Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
11. srp 2011

@sisstin vitamíny http://www.docsimon.cz/zbozi/pikovit-sirup-150ml
na povzbuzení chuti http://www.docsimon.cz/zbozi/pediakid-pro-chut-...

ty vitamíny asi koupím, ale ten povzbuzovač ne, nechci aby přibral, už tak má možná víc jak 20kg

sisstin
autor
11. srp 2011

@ygreen ten sirup zkusim..testy jsme měli snad na všechno, v normě...ono to není tak, že by mu bylo z něčeho blbě třeba..on to ani nezkusí...

no jak píšu, v tomhle totál autík..co popisujou holky problémy s jídlem u auti dětí, tak u nás to je úplně identický 😝

juliska182
11. srp 2011

@sisstin tak s tým jedlom ako by si o našom Riškovi písala, ešte vlani v lete sme na tom boli úplne rovnako, iba rozdiel, že on pil mlieko a teda aj kašu. Testy vždy v pohode, nič mu extra nechýbalo, občas železo. Potom nastúpil do škôlky a tam som mu aspoň presnidávky dávala, len aby niečo jedol, no a keď mal 4 aj niečo prešiel už na varené, teda najmä mäso, čo som bola rada lebo sa mu posilovali hovoridlá a začal aj rozprávať. Teraz už máme väčšie zloženie stravy, ale ešte je toho veľa čo nezje a občas ho oklamem, ale mäso stále no.1, no a pečivo, sladkosti ani nič tomu podobné vôbec. Iba tic-tac.

sisstin
autor
11. srp 2011

@juliska182 tý jo, tak to je po mně...tic-tacy 😅 😅 😅 těch by Tygr sežral snad deset krabiček denně, kdybych mu to dovolila 😅 😅 ale právě dost "jiných" dětí má přesně tyhle problémy s jídlem...poslední možnost školka, a pak už fakt nevim 😨

ygreen
11. srp 2011

@sisstin píšeš Kr. kvůli tomu nejedení? Jsem zvědavá co ti napíše.
Každopádně já mám fakt pocit, že co znám nějak opožděné, nbo lehce jiné dítě, i jen co má logo problémy, nebo je zase strašně tiché, tak má nějaké problémy s jídlem, většinou vybíravost, rýpání, nejezení, stálá žádost o sladké,a pod.

smardik
11. srp 2011

my máme tenhle sirup http://www.klubzdravi.cz/produkty/martanci-siru... a oběma jede

ygreen
11. srp 2011

@sisstin jak jsem dávala Tobiho do toho piškotiště tak tam ho paní naučila jíst polévky. takže já myslím, že jeho školka udolá. On má třeba rád i rýžové chleby, cornflakey, kukuřičné a grahoamové chleby i samotné, nebo z žervé.

ygreen
11. srp 2011

@sisstin ještě ti musím napsat - od toho pondělka, jak jsem si "usmyslela" že Tobiho naučím sdílet 😅 tak každý večer než jde spát tak 20-60minut podle toho jak je unavený jsem s ním v jeho posteli a něco děláme - logo pracovní karty hlavně a pak si prohlížíme knihy. a už jsem tipsala, že ukazuje v knize, na zdi na samolepkách a chce to pojmenovat ale nedívá se na mě. Tak dnes večer pokrok - dali jsme pracovní karty do 5 řad a on ukazoval prstem (říkám mu ať mi ukáže co se mu líbí) a ukazoval bezvadně i na ty obrázky v poslední řadě nejdál od něj a kouknul vždy na mě s tím vyčkáváním ať už to řeknu. Pak chtěl pomoct sundat tričko a začal mi ukazovat svoje pirátský tetování (má jich asi 12 😀 ). Pak chtěl dát dolu plenku, že byl čurat a už jí nechce (je to jen jako pojistka, páč kdyby byla nehoda pročůrá matraci,a le už měl suchou plenku v noci asi měsíc).
Pak mě nechtěl pustit, chtěl si hrát, kukal po všem možném, abych neodcházela, tak si vzal figurky z bořka stavitele 😉

