Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

hanatka
10. říj 2011

@jolinka to dobře znám 🙂 Jsem fakt zjistila, že na malýho platí, když jde do afektu, se ho pokusit vzít do náruče a utěšovat.. za chvilku mě obejme a ropláče se a pak už normálně reaguje a nechá si vše vysvětlit. Než jsme prostě přišli na to, jak na něj, tak nám předvedl pár takovejch afektů, že to bylo fakt na prášky.
A vůbec vůbec nefunguje dát na prdel. Nedosáhnem vůbec ničeho, akorát nás kopíruje a chce dávat na prdel Terce, páč si asi myslí, že je ve smečce pod ním nebo co. Teď už neměl afekt dlouho.. jako jo, vztekne se, ale když reagujeme klidně my, za chvíli ho to přestane bavit.

sisstin
autor
10. říj 2011

@jolinka no něco na tom teda je 😕 jinak do školky je u nás něco jak " dooi" 😝

smardik
10. říj 2011

no nic holky já se loučím a jdu spát, Honzíkovi asi roste zub pořád mi fnuká, už jsem u něj byla 3x takže si jdu lehnout taky a vidím to že budu mít spolunocležníka

jolinka
10. říj 2011

@hanatka no ona uz tiez nastastie z toho vychadza, vacsinu veci uz stravi bez amoku, to sa vacsinou musi spojit viac faktorov aby sa vytocila.

u nej zase ak sme sa neovladli a udreli ju, vacsinou teda ja, ja som aj viac s detmi aj dlhsie mi brnkaju vsetci na nervy...tak malo ten ucinok, ze ona si akoby preniesla lopticku na svoj plac... uz nebola ona ten vinnik ale obet. To co spravila uz nebolo podstatne, podstatne bolo ze ona je ten chudacik udreta a patricne nam to davala vyzrat. vtedy si ani nepriznala vinu ani si nedala vysvetlit ze urobila nieco nespravne. len stale opakovala, ze sa hneva, lebo som ju zbila atd... ☹

hanatka
10. říj 2011

@jolinka tak to u nás naštěstí ne, on jak ho to přejde, chová se normálně, není jakoby ukřivděný.. on jakoby přijal za své, že když zlobím, můžu dostat na prdel, což mě teda mrzí no 😒 Jsem se mu snažila vysvětlit, že i mamince nebo tatínkovi můžou ujet nervy a že není pěkný trestat někoho bitím, ale nevím, jestli to pochopil. Jako ty jeho vzdory a vymýšlení, že on chtěl udělat to a tamto, to mi nedělá problém přejít, já prudce reaguji, když ubližuje Terce a to on dělá rád, páč vidí, že nás to točí. On je takovej naschválista, přesně ví, co udělat, aby nás naštval. Nevím, jak na to ubližování Terce mám reagovat 😖

dadlenka
10. říj 2011

@hanatka to je jasný , všimnete si ho a reagujete na něj😉

jolinka
11. říj 2011

@hanatka to ti asi neporadim...
jednak Kati ten motiv konania Aby sme si ju vsimli prakticky nemala. Ona je skor ten typ Dajte mi pokoj, nepotrebuje pozornost navyse. Nakoniec jej som sa aj tak vzdy najviac venovala. Ona mala k Miskovi ked mali 3 a 1 rok lahostajny vztah, sem tam ho pohladkala alebo skomentovala co robi inak si ho nevsimala.
Konflikty u nas odstartoval Misko, ked prisiel do veku ze zacal ublizovat dievcatam, hlavne im trhal vlasy, kopal do hraciek, hadzal do nich nieco, on vyzera tak nevinne ale vacsinou je on ten zaskodnik. 😝
Kati mala dlho trpezlivost potom zacala utoky vraciat, stipala ho hlavne, raz ked ju otravoval, tak ho za ruku otocila a bachla do zarubne 😒 Teraz su uz celkom kamarati, hraju sa spolu, rozpravaju, sem tam sa povadia na nejakej veci ale Misko je uz skoro tak velky a rozumny ako ona, tak to uz beriem ako konflikt medzi rovesnikmi...

sisstin
autor
11. říj 2011

Bré ráno,

no Tygr teď v poslední době furt hlásí, že by chtěl mít doma mimi 😝 ale jaksi neví, co to obnáší a myslim si, že by ho to rychle přešlo, až by se všechno netočilo kolem něho 😅 😅 😅 holky, já si to vůbec neumím představit, že bych ted jako měla mít mimino..uf, děkuji nechci 😅 😅 😅 jako ponuchat, pochovat ..to jo...ale když si představim zas vstávat v noci, ted různý nemoci a strachy..do toho Tygr...ee 😅 😅 😅

dadlenka
11. říj 2011

@sisstin on tě stejně překecá😀 tak k Tygříkovi můžete pořídit malého lva🙂
Jinak jsem dnes volala do spc a byli velmi překvapeni, budou do školky volat a chtít znát důvody, což já taky🙂 jestli je Kryštof na tom tak špatně, nebo prostě na něj už nemají kapacitu...😉

