Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
22. čer 2011

@sisstin počkám co mi napíše a uvidím, jen dostat ho do té školky bude síla, tam totiž není žádný zápis ☹

smardik
22. čer 2011

jupíííííííííííííííííííííííííííííííííííííí máme logopedku - po telefonu příjemná a říkala že jak nemluví vůbec tak je určitě třeba něco dělat, máme vzít sebou všechny zprávy co máme, jinak strašně příjemná ptala se jestli se bojí bílého pláště at ví jestli ho může mít nebo ne, co má rád at něco připraví co ho baví, jak reaguje na neznámé takže máme přijít dřív. jdeme příští čtvrtek na 9 hodin

ygreen
22. čer 2011

@smardik no super

smardik
22. čer 2011

tak odpověd od paní co má syna v té logo školce: jsou tam 2 třídy,rozdělené podle vady řeči. V každé je přibližně 14 dětí. V každé třídě jsou 2 logopedky a jedna normální úča. Takže s nimi mluví každý den. Dochází tam i Venglářová. A každých 14 dní mají půl hodky v ordinaci. jak je to se zápisem nevím, nám to zařizovala logopedka(Venglářová).

sisstin
autor
22. čer 2011

@smardik no tak stejně od září se do školky nedostanete..až příští rok...já bych počkala, co řekne Krejčířová...pokud by měl Tomík receptivní dysfázku nebo třeba nedej Bože tu MR, tak to je spíš na školku speciální a ne logopedickou 😉 v logo třídě většinou zvládají děti, které "jen" špatně mluví, ale nejsou nijak výrazně opožděné 😉 speci školky mívají taky hodně dobrou logo péči.. třeba vám Kr. doporučí i asistenta..takže bych zatím školku až tak neřešila, stejně zápis bude zas až v dubnu příštího roku 😉

smardik
22. čer 2011

@sisstin já vím jenže u nás je to jediná školka a bez zápisu víš, známá tam byla už loni v srpnu na zápis na tento rok a nedostali se, je plno. chtěli teda do normální ale raději to budu mít pozjištované, zrušit to může kdykoli. Tom příští rok fakt do nějaké školky bude muset nastoupit a já jít do práce, finančně bychom to nezvládli jen s manželova platu

ygreen
22. čer 2011

@sisstin ty myslíš, že pro recep. dysfatiky není logo školka vhodná?

ygreen
22. čer 2011

@smardik a co Honzík, ten půjde do jeslí?

smardik
22. čer 2011

Tom by stejně od září nenastoupil i kdyby se dostal, ted na to na 100% nemá budeme spolu doma a mezi dětmi je jak chodíme do mateřského centra, tam se mu moc líbí 🙂 a budeme docházet do té rané péče a uvidíme jak se změní. no když bude třeba speciální školka tak ho tam prostě vozit budu

smardik
22. čer 2011

@ygreen já musím už na zápis příští rok i s Hanysem, má v lednu 2 roky takže od září by nastupoval na 5dní v měsíci a od února pak normálně na celý den a já do práce

sisstin
autor
22. čer 2011

@ygreen to záleží, jaká je to logo školka 😉 třeba v té "naší" děti s těžkou poruchou porozumění neberou. Tam je třeba už alternativní forma komunikace, a mnohem mín dětí ve třídě, než je 14 😉 u nás berou děti většinou s max. "jenom" expresivní, bude tam ted jeden kluk se smíšenou (ale lehčí) a je mu už skoro 6, takže on to porozumění má už slušné 😉

děti s receptivní bývají většinou ve speci třídách zaměřených hlavně na komunikace, a tam jich je třeba 5-6 a mají tam 2 asistenty 😉 tohle už není žádná prdel, je to těžké postižení a to nemají šanci normoš učitelky zvládat 😉

@smardik no já ti nechci brát iluze, ale je možný, že třeba Tomášek nebude zvládat víc jak 4h denně a budou i jiné problém...speciální dítě prostě vyžaduje jinou péči..já do práce jisto jistě nenastoupím na plný úvazek ještě min. 4 roky...nedalo by se to zkloubit se vším dohromady..peníze holt bída neskutečná, ale nedá se svítit...třeba to Tomík krásně zvládne, ale trošku počítej s tím, že možná s ním budeš muset doma zůstat déle 😉

jolinka
22. čer 2011

@valika_val valika ty si chodila aj na autisticke deti, mas nejake podozrenia ze by maly bol autista a to hryzenie a zakryvanie s t ym tiez suvisi?

smardik
22. čer 2011

@sisstin no to asi skončíme teda na ulici protože nebudeme mít ani na nájem. chápu co říkáš a vím že to hrozí ale vím naši finanční situacii a byl by to dost velký problém, neměli bychom ani na nájem

sisstin
autor
22. čer 2011

@smardik pokud by dostal Tomášek tu receptivní nebo MR, tak by jste určitě měli nárok na prodloužení rodičáku... to samé @ygreen na recep. dysfázku 😉 takže bych tak měsíc před Kr. zašla na socku a zažádala si o něj 😉

valika_val
22. čer 2011

@jolinka
ja skor asi viac citam, lebo pisat ani nemam co, vsetko som uz napisala...
maly ma auti rysy, neukazuje, nedzavoce, spickuje, mava rukami. pred mesiacom bol uplne iny, nereagoval na meno, ziadny ocny kontakt, a milion inych veci. teraz je to trocha lepsie.
takze sme pochodili vysetrenia ake sa dali a teraz uz len cakame. na vyvoj, na vyssi vek, na janosikovu? tak nejak.

