Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
14. říj 2011
sisstin
autor
14. říj 2011

@bodka70 to jsem psala Joli, že jako ještě si nemusím stěžovat 😅 😅 😅

dadlenka
14. říj 2011

@sisstin 😀 se mi to nějak žvejklo, Jolince se tímto omlouvám🙂 snad něco najde, ono je těch her fakt hodně

jolinka
14. říj 2011

@dadlenka diki, pozrela som na to, este skusim nieco pohladat, som chcela nieco aj s komentarom. doteraz Kati na PC nehrala a Johi uz je samoobsluzna ona si sama spusti sama hraje a uz skor bezne hry a obliekanie babik.. to nechcem aby do toho u K. sklzlo, pri tom sa vela nenauci len klikat 😒

smardik
14. říj 2011

@sisstin tygr to určitě dá ale ta výměna je blbá. Tom učitelky neřeší,převleču ho a utíká do třídy-nikdo ho neodvádí,učitelka ani v šatně není a on tam utíká sám mám radost

jde ještě v pondělí,včera to divadlo nakonec neměli tak je přesunuté na pondělí,půjde má ještě zaplacený jeden den místo toho pátku kdy nebyl

smardik
14. říj 2011

@sisstin Tom rád vaří, v herně ho kuchynka zájímá tak ji dostal na 2 roky a moc si s ní nehraje,budu ji ted prodávat jen nám zavazí, on si raději vezme jen nádobí,sedne ke stolu a míchá si a je spokojený, berem nádobí i ven za barák-to vezmu nádobí,to petky vodu a pak třeba těstoviny,cukr atd a kluci si vaří a jsou spokojeni

sisstin
autor
14. říj 2011

@smardik no právě Tygr to docela řeší 😝 hlavně potřebuje někoho, kdo ho někam upíchne...on sám od sebe by tam stál a čučel, a nepřidal se nikam 😝 a hlavně pokaždý, když jsme přišli, tak už děti něco dělaly a on se přidal k nim...dneska si tam hrály jen tak, kdo s čím chtěl...tak na to taky není jaksi zvyklej 😝

smardik
14. říj 2011

@sisstin tak snad ho ta asistentka někam upíchne a postará se at není úplně mimo, snad se mu učitelky brzo vrátí

Tom dneska na svačinu pomazánka z jater, to bych já do pusy nedala a nějak často tam mají zelí apod. dneska mají kapustovou poílívku

sisstin
autor
14. říj 2011

@smardik tak játra je jedna z mála věcí, co Tygr občas jí...já bych to taky do huby nedala 🤐 😅 😅 a zelí tam maj taky docela často, už byla zelná i kapustová polívka, a segedýn... 😀 já jsem zvědavá na ten výlet, mám trošku obavy, jak s čůráním 😕 on nerad čůrá venku s někým cizím, v sobotu se dokonce MP pochcal!!!což se nestalo zatím ani jednou od tý doby, co je bez plínek 😝 sice až dole u vejtahu, holt to držel celou dobu a pak už fakt nemohl..prostě MP by si neřekl ani za svět, že chce čůrat 😝 ve školce už čůrá normálně, ale tam maj záchod..tak se obávám, jak to bude řešit venku 😝 radši mu dám kalhoty a slipy náhradní do batohu 😅 😅 😅

smardik
14. říj 2011

@sisstin no já ani nevím jestli Tom játru jí, já to do pusy nedám, chlap ji jí ale když má chut dá si na oběd-chodí každý den na menu takže ji doma nedělám a vůbec nevím zda to teda Tomík jí,ale v jeslích asi jo 🙂

po cestě do jeslí je sranda, jezdíme kolem kolejí tak Tomulovi říkám mu že po kolejích jezdí vlak a on se začne rozčilovat že ne, vlak prostě nejede takže po nich nejezdí, zlobí se na mě že mu říkám že tam jede vlak

oni zelí fakt mají často,minulý týden snad 2x,dneska taky

sisstin
autor
14. říj 2011

@smardik no on asi nerozlišuje "jezdí" a "jede" 😉

evaje
14. říj 2011

@smardik Ahoj holky, tak mám zase pár minut a nakukuju. toto jsem nedávno řešila s Mikym. řekla jsem mu ať nechodí po silnici, že tam jezdí auta a on se dohadoval, že nejezdí. Tak mu říkám, že je PRO auta. jako cesta😉. Takže koleje jsou PRO vlak a PRO Tomíka chodník 🙂

