Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
27. říj 2011

@jolinka Kojení miminek mi v žádném případě nevadí ani na veřejnosti a toleruju to cca dokud je to prostě ještě mimi do roka

jolinka
27. říj 2011

@ygreen jj, ja som Miskovi ked mal okolo 18 mes. kojenie vonku zatrhla, vzdy som mala nachystane dajaku mnamku do ruky a ked pytal pit, chytro som mu strcila daco do ruky a nejak ho zabavila, behom par dni sa oducil a vedel ze to ma len doma...

smardik
27. říj 2011

ahojky,ted jsem vás zanedbávala ale klukům už je líp tak tu budu víc

ad. kojení já odstavení obou obrečela,chtěla jsem kojit co nejdýl ale bohužel. Kojení na veřejnost mi nevadí,ale je fakt že nedávno jsem potkala maminka který jedl párek v rohlíku (cca 3roky) a pak to šel zapít z prsa,to už mi trošku divné přijde, ale každého věc. Na MMB dávala jedna paní odkaz a tam paní kojila cca 8nebo 9leté dítě a to ž mi přišlo vyslověně hnusné

Tomík je šikulka, pes už není va ale haf haf 🙂 a každý den ted řekne 2slovnou větu s vláčkem-včera to bylo tata ššš (že si má jezdit vláčkem) a doprovodí to gestem-ukáže na tatínka a pak na pokoj a dneska venku ššš tady 🙂

jolinka
27. říj 2011

@smardik no vy sa rozbiehate 😉 😅 a tobik od @ygreen tiez

smardik
27. říj 2011

@jolinka je ted fakt šikulka, celkově je vnímavější-všiml si třeba měsíce, ukazuje na stromy. a i na ruce už není taková cíta, dneska jsme třeba sbírali listy, včera jsme kreslili temperama a bavilo ho to,vydržel u toho 20minut 🙂 celkově se lepší 🙂

bodka70
27. říj 2011

ak by som mohla tak nejako uzavrieť diskusiu o dojčení 😉, nech to každá matka dojčí ako dlho chce, pre mňa za mňa aj do puberty 😀 alebo vôbec, je to jej osobná vec. Ku kojeniu na verejnosti - kojenie malých miminiek tak do roku, roku a pol sa mi zdá v poriadku, je to milé. Dojčenie 3-ročného dieťaťa na verejnosti, ktoré už dávno môže jesť a piť vonku: chleba, banán, keksík, džús...atď. je pre mňa skôr o nenastavení mantinelov dieťaťu (kde sa môže a kde nie) a o určitom "materinskom exibicionizme".

sisstin
autor
27. říj 2011

@bodka70 no mně bylo argumentováno tak (kojení starších dětí), že to není o hladu...že samozřejmě si může dát místo kojení rohlík...ale že je to o tom uklidnění...že prostě třeba dítě spadne a řve, tak ho matka nakojí a jeho to uklidní...nebo třeba prudí na úřadě, tak ho zas matka kojí, aby nekřičelo a tak 😕

smardik
27. říj 2011

@sisstin mi to zas bylo argumentováno tak,že to dítě vyžaduje a než ho nechat řvát tak mu prso dá a je klid, známá má dítě o cca 3měsíce mladší než Tom a v noci kojí stále i 10x, přes den po každém jídle, malá si to prostě vyřve

sisstin
autor
27. říj 2011

já mám prostě šílenej problém s tím ukazováním prsou na veřenosti a celkově s tím aktem... mně to prostě přijde stejný, jak kdyby někdo přišel na úřad (chlap) a najednou tam vystrčil zadek 😅 😅 😅 ....prostě mně tohle fakt vadí, ale já jsem celkově v tomto prudérní (i když na to asi nevypadám)...v životě bych se doma nesvlíkla před někým (i před rodinou ne, mimo partnera teda), v životě bych si na koupališti nesundala vršek..