sisstin
autor
11. říj 2011

@dadlenka tak super, že to chce SPC řešit, jsem zvědavá, co jim řeknou 😝 jinak jako já jsem babě poslala zboží, psala, že částku odeslala, tak já kráva jsem jí to poslala...a ted kontroluju účet a prachy nikde 🙄 tak doufám, že je to jenom nějakej omyl, že se jí prachy třeba vrátily nebo tak něco...jako je to 404 Kč, což není pro mě úplně málo 😠

sisstin
autor
11. říj 2011

no tak prý se jí to omylem neodeslalo, tak dobrý 🙂 já už v poslední době z toho MMB a MMA rostu mírně 😝

paolin
11. říj 2011

ahoj holky!
@dadlenka tak třeba to ještě dopadne a ve školce zůstanete 🙂
@sisstin jooo mimi..já teda ani pochovat nee 😀 leda bych brala holčičku tak od roku výš 😀 tak jsem říkala, že třeba časem..že je spousta opuštěných dětí.. do dalšího těhu už bych asi nešla. Adámek se udržel o fousek..riskovat se mi nechce 😉
@hanatka taky jsme řešili..teď to řešila sestra - starší dcera dokonce shazovala mladší z pohovky a pod. rada byla - trpělivě vysvětlovat a mluvit a mluvit a třeba si pusu umluvit, jen netrestat. časem to přejde. jinak u nás taky zabírá při hysterce pevné obětí v náručí.
jinak teda musím pochválit Adámka. on se tak strašně snaží a je tak empatický, narozdíl od Vítka..třeba dupání. Vítkovi to řeknu x-krát a vůbec ho to nebere. Adámka jsem včera poprosila, ať nedupe a on pobíhal po špičkách a ještě mi vysvětloval, že se opravdu snaží nedupat a že je hodný a šikovný 😉

sisstin
autor
11. říj 2011

@paolin mě to rozesmálo..představa, jak běhá po špičkách a zuří a fakt se snaží nedupat 😅 😅 😅 😅

paolin
11. říj 2011

@sisstin no chvíli jsem se na něj zlobila, páč bylo půl 10 a on nechtěl spát, ale zlob se na 3letý dítěte, když předvádí takový tanečky 😀

paolin
11. říj 2011

včera mi vysvětloval, že na zadek se dává, když se zlobí, ale jen trochu a ne moc 😀 a že mě má rád a je moje mňou(kočička) - on když je hodný nebo se chce pochovat, tak dělá kočičku - a že Bubu(Vítek) je haf(pes) a ten zlobí a tak dostává na zadek 😀 já ho prostě miluju 😀

dadlenka
11. říj 2011

Tak mi volalo spc volali do školky a výsledek je ten, že Kryštof rušil ostatní děti při řízených činnostech, neumí se do nich zapojit a ve vedlejší místnosti s asistentkou řve, protože chce být s dětmi....takže nic nového🙂 takže je nezralý na školku. Prý v září ještě děti nechávali hrát, v říjnu už pracují a Kryštof se na to nezadaptoval- v říjnu jsme byli ve školce včetně včerejška 4x...takže se fakt s tou adaptací mohli přervat....🙂

sisstin
autor
11. říj 2011

@dadlenka no to teda jako jo 😖 ach jo..ale zkuste doma už nějak ustálit pracovní návyky, stačí třeba 5-10minut 😉 ono je to fakt důležitý. Jestli je teda ještě nemáte 😉

paolin
11. říj 2011

@dadlenka a závěr je teda jaký? ještě mu nechají nějaký čas?

dadlenka
11. říj 2011

@paolin Ne, do školky ho nevezmou a hotovo, máme si platit terapie a tak😉 a my se můžeme jít pást, protože už se vidím jak můžu jít do zaměstnání...:-/

sisstin
autor
11. říj 2011

@dadlenka jinak jako Tygr by to podle mě ve 3letech (ani ne) taky určitě nedal 😉

dadlenka
11. říj 2011

@sisstin doma pracujeme, ale není to tak, že zavelím a děláme, většinou vystihnu chvilku a děláme, co ho zajímá :-/, nabídnu, ale nenutím, on není ten spolupracující jako Tygr😉 jinak ten hlavní problém školka nemá, že nepracuje sám, ale s dětmi, takovéto sedneme si do kroužku a budeme si povídat, hrát atd. To on fakt nezvládá, hlavně jim vad, že u toho je hlasitý.

