Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ssaara
12. říj 2011

@paolin - ty jo,ceny jsem tam moc nenašla,ale o návštěvě u nich silně uvažuju....

paolin
12. říj 2011

@ssaara ceny nemají, lumpíci? nynější kolega tam dělal v nočním stacionáři. moc si Logo pochvaloval i jako zaměstnanec.

smardik
12. říj 2011

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 mám vánoce, Tomík na mě zavolal mama 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadlenka
12. říj 2011

@smardik supéér!!!!😀 a ty už jsi psala ježíškovi?😉

sisstin
autor
12. říj 2011

@ssaara no Brno je lepší jak Praha. Ale i tak, ono strašně záleží, na koho tam zrovna narazíš. Kamarádka má zrovna s psychologií z Brna děsný zážitky 😉 My jsme byli v Logu v Praze a taky žádnej zázrak, jednak nám tam odflákli foniatrický vyšetření a jednak jejich logoped nic moc, naše logopedka je 100x lepší. Chtěli po nás všechna vyšetření od nich (psychologie, neuro atd.) I když jsme už měli zprávu od Krejčířové a z neuro jsme byli vyřazený. Na kliniku potřebuješ žádanku taky, oni jedou na pojištovnu, ale pak si účtují kde co. Hlavně pořád nutí jejich programy, pomůcky... @susik77 měla dokonce hustou zkušenost.

Za mě logo max. pro děti, co mají méně závažnou vadu řeči (např. balbuties), nebo mají třeba expresivní dysfázii, ale mají ji zdiagnostikovanou už od jiného odborníka (nejlépe Kr.) 😉 😝 Jako zkusit to určitě můžete, ale já za sebe psychologické vyšetření od nich ne 😉

smardik
12. říj 2011

@dadlenka nepsala,ale asi to fakt ví co si přeju splnil mi to. Tomík byl ted nějaký umazlený-jen se chtěl pusinkovat a tulit, ted už oba spí

zzuzca
12. říj 2011

@smardik supeer 🙂 ja som vianoce mala nedavno 🙂 par dni dozadu Kubik na mna zacal volat 'mamiiiiii' 🙂 😵 dovtedy som bola vzdy len 'manka'. takze teraz ked na mna vola tak mami a inak som ta manka 😅

som z neho poslednu dobu namakko, vzdy ked nieco pomenovava, komentuje, pozrie na mna a musim to odsuhlasit 🙂 to zacal v 2r,3mes ale teraz je to nonstoooop 🙂 🙂 🙂 a este 😉 objednala som mu hrackarsky kavovar a mixer, vcera to prislo a on sam od seba ze mi uvari cajik 😉 😉 alebo sedi na stolicke, vedla neho dalsia prazdna, a on povie: manka, sadni si sem (az tak cisto pekne hovori,ale toto ma asi naucene 😉 ) proste take interakcie doteraz vooobec neboli. su to malickosti ale ja som toto doteraz nepoznala ze komunikuje SO mnou 🙂 a ma celkom dobru predstavivost,mame taku drevenu vkladacku na cisla, zobral stvorku, otocil ju naopak a hlasil ze to je konik 😅 alebo mam take goralky na snurke napevno,taky maly kesok, zobral to a akoze s tym jazdil po zemi a hlasil ze 'husenisca' 🙂 🙂 🙂

smardik
12. říj 2011

@zzuzca nádhera,jsou to naše šikulky 🙂

mi zatím neříkal nijak,něco chtěl tak přišel za mnou a bylo to. ale taky mi určuje kde mám sedět-třeba dneska to přijde k sedačce,poklepe na ni a ukáže na mě a zas na sedačku 🙂,sednu si a je spokojený,dneska mi fakt seděl jen na klíně,objímal mě a dával pusinky. v jeslích se mu líbí ale chybím mu

jolinka
12. říj 2011

caute
z Kati sa stava borec na Zahadny hrad 😉 😉 🙂 🙂 uz presla na junior level a trufa si ajz na experta 😉 sklada uplne sama...
este sme dnes robili aj "Lohiko" tentokrat sme skusili 5+ , tie pocitacie ulohy jej celkom idu, tam je to do 6 a ona uz zvlada do 10.
cestou do skolky sme cvicili hlasku na zaciatku slova, potroske sa zlepsujeme, sama este nepride ake slovo sa zacina na dane pismenko ale ked jej dam ja priklad N ako noznice tak prida N ako nozik... atd aj u inych pismen.