třeba Tygr nikdy v životě neběhal nahatej, ani doma...mě to prostě nenapadne, abych ho svlíkla(i jako miminko), nahatej byl max. tak ve vaně....v životě bych ho nenechala na koupališti nebo někde venku bez plavek (i jako mimino atd.).... ale jak píšu, to je můj problém....nikomu to necpu, že to tak je správný a normální 😝

smardik
27. říj 2011

tak to já problém nemám,kojila jsem i na veřejnosti, v obchodě, nenechám si dítě řvát hlady když mám jídlo sebou, na nuda pláži jsem byla. ale známí nás lákali do nuda kempu a to si moc už představit nedovedu-jako na pláži v pohodě, ale představa jít do obchodu a tam samí nahatí, jít jíst a tam nahatý chlap a jen se mu to mezi nohama třese no dík. Jako mladoch ještě klidně, ale představa nahatých třeba 60letých břichatých chlapů nic pro mě

jolinka
27. říj 2011

@sisstin jj, ale to dieta to po case zacne zneuzivat... aj Misko ma s tym uz hneval, skocil ku mne, ze chce, potom ho nieco zaujalo na ihrisku, tak dole zo mna, potom o par minut zase... pre kazdu blbost na cicku. 😠 😠 tak to uz ma nebavilo, som dost tolerantna, ale potom ked ma definitivne nahneval, stopla som to a bolo, az sama som sa cudovala ako lahko to prijal, proste vycitil ze uz neustupim.
doma som ho ale v pohode este kojila, on uz len pred spanim chcel, dokonca aj rano uz pytal kakao z pohara ako mali dievcata.

sisstin
autor
27. říj 2011

@smardik no je to prostě uklidnovadlo...jenže já mám právě problém s tím, že by mělo jít o mojí část těla a ještě jako dost intimní 😝 já s tím měla problém i v porodnici (nešla jsem do toho, že jako kojit nechci, to vůbec)...ale my matky, který jsme neměly mlíko, tak jsme musely chodit do veřejné "kojárny", kde jsme všechny seděly v kruhu s vystrčenýma kozama a každej, kdo šel okolo nám na ty kozy šahal....no pro mě tohle bylo utrpení prvního stupně... navíc Tygr jíst nechtěl (jak jinak), takže stejně nesál, já neměla v životě ani kapku mlíka...takže pěkně po příchodu domů šel na flašku a byl klid.... a mně se to kojení totálně zhnusilo 🤐 teda ne, že by mi to nějak lahodilo i předtím..ale spíš jsem k tomu měla takovej neutrální postoj, což po zážitcích z porodky se stal těžce negativní 😝

smardik
27. říj 2011

@sisstin proboha kde jsi to rodila? u nás byli ze začátku problémy ale nic takového teda nebylo, sestra mi jen ukázala víc poloh že to třeba v nějaké půjde líp, donesla kloboužky na zkoušku ale bylo to v klidu

já myslím že je to každého věc, na UM není nic špatného a hlavní je, že je spokojená maminka i miminko

sisstin
autor
27. říj 2011

teda s flaškou klid nebyl, páč stejně jíst nechtěl...takže 30ml jsem do něj rvala třeba hodinu 😝 v životě nevypil víc jak 90ml....a ve 4měsících jsem byla vděčná za příkrmy, a s tím mlíkem seknul už úplně...co já se u toho nařvala, když mi mimino za 16h vypilo např. 90m mlíka, že 😝

smardik
27. říj 2011

to se ti nedivím, mi kluci piju stále 3x denně 180 UM, oba mají sunar. na jednu stranu jsem ráda, na druhou stranu to celkem leze do peněz, pořád mají krabici na 4dny

jolinka
27. říj 2011

@sisstin no to som este nepocula ze hromadne kojit, to co bola za porodnica preboha 😖 ☹

sisstin
autor
27. říj 2011

@smardik tak my nekojičky jsme měly těžkou buzeraci, každé 2,5hodiny jsme tam musely nastoupat, zvážit dítě před, zvážit dítě po...a když nic (jako že já nikdy nic), tak nám daly dokrm.. ("kojila" jsem tam třeba 60minut), přišla jsem na pokoj a za hodinu jsem mohla jít zas...a to takhle neustále imrvere ve dne v noci, Tygr měl žloutenku, takže furt chrápal...furt mě nutily ho budit....no jako výživný...nespala jsem tam snad ani hodinu....pak třetí den už 40 z nevyspání...fakt super to bylo 😝

sisstin
autor
27. říj 2011

@jolinka no hromadně jsme "kojily" jen my, co nám to nešlo...kdo kojil normálně, tak ho nikdo samozřejmě nehlídal a byly ženský normoš na pokoji 😉

smardik
27. říj 2011

@sisstin ty vole tak to je síla, já naštěstí měla štěstí na porodnici a fakt nic takového nebylo.

jolinka
27. říj 2011

@sisstin no ale i tak, pri Miskovi som dostala mlieko prakticky az v den odchodu a nic take nebolo, dokonca som bola sama na izbe.

