Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dalea
6. črc 2011

@jolinka Lea teraz kuka na tvoju fotku v profile a vravi,teta Janka,co som u nej bola pri detickoch 😀
@susik77 U nas bolo podozrenie hlavne kvoli nespravne pouzivanej reci,neschopnost viest dialog,nepochopenie a teda aj nezmyselne,alebo ziadne odpovede,zle casovanie,opakovanie otazok a nepytanie sa atd. Ale aj tocenie a kyvanie sa,trasenie rukami 😝 Ale inac je skor dobre,poslusne dieta,ked nepocitam obdobie vzdoru 😉

jolinka
6. črc 2011

@susik77 hm, ale to by sa nemohli pripojit ini co maju podobny problem s detmi, mozno my, ked uz nase deti zostandartneju postupne odideme... a pridu dalsi a bude im to povzbudenim a daco uzitocne sa dozvedia.

susik77
6. črc 2011

@dalea - aha, rozumiem. u nas nie. hlavne veci, co som mala problem boli: krik ked ju oslovili cudzi ludia, nizka uroven frustracie, vzdor, v skolke aj doma, odbiehanie od rozrobenej prace-v skolke, dalej mi hovorila lektorka na montessori, ze veru akoby vobec nepocuvala-akoby hovorila do vetra...- to bolo asi tym neporozumenim, myslim 😔

susik77
6. črc 2011

@dalea - inak Verca rozprava na svoj vek perfektne, lepsie ako jej rovesnici-vyslovnost, slovna zasoba, vedie dialogy, zlozite vety, pribeh a tak...teda vsetko co ma vediet v tomto veku podla tabuliek vie, len sem-tam to porozumenie a asociacie su mimo...

susik77
6. črc 2011

@jolinka - mozu, staci keby napisali siss IP a ona im posle heslo. 😉

jolinka
6. črc 2011

@susik77 aha... no ale sisstin je zakladatelka temy tak by to mal byt jej navrh, ja osobne som za nezamykanie, nakoniec ja som si vedoma co tu pisem, a ked by som chcela nieco osobnejsie tak to dam konkretnej osobe do IP

magimary
6. črc 2011

veru, veru, @jolinka ! 😨 ☹
keď sa nám uzavriete, tak my, čo vás čítame (a máme tiež neštandardné deti), nebudeme mať možnosť niečo sa priučiť, kedykoľvek, kedy klikne nový príspevok vo vašej diskusii... 😒 ☹
mnohí neprispievame, lebo sme aj v iných (podobných témach), ale samé dobre viete, že pri našich deťoch je každá informácia z každej strany vzácna... 😔
a zase nevezmete do svojej uzamknutej témy ľudí, ktorí tam nebudú prispievať, len budú čítať a inšpirovať sa 😔

dalea
6. črc 2011

@susik77 Aj Lea velmi pekne rozprava,vyslovnost bola dobra vzdy,teraz uz aj uzitie reci,z logopedie nas uz vyradili,mame sa prist ukazat v 5.rokoch 😉 Oblubene rozpravky vyrozprava naspamat,ludom sa na nej paci prave ta ukecanost,smelost,nadvazuje rozhor bez problemov s uplne cudzimi ludmi,az je to niekedy cudne 😅

susik77
6. črc 2011

@jolinka - sice cez google ma asi nikto nevyhlada kto nevie ake mam prihlas. meno-to vie akurat mm, sestra a znami z MK 😎

susik77
6. črc 2011

@dalea - jj, inak na fotke vyzera velmi mudro-citala som si o indigovych al. krystalovych detoch-pri niekt. z nich bolo pisane, ze presne vedia preco prisli na tuto zem a ake je ich poslanie - tak podla fotky mi Lea pripada presne taky pripad 🙂 😎

jolinka
6. črc 2011

@magimary neboj sak prave na vas som myslela 😉 🙂

dalea
6. črc 2011

Ja som tiez za neuzamykanie,prave tak ako@magimary sledujem viacero tem naraz,niekedy prispejem,niekedy len citam a pisem len to,co sa mi zda vhodne,inak tiez do IP 😉

dalea
6. črc 2011

@susik77 Ano,ano,aj ja som citala o indigovych detoch,ale akosi neviem,ci tomu verim 😅 Chcela by som Leu natocit,ako rozprava,mohla by si aj ty skusit Veroniku 😉 Idem ju okupat,pridem neskor..