smardik
22. čer 2011

@sisstin uvidíme nemá cenu ted plánovat, uvidíme co bude v září u Krejčířové a jak se bude Tom vyvíjet.jak bude třeba at zůstanu doma tak zůstanu, nějak se to bude muset zvládnout. já furt koketuju s myšlenkou vlastního sekáče tak bych do toho asi šla

sisstin
autor
22. čer 2011

@smardik no ono moc času není, to prodloužení rodičáku dost trvá 😉 takže fakt tak měsíc před Kr. tam zajít, než přijdou ty papíry pro pediatru, tak to je tak měsíc.... 😉 a s diagnozou pak ještě zažádat o příspěvek na péči 😉 u těch receptivních dysfázií se rodičák prodlužuje běžně, je na to i kartička ZTP a různé výhody 😉

@valika_val no ale to je to, co jsem ti psala 😉 hlavně, jaká bude změna, až bude malý mít 15 měsíců..to je hodně velký zlom 😉

smardik
22. čer 2011

@sisstin já na ten rodičák nějak spěchat nemusím když ho mám ještě víc jak rok a půl na Honzíka, já počkám na tu Krejčířovou a pak podle jejího závěru to bud budu nebo nebudu řešit. ale doufám že to tak vážné nebude

smardik
22. čer 2011

já prostě doufám že tak vážné to u Tomáška nebude

sisstin
autor
22. čer 2011

@smardik a jo vlastně, ty ho máš na Honzíka... 😉 tak to fakt spěchat nemusíš 🙂

smardik
22. čer 2011

@sisstin právě mám ho na Honzíka až do jeho 3let a bude mít 17měsíců takže já ted mám čas, řešit to budu teda příští rok pokud bude nutné zůstat s Tomáškem apod

smardik
22. čer 2011

holky mám dotaz - logopedie dítě je tam sama nebo se mnou nebo záleží na domluvě? at vím zda řešit hlídání, sebou Honzu vzít nemůžu

měli jste dneska vidět kardiologii jak Hanys vyváděl, v září ho budou uspávat at ho vyšetří

sisstin
autor
22. čer 2011

@smardik u těhlech malých dět je to určitě na dohodě 😉 Tygr je tam sám, páč když jsem někde s ním, tak nic nedělá, jen kraví a válí se po mně 😉 ale třeba jiné děti mnohem víc spolupracují, když tam mají rodiče 😉 tak od těch pěti už tam bývají děti vždy samy 😉 to budete muset vyzkoušet, jestli Tomík líp spolupracuje, když je sám..nebo když je s tebou 😉

smardik
22. čer 2011

@sisstin dík takže musím hlídání vyřešit, kde já ho dám je mi záhadou, do sklepa ho zamknu 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
22. čer 2011

Logico - tohle se mi zdá docela těžký, no Tygr se v tom orientuje docela rychle...já, než to najdu..tak on už to má 3x a ještě u toho dělá kraviny 😅 😅 😅

https://www.youtube.com/watch?v=tKNQwPZq1m4
sisstin
autor
22. čer 2011
ygreen
22. čer 2011

@smardik dnes jsem opět víc optimisticky naladěna, dnes Tobiu šlo ukazování věcí moc hezky - máme dřevěnou vkládačku, kde je 42 různých obrázků - věci denní potřeby, počasí, hračky, domácí zvířata, divoká zvířata, dopravní prostředky. A zvládl to fakt na 95% vše dobře. Byl v klidu, chtělo se mu si hrát a bylo to vidět na tom, že se sousetředil. Chápe i obrázky jako je prší, vítr, apod.

Taky se fakt rozkecal, ale nesmyslně, žádné pořádné slabiky, ani náznaky. Spíš mi přijde, že občas vyloudí něco co se podezřele přibližuje tomu co jsem řekla - jakože se snaží opakovat.

hanatka
22. čer 2011

@smardik jéé, no paráda, gratulace ke všemu 🙂
@sisstin tygr je borec. Já jsem na to hleděla půl dne, než jsem to našla a on to dal z fleku 🙂 A je strašně roztomilej s tím Íá 🙂

sisstin
autor
22. čer 2011

@hanatka no mně to Íá už žere nervy..páč to je 1000000000000000x denně 😅 😅 😅 😅

@ygreen tak ono to tak u tý dysfázky je, že nejdřív ty slova jsou spíš jenom melodie 😉

ygreen
22. čer 2011

@sisstin tak to z něj brzy bude zpěvák, páč teď "zpívá" fak hodně 😵 😉