou! a príde akcia.... ☹ a odo dverí sa ide domou, nechce sa prezliecť, ani vobec vojsť do budovy a pod.. tento rok sme hladali na internete masku. Vybral si transformera a slúbil , že pojde. som zvedavá, ale neverím mu. Naposledy sa schovasl pod postel, ked prišla vačšia návšteva. Odmieta velké podujatia, tak ako moj muž, ked bol dieťa. Myslím, že tvoje dieťa má predškolský vzdor-ten býva kapánek silnejší ako ten v 3rokoch. aj moj juro je ako kamen, dočkám sa od neho všeličoho, raz nás neznáša za všetko, aj za to že musí jesť.... a potom nechce zostať u babky ani na jeden den- ved má svoju rodinu... ja by som v tvojom prípade vyhladala nejakú poradnu, nato sú tu tí ludia.
K staršej dcére- som učka 1st.ZŠ - u nás majú druháci úplné galeje a vyžadujú si poriadnu prípravu na vyučko.Nie je to len v tvojej dcérke. Musíte sa pripravovať po častiach , nie v kuse.Dieťa nemá dlhodobú pozornosť a po pol hod už takmer nijakú.Robte prestávky, poskákať , postískať a dalej pokračovať.
Držím ti palce , nech sa to utrasie a žlám pevné nervyminulý rok

sisstin
autor
28. únor 2011

čau holky,

uf..konečně doma od půl desátý od rána 😅 😅 😅 😅 my jsme dneska měli na logo oooooobří pochvalu.Tygr už řekne všechny hlásky mimo R a Ř, ale tak to se neřeší 😉 ve spontánní řeči samozřejmě huhly huhly 😅 😅 😅 takže máme každé slovo rozkouskovat po slabikách, měkčení, sykavky atd. vypíchnout zvlášt...a pořád trénovat, opravovat atd. 😀 naštěstí Tygr se zatím nechá a dost se snaží, takže uvidíme, jak dlouho mu ta snaha vydrží 😅 😅 😅

@ygreen tak super, v Žitné jsou dost dobří odborníci, akorát jsem nevěděla, že už berou takhle malé děti 😉 slyšela jsem samou chválu až na ty pobyty, kde jsou děti samy....ale to vám vzhledem k věku fakt nehrozí 😉 tak držím palce. Rozhodně k tý Kr. se objednej, co nejdřív to půjde, než se dostanete na řadu, tak stihnete ta ostatní vyšetření 😉

@queer já osobně bych to určitě řešila s psychologem ( ani ne tak s PPP), protože tohle chování se mi až tak normální nezdá. Znám maminku, která měla hodně podobné dítě a až v deseti letech jim byl diagnostikován Asperger syndrom 😉 Samozřejmě netvrdím, že ho chlapeček má, ale rozhodně bych to řešila 😉

ygreen
28. únor 2011

@sisstin to je tygr šikulka

já má zas depku, byli jsme vedle na zahradě se sousedama, byla tam 5 letá holčička a ta by po Tobíkovi chtěla nějakou reakci, ale ten chtěl dávat klacíky do ohně a celou dobu se motal u dospělých nebo házel kamínky do kyblíku s vodou. Pořád by jen někdomu něco dával, říká na a podá ti všechno možný. Sousedovi podával klacky. Když soused řekl, ten ne, ten je moc velkej, tak ten donesl mě a šel najít menší. Když našel zase velkej dal ho mě a tak. Takže jestli chápe pojem velký-malý, je to super. Ale já už prostě za každým chováním vidím autismus ☹ chjo. Třeba dal pulitry vedle sebe tak, aby mířili obrázkama do předu. Místo aby lítal s tou holčičkou. PAk teda běhal se psy, ale kdyby mohl, tak by pořád přikládal klacíky do krbu, to se mu líbilo.