ygreen
11. říj 2011

@dadlenka jsou to svině v té školce 😠 😠 😠

sisstin
autor
11. říj 2011

@dadlenka jj, tak právě přesně tohle by Tygr v Kryštofově věku nedal 😉 ale furt mi jako nejde na mysl, že teda děti s PAS to zvládají??? 😕 A hlasitý je jako jak? Že nahlas mluví nebo co? To je prostě fakt jen o ochotě těch učitelek, která tam zřejmě moc není 😉

já s těma návykama myslela spíš tak, že prostě bude mít určitou dobu, já nevim, třeba v 9hodin (příklad), že si tam sedne (např. ke stolečku) a pět minut bude něco dělat. Aby prostě věděl, že život není jen samé hraní, ale už i nějaké povinnosti. To už by mělo tříleté dítě znát 😉 rozhodně nemyslím to, že ho ted 2h budeš u něčeho nutit sedět a dělat 😉

jolinka
11. říj 2011

@dadlenka jj, presne to ma napadlo, deti s PAS nie su hlucne? a ked im povies tak sedia ticho? 🙄 no to by som chcela vidiet. zaujimave ze deti s pas ostatne deti nerusia. len Kristof rusi deti s PAS.
ako nic proti detickam s PAS, poznam par a mam ich rada, ale ked ich rodic da do detskeho kolektivu, kde sa vyskytuju aj 3 rocne deticky tak nemoze ratat aby skolka prijala len tie deti ktore prave jeho autistu nerusia, samych tichoslapkov a poslusne mysicky posluchajuce na slovo.
vsak ked su autisticke MS alebo ZS, tak sa tam tie deti tiez navzajom rusia, kazdy autista je iny, jeden tichy zahlbeny do seba, druhy agresivny hlucny... a vtedy to nevadi?

dadlenka
11. říj 2011

@sisstin no on si s nima nechce sednout a když ho posadí tak řve a když ho odvedou jinam tak taky řve, že chce za dětma🙂 jako já chápu, že je to o nervy, ale myslela jsem, že třeba asistentka ho zaujme, nebo odvede pozornost, jinak to s těmi autisty nevím, asi jsou spolupracující a bez problémů.
Jinak je pravda, že v té práci u stolečku máme mezery, povinností je u nás uklízení🙂 ale zase jsem si říkala, že kdyby tohle všechno zvládal, tak může navštěvovat normoš školku🙂

jolinka
11. říj 2011

@dadlenka inak kvoli tomu ja som nedavala do skolky 3 rocnu Katiku, speci skolka ktora by mi vyhovovala je plna a druha vyhovujuca daleko na dochadzanie a v normalnej skolke by neviem ako ucitelka zvladala jej zachvaty revu pri kazdej veci co by ju rozhodilo a nevedeli by preco, lebo by jej nerozumeli. spolupraca pri stolceku takisto nic, na divadle by tiez revala.. ☹ ☹
na 4 roky to ako tak dala... a to presla uzasnou zmenou a dosiahla velky pokrok vo vsetkom plus chapave a tolerantne ucitelky... 😉
no ale ja som si to mohla dovolit... ostavala som este na MD

dadlenka
11. říj 2011

@jolinka proto jsem ho dala do speci školky... jà jsem naivně myslela, že půjdu do práce....

sisstin
autor
11. říj 2011

@dadlenka no to možná asi fakt trošku naivně (ted to nemyslím ve zlém nijak), při nestandartním dítěti to jako fakt moc nejde 😉

ygreen
11. říj 2011

@dadlenka naivní by bylo dát ho do normální, ne do specky. prostě to podcenili a mají přibrat ještě jednu asistentku třeba

ssaara
11. říj 2011

Ahoj holky!

Jeden čas jsem vás pročítala a žádala o rady ohledně chování a komunikace svého syna. Chvilku jsme pozorovali zlepšení,tak jsme to nijak neřešili. Ale už nějakou dobu jsme vyčerpaní a unavení,nevíme ,jak dál a tak jsme se rozhodli jednat.
Vůbec nikde jsme s ním zatím nebyli,tak nevíme,jak postupovat,ale asi by nám hlavně pomohla diagnostika od Krejčířové. Tak jsem se chtěla pozeptat,zda jí stačí jen napsat meila s prosbou o objednávku nebo jí mám rovnou vylíčit do průvodního dopisu jaké máme problémy?
Asi si mě nepamatujete,tak jen zkráceně naše problémy - Sebík je,myslím,celkově psychomotoricky i co se komunikace týče,tak o rok,rok a půl, opožděný. Začal první slova někdy v roce a půl,rozvoj mluvení je hrozně pomalý,ve třech letech uměl asi 20 slov a dával maximálně dvě slova dohromady. Teď,ve třech a půl,mluví i v souvětí,ale není mu pořdně rozumět,s vrstevníkama se nedomluví. Taky si vytváří svoje vlastní slova. Pediatrička to moc neřeší,doporučuji logopedii až ve čtyřech letech pokud se to nezlepší. Jinak od malinka je to živel,nesoustředí se,vzdoruje a vzteká se. Teď to maximálně vyvrcholilo po narození sourozence. Máme za sebou 14 dní školky,kam sice chodí rád,kupodivu je tam hodný,poslušný až uzavřený,ale jakmile přijde dpoledne domů začíná horor. Chová se jakoby nám to dával sežrat,odmlouvá,dělá schválnosti,křičí,vzteká se. Fakt už mi přijde,že jeho chování není normální.
Potřebovali bychom vědět,jak na tom je a jak my se k němu máme chovat,protože už nevíme jak dál.
A tak vůbec nevíme,jak začít a jak postupovat,tak vás moc prosím o radu.