sisstin
autor
27. říj 2011

@smardik no páč jsi zřejmě normálně kojila, že jo....tyhle ženský nikdo nehlídal...ale já si tam musela tak jako tak chodit pro dokrm, páč jsem nenakojila za svůj život ani mililitr 😝 mně se vůbec neudělalo mlíko, neměla jsem problém s tím, že by se mi nalily prsa...prostě pusto prázdno... prej teda takovej případ (dle laktační ligy) neexistuje...no moje máma teda byla to samý...

a fakt po porodu se svojí psychikou jsem byla ráda, že jsem ráda...bylo mi strašně zle (fyzicky) a fakt jsem neměla nejmenší chut volat po laktačních poradkyních, a hledat nějaké řešení..aby mi zas cizí člověk chmatal na prsa (já to moc nemusím jako ani od partnera, není mi to nějak extra příjemné)...uf 😝

jako ted jsem fakt změnila názor, že jestli ještě někdy dítě mít budu, že to zkusit chci a chci to kdyžtak řešit víc, když to nepůjde....ale nevím nevím no 😅

smardik
27. říj 2011

nám to s Tomem taky nešlo ale fakt nic takového nebylo, u Hanyse se mnou byla na pokoji paní a taky jim to nešlo a nic takového nebylo, kdykoli chtěla dali příkrm a zkoušeli kojit, jen ji ukázali jiné polohy že to třeba v jiné půjde, půjčili ji odsávačku at stimuluje, často se chodili ptát jestli nepotřebuje pomoc ale to bylo vše

rodila jsem oba ve stejné porodnici a fakt spokojenost

sisstin
autor
27. říj 2011

@jolinka tak Tygr v té porodce řval hlady, když už jsem ho teda musela vzbudit...a dokud nedostal ten dokrm, tak by řval...jako kdybych ho nemusela budit, tak by podle mě spal a neřešil to...ale jak jsem ho budit musela, tak pak ten dokrm už chtěl... u kozy hned spal a nešlo ho vzbudit ani za svět, páč mu stejně nic neteklo že 😝

sisstin
autor
27. říj 2011

@smardik tak tam by se to asi nestíhalo, byla tam třeba jen1-2sestřičky na směnu, a nekojilo nás tam fakt hafo..takže jsme se všechny sházely ve stejnou dobu a sestřička nás postupně obíhala do kruhu...kdyby takhle měla chodit na pokoj za každou zvlášt, tak se to absolutně nedá stíhat 😉

jolinka
27. říj 2011

inak to hromadne kojenie mi pripada ako perfektna metoda na zastavenie laktacie 😉 😒

smardik
27. říj 2011

@sisstin problém nemocnice, mají vzít víc lidé ne? fuj ještě že to tak u nás nebylo, já se fakt rozkojila jen díky ochotě sestřiček, tomu že tam byla i laktační poradkyně i jsem ji pak volala jak jsme byli doma

sisstin
autor
27. říj 2011

jako u mě to zřejmě bylo všechno se vším..já mám i ten problém, že na moje prsa se zaměřuje pozornost zhruba od mých 12 let..neustále to někdo (chlapi) komentuje, když jdu okolo výkopu, tak na mě všichni řvou...každej chlap mi automaticky čumí na kozy.... a pak, když jsem měla přepnout na level, "že prsa jsou obživa pro miminko", tak mi to fakt jako těžce nešlo...plus ty zážitky z porodky+ to, že jsem mimino vlastně vůbec nechtěla atd. ...

ono se to všechno časem srovnala, ted myslim, že bych to těhu, porod a miminko prožívala úplně jinak...páč jednak bude 100% chtěné, a jednak za ty 4roky jsem totálně změnila svůj pohled na rodičovství a výchovu..holt bohužel to první dítě musí být pokusnej králík 😖 😝

smardik
27. říj 2011

@sisstin hele uvidíš jak to budeš cítit až se ti druhé časem narodí, půjde to tak to půjde, nepůjde tak to nepůjde no a co, svět na tom fatk nestojí. Dítě bude spokojené i na UM 🙂

sisstin
autor
27. říj 2011

a možná, že kdybych kojila, tak by Tygr ted nebyl taková přísavka 😅 😅 😅 by si to vykompenzoval kojením 😅 😅 😅

smardik
27. říj 2011

to už máš jedno, neřeš to