evaje
14. říj 2011

Jinak zelná sezona nastala. Naši jsou taky uprdění.
U nás pokrok s Mikolou. Konečně je totálně bez plen. Pokakával se do gatí a měl uplnou fobii z toho, aby sedl na nočňajz a nebo na WC. I ve školce. Pak začal protestovat, že nechce plinku na noc a tak jsem toho při nákupu našeho posledního balení využila. Ukázala jsem mu balík pínek a balík bombonů, které si sám vybral a dostal na výběr. Když se pokaká, bude plínka a když půjde do záchodu nebo nočníku, bude bombón. Přilítl domů z nákupu, lapl na hrnec, udělal hovinoo, vyžádal si odměnu a od té doby chodí každý den i ve školce. Pak dostane kakací bombon. Jen jednou, když nevěděl na návštěvě kam s ním, tak se nenápadne 😉 pokadil. Ale přišla jsem na to 😀 . Už jsem se bála, že se toho nedočkám a že ho budu od hovňousů umývat do puberty. Čural na záchod už od léta, takže mě s tím pokakáváním pěkně štval. Teď místo plínek kupujeme bombony. No holt ví o čem je život. Něco za něco 🙂 Snažila jsem se mu vysvětlovat, že je výhra mít čisté kalhoty a né bombón za škraňou, ale asi ne pro něj.Toš tak Miky. na logopedii už taky fičí i s matym, ale je v pohodě, spíš ho tam jen hlídají. Chodí k jiné logopedce, ale musím říct, že ta co ji má Matyášek je fakt super. Jsem štastná, že jsme ji tak dobře chytli.

sisstin
autor
14. říj 2011

uf holky, tak dobrý...ted už tam byla normoš jeho učitelka a Tygr byl vysmátej, takže pohoda 😎 a snědl celý rizoto!!§ 😲 😀 😀 😀

@evaje tak super, Miky je šikula 😀

evaje
14. říj 2011

Jo a hlavní bych uplně zapoměla, nevím, jestli už jsem to sem psala, ale máme super neuroložku, fakt jedinečná. Bezkonkurenční přístup k dětem i rodičům( což je hooodně důležité). Odkázala nás k psycholožce. maty udělal část testů. Trvalo to hodinu a pak už toho měli oba dost, tak na zbytek ještě 31.10. dojedeme. Dr.Niliusová se jeví jako taky dobrá volba. Matyho měla zmapovaného hned ve dveřích 😉 Já jsem vedle v kanclu vypisovala spousty papírů a oni sami makali a pak už jsem tam za nima ani nešla, ať je neruším. Jen jsem přes dveře sledovala, jak jim to jde. Maty jí tlačil ty svoje fantazie, no byla bezva. Zatím nemám žádný výsledek, protože to ještě nemají dodělané a tak mě prý bude napínat. Řekla jen, že budeme asi mile překvapení. Což nechápu. No, snad dysfáze vyloučí. Jo a naznačila, že bojuje s neúspěchem a možná, že kvůli tomu bude muset mít odklad do školy. Ale o tom sebevědomí víme.
Tak jsem napnutá jak šráky.

evaje
14. říj 2011

@sisstin díky, to on je, ale koukám, že Tygr taky dobře frčí. Vloni z tebe nespustil oko a dnes už zvládá dopoledne školku. No jsou to pokroky, co ty děti dělají. Ještě že to jde tak dobře.

smardik
14. říj 2011

@sisstin nerozlišuje, pořád mi některé věci nedokází že to nechápe, on se začne na mě zlobit, jde vidět že je prostě zmatený proč mu říkám že tam jezdí vlak když tam žádný není

evaje
14. říj 2011

@smardik No, ale to Miky taky ještě taky nerozlišuje, a to je "standart".Ale je fakt, že tím, že je "standart" , tak když mu to vysvětlím, tak už to začíná chápat. Vím, že Maty to měl taky tak. Nekonečné vysvětlování....A vlastně dodnes jsou některé věci, které zatím musím dovysvětlovávat

smardik
15. říj 2011

ahojky 🙂

máme doma first bike a Tomíkovi se líbí, zkouší na něm jezdit doma a pomaličku mu to jde i když pak spadnul, vodí ho tu po bytě a má radost, pořád ukazuje na sedlo a musím ho chválit, odpoledne ho půjdeme vyzkoušet ven uvidíme zda bude chtít venku nebo si první zvykne doma 🙂 ale jsem ráda, jen musím ještě koupit na jaře i pro Hanyse