A úsměvné na konec, v posteli si sedl na robota z lega, bionicle a zařval -áááuuu. Normálně by začal kňučet a nebo bulet a zahodil by ho. Tak máme malej pokrok i v ječení 😀 😀

ygreen
11. srp 2011

ikarkulka Momentálně pracujeme na novém projektu SEO (search engine optimization). Je to strategie, ve které měníme názvy diskusí. Je tedy možné, že i u déle aktivních diskusí se název změnil až nyní, ale berte prosím na vědomí, že je to součástí změn, na kterých momentálně pracujeme.
Dnes ve 21:14 • 1 dítě • Odpověz • To se mi líbí • •

ygreen @ikarkulka změnili jste nám Maminky nestandartních dětí na maminky nestandartních dětí, podělme se o zkušenosti. Co tím chtěl básník říct? Znamená to, že už je to jen něco jako poradna.Nebo že to může pokračovat ve stejném duchu, páč určitě si tam jen nepředáváme zkušenosti. díky
Dnes ve 22:16 • 2 děti • Odpověz • • • Opravit překlepy

sisstin
autor
11. srp 2011

k strategii se nebudu vyjadřovat 😅 😅 😅

sisstin
autor
11. srp 2011

ono by to asi mělo usnadnit vyhledávání, v tom případě bych ale spíš dala - komunikační poruchy nebo tak, pochybuju, že přidáním "podělme se o zkušenosti" to sem navede víc lidí 😕

sisstin
autor
11. srp 2011

@ygreen tvá podlá poznámka byla vymazána 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

evcaaaaaa
11. srp 2011

No tak tohle uz fakt na hranici s cenzurou 😕 😕 😕 😅 😅 😅 😅

evcaaaaaa
11. srp 2011

jak podla uprimna a prima nechapu nic
asi budeme muset zacit jen vychvalovat pohadkove postavicky 😒

sisstin
autor
11. srp 2011

@evcaaaaaa ne, to bylo přece v Madagaskaru, jak tam žába vymazala ten zápis..a on říkal: tvá podlá poznámka byla vymazána 😅 😅 😅

evcaaaaaa
11. srp 2011

@sisstin a noooo joooo sem to ale trdlo
😀

ygreen
11. srp 2011

tak jako dobrý, když je to baví,a si mají bodík za každé změněné téma, jako že smaží své ochablé mozky,a le spíš mi jde o to, co tím chtěl básník říct. Pokud se nemění ni, tak je to zbytečná chujovina a pokud z toho má poradna, tak se můžeme uzamknout a nebo přestěhovat.

sisstin
autor
11. srp 2011

já se nikam stěhovat nehodlám, jak jsem psala stokrát...uzavřením ztrácí tahle diskuze smysl a dál pindat můžeme na FB jako doted 😉

evcaaaaaa
11. srp 2011

@ygreen a co jineho by delali kdyby nedelali to co delaji 😀 😀 😎

ygreen
11. srp 2011

no tak hlavně ať to není poradna ve stylu - moje dítě neříká er

sisstin
autor
11. srp 2011

tak já nemyslím, že tím názvem to tady degraduje na poradnu..to ne..spíš nechápu smysl toho změnění názvu, když podle tohohle to google určitě líp nevyhledá..to spíš fakt, kdyby tam byla - pomlčka poruchy komunikace, nebo vady řeč nebo tak něco...

sisstin
autor
11. srp 2011

no, a máme vyřešeno..a tím bych to asi uzavřela 😎

dalilenka
11. srp 2011

Jé, holky hlavně se nezamykejte 😕 . I když nepřispívám, tak ráda čtu, inspiruju se, co dělat, na co se zaměřit u našeho zlatíčka a zároveň se raduji z Vašich úspěchů a pokroků. Jsem za tuhle diskusi ráda, protože mě tak nějak dává sílu a naději, že v tom nejsem sama. A když je nejhůř, tak "otravuji" Siss 😅.

susik77
12. srp 2011

@sisstin - podle mne nam nikdo nemuze naridit delat poradnu, vsak tu nejsme odbornici, ne? 😎 Teda krome sisstin 🙂

susik77
12. srp 2011

@sisstin - aha tak uz mame poruchy komnikace, ted jsem si vsimla 😎 vzali Te do uvahy 😎

sisstin
autor
12. srp 2011

Bré ráno,

tak Kr. mi odepsala dle předpokladů takové ty rady, co dávají všichni a na Tygra absolutně nezabíraj 😝 😅