magimary
6. črc 2011

@jolinka
@dalea
ďakujem(-e) 😉 🙂 😎
že myslíte aj na nás "tiché"... (čo kecáme inde až moc)
samozrejme, že by sme nikomu nič nevyniesli, čo by niekomu mohlo nejakým spôsobom uškodiť...
napokon-prečo by sme to aj robili, že jo? 😉
samé máme toho dosť 😒

susik77
6. črc 2011

@dalea - ok, skusim ale mam len fotak, robi aj kratke videa, vyskusam to 🙂

jolinka
6. črc 2011

@susik77 no ja tu mam realnu fotku, kombinaciu mien a veku deti ktora nie je az taka obvykla a raz som neopatrne pouzila v diskusii aj nase priezvisko, ze ako sa Kati predstavuje... takze by som mohla mat obavy, ale kaslem na to, zneuzit sa da vsetko a ja nebudem zit v strachu a chodit po kanaloch 😠

nakoniec nemam sa za co hanbit...

susik77
6. črc 2011

@jolinka - jasne, mm je IT-ak a je az moc uzkostlivy ohladne internetu, tak som uz nakazena 😎

jolinka
6. črc 2011

@susik77 moj je tiez pocitacovy expert, programator a kybernetik 😉 😉

susik77
6. črc 2011

@jolinka - tiez paranoidny ohladne sledovania na nete? isty cas som mala zakazany FB 😎 Teraz ho ma aj on, ale nie je moc aktivny...

jolinka
6. črc 2011

@susik77 ani nie, v tomto ma neomedzuje, ja na FB nie som ani on, nejak nevidime dovod, nie pre nejake obavy, asi som nejaky retard, ale ja ani poriadne neviem co je to ten FB 😉

sisstin
autor
6. črc 2011

uzavřením by tahle diskuze ztratila smysl 😉 podle mailů, co mi chodí nebo kdo mi píše na blog, tohle čtou možná i stovky lidí 😉 jen ne každý má chut se aktivně připojit a něco sem psát...hodně lidí jenom čte, nebo se přidá po dlouhý době.... 😉

já se právě snažím dělat osvětu, proto je ta diskuze veřejná....proto tomu dávám tolik času....jinak bych sem dávno už na koně nechodila, všechny známé mám na FB a soukromé diskuze se přesunuly na emimino...holt si musí člověk rozmyslet, co sem píše....já věci, co nechci rozebírat veřejně píšu do IP 😉

když někdo bude muset žádat o heslo, tak se na to radši vyprdne...navíc mu na googlu po zadání klíčových slov nic nevyjede...jinak na expr. dysfázii vyjede pár odkazů, mezi nima tahle diskuze a můj blog, pak ještě postiženeděti a to je vše 😉

jolinka
6. črc 2011

@sisstin tak tak, myslim ze by to po case skapalo ☹

sisstin
autor
6. črc 2011

a vždycky musí jít někdo první " s kůží na trh"...jinak prostě ty informace nejsou 😉 já když si vezmu, že mě zná pomalu čtvrt republiky 😅 😅 😅 😅 no tak to prostě je 😎

musím valit, zatím báj 😉

magimary
6. črc 2011

a to by bola škoda, keby to "skapalo" 😉 😝 🙂
tak ja zase idem,
majte sa!
ale aj tak ste zlaté, že na nás myslíte 🙂

hanatka
6. črc 2011

Jéé, diskuzi určitě neuzamykat, i já jsem z těch, co dlouho čtou, než něco napíšou, kdyby byla diskuze uzamčená, nenapsala bych nic a hlavně bych se nic nedozvěděla 🙂 A o Krejčíčové vím díky @sisstin a této diskuzi a objednala jsem malýho dřív, než jsem sem vůbec přispěla 🙂 Věřím tomu, že takovým maminek je víc a třeba vůbec nenapsaly. A já taky nakukuji na autíky a nepřispívám, ale čtu 🙂