@sisstin byla jsem v tescu a mají tam tu encyklopedii přeškoláka co chceš pro tygra za 209 Kč pokud ji ještě nemáš

sisstin
autor
16. říj 2011

čau holky, tak já nakukuju...jsem měla hektický víkend, jak některé víte 😅 😅 😅

susik77
16. říj 2011

@sisstin - to je fajn ze to tak dopadlo, gratuluji! 😉

deina
17. říj 2011

Dobre ranko. 🙂 Dnes mame niekolko terminov v detskom centre s Matesom, tak nam drzte palce. Caka nas detska psychologicka, sluchove vysetrenie a este raz ten divny lekar, ktory nas mal prvykrat. Snad si budeme nejako rozumiet. 😝

jolinka
17. říj 2011

@deina drzime 🙂 🙂 🙂

sarael
17. říj 2011

Ahoj, prosím vás můžu se vás na něco zeptat? Často mi maminky píší, že jejich děti mají diagnosu např. atypický aut.+ ment.ret.+dysfázie. Já jen přemýšlím, že jsem si do teď myslela, že dysfázie se s ment. ret. vylučuje ne?? Přece dysfatici mají neporušené iq, ne? Tak jak může mít nějaké dítě tyto diagnosy? Díky za odpověď

sisstin
autor
17. říj 2011

@sarael ahojky, no k dysfázii se může pojit lehká MR 😉 ale ona se ta MR spíš pojí k autismu, to potom ta dysfázie je už jenom takovej "bonus" navíc 😒 jinak drtivá většina dysfatiků má normální IQ, malý procento má lehkou MR a malý procento nadprůměrné neverbální IQ 😉

@deina držim palce

a já dneska obíhala město, no něco jsem zařídila 😀

sisstin
autor
17. říj 2011

@sarael on je dost velký rozdíl, když je dítě "jenom" dysfatik, nebo když je autík s dysfázií, tam ta kombinace atyp+dysfázie+lehká MR je dost častá 😉 ale pokud je dítě skutečně jenom dysfatické, tak ta lehká MR je tam minimálně 😉

sarael
17. říj 2011

Aha, tak díky za objasnění 😉 Je to sice dost smutné, doufám, že my taky nespobíráme tolik diag. najednou ☹ . Tak se mějte hezky

dadlenka
17. říj 2011

Dobré dopoledne🙂 zdravím vás po návštevově-oslavovacím víkendu🙂
@deina držím palce, ať dobře dopadnete🙂
@sisstin doufám, že zařizování bylo radostné🙂)
Jinak u nás se dveře netrhly🙂 v sobotu k nám přišla kamarádka s dětma, mladší je stejně starý jako Kryštof a to srovnání je vždycky smutné☹ ale kamarádka Kryštofa moc pochválila, že už mu jde něco i rozumět a že je moc šikovný a náš mladej nedá na tetu dopustit a mazlí se s ní , posílá pusinky🙂 včera byla u nás kompletní manželova rodina, Kryštof tchyni neustále posílal domů, ale strejdy má rád a blbnul s nima a vítal je. Ale přece jenom zahlodal červík autismu, ale zase když ostatní nikam neposílal... no a korunu tomu dala švagrová(psycholog amatér😀) která se velmi podivila, proč Kryštof nemá diagnózu, když je postižený☹( co na to říct veselé je, že je to právě ona, jejíž syn do 3,5 let mluvil jako Kryštof a do 5 let nemluvil s cizími lidmi...🙂)
Tak to na mě nějak sedlo, dolehla na mě ta školka a potom ty kecy...nějak docházejí síly 🙂 ale to určitě znáte🙂

sisstin
autor
17. říj 2011

@dadlenka uf, to jsou teda řeči zas 😒 ale nevím, čím to je, že švagrové většinou bývají svině...hned po tchořosvini 😅 😅 😅 😅 jinak my jdeme zítra na tu dětskou oslavu, tak už se taky psychicky připravuju na srovnání s "normálama" 😉

ygreen
17. říj 2011

Ahoj holky já mám fakt super děti 😀 😀 😀
Jsem u pc a slyším za sebou takový blažený hejkání, tak se otočím a Tobiáš sedí u They, obličejema k sobě na zemi a mazlí jí - objímá a on místo mluvení tak něžně hejká :lol: A ona blaženě hýkala a objímali se snad 2 minuty 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 jsou bezvadný a Thea je mu pomalu kámoškou, né jen miminem 😉

@dadlenka měla jsi jí říct, jestli by mu nedala diagnozu ona, že to oceníš 😝 😝 😝 😝
kašli na to tak posílá tchýni pryč, evidentně mu není lhostejná 😅 😅 😅 Tobiáš tchýni taky nějak zvlášť "nemiluje" a ona se přitom snaží,a le zase jí to vynahrazuje Thea, která babičku zbožňuje a Tobík zase baští dědu 😉

Jo holky najíždíme na alternativní komunikaci - jsem nadšená 😔 😔 😔 gesta a obrázky - začnu fotkama věcí co má rád a snad se chytí. On třea každé gesto co udělám zopakuje, ale i já musím dbát na to abych ho nezapoměla. Musím si k tomu večer sednout a udělat systém. Tobiáš už se evidentně chce vyjadřovat víc a nemá jak a vznikají konflikty. Navíc logopedka na tom trvá, že ho tím, že to neděláme brzdíme v rozvoji mluvení ☹