Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
27. zář 2011

@leporelo no právě...jsem lehce doufala, že by třeba školka mohla mít otevřeno, páč spousta lidí má profese, že do práce musí i tak..ale ani prd, zavřeno 😅 no já taky budu mít šichtu....táta jde do rachoty a máma jede kamsi na pout...takže s Tygrem vesele od rána až do večera 😅

smardik
27. zář 2011

chlap je zítra v práci takže mám na krku tak oba dva, klasika. ale zítra nebo v pátek pojedeme za kamarádkou podívat se na miminko, no ale to odpočinek nebude než k ní dojedu bude celá spocená, musíme jet busem, tramvají, vlakem, busem a to samé zpět 😀 😀 😀

ygreen
27. zář 2011

manžel je v práci už od čtvrtka dnes dojde konečně dom, no voser, no

ygreen
27. zář 2011

my dělali tea o páté a Tobís prostě nechce aby mu Thea brala jakékoliv hračky na které má on zálusk, byť je dostala ona. TAkže řev, přitom ta si jen seděla s hrnečkem a lila si do něj čajík.

sisstin
autor
27. zář 2011

@smardik
@ygreen holky, vás fakt obdivuju....jak to dáváte, a s dvěma dětma...já spíš vidím problém u mě, že prostě Tygr mi nedá pokoj ani v noci..spí se mnou, drží mě za ruku...nesmím se hnout z místnosti...takže prostě neexistuje, že bych ho dala večer spát a mohla si dělat, co chci....a když to mám takhle celý den 24h v kuse, tak jsem fakt vyřízená...jednou jsme takhle byli sami 5 dní a to bylo fakt nekonečný....člověk prostě nemá ani vteřinu pro sebe 🤐

smardik
27. zář 2011

@sisstin oni si dost vyhrají spolu, ted si právě hrají spolu - pouští si autíčka, schválně do sebe bourají tak jsme ještě nešli ani stavět ty kostky, jak si hrají tak hezky spolu nezasahují. a Tom si umí hrát i sám, večer ho dám spát a fakt mám klid - ve 20 ho dám spát a do rána o něm nevím, max. se vzbudí ráno kolem té 5 na mlíko a to mu ho dává manžel už je vzhůru takže mám klid večer a pořád mi ještě spí přes oběd-ne teda každý den, nějak ted bojujem ale spí

leporelo
27. zář 2011

@sisstin Dvě jsou v pohodě. Machr je @jolinka se čtyřma 😉

smardik
27. zář 2011

ale měli jste slyšet co bylo u nás kvůli třetího v pátek, byla jsem zralá na panáka jak mamka vyváděla

ygreen
27. zář 2011

CHROCHTÁM SI BLAHEM 😵 😵 😵 Tobík mi podal pití a že "neni", na šťávu si řekl "anooo" a pak šel dát Thee tyčinku s "na" 😵 😵 😵 Neni je novinka (už ho někdy kdysi řekl,a le párkrát a před uherákem) a ano z něj musím lámat jakože spíš opakuje po mě, neříká spontáně a na říká, ale on normálně nemluví k sestře, bere ji jako miminko 😉
Myslím, že by fakt mohl pomalu začít opakovat. 😉

sisstin
autor
27. zář 2011

@smardik no tak my dneska asi 3x vzhůru..jednou jsem šla na záchod, tak samozřejmě šel se mnou...2x chtěl pit, pak zas s něčím otravoval...Tygr snad ještě v kuse celou noc nespal...jako že by se fakt neprobudil vůbec...že by lehnul a byl tuhej až do rána 😕

smardik
27. zář 2011

@sisstin u nás dneska vzhůru jednou, ve 4 jsem slyšela chlapa jak tam jde, ale většinou mi fakt spí celou noc- spí sám v pokojíku, večer ho uložím s plínou, mlíkem a autičky a on si tam kecká,jezdí autama a někdy usne až třeba ve 21 ale vystačí si sám, nebrečí, nezlobí se a pak to zalomí a spí 🙂

sisstin
autor
27. zář 2011

@leporelo no já si myslím, že někdy je to se 4 fakt lehčí, než s jedním 😉 jak píše @smardik, znám holky, co mají dvě děti a více..a když se to tak vezme, tak v porovnání se mnou (když jsou teda s těma dětma), tak mají mnohem víc času jak já.... ty jedináčci jsou fakt asi někteří nároční...já jsem třeba včera byla unavená jak prase večer....nevím, čim to je... 🤐

leporelo
27. zář 2011

@ygreen To je skvělý, jak Tobík upouští od té televize, jeden čas to vypadalo fakt ujetě (promiň). Nakoukal se na celý život dopředu a teď už bude jenom čajovat o páté, dělat Logico a zkoumat svět 🙂

ygreen
27. zář 2011

@sisstin Tobís je samostatná jednotka od 21 do 8 ráno - spí u sebe v pokoji, dojde si na záchod, nevím o něm.
Thea spí s náma, z toho půl noci v posteli, teď s rýmou děsný.
Půjde k němu do pokoje hned jak bude chodit stabilně aby mohla slejzat z juniorky. A my konečně začneme znovu žít jako manželé 😉

Ale přes den to je náročný, Thea je taky hysterka, tak už se mi začínají rvát, hlavně jde po něm Thea a kouše ho. A tak 😀 ale jinak pohoda. Teď co Tobík sdílí, tak ho mám furt za zadkem a jediné co mě trápí je to, že tím zase trochu zanedbávám malou. Ale snažím se.