jolinka
6. črc 2011

@hanatka ja tiez chodim na autikov 😉
nakoniec toto tu je prijemna, nevinna a pre mnohych uzitocna diskusia... dakde sa prepieraju take sukromne veci ze az... ☹

susik77
6. črc 2011

@sisstin - jasne, to jsem si neuvedomila, je to fajn ze delas takovou osvetu 😉 taky jsem se tu dozvedela hodne veci co muzu cvicit s Veru, diky 🙂

dalea
6. črc 2011

Aj ja chodim na autikov,teraz sa to tam pekne rozbehlo,tak ani nestiham 🙂 A natocila som nieco s Leuskou,ale kedy to pridam, neviem 😠 Manzel az sa mu bude chciet,to musi stiahnut do PC tak az potom 😠

smardik
7. črc 2011

dobré ráno

holky diskusi určitě nezamykat, byla by to fakt škoda, hlavně kvůli maminek které mají problém ale z nějakého důvodu tady nechtějí napsat ale jen nenakují a čtou-vím o jedné jejíž malá taky nemluví, už mají za sebou něco málo vyšetření a prý až budou vědět co a jak tak se možná přidá ale čte to tady každý den. Já to taky dost dlouho jen četla a říkala si že to je jako by siss byla u nás doma a psala o Tomáškovi místo o tygrovi, četla jsem to dost dlouho než mi pak siss napsala at se přidám. Takže za mě nezamykat, to co tu píšu může číst kdokoliv, nestydím se za to co píšu a pokud chci něco co nemají číst jiná použiju IP

leporelo
7. črc 2011

Dobrý den, návrh na uzamknutí diskuse ve mně vyvolal mírnou paniku. Vaši diskusi sleduji cca rok, ale patřím k neprojevujícím se čtenářkám. Občas mě trochu svrbí ruka, když mám k tématu co dodat, ale zatím vždy zvítězila pohodlnost…A protože čtu příběhy a pokroky Tygra, Kati, Toma, Tobíka, Veru a ostatních, chtěla bych se alespoň představit.
Mám syna 3roky a 10 měsíců. Do 18-20 měsíců se projevoval psychomotoricky normálně. Slovní zásoba máma, táta, babi, děda,teta, citoslovce zvířat a některých činností, na 18ti měsíční kontrole u pediatra vyfik otázku „T t je?“ (Co to je ?) a pak šlus a do tří let se neposunul v řeči vůbec nikam. Neopakoval, vystačil si s dosavadní slovní zásobou. Rodina jsme celkem harmonická, žádná dramata se neodehrála. Rozuměl všemu. Foniatrie ok.
Např. naše dětská lékařka má na stole za sklem fotky svých koček. Marek vždy přišel k jejímu stolu, ukázal a řekl „mňau“. V roce a půl to bylo roztomilé ve třech letech jsem z toho byla fakt nervozní.
Více jsem informací jsem začala hledat kolem 2 a ¾ roku, když jsem zjistila, co všechno by měl umět na tříleté prohlídce. Začala jsem hledat nějaké oficiální logo stránky a zjistila jsem, že je to naprostá katastrofa. Naštěstí jsem našla Sisstin blog a vaši diskusi. Tímto bych Sisstin chtěla moc poděkovat. K nějaké usilovnější práci s Markem mě nakopla až videa s Péťou, expresi měli oba podobně děsnou, ale Sisstin s ním fakt makala…
Aktuální stav: Marek chodí od tří let o normoš školky- to byl pro něj zásadní stimul, rozmluvil se, opakuje, říká 3-4 slovný věty, clkem slušně skloňuje, časuje, ale výslovnost stále mizerná, rozumíme mu spíš jen my doma. Neologismy, přesmykává slabiky a písmena. Ignoruje předložky, spojky ( přestože jim rozumí), zvratná zájmena. Ale pracujeme na tom.
Takže prosím, nezamykat! Vaše diskuse pro mě vždycky bylo míst porozumnění a naděje, že naše děti budou v pořádku, v moři reakcí „co chceš, vždyť je to kluk, vždyť je ještě malej apod.“ Díky.