Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

fass
31. říj 2011

No já jen kvuli té školce,protože nám ho nevzali,ale jako příspěvek nechci ani si z kluka nenechám dělat debila.Bydleli jsme přímo v ostravě ,ale ted jsme se přestěhovali do domku v Šenově.Dík tu Pastuchovou když tak zkusím.Lítáme od čerta k dáblu a nikam to zatím nevedlo,Každý tvrdí a radí něco jiného a čas letí a klukovi není pořádně rozumět.

smardik
31. říj 2011

@fass tak peníze se hodí, chci zůstat kvůli Toma doma a peníze se fakt hodi a zpráva ze SPC nám pomůže dost kvůli školky - už jsme se byli v logopedické ptát a máme to slíbeno ale ústně takže dokud to není černé na bílém nevěřím a pak chci ještě integrovanou třídu a tam i tam nějaký papír potřebuju. Jako jen proto at vypadá jak debil bych tam fakt nešla, jsem na to zvědavá. 3 papíry nám snad do školky stačit budou

fass
31. říj 2011

@smardik No mě taky logo tvrdí,že mu to zajistí školku.Nám ho vzali ve starém bydlišti,ale tu ne ,že je plno a sem doma tak hlídání nepotřebuju.A že to potřebuje kluk je nezajímalo a to máme ve třech zprávách od ruzných dr. nutné začlenění do kolektivu.Tak kvuli tomu to spc překousnu,protože se zaměřují na autíky mám strach aby nevyfásl nálepku autík a už by se to s ním vleklo.

smardik
31. říj 2011

@fass mi chodí Tomášek ted do jesli kde je spokojený a doufám že od příštího září ta logopedická školka

fass
31. říj 2011

@smardik To je fajn,oni potřebují vrstevníky.Tady nikoho neznáme,tak je pořád doma se mnou a malou,puboši jezdí domu až po třetí a tak potřebuje kamarády.Musí se okoukat,aby pořád nevypadal jako trdlo.Snad nějakou tu školku seženeme.Hold je ted situace ohledně školek příšerná.

smardik
1. lis 2011

@fass proto je tam, on mezi děti chce, do školky nemůže takže chodí do jeslí kde je fakt spokojený a i se tam něco nového naučí 🙂 super. ale nechodí celý měsíc, jak přesně bude chodit pořád nevím. ted je doma nějak se nemůžeme vyhrabat z nachlazení

sisstin
autor
1. lis 2011

Dobré ráno,

holky, tak mě jebne..ve školce mají dvě děti vši 🤐 🤐 takže Tygr půjde úplně na mecha a já si budu žehlit vlasy asi 3x denně 🤐 🤐 🤐 🤐 jsem učitelku jako těžce vyvedla z omylu, že na barvený vlasy nejdou...to už dávno neplatí...fuj, hned mě z toho svědí hlava 😅 😅 😅

@fass no my jsme to právě včera řešily na autíkách, zde dva úryvky z rozhovoru s Dr. Krejčířovou a pochopíš, proč prostě ty diagnostici nejsou 😉

Co by podle vás měli kliničtí psychologové znát lépe?

Moc neumějí vývojovou psychologii. Pokud se ji učí, tak se ji učí nešikovně, nespojují si poznatky s ostatními a nevyužívají je v praxi. Přitom člověk, který se dobře naučí vývojovou psychologii, ji pak u dospělého nachází ve všem. My třeba pořádáme kurz dětského Rorschacha. Hlásí se do něj většinou lidi, kteří dělají Rorschacha s dospělými. Jsou nadšení, jak v dětském začínají objevovat vývojové zákonitosti, které pak obohatí jejich práci s dospělými. To neplatí jen pro nějakou izolovanou metodu, ale vůbec. Nedostatek znalostí z vývojové psychologie považuju za chybu psychoterapeutických výcviků. Každá psychoterapeutická škola má svou představu o vývoji, ale nějak nejsou schopny ji od účastníků chtít a donutit je, aby se ji naučili.

Co považujete za neprávem opomíjený přínos minulosti?

Psychoterapie dřív moc nesměla být. Po devadesátém roce se stalo, že psychoterapeuti se začali cítit nadřazení a odsunula se stranou diagnostika, jako by to byla rutinní záležitost někde na chvostě, kterou se naučí cvičená opice. Pak se ale dělá na koleně a skutečně se z ní rutinní záležitost stává. Bez dobré diagnostiky jde ale psychoterapeut jinam, než je potřeba. Nějakou dobu asi potrvá, než se diagnostika s terapií zase vyváží. Diagnostika není lukrativní, nikoho neláká. My jsme snad jediní, kdo diagnostiku v postgraduálu učí.