Sisstin, možná bys měla zvážit samostatnou postel, minimálně. Třeba s baldachýnem, jako mají v Ikee, tím modrým tunelem, abys měla trochu soukromí

sisstin
autor
27. zář 2011

@smardik no tak Tygr by nebyl sám v pokoji ani přes den, natož v noci 😅 😅 😅 😅 jen si sednu na posteli a už taky sedí 😝 třeba ráno vstává kvůli mně brzo, jemu by stačilo bohatě vstát v 7:15 do školky..ale ne, já vstanu v 6:30..tak Tygr samozřejmě taky 😅 😅 😅 😅 a když jsme doma všichni, tak nás neustále kontroluje, jestli tam fakt jsme...na svých místech 😅 😅 😅 😅

smardik
27. zář 2011

@sisstin ono mít víc dětí má fakt výhodu v tom že si vyhrají spolu, aspon u nás fakt kluci jo - hrají si doma na honku, jezdí si s autama, dokonce si vezmou i lego a staví spolu, vaří spolu a já mám klid a jsem za to ráda, podle mě i tohle Tomovi hodně dává. Kdežto jedináčci mají na hraní jen rodiče, u vás jen tebe když jsi s ním sama

sisstin
autor
27. zář 2011

@ygreen a kam bych tu postel dala? 😅 😅 😅 😅 😅 😅

smardik
27. zář 2011

@sisstin tak Tom je sám od ledna kdy jsem se přestěhovali a mohl mít svůj pokoj v pohodě, fakt co spí sám se hodně zlepšilo spaní 🙂 ted jsou v obyváku a já v kuchyni

sisstin
autor
27. zář 2011

@ygreen nehledě na to, že by tam stejně nespal 😅 😅 😅 😅 to bych ho tam asi musela přivázat nebo nevim...aby za mnou nechodil a nechtěl se mě v noci držet...on se kvůli tomu i budí....probudí se, chytne mě za ruku, nalepí se na mě a zas spí 😅

smardik
27. zář 2011

@sisstin jéžiš to je hrozné, kleplo by mě. a kde spí když tam máš chlapa? asi s babičkou co

sisstin
autor
27. zář 2011

ono, jak chodím do samoživitelek...tak většina dětí spí s holkama v posteli, páč jednak to pouto na jednoho rodiče je mnohem větší, než na oba 😉 a taky 99% holek bydlí u rodičů, takže jsou s dětma v bývalém dětském pokoji, a jako fakt místa není na zbyt...my se sem sotva vejdeme, natož abych tu měla letiště a jednu postel navíc...k čemu? 😕

ygreen
27. zář 2011

@leporelo to taky ujetý bylo,já jsem byla nešťastná, on nechtěl nic dělat, knížky zahazoval, ječel, nosil si dvd a notebook a hctěl pohádky. Když zkončila, vypnula jsem ji a on ječel, chtěl znova a znova. Přitom opravdu koukal, smál se, hrál si u toho s auty, a byl spokojenej. Já jsem hrozně šťastná že sdílí a má zájem.

Ale kdybych věděla že není v pořádku, tv vypínám dvd zahazuji hned a nechám ho ječet a věnuju se mu stavba baráku ať jde do háje. Ale já myslela že je jen protivnej, vzteklej a línej. K tomu mi bylo v těhu zle, stavěli jsme barák a já neměla nervy na to jeho ječení u knížek, zacpávání mi pusy u zpívání, apod. Ale moc mě to mrzí ☹