jolinka
12. říj 2011

@smardik ta "mama" je super, viem si predstavit tvoju radost, Tomik ide dopredu tych slovicok bude pribudat... 🙂

sisstin
autor
13. říj 2011

Bré ráno,
@jolinka teda Katika jede jak drak 😀

Tygr jede v úterý se školkou na výlet 😝 jedou na Kočičí hrádek, tak jsem na umělce zvědavá. Páč si nikdy nechce nosit batoh, ale ted bude asi muset 😅 😅 😅 Ale včera prej nepindal ani u pláštenky, kterou si doma nechce vzít ani za svět...tak snad to bude dobrý. Fakt ten příklad ostatních funguje 😀 😝

dadlenka
13. říj 2011

@sisstin 🙂 šikovnej tygr🙂 standartní a ne že nestandartní dítě

sisstin
autor
13. říj 2011

@dadlenka no on si to spíš na ty učitelky nedovolí, že by odmlouval nebo dělal nějaký scény...na nás si to dovolí, že jo 😅 ted šel vyrábět ježka - brambora a do něj zapíchaný párátka s nějakýma červenýma jeřabinama 😝 fakt tam dost vyráběj, i z kaštanů a tak...takže super, že se k tomu Tygr dostane..se mnou to fakt nehrozí 😅

sisstin
autor
13. říj 2011

ha, ulovila jsem nextí triko nový za 175 Kč 😀

dadlenka
13. říj 2011

@sisstin však to je dobře, je vidět, že mu školka prospívá🙂

paolin
13. říj 2011

@sisstin školka fakt dělá zázraky 🙂 to je supéééér, že je Tygr taková šikula veliká 😵

paolin
13. říj 2011

Adam dnes v noci přiklusal s brutal teplotou. musím dnes do práce a MM je pryč 😒 tak dnes padá loped a zítra EEG.

sisstin
autor
13. říj 2011

@paolin ach jo, to je jak naschvál ty nemoce vždycky 😖

já jsem si uvědomila, že ani ne za tři týdny jedeme ke Krejčířové, ten půl rok šíleně utekl 😝

paolin
13. říj 2011

@sisstin to jsem fakt moc zvědavá, co vám řekne 🙂

sisstin
autor
13. říj 2011

@paolin no já moc nějaký překvápko nečekám, my tam jdeme už po pátý 😅 😅 😅 ona nás bere tak často, páč Tygr zatím udělal pokaždý v tom půl roku šílený pokroky, tak si myslím, že třeba ještě si nechává rezervu, jestli to náhodou není jenom opožděný vývoj řeči 😉 což už ted jsem si fakt 100% jistá, že není....takže předpokládám, že tam pak půjdeme až za rok, nebo dokonce až před zápisem, kde ona doporučí odklad atd. 😉

smardik
13. říj 2011

@jolinka doufám že máš pravdu a bude slovíčekpřibývat 🙂

@sisstin tygr je šikulka,ty děti je fakt strášně táhnout

Tomík má dneska svoje první divadlo,jdou jen o patro výš do školky tak super

sisstin
autor
13. říj 2011

@smardik u nás taky mívají všechno ve školce, ven jezdí jen ti nestarší. Ředitelka říkala, že to je kvůli MHD a důchodcům 😝 že do těch děti strkají, nechtějí je pustit sednou, děti pak padají atd. 😝

smardik
13. říj 2011

@sisstin to je dobře,tak je to lepší. Jesle mají divadla společné se školkou takže jen chodí do nějaké jejich třídy,dneska to mají jen o patro výš. jsem zvědavá jak se bude Tomíkovi líbit

smardik
13. říj 2011

asi vezmu Tomíkovi na vánoce,on má radost ze všeho kde jsou auta

smardik
13. říj 2011

jo foto

sisstin
autor
13. říj 2011

@smardik není to vlak? 😕 😅 😅 😅 😅

smardik
13. říj 2011

@sisstin 😀 😀 😀 😀 😀 je,chybička se vloudí 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
13. říj 2011

tak Tygr tvořil ježka, dokonce si i výtvor pak poznal a hned mi ho ukazoval 😅 😅

smardik
13. říj 2011

@sisstin super

já jdu zítra konečně pro firsta 🙂 a o víkendu vyzkoušíme,sice ho má na narozky ale vyzkoušíme ho už ted dokud se to dá 🙂

jolinka
13. říj 2011

Ja som teraz bola v meste pozriet do knihkupectva Panta Rei, segra ma inspirovala, jak tam kupila Kati ten Zahadny hrad.... ze co tam este maju.
a predstavte si mali to sice dobre zasite 😉 ale objavila som Logico Primo aj Picolo, aj ramceky cca 20 roznych suborov, za tie iste ceny ako na nete, tak pojdem kupit pre deti este Picolo ramcek a aspon par suborov. Len musim dockat do pondelka na matersku 😉
kupila som zatial aspon Simonove prac. listy...rozvoj logickeho myslenia.