No, takže asi tak...každej chce dělat jenom za těžký prachy soukromou terapii, ale na diagnostiku každej peče, považujou to za banalitu a pak to vypadá tak, že v CR jsou dva odborníci, dejme tomu ještě asi pak další 3, kteří jakž takž..a tím to hasne...a na SR je jeden 😝

dadlenka
1. lis 2011

@sisstin tak přeju ať si domů nedonesete domácí zvířátka🙂)
Jinak to, co říká drKr má logiku, nelze stavět dům bez základů a to vývoj v dětství a jeho zákonitosti opravdu jsou🙂
Tak doufám, že našeho benjamínka, co nejdříve proklepne🙂 ještě mi na email neodpověděla, tak netrpělivě čekám😉

sisstin
autor
1. lis 2011

@dadlenka no od rána se tady už drbu jako 😅 😅 😅

dadlenka
1. lis 2011

@sisstin já se drbu taky a to jenom o tom čtu😀😀

sisstin
autor
1. lis 2011

@dadlenka umíš si představit v mým metrovým háru vši? 🤐 🤐 🤐

dadlenka
1. lis 2011

@sisstin umím... taky mám dlouhýýý vlasy 😝 to by bylo peklo, snad se vám to vyhne 😉

sisstin
autor
1. lis 2011

@dadlenka nechceš si dát aspon na FB fotku? Se mi líp píše s lidma, u kterých vím, jak vypadaj 😅

bodka70
1. lis 2011

@sisstin , na vlasoch kratších ako 1cm sa vši neudržia, takže tigrovi by stačil krátky zostrih 😉. Ak máš doma tee tree olej, tak môžeš dať ako prevenciu zopár kvapiek oleja do svojho šampónu či kondicionéru, jeho vôňa odpudzuje vši. Máme s tými potvorkami bohaté skúsenosti (a to majú obe dievčatá dlhé kučeravé vlasy), ale našťastie už zopár rokov máme od nich pokoj. B.

sisstin
autor
1. lis 2011

@bodka70 jj, Tygr má krátký vlasy...a ještě půjde ke kadeřnici na mecha, už mu to trošku lezlo na uši ty vlasy, a vadilo mu to...a tea tree už mi někdo radil....takže díky....snad se nám to vyhne 😝

dadlenka
1. lis 2011

@sisstin zkusím nějakou najít😀

dadlenka
1. lis 2011

tak máme termín🙂 23.2. ve 13 hodin. Jsem moc ráda a taky mám bobky... však to znáte😀

sisstin
autor
1. lis 2011

@dadlenka to jdete docela brzo, super 🙂

smardik
1. lis 2011

@sisstin snad si domů žádné zvířátko nepřinesete, o tom tee tree oleji jsem četla dost že pomáhá tak vyzkoušej. Já doufám že v jeslích nic takového nebude když jsou to soukromé, ale určité riziko je protože divadla,besídky atd mívají dohromady se školkou, chodí do školky které je ve stejné budově

@dadlenka super, aspon budete vědět na čem jste 🙂, já nás objednám v příštím kole 🙂

sisstin
autor
1. lis 2011

@smardik tak ono jestli je něco soukromé nebo ne, to moc nemá vliv 😅 😅 😅 😅 vši nemaj jenom socky 😕 😅 😅

sisstin
autor
1. lis 2011

@smardik stačí, aby jedno dítě šlo někam na návštěvu, kde to chytí...a je vymalováno 😅 😅 😅 my je měli na základce snad dva roky v kuse 😝

smardik
1. lis 2011

@sisstin tak já myslím že v normál jeslích,školce je ta šance větší prostě. Když už jsou děti v jeslích které platíš a ne zrovna málo tak mi přijde že tam jdou děti, o které se fakt matky starají a nepřijdou tam s nimi, je jich tam mín což je taky dobré. ale jsou v kontaktu se školkou takže mi je domů donést může. no měla bych raději tee tree olej objednat, už nemáme

smardik
1. lis 2011

@sisstin jo to souhlasím ale mít Tom vši tak do jeslí nejde a dělám vše proto at se jich zbavím, co jsem třeba četla na MMB tak některé "socky" to neřeší, prý škoda peněz na přípravky. byla jsem na tabáře s romskými dětmi-jen romské děti z jednoho Ostravského ghetta, většina jich vši měli, rodiče to věděli ale dělali s tím houby a pak se strašně divili když děti dojeli bez vší že to jde odstranit

sisstin
autor
1. lis 2011

@smardik tak starají, ono se to moc ovlivnit nedá 😕 já se o Tygra taky starám a může to klidně přitáhnout 😅 já mu teda nekontroluju každej den hlavu, jestli nemá hnidu (když nevím, že tam ty vši jsou)...ty Tomíkovi jo? 😉

sisstin
autor
1. lis 2011

ale zas Tygr má takový vlasy, že by si toho asi šlo těžko nevšimnout 😅 😅 😅 😅

smardik
1. lis 2011

@sisstin tak to nekontroluju ale když je mít bude, budu je řešit a nepůjde do jeslí at je předává dál, zatímco co fakt vím určití lidé ti na to fakt kašlou

dadlenka
1. lis 2011

@sisstin tak já myslím, že na ty krátký vlasy se to prostě moc nechytí, kluci jsou všichni nakrátko🙂 jenom já mám dlouhý, tak mám obavu, že by zahnízdily u mě.
Jinak si myslím, že vši jdou demokraticky na každou hlavu, je jedno jak je pomazaná, ale samozřejmě jsou situace, kdy se líp chytnou🙂

sisstin
autor
1. lis 2011

@smardik my fakt neměli romský dítě na základce ani jedno, nechodily tam žádný "socky" a vši jsem měla v jednom kuse fakt dva roky...toho se nešlo absolutně zbavit 😅 😅 😅

smardik
1. lis 2011

@sisstin já ti nevím že bych měla vši ale jistá si nejsem, zeptám se schválně mamky jak s ní budu

sisstin
autor
1. lis 2011

@smardik smardik, no u nás to bylo ve 4-5.třídě, takže si to pamatuju mooooc dobře 😝