A jinak my jsme televizní rodina, já ji mívám sama jako kulisu. Jinak tam dám ráno na chvilku animáčka (on končí asi 15min po tom co se budí děti), pak kouzelnou školku, pak vypínám až do večera, když dáme taky animáčka, ale né celáho, večer je dlouhej. Tobi pak kouká s náma na telku, ale né jakože čumí,ale hrajeme si a tak a on kouká jen na reklamu. Thea je ale taky pohádková, vydrží, baví jí to a reklamy miluje. No a tak 3x týdně dám dvd přes den - Bořka nebo Lego, ale spíš třeba TObimu když jde Thea spát a on nechce, nebo tak, ale někdy ani to ne. On teď raději na Bořka na pc 😉 😉 😉 😉

sisstin
autor
27. zář 2011

@smardik jj 😉 ale když naši nejsou doma, tak MP spí v obýváku nebo v ložnici a já s Tygrem 😉 když tu ted byl, tak jsme třeba v sobotu spolu nebyli ani vteřinu sami, páč prostě Tygr na mně visel...v lepším případě MP tak nějak ignoroval, v horším ho posílal pryč, že chce být jenom se mnou 😉 když nemá na výběr, a musí být jenom s MP...tak v pohodě, jde s ním ven, na vláčky a tak...ale jakmile jsem u toho já, tak ho těžce ignoruje 😉

smardik
27. zář 2011

@sisstin ono jak to píšeš zní to logicky ale přijde mi to hrozné, mi stačilo jak spal po operaci Hanys s námi celou noc, a měla jsem toho plné zuby. Ted už se to zlepšilo a sice ho večer uspávám v naší posteli ale jak jdem spát fičí do své a bud spí až do cca 7 kdy vstává nebo se budí po 4 kdy už chlap vstává a beru ho do jeho postele, no ale to se taky držíme za ruce-chytne se mě a spí nebo máme čelíčkovou-dá si svoje čelo k mému a spí

ygreen
27. zář 2011

@sisstin a nebylo by lepší mu třeba zařídit postel a sobě rozkládací gauč? Já vím že jsi zvyklá,a le
@smardik má pravdu, on nebude spát celou noc dokud si nezvykne na to spát sám. Já taky nedala Tobiho v 1,5 roce do pokoje a šlus. Asi půl roku jsme k němu chodili ho držet za ruce když se vzbudil. Ale kupodivu jak dostal juniorku tak začal spát sám a o 200% líp.

ygreen
27. zář 2011

@sisstin hele možná že se bojíš zbytečně, že by to tygr dal, kdyby jsi mu vymazlila postýlku třeba samolepkama, dala dětské krásné povlečení, polštářky s nějakým motivem, hezkou lampičku. Třeba by to zvládnul jako školku a jídlo - to jsi taky plašila zbytečně 😉 😉 😉

sisstin
autor
27. zář 2011

@ygreen my by jsme to fakt neměli, kam dát....já mám pokoj malej, už takhle se sem sotva hneme..gauč a ještě postel se sem prostě nevejde...a stejně by spal se mnou v místnosti, 20cm ode mě...to už je prostě úplně jedno... 😉 jako já tohle beru, že pohoda...páč třeba ještě před 1,5rokem se budil klidně 50x za noc...tohle neberu jako buzení už 😉

leporelo
27. zář 2011

@ygreen Já jsem taky za bezdětna měla TV ráda jako kulisu, ale potom to prostě nešlo... Jakmile byla zapnutá televize, tak M. přestával s vlastní hrou a jenom čučel. Musela jsem to tvrdě omezovat. Je to podobné jako u vás - teď si M. o víkendu pustí dopol. nějaké DVD nebo pohádky v TV a večer večerníček a nazdar. Ale pamatuju si , že jsi byla ve složitější situaci, M. neměl žádné auti rysy a pod. Je pravda, že teď je M. daleko míň u TV, protože je u PC. Dokud nebude hrát střílečky, tak to beru jako aktivněji strávený čas než sedět u televize, ale také ho po cca půl hoďce vyháním (protože potřebuju nutně na internet!)

sisstin
autor
27. zář 2011

@ygreen
@sisstin to je prostě to bydlení s rodičema bez chlapa, ono to fakt jinak zařídit nejde, pokud člověk bydlí v paneláku...fakt všechny holky, co jsou na tom jako já, to mají úplně stejně 😉 já právě doufám, že do nástupu do školy se už odstěhujeme, že to klapne... MP by chtěl klidně i dům, ono to vyjde stejně jako taky byt 😉 tak pak bych to nějak řešila, měl by svůj pokoj...i když jako s tím spaním to vidim bledě (já spala s mámou do 12 😝 )..ale ten svůj pokoj fakt potřebuje...vůbec si neumím představit, jak by si tady třeba dělal úkoly atd. On zatím žádný soukromí nepotřebuje, spíš ho vyloženě nechce 😅 😅 😅 ale to taky bude trvat jenom do určitý doby 😕

sisstin
autor
27. zář 2011

@leporelo já už tu TV taky omezila, pokud něco děláme, tak si dá Tygr prostě pauzu a šlus...on jakoby nikdy nekoukal a nekouká, že by seděl a čučel...spíš to právě chtěl jako kulisu....my jsme rodina jako @ygreen TV puštěná prostě furt...ale už jsem se jí naučila vypínat, když pracujeme a Tygr neprotestuje...