Dobrý den -

bohužel mám zkušenost, že v tomto případě opravdu neexistuje žádná jednoduchá a rychle účinkující rada a je potřeba spousta trpělivosti; nicméně s věkem problémů obvykle ubývá. Jediné, co vám mohu doporučit je, abyste okolo jídla nedělali příliš rozruchu; jídlo mu prostě jen nabídli; do jídelníčku zařadili každý den i to, co víte, že jíst bude, ale i něco jiného či nového. Pokuste se ho vždy přesvědčit, aby "ochutnal" (to nové i třeba za nějakou odměnu - společnou hru či zábavu, kterou naplánujete po jídle), a je dobré zavést pravidlo - má ochutnat, když pak odmítne, už ho vůbec nutit nabudete. K jídlu ale dostane vždy jen to, co je připraveno - vydržte mu nenabídnout nic náhradního. Dbejte důsledně na to, aby mezi jídly neměl vůbec nic k dispozici (ani jablíčko či rohlík, zařazujte hlavně nesladké - málo kalorické nápoje), ale aby musel vždy počkat na další pravidelné jídlo (u těchto malých jedlíků pak skutečně někdy stačí drobeček, aby neměl dalších několik hodin vůbec hlad). Obecně je také lépe připravovat jídla méně vydatná či sytá. Jídlo by mělo být pro něj spíš odměnou (a ne naopak to, že něco sní - odměnou pro vás).
Mám současně radost, že se vývojově tak výrazně lepší a držím palce, abyste to postupně zvládali i v tom jídle s pozdravem Krejčířová

no Tygr nic sladkýho nepije, bud toho Aqua Jupíka nebo čistou vodu...a právě, když nebude jíst nic..tak on nebude jíst nic klidně i to další jídlo, jemu je to prostě fakt jedno.... 😅 nicméně aspon vidím, že z toho není nějak zděšená a asi je to dost častý....tak prostě doufám v tu školku, že se to aspon trošku změní. Jako nečekám, že z něj bude jedlík, ale třeba tam bude jíst aspon NĚCO...

a my jdeme za 3/4hodky na logo a vůbec se mi dneska nechce, nejradši bych se celej den válela v posteli 😝

jolinka
12. srp 2011

ahojte baby

no ja uz som od utorka doma aj som nieco uchytkom citala ale chvilu to potrva kym nasadnem na vlak... 🙂 ste toho vela popisali...
My zatial v pohode, deti ako som predpokladala idu Matyho uhladkat do vyhladenia, natahuju sa ktoremu ho polozim na kolena, predbiehaju sa kto mi donesie veci {zatial}... vonku chodim s rukami vo vreckach, dievcata kocikuju Miso na motorke... sa mam 😉 este keby tak kojili 😀 😀 😀 😀
Maty je total pohodove dieta, zvlada hluk aj natahovanie, uvidime no. Rad sa nosi v babyvaku a aj ja ho rada nosim, i teraz je pri mne.

dalea
12. srp 2011

@jolinka Ahooj 😀 Juj,trosku zavidim,dopriala by som aj Lei takeho drobceka 🙂 Teraz to mate ako taku sukromnu skolku 😀 Ja som v Smolniku,ked maly trosku podrastie,tak mozme dat minizrazik 😉 Zelam velam vela trpezlivosti a tesim sa na fotky drobceka 🙂

ygreen
12. srp 2011

@sisstin tak super, ses bála že ti přeci jen předhodí nějakej PAS? No zkusím se podle jejích rad zařídit. Nedávat nic mezi a přidávat nové ke starému a nenutit. Uvidíme.

My byli dnes taky na logo a Tobík byl chválenej, spolupracoval celou půlhodinu - dělali barvy, skládání do výšky, ukazování co je co, přikládání druhých půlek obrázků - vše zvládl, slyšela ho jak říká mňam, mňam a ne, ne. Viděla jeho gesta. No říkala že udělal obrovský pokrok, že krásně spolupracuje, co předminule ještě nespolupracoval, jen tam skládal hrnky. Říkala že je fajn, že opakuje, je to prostě začátek.

A potakali jsme se tam s kamarádkou, ti asi vyfasují slabou expresivní dysf. a tak jsme pak kecali a má stejně starého chlapečka, no Tobís si ho děsně zamiloval, pořád za ním chodil (on je ten její takový tichý, usměvavý, temperamentní a taky trochu dětštější), pak venku šli spolu na chodníku a Jiřík řekl keřík a ukázal a Tobiáš okamžitě k němu a taky ukazoval a tak u každého šutru a keříku😀 a vůbec ho nechtěl pustit do auta aby odjeli dom 😀

dalea
12. srp 2011

Caute,citala som si Vas o tom jedle,tak s tym nastastie nemame vobec problem,moja zje vsetko vsade,aj nove jedla,nikdy mi nic neodmietla 🙂 A nadvahu nema,vazi 19kg a velkost oblecenia ma128,je dost vysoka,vyzera starsie 😅 Takze v tom sme akasi vynimka,ale chvalabohu za nu 😅